Autor Tema: Novo saopstenje MUPa  (Pročitano 12112 puta)

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Novo saopstenje MUPa
« poslato: Oktobar 24, 2013, 11:59:10 pre podne »
Jeste li videli novo saopstenje MUPa?
Vreme je da Zajednica i ostali ko god to bio podigne veliku FRKU i kaze javnosti koji su svi nameti koji nam MUP namece, tj pametnjakovici iz MUPa... U redu je teorijska obuka, u redu su strozi uslovi polaganja, u redu su odredbe kojima se zahteva od auto skola da imaju stroyije uslove u pogledu strucnog kadra i slicno..
Nije u redu da me on snima sve vreme dok ja predajem i ispitujem.
Nije u redu da mu ja najavljujem unapred kad cu da predajem i od toga ne smem da ustupnem ni 10 minuta ako kandidat kasni.
Nije u redu da mi on belezi vreme rada i da ja od toga ne smem da odstupim ni koji minut vodeci racuna kad dodje u kontrolu da li ce imati milosti i kakv mu je bio danasnji dan bio...
Nije u redu..., da ne nabrajam jos..... 
Ljudi, zdrava konkurencija je nacin da se obuka dovede u red... Ako mu ja zakidam na casovima ili cemu vec, pa nek ide kod drugog, situacija je takva. Ako mau ja ne držim kvalitetnu obuku, neka ide kod drugoga. Ja cu zatvoriti auto skolu i bavicu se necim drugim.. I opstace samo najbolji...
MUP valjda kontrolise rad Auto skola, pa sta ce oni raditi ako im ja najavljujem svaki cas, i ako mi oni beleze svaki minut i snmaju svaki minut mog predavanja. Hocu bre da idem u WC kad mi se ne ide a ne da trpim, jer me neko iz MUPa posmatra..
To je moj ZAKLJUCAK
Ako Vi iz Zajednice strucnoj javnosti i obicnim gradjanima ne iznesete sve ovo i ne zatrazite odgovornost onih koji su sve ovo smislili bicete na njihovom nivou...
Ovo nije nacin da obuka bude na visokom nivou...

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2013, 12:12:19 posle podne »
Pripadnik MUPa je na svakom polaganju i ako on ne da odobrenje za bilo koji polozen test i polozen vozacki ispit, to ne moze biti sprovedeno.
Nekoliko pitanja imam:
Čemu snimanje ispita? Prakticnog u redu, da je neko predlozio da kandidat vidi svoje greske i da ih nakon toga analizira sa komisijom.., ali teorijskog ne razumem..
Čemu pripadnik Auto skole na vozackom ispitu? Kad se on ne pita, jer sta kaze gosn policajac tako ce i da bude...
Čemu ova taksa samo da mi je znati... Pa ne otvaram ja auto skolu ponovo...
 Ima jos....

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2013, 12:49:56 posle podne »
Dajte PARE PARE i SAMO PARE ja sam pre neki dan otvorio firmu poljoprivredno gazdinstvo nije mi trebalo ni dinar cak su rekli da mi sleduje SUBVENCIJA od goriva repromaterijala i ostalo a evo jos jednog primera da li je neko platio TAKSU da se zaposli u MUP???

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:01:55 posle podne »
Treba odrediti takse i visine naknada Mup-u,ABs-u i Navljaku koliko njih sleduje?
Ljudi treba izaci na ulicu svi u svom gradu, dokle da nas neko terorise,a policija ne radi svoj posao.Svi su ogrezli u kriminalu, valda im je to nacin da nas reketiraju.Ovo je cista iznuda,kad Mup i ostali dobiju akreditaciju od medjunarodnih institucija onda mozemo da pricamo.Vreme je da se krene u strajk,evo i kolega Saban je video da smo u pravu.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:11:08 posle podne »
Evo isto to i ovde :     http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/414936/MUP-optuzio-autoskole-da-opstruisu-pravilnik

I sad se vi ljutite na Rasetu.
Pa vidite li vi sa kim on pregovara. Sa njima nema ni pregovora ni dogovora .
Samo laz i postavljanje u prvi plan nevaznih stvari a pravi problemi koje auto skole iz objektivnih razloga ne mogu da ispune se i nepominju.
Samo neprestano pravdanje sopstvene nesposobnosti da naprave nesto stvarno dobro i korisno za bezbednost u koju se toliko kunu a do koje nikome nije stalo.
Mi nemamo problem ni sa jednom stvari koja je od znacaja za bolju obuku.
Nama su problemi samo birokratske prirode kao sto je pravni odnos prema poligonu. Nije problem 51 metar nego sto nemamo tu povrsinu u vlasnistvu niti je mozemo uzeti u zakup.
Nije nam problem lose predavanje nego 1 ili 2 kvadrata koja fale. A najveci je nabavka potvrde da se radi o poslovnom prostoru koju, bar vecina nas u Beogradu, nemozemo da dobijemo jer koristimo zajednicke prostotrije skupstine stanara. Na Novom Beogradu pola zgrada jos nije uknjizeno a kamo li stanovi i poslovni prostori.
Ako stanari ne plate porez onda je valjda i nase predavanje mnogo losije.
Izjednacuju velike skola sa kvalitetnim. Po njima samo ko se nakupio para taj ima kvalitet.
Cak su i u pravilinicima odredili da onaj ko je upisao hiljade kandidata i napravio nam najvecu stetu ima polaganje svaki dan.
Sve ide na ruku velikim koji su uz to i kvalitetni.

A ovde nas ima dosta iz struke.
Ima li neko ideju kako se sa cenom od 18 ili plafon 20 hiljada dinara za 40 casova neka skola moze obogatiti ?

Valjda kvalitetnim radom ?
Ili mozda neko ima neku drugu ideju ?



Strasno...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2013, 06:54:26 posle podne »
Da, da.

Najbolje je kad prvo kažu da je upisano puno kandidata. Pa onda da previše auto škola otežava organizaciju teorijske nastave zato što ima malo kandidata.
Vidim ja da oni pokušavaju da nađu krivca za ono što sledi!

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2013, 07:02:48 posle podne »
Ja sam pričao tada pa i sada ko smo mi da đacima zabranimo upis(bila preporuka mupa čak i pretili ko ne zavrsi obuke) tada 2012 godine .Nikoga nismo vratili sve završili uspešno.I da konstatujem da sam ja održao teorijsku nastavu sa 15 polaznika i da ko uči polaže iz prve ko neće da uči džaba mu i osamdeset održanih časova,samo mlate bez veze po nama kao da ta teoretska nastava sama po sebi treba da bude dovoljna.Ja je držao i onda kada nije bila obavezna za one koji hoće i tako bi itrebalo da bude bez najavljivanja mupu.Koristi imaju i đaci i škole ko hoće ko neće ne vredi ništa samo zevaju i slušaju a ništa ne čuju,čast izuzecima.Ali učeni ljudi kažu da treba,pa onda hajde predaj tj da se predamo

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:24:38 posle podne »
Takoje mosa !Bolje da se pitaju kome sve daju lekarska!Mup nas unistio samo taksaih zanima!

sasa69

  • Gost
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2013, 08:51:47 posle podne »
Zalosno, jadno i bedno.... Od 11-25 kada je objavljen clanak u kuriru indetican onom u blicu, ima samo jedan komentar, a u blicu svega 4..... ili je cenzura prejaka, ili uopste niko ne komentarise i ne zarezuje vise ovu temu....

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2013, 09:02:54 posle podne »
Pa dobro je reko kolega BIGBOSS kada ce se uvesti kamere u domove zdravlja kad LEKARSKA uverenja dobija i kurta i murta udjes izadjes pa na sta to lici i zasto DOKTORI mogu pre podne da rade u DRZAVNOJ ustanovi a popodne u svojoj PRIVATNOJ ordinaciji i gde je tu red ma dajte ljudi ovo je postalo smesno i zalosno....

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2013, 06:43:59 pre podne »
Procitajte moje reagovanje na saopstenje MUPa u vestima.
Raseta.

sasa69

  • Gost
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2013, 07:35:10 pre podne »
Moje reagovanje je pitanje....
Bane kaze da su Pravilnici davno objavljeni.... A kako to da mi do juce, ili prosli put do opet juce, nismo ni videli, ni citali njih, samo maksimalno dan pre dana D?

sasa69

  • Gost
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2013, 04:04:55 posle podne »
Vidm da Vas jako zanima... E sada kolege, kazite mi kako to pa nas nece ni taksisti....

Ja rekao da nas nece zbog toga sto nismo dosledni, kolegijalni.... Napali ste me....

A sada ispada da ste svi zadnji dan bili da predate zahteve,cast onima koji nisu.... Ja nisam.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Novo saopstenje MUPa
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2013, 05:06:57 posle podne »
Ljudi lazu na sve strane rekli nece podneti zahtev a sad svi potrcali ma neka bude jos gore i nek ne bude kandidata a vi samo otvarate skole,,,