Autor Tema: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_  (Pročitano 114720 puta)

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #135 poslato: Oktobar 15, 2013, 05:45:04 posle podne »
Ne znam da li si dobro shvatio, jer je bilo vise pitanja.... evo ih...

1.000 -79 = 921 skola ode u propast?

PROPAST AUTO-ŠKOLA: Za otvaranje potrebno najmanje 100.000 evra

Društvo
12:43, 12.10.2013.

Autor: RTS




18
Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
A

Produžetka roka za preregistraciju neće biti, poručuju iz MUP. Do 25. oktobra ostalo je još malo vremena a samo 10 auto-škola podnelo je zahtev za rad po novom sistemu

Foto: Printscreen RTS

BEOGRAD - Neće biti produžetka roka za preregistraciju auto-škola u Srbiji, potvrđeno je u MUP Srbije.

Do 25. oktobra ostalo je još malo vremena a samo 10 auto-škola podnelo je zahtev za rad po novom sistemu. Polovina od njih ne ispunjava potrebne kriterijume. U auto-školama tvrde da su zahtevi preskupi, a vremena za prilagođavanje malo.

Da bi auto-škole funkcionisale po novom zakonu, treba im prvo poligon, koji više ne može biti javna površina, već posebno uređena i obezbeđena celina. Trebaju im školovani predavači, kako teorije tako i prakse, učionice, video nadzor, kompjuteri i automobili, motocikli, kamioni i autobusi propisanih klasa.

Da biste sada otvorili školu i sve ovo zadovoljili, morašete da odvojite preko 100.000 evra ako kupujete polovna vozila. A ako kupujete nova vozila, sa poligonom, trebaše vam preko 300.000 evra, što u ovom trenutku nema skorio nijedna škola u Srbiji.

Branimir Pejović iz MUP Srbije kaže da su se škole obratile sa određenim objektivnim problemima i zato su predložene određene izmene uslova koji su propisani za auto-škole koje su određene pravilnicima da bi se obezbedila određena relaksacija tih uslova.

U pojedinim školama kažu da pozdravljaju uvođene reda i novih metoda za obuku kandidata. Jedini spas za održanje velikog broja auto-škola u Srbije - jeste njihovo udruživanje radi manjih troškova.

"Kontrolisaće se teoretska nastava putem video nadzora ubaciće se takograf u putnička vozila pa će tako sve škole napokon morati da drže 40 časova po 45 minuta", kaže Goran Manojlović iz auto-škole "10 plus".
I još da dodamo da svako onaj ko završi obuku do 25. okobra bilo za automobil ili motocikl - moći će da polaže stare poligonske radnje. Onaj ko to ne uspe, moraće da poligone polaže po novom.

Škole za sada striktno primenjuju uputstva koja dobijaju iz MUP-a, pa kandiadati odgovore na mnoga pitanja mogu da pronađu kod policije, koja je jedina zadužena za tumačenje i sprovođenje zakona.

a ima i video, Pejovic, i citava dva kandidata koji slusaju predavanje....

pa cak i ovo, Alvirovi SNS menadzer otvaraju istureno odeljenje u Zajecaru vredno 2 miliona EVRA....

pa i ovo iz vesti, takse su vam, ovo vam je po novom, uzmi ili ostavi...

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #136 poslato: Oktobar 15, 2013, 06:10:37 posle podne »
Ja predajem uslove za rad. Ne placam 80230din, imam jedno vozilo na firmi, jedno pod ugovorom i dva instruktora.
Hocu li dobiti licencu za rad?
 :)
Nadam se da ce mi brzo odgovoriti i to pozitivno da mogu dalje da nastavim sa radom :)



bane bezar

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #137 poslato: Oktobar 15, 2013, 06:47:49 posle podne »
Poštovane kolege,

 

Na osnovu obavestenja članova predstavnika auto škola Beograda, molimo Vas da prisustvujete sastanku koji će se održati u četvrtak 17.10.2013. u Sali auto škole Fiva d.o.o.  u 15:30 h. Adresa škole je  Mihajla Valtrovića 36, Žarkovo.  Kontakt telefon je  011/236-26-36.

Razlog sastanka je dalji rad auto škola i najnoviji pravilnici, koji stupaju na snagu 26.10.2013.

Sastanku bi trebalo da prisustvuju i predstavnici MUP-a. kao i pojedini mediji.

Molimo Vas da odvojite vreme i prisustvujete ovom sastanku, jer su obaveštene i kolege iz unutrašnjosti koji će se rado odazvati.

Za više detalja možete se obratiti na tel. 063/221-092 Milenko- Auto škola Herlik

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #138 poslato: Oktobar 16, 2013, 02:47:38 posle podne »
Evo kolega raseta, tu su pitanja na ovoj stranici. ako je suditi po pisanju Blica i Kurira, onda nisam politicar....

Staje obuka u auto školama od 25. oktobra
 B. Vuković | 04. 10. 2013. - 06:04h  | Foto: RAS | Komentara: 160


Obuka novih vozača će u celoj Srbiji biti zaustavljena 25. oktobra, kada na snagu stupa novi pravilnik o uslovima koje moraju da ispune auto-škole.

 Više od 95 odsto škola za obuku vozača neće dobiti novu dozvolu za rad jer nisu ispunile sve zahteve koje propisuje Zakon o saobraćaju do datog roka. Jedino rešenje je da Skupština usvoji predlog MUP i hitno izmeni Zakon o saobraćaju.


 Auto-škole su imale godinu dana da opreme učionicu od najmanje 25 kvadrata, kao i prostoriju za administrativne poslove od osam kvadrata. Propisano je i da auto-škola mora da ima po jedno vozilo za svaku kategoriju. Najveći problem za škole bilo je adaptiranje poligona za polaganje, koji mora biti dugačak 51 metar, a širok sedam metara.




 Petar Rašeta, sekretar Zajednice auto-škola, kaže da u školama vlada rasulo.
 - Kako da preuredimo poligon kad su za to zadužene lokalne zajednice? Kako da licenciramo predavače kad Agencija za saobraćaj još uvek nema ispite? Kako da pretvorimo stambeni prostor u poslovni ako se za to u opštinama čeka po godinu dana - ogorčen je Rašeta.


 U Upravi saobraćajne policije kažu da su predložili izmenu zakona prema kojoj bi sve auto-škole trebalo samo da podnesu zahtev za dobijanje nove dozvole za rad. Ovo bi bilo prelazno rešenje, pa bi se obuka vozača nastavila dok auto-škole u kratkom periodu ispune sve uslove. Ovime bi se rok za auto-škole samo produžio do početka 2014.

http://www.kurir-info.rs/propast-auto-skola-za-otvaranje-potrebno-najmanje-100000-evra-clanak-1031577

A to sto je kolega Raseta ogorcen, pa i mi smo, ni za drva nemamo... sada cete reci, sedi pored kompa pa se zezamo..
Ali pored onoga sto ste objavili na vestima.... izgleda da je ovo tacno...

A za ogorcenost,




Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #139 poslato: Oktobar 16, 2013, 06:11:05 posle podne »
Mi smo neki novi VELIKI BRAT!!!
Nova atrakcija u najlepsoj zemlji na svetu.
Snimaju nas na teoretskoj nastavi i na ulicama nasih gradova pomocu tahografa.
Ja necu da budem ucesnik novog RIJALITA, a vi?

spiderman

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #140 poslato: Oktobar 17, 2013, 12:09:32 pre podne »
Kako stvari stoje, trenutno je na delu UKIDANJE VOZACKIH ISPITA u Srbiji! Naravno, nesvesno, od strane onih koji misle da ce narod da prodaje imovinu, da gladaju, samo da bi dosli do parceta papira koji im dozvoljava da voze ono sto ne mogu da kupe!
Sad ce neko da kaze... BEZBEDNOST NA PRVOM MESTU.. naravno, za mnoge je BEZBEDNOST sifra za LICNI INTERES!

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #141 poslato: Oktobar 17, 2013, 12:36:21 posle podne »
Na delu je unisenje svog naroda.Zato danas svi idemo kod kolega u Auto skolu Fiva i pokazemo da smo slozni,a pravila i razrezivanje obaveza koje su nam nametnuli nek primene na Navljaku on ima pare.

Svi danas na sastanak da dodjemo u velikom broju to nam je jedina sansa da se izborimo za svoja prava i svoju profesiju inace nema nam spasa ostace samo ovi trgovci dozvolama sto se uvlace u dupe strucnjacima.

Danas svi na sastanak.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #142 poslato: Oktobar 17, 2013, 05:15:12 posle podne »
Kolega rasetam.... ili sam ja silno pogresio.... ili sam lose razumeo.... ali, ponarodu cutanje je znak odobravanja.....

A, od 166 autoskola, osnivaca PAKS, citavih 79, ili ti 45.9 %se  interesuje.... to je dobro za statistiku.... Da, ja kao politicar, ali to je i za PAKS dobro, ali sto ne valja, je 79/1000*100= celih 7.9, ili ti priblizno 8 % auto skola. 80 auto skola puta po tri instruktora, 240..... a navodno nas ima 5000..... onda je to 4.760 ljudi bez posla....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #143 poslato: Oktobar 17, 2013, 05:47:47 posle podne »
A ti nisi u BG-a na sastanku.

Ne znam te cifre, videcemo jos, to vise Petar prati. Ono sto ja mogu reci je da se trenutno aktivno interesuje za papire potrebne za registraciju oko 150 auto skola, odnosno toliko je preuzelo uputstva, planove i savete koje smo podelili clanicama preko ASO. Sto je u odnosu na prosli oktobar kada ih je bilo oko 680 znatno manje, i da to je bas porazavajuce.
U zadnja 2 meseca cuo sam da se definitivno zatvaraju 3 auto skole. Ima i onih koji jos razmisljaju. Isto tako znam za 4 udruzivanja kako bi se napravila veca skola.

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #144 poslato: Oktobar 17, 2013, 06:17:21 posle podne »
Da, dobro si primetio, nisam ni ja, kao ni ti....
Ali, ja imam svog direktora, koji isto ne verujem da je tamo....
Ali to su cifre... od 5 - 10 % od 1000 koje se spominju, a osnivaci PAKS 166... Koliko vidim, mozda gresim, ni Zr, ni Su, ni Kanjiza, ni Senta, ni Kikinda nisu osnivaci PAKS....

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #145 poslato: Oktobar 17, 2013, 11:47:24 posle podne »
verovatno si u pravu ovaj forum treba da koriste samo clanovi privrednekomoreAS i naravno oni koji i PLACAJU clanarinu a ne da svako moze da kritikuje a da nista nije doprineo radu zajednice .Sto se tice literature ima puno stamparija u drzavi tako da svako moze da kupi gde mu je jeftinije 

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #146 poslato: Oktobar 18, 2013, 08:41:54 pre podne »
Nisam bio na sastanku juce u Beogradu. Da li neko ima informacije sta se desavalo na sastanku? Da li je novi sastanak za 5 dana. Da li se ide u strajk?

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #147 poslato: Oktobar 18, 2013, 10:16:00 pre podne »
Tako je gospodine Mudrinicu !

Imam utisak da imamo ovde nekoliko dezurnih kriticara koji su ustvari tu samo da bi kritikovali.

Situacija je takva kakva je, ajde da vidima sta mozemo uraditi da se nekako prezivi.

A pitanje za kriticare je : Sta bi po vama trebalo sada uraditi da nam svima, najkasnije u sledecih 6 meseci, krene na bolje ?

Licno sumnjam da mogu izdrzati jos tri meseca, ali ajde da kazemo za 6. Sve preko toga je za vecinu nas kasno.

Ako postoji takvo resenje, ja sam za strajk pa i za revoluciju ako treba. Na zalost ja ga ne vidim.

I hvala bogu pa imamo ovu kakvu takvu zajednicu koja, koliko je u njenoj moci, pokusava da nam svima pomogne.
Kakva je takva je, ali je to jedina organizacija koja nesto cini za nas.
Osnujte neku bolju i svi ce mo da je podrzimo, ali verujte, to nije tako lako.

Zato, u nedostatku te neke bolje, hajde da se drzimo ove i da preko nje pomognemo svima koji se trude da nastave dalje.

Ni ja nisam stigao na sastanak u Fivu, pa ako je neko bio neka okaci ovde da li se nesto novo dogadja.
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2013, 10:21:54 pre podne Instruktor Pera »

sasa69

  • Gost
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #148 poslato: Oktobar 18, 2013, 10:25:30 pre podne »
Da, ja sam dezurni kriticar, ali, ako moj direktor nece u strajk, ja mogu da kritikujem, iako i zbog kritike mogu da ostanem bez posla.... ali, niko nije rekao ajde da vidmo sta se dogadja, nema posla evo ti pare, auto, autobuska, vozna karta, idi pogledaj....
nema problema, mi smo clanovi zajednice, sindikata , pkas.... pa cemo videti.... znaci ne mogu protiv politike skole, a da cu ostati bez posla i to je sigurno.... ko nam je kriv, kada smo radili za male pare, hteli smo vise i sada ostali bez posla....
mi nismo ni Delta, ni NAvak, da nam se tuzba resava preko reda, ili da nam se pokloni 2 miliona u saradnji sa menadzerom, da prodajemo bezbednu voznju u jos bezbednijim autima, pa kada ti isti kandidati sednu u star ofucana vozila, neka su i dobre marke, ali su ipak stara, onda dodje do dzumbusa...

Izvor www.autoskole.rs

Oktobar 2013.g.

AUO-ŠKOLE od 25.oktobra PRESTAJU SA OBUKOM

Obuka novih vozača će u celoj Srbiji biti zaustavljena 25. oktobra, kada na snagu stupa novi pravilnik o uslovima koje moraju da ispune auto-škole.

Više od 95 odsto škola za obuku vozača neće dobiti novu dozvolu za rad jer nisu ispunile sve zahteve koje propisuje Zakon o saobraćaju do datog roka. Jedino rešenje je da Skupština usvoji predlog MUP i hitno izmeni Zakon o saobraćaju.

Auto-škole su imale godinu dana da opreme učionicu od najmanje 25 kvadrata, kao i prostoriju za administrativne poslove od osam kvadrata. Propisano je i da auto-škola mora da ima po jedno vozilo za svaku kategoriju. Najveći problem za škole bilo je adaptiranje poligona za polaganje, koji mora biti dugačak 51 metar, a širok sedam metara.

U Upravi saobraćajne policije kažu da su predložili izmenu zakona prema kojoj bi sve auto-škole trebalo samo da podnesu zahtev za dobijanje nove dozvole za rad. Ovo bi bilo prelazno rešenje, pa bi se obuka vozača nastavila dok auto-škole u kratkom periodu ispune sve uslove. Ovime bi se rok za auto-škole samo produžio do početka 2014. (izvor: mondo.rs)
 Za otvaranje Auto-škole po novim kriterijuma zahtev predalo oko 10 škola. Za ispunjenje svih uslova potrebno oko 100.000,00 evra.


Imam utisak, da us kolege mudrinic i Instruktor Pera u ovih deset, a ja na biro za 7 - 10 dana....

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodo, šta do 25,10,2013 a šta posle_
« Odgovor #149 poslato: Oktobar 18, 2013, 11:00:45 pre podne »
Na zalost druze, daleko sam od tih 10, ali bih voleo da budem medju tih 500 ili 1000 skola koje ce nastaviti sa radom i zbog toga navijam za konstruktivan pristup resavanju ovog naseg problema.
Od neprestanog kukanja nema vajde.