Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 115752 puta)

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #30 poslato: Septembar 29, 2013, 08:38:25 pre podne »
Problem sa poligonom je u BG kod nas u unutrasnjosti nije problem jer smo mi gradjani drugog reda I mi smo morali da imamo poligon od 51m jos prosle godine .Da je pribegnuto radikalnim merama (strajk) imalo bi nekih promena a sada je kasno  za sve sto je I bio cilj  postojanja  pkas.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #31 poslato: Septembar 29, 2013, 10:01:47 pre podne »
Ne znam odakle izvukoste ovih 51 metar.
To nije problem niti sam ga kao takvog postavio niti pomenuo.
Zašto uvek sa trenutno nevažnim postovima zatrpavate nešto što se postavi kao pitanje.
Otvorite temu o štrajku, dajte predloge, hajde da se organizujemo, to je u redu, ali nemojte u svakoj drugoj temi samo o tome.
Jeste kasno, ali dajte da vidimo kakve su nam šanse ako ih uopšte ima. Dajte da imamo bar jednu temu čistu.
Tema je " šta do 25 oktobra a šta posle " .
Hajde da se držimo teme.
Sigurno nisam samo ja zainteresovan da čujem odgovor.


anaboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #32 poslato: Septembar 29, 2013, 10:21:40 pre podne »

Izvod iz dopisa MUP-a 03/8 br.225-22/12 od 02.09.2013 ,general Dragiša Simić:


Имајући у виду чињеницу да локална самоуправа, у великом броју насељених
места, није показала разумевање да под одговарајућим тржишним условима
обезбеди простор који би био намењен за почетну практичну обуку и извођење
полигонских радњи, ова Управа је предложила измене и допуне Правилника о
условима, да се одложи примена ове одредбе за једну годину. Такође, у
изменама и допунама Правилника о условима је предложено да се полигонске
радње до 25.10.2014. године могу изводити и на саобраћајним површинама (уз
сагласност управљача тих површина), при чему би ширина саобраћајне траке,
односно ширина две саобраћајне траке, за извођење полигонских радњи била
најмање 3,00 m, односно најмање 6,00 m.

Vazduh je bio toliko vlazan da su ribe ulazile na vrata i izlazile kroz prozor, plivajuci po njemu.

anaboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #33 poslato: Septembar 29, 2013, 10:33:02 pre podne »
Izvod iz istog dopisa,mislim da se sećate ove priče od prošle godine
i raznih(pogrešnih tumačenja):

Изменама и допунама Правилника о условима је предложен недвосмислен
начин означавања простора за извођење полигонских радњи, односно
предложено је да ширина ознака на подлози које одређују границе простора за
извођење одређене радње улази у димензије простора за извођење те радње, а у
случају разделних линија половина ширине ознаке улази у ширину сваке
саобраћајне траке.

Vazduh je bio toliko vlazan da su ribe ulazile na vrata i izlazile kroz prozor, plivajuci po njemu.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #34 poslato: Septembar 29, 2013, 10:35:34 pre podne »
Da, znam, to sam i ja čitao ali opet kaže ova uprava je predložila , dakle nije to doneto kao konačno rešenje.
A i odlaganje za godinu dana trenutno nam mnogo znači, ali ne vidim rešenje ni posle tog isteka. Da je bilo rešenja mi bismo to već uradili, imali smo godinu dana fore.

Koje uslove treba da ispunjava teretno vozilo da bi mogao da služi za obuku vozača "C" kategorije kao i uslovi koje trebaju ispunjavati vozila za "CE" kategoriju ?

Znamo stara, znamo nova, nego šta je od starih ostalo a šta od novih dodato ?

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #35 poslato: Septembar 29, 2013, 02:44:32 posle podne »
Cinimi se, bice radikalnih promena, jer strucnjaci daju izjavu za novine, a sve ostalo je u sesiru, koji ce posle izaci na videlo....

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/408345/U-skole-se-mora-uvesti-saobracajno-vaspitanje

Evo i komentar

Sura
Subota, 28. 09. 2013. 21:15h
neregistrovan korisnik

U Novom Sadu, sve intruktore za polaganje vozačkog ispita, otpustiti a one koji su polagali kod njih, ponovo u školu. Nema gorih vozača na svetu.


Niko ne kaze da li i koji gradovi nece dobiti ispunjenost uslova....

Kao sto rece kolega kome da zahvalim sto sam bez posla.....

Treba da zahvalim vama dragi moji direktori, citaj gazde, koji nisu ozbiljno shavtili ovo od 2000 naovamo, da ce to tako i da bude.... Rece jedan : ``Gospodo, Vi neznate sta vam se sprema, treba ovo ozbiljno da shvatite i da se zabrinete sta vam rade..`` Ali ne i zato smo stigli dokle smo stigli....



sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #36 poslato: Septembar 29, 2013, 02:58:54 posle podne »



Već sam rekao, u Beogradu, koliko znamo, samo jedna škola ( desetka +) je napravila svoj poligon i ima uslov da nastavi sa radom. Ostalih 159 škola 25.10 prestaje sa radom iz ovog razloga sigurno, a mnogi i iz drugih razloga.


Jeli to ista ona 10+ koju gura navlak i koji je davao onako jadno i bedne odgovore u vezi obuke???

Ako se varam, onda se odmah IZVINJAVAM....

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #37 poslato: Septembar 29, 2013, 07:43:26 posle podne »
Hocu da se zahvalim u svoje ime PKAŠ, mojim dragim kolegama. Hvala vam puno sto ste mene, moje kolege i moju auto školu predstavljali i sto ste brinuli za nase interese. Hvala vam puno sto ste uspeli 3000 instruktora da ostavite bez posla, Hvala vam sto ste njihove porodice ostavili bez hleba, Hvala vam puno za tako divne uslove koje ste velikom mukum, trudom i zalaganjem uspeli boreci se kao lavovi da izdejstvujete, Hvala vam puno za tahografe,smernice, Otimacini i lopovluku na ispitima za predavaca, poligonima, obaveznim zaposlenima i voznom parku. Hvala vam puno sto moja skola sada treba da ima 10 i vise vozila, skoro isto i toliko instruktora. Hvala vam puno sto neki imaju Licencu za predavaca i to nultu a drugi je nemogu dobiti izlazeci na ispit vec vise od tri puta, Hvala vam sto ponovo moram da obnavljam uslove i da placam za taksu, Hvala vam za nagradu sto ste obecali na konkursu, Hvala vam na radovima koje niste ni objavili,
 
 Hvala vam sto Vi kolege, Dragi moji prijatelji, Vrhunski stručnjaci u ovoj oblasti i dalje ispred PKAS sa nesmanjenim zarom, nadljudskim naporom vodite borbu za bolje sutra nas, Vasih priljatelja Instruktora.

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #38 poslato: Septembar 30, 2013, 12:43:17 pre podne »
do 25.okt.2013. cemo a posle 25.okt.2013.necemo imati novih nada.kao i 2000. posle 5.okt. nam je omanuo 6.okt.tako ce sad omanuti 26.okt.u stav uuuuuuuuuuuustaaav,av,av,av... bre ljudi rade nas ko male majmune... Dobro li je to da mi  nemislimo o sebi kolege instruktori ni o svojim porodicama. Zajednica napravila Komoru KOMORA SEKCIJE ,u sekcije ljudi iz zajednice u komori ko u crnogorskoj izreci ..".vako cemo mi osad ti ces mene pred narodom zvati serdare a ja cu tebe vojvodo"...svi vode racuna o formi a za sustinu niko nemari.Zato kolege instruktori neka svaki od nas a kazu da nas ima 4000 u Republici Srbiji stavi prst na celo i upita sebe a ne druge sta ce biti sa njim i njegovom porodicom ove zime i dali je on i koliko  odgovoran ili zasluzan za to.. Sva ova odlaganja primene novog zakona su unapred predvidjena od strane predlagaca zakona jer je on i pre samog usvajanja zakona znao da ce zakon posluziti samo kao forma da suspenduje sustinu i valjanost starog zakona  i da se prikrije cinjenica da su za lose stanje u saobracaju na drumovima srbije odgovorni korumpirani subjekti u policiji i sudstvu (drzavnim organima) a da se prebaci krivica na autoskole i instruktore to se sada jasno vidi jer je stanje u saobracaju na drumovima srbije krvavije nego sto je bilo pre donosenja novog zakona.Opet se izvrce stvarnost i trazi se utvrdjivanje ispunjenosti uslova za rad autoskola koje rade vise godina u nazad a niko se nepita ispunjava li i kako mup uslove koji su predvidjeni novim zakonom i nazovi pravilnicima koji se jos uvek prekrajaju i selekivno sporovode i koji i jesu napravljeni tako da se mogu koristiti za dnevnopoliticku svrhu i svakodnevno zbunjivanje i drzanje u dugotrajnom stanju stresa vlasnika autoskola,instruktora, kandidata i njihovih porodica,dakle kontrolisanog haosa u ovoj oblasti.A da nama i narodu nebi bilo monotono imamo i agenciju utociste penzinisanih visih staresina mup-a i nekih drugih zasluznih sa nultim licencama...pa neka nam svemoguci pomogne ako moze...posle 25.okt.2013.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #39 poslato: Septembar 30, 2013, 07:36:19 pre podne »
Tako je,i drugačije nemože biti.Samo čekamo jer mi znamo i možemo čekati dugo.

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #40 poslato: Septembar 30, 2013, 09:41:09 pre podne »
Drage kolege, dragi moji prijatelji!!!
Nije sve gotovo, nisu nas jos porazili!!
PKAS, Agencija za Bezbednost i Navlak misle da su obavili svoj prljav posao, da su nas slomili, bacili na kolena da su nase najmilije ostavili bez parceta hleba. Svi oni sad slave, smeju nam se dok mi ne znamo sta vise da uradimo da opstanemo, da svojim porodicama obezbedimo golu egzistenciju.
Veruj te mi, zivotinja koja je ranjena je najopsanija. Ima nade za nas. Sad svaki nas dragi kolega mora biti snazan i hrabar. Moramo biti svi kao jedan. Boriti se zajedno rame uz rame. Oni se nas jos plaše, nije sve gotovo. Nasa mora da zadnja.
Penicilin za njih je sledece:
- Srušiti korumpirane ljude u PKAS, sve do jednog. Zahvaliti se na svemu sto su nam dobro doneli. Od 4000 instruktora obezbedili su posao za samo 1000 instruktora. Sta je sa porodicama onih 3000 nasih dragih kolega
- Pod hitno uz vodjstvo 150 auto skola u Beogradu blokirati one koje treba da blokiramo, nikako blokirati puteve jer narod onda nece biti na nasoj strani, nece nas razumeti sta radimo.
- Sve skole, sve do jedne u nasoj dragoj Srbiji, sve do jednog vozila, sve do jednog instruktora, sve do jednog zaposlenog u auto skoli, sve do jednog clana nase drage porodice u SUBOTU 5.10.2013. u GENERALNI STRAJK u Beogradu.
   
 To je jedino sto mozemo da uradimo, da branimo svoju cast, profesiju i da se zrtvujemo za svoju porodicu.
Neka neke kolege ne misli da ce mu biti bolje ako drugom kolegi ne svane i ostane bez posla. Svima nama dragim kolegama mora biti dobro, hocemo da svih 4000 instruktora ostane  na svojim radnim mestima.
Svi zajedni, svi do jednog, HRABRO rame uz rame mi to mozemo da uradimo.
   

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #41 poslato: Septembar 30, 2013, 01:05:41 posle podne »
Kolega, ja se slazem, ali.....

Moj sigurno nece, ni okolo njega....

A ja sam sada da izbacim 3 - 4 hiljade dinara, kada ni drva nemam....

A mislim da je i kratko da se organizujemo....

Podrzavam strajk.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 01, 2013, 10:22:38 pre podne »
rasetam..... hvala na odgovoru koji nisam dobio


ostale kolega....... hvala na zatrpavanju svakog iole ozbiljnog pitanja postovima koji nemaju veze sa temom.

opet molim, u ime svih zainteresovanih za neku informaciju, otvorite novu temu o "prevarama", "izdajama" , strajkovima i ostalim idejama za opstanak samo vas molim nemojte o tome u svakoj temi kaja se ovde postavi.
Ja sam stari forumas po raznim forumima i ovde da postoji pravi administrator, ni jedan od ovih postova se ne bi zadrzao na forumu vise od jednog minuta.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 01, 2013, 04:12:28 posle podne »
hehehe, čekaj malo, moram da prikupim i proverim informacije, a na to se čeka par dana neće svi da kažu sve odmah, znate već kakva nam je država...

Ovo bi bio odgvor na tvoje pitanje u vezi površine za obavljanje poligonskih radnji, samo sačekaj još malo da dobijem potvrdu da će to stvarno da bude:

"Такође, у изменама и допунама Правилника о условима је предложено да се полигонске радње до 25.10.2014. године могу изводити и на саобраћајним површинама (уз сагласност управљача тих површина), при чему би ширина саобраћајне траке, односно ширина две саобраћајне траке, за извођење полигонских радњи била најмање 3,00 m, односно најмање 6,00 m."
« Poslednja izmena: Oktobar 01, 2013, 04:18:47 posle podne rasetam »

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 01, 2013, 04:40:45 posle podne »
Doobro, to je jedno...

A ostlao....

Ili samo da se plati onih 80 -100 hiljada, i ide sve po starom?