Autor Tema: Inicijativa za štrajk  (Pročitano 130348 puta)

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #210 poslato: Decembar 12, 2013, 08:16:54 posle podne »
Ja ocekujem da cu mozda da dobijem ovih dana dozvolu za rad. Ko zna
Jos malo ce biti dva meseca kako ne radim. Ko ce to da plati?
Odgovorno tvrdim, ako i dobijem sutra dozvolu za rad, prvi cu i dalje da budem za protest.
Pohvale za Sekretara. Dobro je sto ste kritikovali SAT i Vanju iz ministarstva.
Misle da ce podeliti par licenci i da ce nas umiriti time, jos pokusavaju da nas zavade.
Varaju se kolege koje misle da ako dobiju dozvolu da ce pokupiti kajmak.
Dobicemo mi dozvole ali sta dalje?
Hocete li da pristaneta na Audio Video nadzor, Tahograf, Kartice???
Što ne snimaju profesore na Pravnom fakultetu. Pohvatali su ih da uzimaju mito, sto tamo ne uvedu kamere.
Nasli su nas ne slozne da trgaju i maltretiraju.
Pa kad dobijemo dozvole tek tad ce nastati veliki problemi.
Moramo da se borimo za nasu struku i za bolje svih nas. Da se borimo za bolje , normalnije uslove za nas rad. Da nam omoguce svu paznju da poklonimo kandidatima u radu sa njima. Koga bre interesuje birokratija i nakradni pravilnici.
Petre krenuo si i ne staj. Tacku po tacku im obaraj. Gde god mozes podapinji im nogu. Dosta su oni nas saplitali. Uvek sam ti bio kritizer, ali cim vidim da se boris saljem ti pohvale. Ne daj da ti gase Komoru, ubacuju neke izrode da nam omalovazavaju struku i profesiju.

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #211 poslato: Decembar 12, 2013, 08:34:12 posle podne »
Ajde kolega, a da li si se zapitao, mozda, ko je komoru stavio na tu adresu? i ko je onda kome sta poturio? moje pitanje bi bilo takvo.... izvini.... da li je 10+ trazila komoru? ili je 10+ trazila PKAS? i napisah, da vidimo kako ce mirko odreagovati..... mada ce za neke dotle biti kasno...

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #212 poslato: Decembar 12, 2013, 10:45:50 posle podne »
Teska vremena dolaze po nasu struku. Posla nema a ulaganja sve veca. Imam cetiri instruktora, dva meseca se vec ne radi, troskovi idu, kirija se placa, komunalije, penziono. Tesko se izdrzava.
Plasim se da ce dosta auto skoli i koji dobiju licencu da se ugase u nekom bliskom periodu. Ugasice se jer je to vestacka tvorevina. Sve ovo je neko dobro smislio i proracunao. Zajednica je kriva sto to na vreme nije uocila. Misljenja sam da i dalje ima prostora da se borimo. Ovi njihovi pravilnici su dosta krhi i daju se lako slomiti. Samo treba imati malo volje i htenja. Na ustavnom sudu se dosta odredbi iz pravilnika i Zakona mogu osporiti. Tu je i novi Zakon o radu koji uskoro izlazi, gde se kaze da je moguce radnika uposliti na ono vreme koliko je potrebno, tj. koliko ima posla u datom vremenu.
Mislim da smo mi obrazovani ljudi, veoma kvalifikovani za posao koji radimo i koji volimo. Ne smemo dozvoliti da nam blate nase znanje, profesiju, karijeru, nas ugled.
Najlakse je reci gotovo je, moramo kako drugi kazu. Sta mislite da to neko trazi od taksista? Da li bi oni cutali kao mi ili bi se zajedno borili?


moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #213 poslato: Decembar 13, 2013, 06:33:42 pre podne »
e

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #214 poslato: Decembar 13, 2013, 06:35:21 pre podne »
Evropski standardi se moraju dostići.Evropa diktira, a mi?Poslušajte pesmu.

http://youtu.be/w-PU1kPLD7w
« Poslednja izmena: Decembar 13, 2013, 06:38:21 pre podne moša »

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #215 poslato: Decembar 13, 2013, 11:41:24 pre podne »
Teska vremena dolaze po nasu struku. Posla nema a ulaganja sve veca. Imam cetiri instruktora, dva meseca se vec ne radi, troskovi idu, kirija se placa, komunalije, penziono. Tesko se izdrzava.
Plasim se da ce dosta auto skoli i koji dobiju licencu da se ugase u nekom bliskom periodu. Ugasice se jer je to vestacka tvorevina. Sve ovo je neko dobro smislio i proracunao. Zajednica je kriva sto to na vreme nije uocila. Misljenja sam da i dalje ima prostora da se borimo. Ovi njihovi pravilnici su dosta krhi i daju se lako slomiti. Samo treba imati malo volje i htenja. Na ustavnom sudu se dosta odredbi iz pravilnika i Zakona mogu osporiti. Tu je i novi Zakon o radu koji uskoro izlazi, gde se kaze da je moguce radnika uposliti na ono vreme koliko je potrebno, tj. koliko ima posla u datom vremenu.
Mislim da smo mi obrazovani ljudi, veoma kvalifikovani za posao koji radimo i koji volimo. Ne smemo dozvoliti da nam blate nase znanje, profesiju, karijeru, nas ugled.
Najlakse je reci gotovo je, moramo kako drugi kazu. Sta mislite da to neko trazi od taksista? Da li bi oni cutali kao mi ili bi se
zajedno borili?

Znas kolega, ovde su neki spominjali taxiste, i oma su ga pokopali da srozava ovu divnu struku.... moje licno misljenje da nas je jako malo takvih, kao sto su taxisti.... svaka im cast....

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #216 poslato: Decembar 13, 2013, 11:44:57 pre podne »
Evropski standardi se moraju dostići.Evropa diktira, a mi?Poslušajte pesmu.

http://youtu.be/w-PU1kPLD7w

KOlega, a najjace u pesmi je.... KRIVI SMO MI STO SMO IH PUSTILI.... podlegli smo svemu i svacemu, ko je nesto pokusao odmah su ga pokopali.... krivi smo mi....

cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #217 poslato: Decembar 13, 2013, 07:16:50 posle podne »
o cemu vi pricate, mi smo svi obmanuti sto se tice prethodnog protesta i svega sto je t
rebala zajednica da uradi za mala mesta koja nemaju dovoljan broj polaznika... nemojte da raspravljate o tome sto je zajednica trebala da uradi za nas, posto sam licno cuo sta je doticni gospodin rekao coveku nakon proslog protesta jada smo cekali da se vrate sa nekim zakljuccima citiram: " ako niste sposobni da obezbedite uslove nemojte ni da radite ".... i to je " nas covek " onda. nisam jedini koji je cuo dok je to izgovarao

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #218 poslato: Decembar 13, 2013, 08:27:33 posle podne »
Ajde neka jednom vec neko kaze..

ovde ljudi kuckaju dve, tri godinice... raspravljaju se.... zavitlavamo jedni druge.... a ovamo ispada da je doticni gospodin na nekoj velikoj poziciji.... a, mi koji dobacujemo iz supa ili podruma, smo dobacivaci i iz kafanskog coseta? ???  :'(
kritizeri ili kriticari.... dobro su nas sredili.... za neke se kazu da su prespavali casove, ali iz zapazanja vi ste kolega pomno pratili na casu... bravo!!! 

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #219 poslato: Decembar 14, 2013, 10:54:11 pre podne »
Teska vremena dolaze po nasu struku. Posla nema a ulaganja sve veca. Imam cetiri instruktora, dva meseca se vec ne radi, troskovi idu, kirija se placa, komunalije, penziono. Tesko se izdrzava.
Plasim se da ce dosta auto skoli i koji dobiju licencu da se ugase u nekom bliskom periodu. Ugasice se jer je to vestacka tvorevina. Sve ovo je neko dobro smislio i proracunao. Zajednica je kriva sto to na vreme nije uocila. Misljenja sam da i dalje ima prostora da se borimo. Ovi njihovi pravilnici su dosta krhi i daju se lako slomiti. Samo treba imati malo volje i htenja. Na ustavnom sudu se dosta odredbi iz pravilnika i Zakona mogu osporiti. Tu je i novi Zakon o radu koji uskoro izlazi, gde se kaze da je moguce radnika uposliti na ono vreme koliko je potrebno, tj. koliko ima posla u datom vremenu.
Mislim da smo mi obrazovani ljudi, veoma kvalifikovani za posao koji radimo i koji volimo. Ne smemo dozvoliti da nam blate nase znanje, profesiju, karijeru, nas ugled.
Najlakse je reci gotovo je, moramo kako drugi kazu. Sta mislite da to neko trazi od taksista? Da li bi oni cutali kao mi ili bi se zajedno borili?

Nakon svega iznetog, sta kazes kolega? Sada znas sigurno zasto nas nece ni taxisti....

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #220 poslato: Decembar 14, 2013, 11:47:57 pre podne »
Sta da se kaze?
To sto mislim ja i kazem. Lakso mi je tako. Posteniji sam prema sebi. Iznosim svoje misljenje, kazem sta imam, borim se koliko mogu znajuci da sam dao sve od sebe, i onda mogu mirno da spavam.
Ako je dobro drugim kolegama koje se ne bune, nadam se da ce biti dobro onda i meni. Nisam najpametniji.
Ako ce od svih ustanova, akademija, fakulteta,skola, predavaca, jedino nas instruktore da snimaju i ako svim mojim kolegama to odgovara, pa neka onda snimaju i mene. Potrudicu se da izgledam sto lepse na tim snimcima koje traze.
Znaci mi smo im drzavni neprijatelj broj 1.
Lepo misljenje imaju o nama.
Ja mislim da smo casni i posteni ljudi, koji vole svoju profesiju i da su svoje misljenje o nama doneli bez dokaza, analiza, cinjenica, ne sagledavajuci stvari iz pravog ugla, imajuci skroz iskrivljenu sliku o nama i nasoj profesiji.
Po meni, mi smo im jedina svetla tacka u oblasti bezbednosti saobracaja, jedini borci da se stanje u oblasti bezbednosti saobracaja popravi, da se broj saobracajnih nezgoda smanji na najmanji moguci nivo.
Sta oni u fotelji zanju u oblasti bezbednosti saobracaja, gde su im rezultati? Ljudi ginu na potevima, svake godine vise i vise. Broj poginulih u ovoj godini ce biti dosta veci nego u prosloj godini. A oni opleli po instruktorima. Mi smo glavni krivci.
Brine me to sto mi cutimo i izgleda da mi precutno prihvatamo krivicu za ovako tesko stanje u bezbednosti saobracaja.
Gde su rezultati u oblasti bezbednosti saobracaja? Sta je cilj postojanja Agencije? Jedini cilj je da uzmu pare. To je tako providno, svi to vide a mi cak ni svojoj zeni u kuci ne smemo da kazemo sta nam rade. Ispiti 15000dinara, prolaznost inzenjera 10-20% x svaki put 15000din. Seminari godisnje 10000din. Atesti za gas, uverenja, potvrde, 5000din licence.
Ja to sve lepo iznesem, kazem da mi to smeta, ne slazem se sa tim, lepo to napisem na forumu i mogu lagano da idem negde na kaficu.
Naravno ne slazem se sa tahografima, potrebnim brojem instruktora, omoguciti skolama da rade u manjim mestima, 17 vozila, u Srbiji ce biti par auto skola sa vecim kategorijama.
I to je to.
Ako to sve odgovara vecini mojih kolega, ako su oni zadovoljni, i misle da je to ok, onda moram i ja da budem zadovoljan. Ko sam ja da se isticem i izdvajam. Priklonicu se vecini, ispostovati sto traze od mene i truditi se da ovaj castan, ozbiljan i odgovaran posao radim na sto bolji moguci nacin.
Da se ja nesto pitam, da mogu da odlucujem, okupio bih tim od 5-6 ljudi raznik strucnosti i polako tacku po tacku putem raznih institucija obarao bih ove nakradne pravilnike i tacke Zakona koje u realnom zivotu neostvarljivi.

 

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #221 poslato: Decembar 14, 2013, 12:09:37 posle podne »
TAko je kolega.... A, ja cu da je napustim.... svi su slozniji i bolji.... bar tako mislim.... ali, koliko vidim nikog ne zanima ko nas je zjb... mislim da bi taxisti.... no, sve jedno.... sto rece dzelat, ljudi bezite i menjajte profesiju....

srecni vam bozicni praznici i sretna vam nova godina.... svim vernicima koji slave sretna slava Sveti Nikola...
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2013, 03:48:15 posle podne razocarani »

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #222 poslato: Decembar 14, 2013, 01:44:56 posle podne »
Heh, gledam na sve ovo na sasvim drugi način.

Protesti su prošli mnogo bolje od očekivanog, ali samo zato što su neki očekivali da će preko noći da se sve vrati na staro! I to samo zato što nismo svi realni, Struka je lepo izneo kako on misli da bi trebalo da bude, i realan je ali i njegovo mišljenje neki su osporavali kao i on previše uslova zadaje.

Pogledajte samo jednu stvar, nigde u zakonu ne piše da inspektor treba da sasluša predavanje predavača, SVI se SLAŽEMO da je tako, i svi smo vikali nema šanse da ćemo da im držimo predavanje, samo neka dođu, izbacićemo ih napolje.... kad je došao dan za ispitivanje uslova i kad su tražili da predavač predaje SVI, ali baš SVI predavači su držali predavanje (osim jednog, i to onaj kojeg neki optužuju da je u saradnji sa vlastima uništio škole, jedino njegova škola nije dobila rešenje za rad).
Ljudi, pa kad su uspeli tako da nas ponize, da im klečimo na kolenima na ovoj sitnici, zamislite šta sad misle da još mogu da nam rade?
I opet ne krivim ja nas mnogo, krivim državu koja dopušta da njihove građane ponižava i ucenjuje tako. Zbog teške finansijske situacije mnogi su popustili, pogazili svoj ponos i ubeđenja i održali predavanje samo da bi počeli da rade. Tužno, ali tako nam je u celoj državi, mogu da se iživljavaju nad nama kad znaju da moramo da preživimo.

Ljudi budite realni, moramo da pojačamo uslove u obuci samo zato da bi nas cenili više. I moramo da stanemo svi na našu stranu kad znamo da smo u pravu, ma koliko za nas to bilo teško.

Ispitivanje uslova je prošlo, omanuli smo. Slede računari, video nadzor i tahografi. Pogledajmo realno, računari nam trebaju nama olakšavaju stvari, eliminišu greške i mogućnost nameštanja ispita, brže ćemo završavati dokumentaciju, brže će prolaziti ispiti.
Video nadzor, totalno je nepotreban u vređa naš rad i poštenje. Nikako ovo nebi smeli dozvoliti, kad dođe do utvrđivanja uslova za to svi bi trebali da kažemo da nemamo video nadzor i oni koji ga imaju.
Tahografi za vozila B kategorije, ovo je još gore od video nadzora, nikako, ali NIKAKO ni pokušati da ih ugradimo u vozila!
Jedino ovako možemo da im pokažemo da nešto nije u redu.

Ima tu još toga, ovo je osnovno.

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #223 poslato: Decembar 14, 2013, 04:38:49 posle podne »
Hvala Mladene na konstataciji!
Meni je krivo što mnogi misle da ukoliko su sada ispunili uslove, da su jednostavno sve završili!?
Tek počinje!
Neću davati glupe primere,narodne poslovice ili već... ali ne gradi se sreća na tuđoj nesreći.
Ako ja treba da budem "najbolji" instruktor,predavač ili ispitivač tako što niko neće raditi osim mene-kakav je to uspeh?
Dobar kadar uvek ima posla-uvek!
Što se tiče komentara na moj "PRAVILNIK DA GA STRUKA PIŠE...", i pozitivni i negativni su O.K. Za sve napisano imam argumente zašto,tako bi voleo i da čujem argumente od drugih kolega zašto ne? Ne što ja? Ili neću ja? Ili ko će meni?
Zakon i Pravilnik mora biti napisan utilitaristički-"najveća sreća najvećeg broja ljudi"
Kada kažem ljudi,mislim na :
1.kandidate
2.radnike zaposlene u Auto školi
3.predstavnike MUP-a čiji rad se dovodi u vezu sa prethodno navedenima
Nikome sada nije lako i svi imamo svoj deo odgovornosti!


razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #224 poslato: Decembar 14, 2013, 06:00:46 posle podne »
Izvini kolega, ako sam dobro pratio, to su pokusavali unazad dve godine.... ili se varam?

onda sutra : http://www.youtube.com/watch?v=S2K5EzofFaM ???
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2013, 01:32:14 posle podne razocarani »