Autor Tema: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?  (Pročitano 9656 puta)

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« poslato: Septembar 21, 2013, 12:48:49 posle podne »
Odakle sredstva da se finasira:

  1.Poligon................................................................................investicija od min. 50.000e
  2.Kamion za C1 kategoriju.....................................................investicija min.      10.000e
  3.Kamion za C kategoriju ......................................................investicija min.      15.000e
  4.Putnicko vozilo  ..................................................................investicija min  3000-5000e x 3 kom.
  5.Moped za AM kategoriju.................................................. ...investica min.             500e
  6.Motocikl za A1 kategoriju....................................................investicija min.        1.500e
  7.Motocikl za A2 kategoriju....................................................investicija min         2.000e
  8.Motocikl za A kategoriju......................................................investicija min.  3000-5000e
  9.Prikljucno vozilla C1E kategoriju.........................................investicija min.         3.000e
10.Prikljucno vozilo za CE kategoriju.......................................investicija min.         5.000e

Jos taksa za preregistraciju od 80.000din sto na danasnji dan iznosi 700e, taksa za predavaca i ispitivaca od 50.000din sta na danasnji dan iznosi 497e, tri instruktora po 5000din.to je 15000 agenciji i po 1200 za dokumentaciju i potvrde sto iznosi 163e.
Uzimajuci u obzir nanize iznose gore navede jednoj auto skoli je potrebno 96.863 eura ko ima ove pare da se prilagodi?Mozda Mirko Alvirovic?
Odakle sredstva da se ispune svi navedeni uslovi, da li su nadlezni kad su pisali pravilnike razmisljali kolika je to investicija i da li se moze osim kriminalnim radnjama ispuniti sve sto navode.
Molim nadlezne da preispitaju nacin prilagodjavanja novom zakonu, kao i promet koje su skole ostvarivale kako u Beogradu tako i po unutrasnjosti.Ko ima da investira sto hiljada eura i da ceka kandidate ili da ih juri puskom da placaju preskupu obuku.A kad pogledaju koliko je obuka u Americi,Italiji,Francuskoj itd., a da oni nemaju Navljak i strucna lica kao kod nas da donesu ovako fantasticne zakone.

Cesto mi dodje jedna pametna misao,jednog pametnog coveka:
ZNAM JA NAS,JEBO TI NAS....
Nista se nece promenuti,ostace da rade samo preduzimaci i strucnjaci iz ABS,Navljaka,raznih komiteta,komora, ali doce i njima kraj.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2013, 08:47:28 posle podne »
kolega ti to tako vidis a nije tako zaista POLIGON U BEOGRADU AKO KUPUJES PARCELU DVADESET ARI KOSTA 100000 EVRA POLIGON U VRANJU PROKUPLJU KIKINDI KO IMA SVOJU PARCELU PAR HILJADA ... ZBOG NISKE CENE OBUKE KAMIONI  I VOZILA NAM VREDE PO HILJADU EVRA,,, I JA SE PLASIM DA CE DOCI NOVI LJUDI KOJI IMAJU TE PARE IZ TVOJE RACUNICE,,,E SAD KO KOGA FINANSIRA STA CE BITI VIDECEMO

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 23, 2013, 04:14:22 posle podne »
Zaboravismo D, traktor,motokultivator,rucna kolica itd.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 23, 2013, 06:03:59 posle podne »
Evo kako ja vidim stvari:
- poligon možete da dogovorite sa opštinom da ga izgradi, po zakonu moraju da ulažu u saobraćajno obrazovanje i bezbednost a poligon je osnova tog obrazovanja, možete i da plaćate zakup za njega školi ili firmi koja ga već poseduje.
- ne morate da imate sva vozila u auto-školi, a ako baš postoji potreba za njima i mogu da se otplate iz obuke onda ih nije problem uzeti i na kredit
 -- takođe broj vozila i smanjenje troškova može da se reši tako što se udruže 2-3 auto škole, svako radi na uloženim vozilima i + B kategorija, na ovaj način svi i dalje radite, imate manje troškova za poslovni prostor, registraciju, potrebne predavače, reklamu, škola će biti veća i ozbiljnija što će dodatno povećati broj kandidata i poverenje istih

Jedini problem koji ja ovde vidim je totalno nepoverenje u kolege iz istog mesta, i dalje shvatanje konkurencije kao smrtnog neprijatelja pa samim tim i ophođenje prema njemu po principu "samo da komšiji crkne krava". Kada bi malo pogazili lažni ponos i pohlepu, i okrenuli se čisto ekonomskim razlozima shvatili bi da je udruživanje za sve dobro.
E da i ovo naravno važi za male auto škole koje su sada u krizi, one velike koje i sada imaju dovoljno kandidata sve ovo su već shvatile, postigle i drže se toga.


sasa69

  • Gost
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 23, 2013, 06:19:53 posle podne »
Vi ste rekli gospodo draga, da sve moze da se predvidi.....

E sada, sve je manje dece, sve manje su plate i  sve se manje ljudi opredeljuje da li moze od plae 180.- eura da isfinansira sve ovo....

A da ne kazemo kredit za kola x 3, plate i doprinosi x 3, grejanje i ostale fore koje idu sada oko preregistracije.....

Nazalost ide zima ako ste zaboravili...

a i ako se udurzimo, jos ne znamo koje opstine, naseljena mesta ce dobiti uslove za obuku i odrzavanje ispita....

sada papir i olovku u ruke pa racunaj kolega..... bez uvrede.... sve se zna, samo ti je kandidat nepoznata = X, to jest koliko kandidata treba sto je isto poznato, ali je nepozntao koliko ce se kandidata upisati? Vi rekoste da se sve moze predvideti....

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 23, 2013, 06:27:37 posle podne »
Hajde probaj ovako, nađeš neku godinu koja nije prošla ili pretprošla, pogledaš statistiku, i vidiš koliko je tada bilo ukupno dece koja su stekla uslove da polažu za određenu kategoriju, onda pogledate koliko je tih kandidata polagalo u vašoj školi, izračunate procenat, i sad tu računicu prenesete na sledeću godinu pošto ovu ne vredi računati zbog okolnosti oko novog zakona. To bi otprilike bilo broj X koji je potreban.
Možda, ali samo možda bi trebalo umanjiti zbog visine cene obuke, ali dozvola je danas potreba tako da vi date na rate, ljudi malo čekova i pozajmica i broj će ostati srazmeran.


Vi ste rekli gospodo draga, da sve moze da se predvidi.....

E sada, sve je manje dece, sve manje su plate i  sve se manje ljudi opredeljuje da li moze od plae 180.- eura da isfinansira sve ovo....

A da ne kazemo kredit za kola x 3, plate i doprinosi x 3, grejanje i ostale fore koje idu sada oko preregistracije.....

Nazalost ide zima ako ste zaboravili...

a i ako se udurzimo, jos ne znamo koje opstine, naseljena mesta ce dobiti uslove za obuku i odrzavanje ispita....

sada papir i olovku u ruke pa racunaj kolega..... bez uvrede.... sve se zna, samo ti je kandidat nepoznata = X, to jest koliko kandidata treba sto je isto poznato, ali je nepozntao koliko ce se kandidata upisati? Vi rekoste da se sve moze predvideti....


MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 23, 2013, 10:15:10 posle podne »
E da i ovo naravno važi za male auto škole koje su sada u krizi, one velike koje i sada imaju dovoljno kandidata sve ovo su već shvatile, postigle i drže se toga.

SRAM DA VAS BUDE!
Neka prvo nadležni organi iskontrolišu rad svih autoškola u poslednjih 5 (a može i više) godina u nazad pa onda pričajte o "Velikim" i "Malim".
Da je zajednica, a sada komora, iole držala do svog "KODEKSA", novi pevilnici ne bi ni bili potrebni.
Žalosno al šta se tu može

sasa69

  • Gost
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2013, 10:55:02 pre podne »
Vidi kolega, ne bih ja da trazim ni jednu godinu, nego

3 instruktora x 290 dana u godini x 8 sati = 6960 sati
6960 sati za tri instruktora
37.5  casova po uceniku, recimo da pola njih dolazi sa nekakvom dozvolom, a pola njih ne = 37.5
6960 deljeno sa 37.5 = to bi bilo 186 ucenika po instruktoru godisnje b kategorije......  a mi kolega nismo imali, sve ukupno toliko 3 godine unazad, ne racunajuci ovaj period kada je pocela navala, jer tu je bilo kandidata od 17 do 65 godina
a ostalo se zna, minimalna plata, amortizacija, reklama, reprezentacija, delovi.......

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 26, 2013, 03:37:41 posle podne »
Evo kako ja vidim stvari:
- poligon možete da dogovorite sa opštinom da ga izgradi, po zakonu moraju da ulažu u saobraćajno obrazovanje i bezbednost a poligon je osnova tog obrazovanja, možete i da plaćate zakup za njega školi ili firmi koja ga već poseduje.
- ne morate da imate sva vozila u auto-školi, a ako baš postoji potreba za njima i mogu da se otplate iz obuke onda ih nije problem uzeti i na kredit
 -- takođe broj vozila i smanjenje troškova može da se reši tako što se udruže 2-3 auto škole, svako radi na uloženim vozilima i + B kategorija, na ovaj način svi i dalje radite, imate manje troškova za poslovni prostor, registraciju, potrebne predavače, reklamu, škola će biti veća i ozbiljnija što će dodatno povećati broj kandidata i poverenje istih

Jedini problem koji ja ovde vidim je totalno nepoverenje u kolege iz istog mesta, i dalje shvatanje konkurencije kao smrtnog neprijatelja pa samim tim i ophođenje prema njemu po principu "samo da komšiji crkne krava". Kada bi malo pogazili lažni ponos i pohlepu, i okrenuli se čisto ekonomskim razlozima shvatili bi da je udruživanje za sve dobro.
E da i ovo naravno važi za male auto škole koje su sada u krizi, one velike koje i sada imaju dovoljno kandidata sve ovo su već shvatile, postigle i drže se toga.

Udruzili smo se gdine Raseta prvo u Zajednicu,sad u komoru, a nama sve gore.Kakvi ko moze da se usaglasi sa kolegom,a kamoli u jednoj auto skoli.
Zato ako niste sposobni da nam pomognete,najbolje je da odete celo rukovodstvo.Nista niste uradili za auto skole i instruktore,sem sto ste pomogli nadleznima da nas dovedete kao pilice na klanje.Tako su sve auto skole i instruktori u problemu, sta ce pojedini veliki strucnjaci izmisliti, na nas teret.
Da smo u Svajcarskoj,Norveskoj razumeo bih Vas, a ovako samo jedna konstatacija idite bice nam bolje.
Nemam nista licno protiv, ali ste nam struku upropastili svi koji su se laktali oko donosenja novog zakona, a saobracajnih nezgoda jos vise nego u predhodnim periodima.
Sve sto ne valja treba promeniti, pozdrav svim kolegama izdrzite nece ni ovi doveka.

Dragan Jagodina

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2013, 10:55:12 pre podne »
Tako je kolega!!Sve što si rekao je tačno.Evo npr ja sam bio manja školica sa nekada 9 instruktora i svim kategorijama a sada sam sveden na nulu i dažbine ne mogu da izmirujem prema ovoj jeb..oj zemlji i još mi prete kaznama a ne daju da se radi.ovo je sve smišljeno urađeno kako bi mnogi ostali bez egzistencije i zato bi narod trebao da im ..... mater ali uz podršku zajednice!!!
Lider

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: POZIV NADLEZNIMA DA ISPITAJU ODAKLE POJEDINCI FINANSIRAJU POLIGONE I VOZNI PARK?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 26, 2013, 07:01:47 posle podne »
Gledam Posmatram i Slusam a niko me pre godinu dana nije poslusao a upravo je sad kako sam rekao .Čovek koji ume da ćuti mudriji je od bučnog čoveka. Mudar čovek malo govori a mnogo razmišlja. Ne poručuje narodna mudrost bez razloga da najpre trebe ispeći pa tek onda reći ili da je često pametno brojati do deset pre nego što se kaže nešto što možda ne bi trebalo da se kaže.