Autor Tema: Inicijativa za štrajk  (Pročitano 130318 puta)

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 03, 2013, 07:58:52 pre podne »
Koji su zahtevi za strajk to ne treba da interesuje Sekretara PKAŠ
   Razlog za to je, sto je po meni jedan od osnovni zahteva njegova neopoziva ostavka.
Razlozi za trazenje njegove neopozive ostavke su sledeci:
   - dobio je potpise od vlasnika auto skoli da se krene u strajk a to nije uradio;
   - nije stitio interese svih clanica PKAŠ vec samo odredjenih skoli i borio se za njihove interese;
   - njegova auto skola je ostala u radu, modernizovala se a drugih 1000 skola se ugasilo;
   - telefonsko krojenje pravilnika daleko od javnosti i iza ledja svojih dragih kolega, u cilje ime se zdusno bori;
   - dobijanje nulte licence, dok ja naprimer sa dve saobracajne inzenjerske diplome moram da polazem;
   - ja i druge kolege moramo da za licence platimo 100000 dinara a sekretar ni dinara;
   - gde su pare od konkursa na sajt? ;
   - radova koliko je predato, predato je. Pa cak i da su najgori trebate da ih objavite;
     To je samo jedan od milion razloga zbog koga sekretar mora da ode. Kao sto se u kaze u udzbeniku SAOBRACAJNA ETIKA, MORALNI covek koji nije u ime svojih dragih kolega nista uradio vec ih samo upropastio trebao bi sam da ode.
Razloge za strajk, sto se mene tice ne upucujem PKAŠ. Oni su moje poverenje prokockali.
  Kolege po gradovima se vec organizuju i veliki strajik je na pomolu.
  Strajk 05.10.2013.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 03, 2013, 09:28:05 pre podne »
Eto, previše mržnje i netrpeljivosti ovde, a premalo proverenih podataka.

office@autoskolesrbije.org pošalješ zahteve za smenu, i tražiš novi sastanak svih škola i glasate pa smenite čoveka.



instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2013, 10:47:56 pre podne »
Strak treba organizovati mirnom protesnom voznjom,treba da je pokrene zajednica,a ne da pregovara ne odgovara nam i treba stupiti u strajk do ispunjenja zahteva.
Sta su novi pravilnici doneli?Oni su radjeni na stetu gradjana, ne mozete nikome probuditi svest kako navode gospoda iz abs na pradavanjima na casu hipnoze.Treba da budes Hudini, dajte ljudi te pametnjakovice treba proterati sto dalje.Brz tempo zivota namece i saobracajne nezgode,nesavesni vozaci koje ne mozete opametiti samo kaznama i prisilnim radom u rudniku drugacije nikako.
Ovo mlacenje prazne slame PKZAS,razni komiteti,ABS, su metuzalemi koje crpe ogromna sredstva od naroda.U kojoj normalnoj zemlji postoje ovakvi debilski zakoni, dovedeni smo na rub egzistencije,ali obuka mora biti hiljadu eura.Onda najbolja je metoda kao sto kaze jedan moj prijatelj, cenu litre goriva podignemo na 1000din. iresili smo problem saobracajnih nezgoda,jos ce poneki ministar ili visoki strucnjak pogaziti sirotog coveka u potrazi za nacinom da prezivi , to ce biti zanemarljiv broj uporedjujuci sa sadasnjim brojem poginulih.I eto resen problem, bez Mirka Alvirovica,raznih komiteta,ABS,PKZAS.....
Ajde da vidimimo da se objave primanja tih vrhunskih strucnjaka o bezbednosti saaobracaja koji od sveg obrazovanja imaju prirucnik o pozbnavanju istog.
Normalno je da je krajnje vreme da se pokazu zubu, uveden je novi pravilnik posledice uvodjenja su katasrofalnije od predhodnog, broj povredjenih i poginulih je drasticno povecan i sta sad ,sta sad kazu strucnjaci?

Strajk, smena kompletnog rukovodstva PKZAS jer nisu radili svoj posao, vec se uvlacili Alvirovicu,strucnjacima iz Mupa,ovim sto hoce od predavaca i ispitivaca da naprave Hudinije verovatno da bi opravdali cenu svojih usluga licenciranja....
Sad treba upoznati Dacica,Vucica i kompletno rukovodstvo prvo o gusenju privrede,ugrozavanju prava gradjana i raznim zloupotrebama koje su nacinjene,a neki od njih su sve to verifikovali.

Izjasnite se koje za straj i ko podrzava inicijativu strajka i smenu kompletnog rikovodstva zajednice?

Izdrzite i ne stajemo do ispunjenja uslova,jer nemamo svi 100.000e koliko su gospodala zamislila da nam uzmu.Nismo imali 1000 upisanih kandidiata i nismo uzimali svi po 1.000.000din.na ispitima kao neki koji sad uzurbano rade na prilagodjavanju novom zakonu, a porez utajili i izveli ove sto prave nezgode.

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 03, 2013, 12:11:48 posle podne »
Kolega, apsolutno se slazem sa svim sto si napisao.
Mislim da je strajk jedino resenje.
Ja sam za strajk!!!
  Bice kako ostale kolege kazu!!!
Ja cu mozda uspeti da ispunim i nove uslove sto traze ali znam njih mnogo koji su vec pre par meseci ostali bez posla a bice ih posle 25og mnogo vise.


BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2013, 12:44:05 posle podne »
bravo kolege...od donosenja pravilnika dobili smo sto upustava i obavestenja koja pobijaju pravilnike i sada izmene se rade to samo govori o nestrucnosti i gusenju auto skola i instruktora!

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2013, 01:47:43 posle podne »
U ovoj zemlji sve ono što je normalno, ljudski realno i prihvatljivo,upotrebljivo,kako god hoćete može se ostvariti jedino složnim protestom.Ako smo ujedinjeni pobedićemo.U suprotnom,ono što su postigli,da nas razjedine, nećemo učiniti ništa.Čelnici u zajednici su mekani i kulturni,pa neće da se zamere ministarstvima.Mup je militantna organizacija i prema njima mora čvrst i odlučan,ultimativan otpor.Oni se tako ponašaju prema svima(kriminalcima,lopovima,secikesama,instruktorima...)Postavili su nam lavirint zakonskih propisa i stalno nas drže u strahu od greške i velike kazne.Nemoguće je ne pogrešiti.Tu je njihova snaga,sakrivanje iza zakonskih okvira koje su sami osmislili.Godinama su se poigravali sa našom strukom,dozvolivši opšte rasulo u obuci.Najavljivali su bezbroj puta nove zakone i pravilnike izazivajući navalu siromašnih gradjana da po povoljnijim uslovima završe auto školu.Na kraju su i njih prevarili uvodeći im dodatne obuke,prvu pomoć,pa im došla obuka skuplja nego ikad.
Sad smo u situaciji da moramo 25.10 2013 godine da se prilagodimo raznim hirovima zakonopisca.Mnoge stavke su teško izvodljive.Sa druge strane Mup se nije spremio za primenu tih pravilnika i sad predvidja u najavi neke izmene.Malo ste zakasnili gospodo iz Mupa.Izmene,ako ste ih želeli su morale biti davno objavljene.Ima jadnika koji su se mahom uskladili sa onim što ste zahtevali.Izneverite li ih,imaćete na ustavnom sudu pa i Strazburu da pravdate svoje odluke i greške.Valda će tada i vas neko kazniti za loš rad.
Iz ovih a i mnogih drugih razloga štrajk bi bio jedino i neminovno rešenje.Potpuna obustava rada,pa da pregovaramo,kad nismo mogli da se dogovaramo.

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 04, 2013, 08:54:32 pre podne »
Slažem se u potpunosti da je izmene trebalo usvojiti mnogo mnogo ranije. Uložiš pare da napraviš sve kako je zahtevano i onda ti dan pred primenu dođe neko sa rešenjem kako se to odlaže. Naravno da ima stvari koje nemaju previše smisla i one će verovatno biti izmenjene. Što se tiče toga kako je nekada sve bilo bolje i zašto minimalne cene, pa mnogi iz naše struke su radili za 10.000 celu obuku EJ bre koje srozavanje struke. Ljudi utrkivali smo se ko će da radi za manje para, pa da li je to normalno. Ovo je specifična delatnost i treba da se bavimo kvalitetom.

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2013, 11:10:38 pre podne »
И тимочки регион је за штрајк, проверено   ;) Засигурно знам да ( Неготин,Бор,Зајечар,Параћин,Јагодина,Ниш и околина) чекају ко запете пушке , да их неко поведе у штрајк. проблем је што су у токо испитни рокови , па ће ту бити мало збрке. 1) ЈЕДНОСТАВНО ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРИМЕНА НОВИХ ПРАВИЛНИКА ЈОШ 1 ГОД. НИЈЕ ТРЕНУТАК ДА СЕ ОД НАС ТРАЖЕ ТОЛИКА УЛАГАЉА, КАДА СВИ ГРЦАЈУ И НАЈГОРА ЈЕ ЕКОНОМСКА СИТУАЦИЈА У ДРЖАВИ У ЗАДНЈИХ 10 ГОД.  или да доводе организоване групе (швајцараца,холанђана,немаца,швеђана...) да се обучавају док не станемо на ноге ;D 

sasa69

  • Gost
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 04, 2013, 06:24:17 posle podne »
DA ISPITNI ROKOVI... A najvise u BG, jos ako im Vucic, Dacic & compani ukinu socijalna davnja, ni ispite necete imati, a necete imati kome ni da starjkujete....

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/410080/Sindikat-policije-preti-strajkom

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 04, 2013, 06:38:05 posle podne »
Hajde da vidimo jel nas ima jos koji smo za strajk.
Raduje me sto ljudi po regionima vec podizu svoj glas i preduzimaju prave korake.
Izgleda da PKAS vise i ne postoji, ili su se samo pritajili i slave svoju pobedu.
 Da li je sve gotovo, da li propadamo, da li smo samo mi za strajk?
Da li mozemo da pobedimo sopstvenu PKAS pa tek onda MUP i ABS?


sasa69

  • Gost
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 04, 2013, 07:18:30 posle podne »
Malo pre sam napisao, sto niste blokiralli Beograd? Sada sam cuo da su iz provincije povuceni da se u BG ispostuju rokovi, a nas ko smirgla....

U subotu nece biti efekta, osim ako nije polaganje u BG u subotu, pa da kolege ometate u radu... Mozda nije kolegijalno, ali ni to nije da inspektori idu u BG, a nas ko....

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 04, 2013, 10:38:08 posle podne »
СВИ ШТРАЈКУЈУ И ТРАЖЕ НЕКЕ ПОВИШИЦЕ И НЕКЕ ПАРЕ...МИ ИНСТРУКТОРИ ЈЕДИНИ ТРАЖИМО ДА НАС ПУСТЕ ДА РАДИМО!! НИ ПОСО ИМ НЕ ТРАЖИМО! И СЛАЖЕМО СЕ ДА ТРЕБА УНАПРЕДИТИ ОБУКУ,ДА БУДЕ БОЉЕ И ОД ШВАЈЦАРАЦА, (НЕКА НАМ ОДОБРЕ ПОВОЉНЕ (СУБВЕНЦИЈЕ) КРЕДИТЕ ЗА ОПРЕМАЊЕ А.Ш. И ШТО ДА НЕ.  ШТА ДРЖАВА РАДИ - ИЗАШЛО У СЛУЖБЕНОМ ГЛАСНИКУ (ГРАДОВИМА ПРОДУЖЕН РОК НА ЈОШ 1-ГОД. ЗА ИСПУЊЕЊЕ УСЛОВА.(па ће још пар год.)  ШТА МИСЛИТЕ, КАД ЋЕ МУП ДА ИСПУНИ УСЛОВЕ (РАЧУНАРИ , ГЛАВНИ УМРЕЖЕНИ ТЕРМИНАЛ)... АУТО ШКОЛЕ СТРОГО ПО КАЛЕНДАРУ  :-\

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:12:10 posle podne »
Izgleda da su kolege u Pancevu provalile foru da izbegnu placanje MUP 80200din.
Angazovali su neke advokate!!!
Ovo jos nije provereno.
  Ljudi se bore!!!
Da li neko veruje PKAS???
Bice strajka!!!


Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 12, 2013, 06:38:05 posle podne »
Neki misle da nece biti strajka. Bice ga sigurno, sad ili malo kasnije.
Perje ce prvo leteti pojedinima iz PKAS
Bar se nadam :-) :)

Srbija do Tokija

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa za štrajk
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 15, 2013, 06:07:22 posle podne »
Da li je moguce da smo svi zadovoljni sa uslovima koji nam se nude?
Da li sam gotovo samo ja za strajk?
Da li mislite da je sve gotovo i da nema svrhe sad nesto organizovati?
Ja hocu da nastavim da radim ali nemam tih 100000eur