Autor Tema: Nova tema  (Pročitano 27776 puta)

deki00

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Nova tema
« poslato: Oktobar 28, 2013, 11:37:39 posle podne »
1) Otvarate 101 temu, a u svakoj ista priča, samo okrenut redosled.
2) Sedite pored kompjutera , kucate i mislite da to nesto menja, a niko nista ne preduzima.
3) Svi su se grupisali, svi imaju svoju pricu,a niko nema svoj tekst.

Radujete se kad Raseta kopira pismo , a ne čitate uvodni  tekst;

k28.10.2013.
Poštovane kolege.
Rat informacijama se izgleda nastavlja. To nije dobro. Po meni je bolje da se sedne i razgovara.
Veoma sam razočaran izjavama g dina Pejovića u emisiji SAT.
U prilogu dajem svoje reagovanje na ovu emisiju.
P.S.
Čekamo da se MUP izjasni kako će da prevaziđe stanje u kome smo se našli.

I dok oni ratuju, a mi čekamo da se MUP izjasni, odosmo u pič.. materinu.
Da li neko ima rešenje ? Nema !
Zabole mene za nečije reagovanje. Jel trenutno štrajk jedino rešenje ? Jeste ! ****** imaju **** da štrajkuju a mi ne. Raseta i ekipa Vam neće ići u štrajk 100% . Ni Jezdina ekipa neće. Svi čuvaju svoje dupe. Ko će da nadoknadi ovo izgubljeno vreme, od čega bre da žimo. Svaka čast onome ko ima, ja nemam. I nisu mi jasne kolege koje ko pizde pričaju jedno, podržavaju proteste a trče brže bolje da predaju papire. Pa pola Vas ovde misli da će da se obogate, ako se kolega do njega zatvori. Oće qu..c.
Odgovornost moraju da snose i predstavnici i Mup. Mi bre ljudi donosimo zaključke o kolegama kako nam se servira. Slabo se poznajemo i na osnovu priče tako i razmišljamo. Koliko ste puta čuli ; MA NISTE SLOŽNI, PRVI ON NEĆE DA TI ŠTRAJKUJE,ON JE PI,,A, a mi odmah na to ; PA JESTE, MA NEĆU NI JA. E zbog toga i treba da nas j..bu. Nemas naslon za glavu,evo kazna.Kupis naslon,vise nije potreban. Imas kuku, evo kazna..itd. Imas rodjaka, prijatelja da polaže,eee neće moći, ima on a mi odma potpis. Zato sto smo glupi !! Svi oni čuvaju svoje dupe a za naše ih briga. A mi ni sami ne znamo da ga čuvamo. Sutra sastanak u komori. Samo će biti priča kako dalje. Jel problem da organizujemo štrajk? Nije, to je naše pravo. Ajde bar jednom da se složimo i da im damo do znanja da više ne može tako. Šta gubimo, nista. Kaže jedan kolega, a šta ako nas popišu. Pa bolje da me popišu nego da se ispišavaju po meni. Tebi kolega ako je problem dodji autobusom, stavi kapu i naočare.

« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2013, 11:22:23 pre podne rasetam »

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 29, 2013, 08:10:35 pre podne »
U pravu je kolega svi na forumu laprdaju kao babe i prave se pametni a u stvari NECE biti ni strajka NITI ce MUP odstupiti od njihove namere Komora ima svoju pricu i gledaju svoje guzice da uglave Najace skole kao Desetka Plus i auto skola pravo itd se nece pojaviti na trajku,tako da ko hoce da radi lepo nek uplati i nek ima osmeh na licu ko nece nek zatvori i da se ne muci i kad ostane od 900 auto skola samo 300 MUP ce imati totalnu kontrolu inspektore koji ce moci da GUZE svaki dan i NAJASICE te jake skole jel nijedna kazna nije isod 100 000 dinara pa ce  lepo popuniti budzet SRETNO KOLEGE!!!

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:13:58 pre podne »
Od ovoga se ne moze doziveti nista gore, sta moze gore da se desi od da te izbrisu kao da ne postojis vise?Tako oni svom narodu, ucinice uslugu siptarima da dodju do Beograda.Hoce li onda uvoditi nove pravilnike?
Sta radi ministarstvo saobracaja, kad ovi vode glavnu rec pisu zakone u sve se razumeju,zemlja i privreda u krizi oni pametuju.
Zasto nisu pohapsili tajkune, visoke funkcionere Mupa koji su upropastili privredu i zemlju?
Njih nesmeju, zato j*** nas!
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2013, 11:23:24 pre podne rasetam »

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2013, 11:16:38 pre podne »
ministarstvo saobracaja treba ugasiti...mup vodi glavnu rec...

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2013, 07:21:03 posle podne »
U emisiji, naš prijatelj Bane trenutnu situaciju obrazlaže članom 351. ZOBS-a na koji MUP ne može da utiče već je to u nadležnosti republičke skupštine. Pa da vidimo šta kaže taj član.

Član 351, stav 2

"Rešenja kojima se utvrđuje ispunjenost uslova za rad centara za obuku vozača prestaju da važe nakon isteka jedne godine od stupanja na snagu podzakonskih akata kojim će biti uređeno pitanje osposobljavanja na osnovu ovog zakona."

E sad, mogli bi lepo da mu nabacimo na nos ovaj novi pravilnik koji je stupio na snagu 26.10.2013. jer bi rešenja po ovome trebala da važe do 25.10.2014. budući da je stari pravilnik stavljen van snage.
Međutim, rešenja su ugašena 24.10.2013. u ponoć, stari pravilnik važi još sledeći dan 25.10.2013. Novi stupa na snagu 26.10.2013. kad nijedna auto škola više nema rešenje. Da je stupio na snagu koji dan ranije, mi bi imali pravo na još godinu dana u skladu sa gornjim članom zakona. Eto, drage kolege zbog čega smo čekali.. Namera je očigledna.. Mudro odrađeno, nema šta.. Svaka čast gospodine Pejoviću, alal vera.. 

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:14:41 posle podne »
u cetvrtak u Ovcu na sastanak  , pa ko sta ima da javno iznese. pa ko izda pizda. e ako se tu ne pojavite, nemojte vise kuckati

ghost1

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 28
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2013, 09:24:25 posle podne »
    Zaista ne znam koja je svrha ovih drakonskih kriterijuma za dobijanje dozvole za rad koji nemaju ama bas nikakve veze sa kvalitetom obuke i sta se zeli time postici ? Jedno je sigurno , a to je da i ako zazivi sve ovo sto su oni zamislili pa kad se kroz 10 godina uporedi statistika saobracajnih nesreca ona nece biti nista manje crna nego sto je danas .
      Danas na putu do kuce sretoh grupu klinaca srednjoskolaca - vracaju se iz skole . Par njih se krecu normalno trotoarom koji je dovoljno sirok za sve a jedan pametnjakovic se krece po kolovozu i onako sireci se kao da je oslobodio grad ne obraca paznju na vozila koja mu dolaze u susret . Ali ne obraca paznju namerno, dakle vidi vozila koja mu dolaze u susret ali namerno ne zeli da se skloni a izraz lica mu je tipa "ne moze mi niko nista"!!!!!
      Ko ce njega da nauci lepom ponasanju u saobracaju - licencirani predavac ?  :o :o :o
Nece sigurno , jer je za njega kasno , to je bio posao ucitelja , zatim razrednog staresine , i nakraju a ujedno i najvaznije to je bio posao roditelja .
      Postali smo izopaceno drustvo poremecenih vrednosti , mladima su idoli kriminalci i turbo folk elita pa nije ni cudo sto se shodno tome i ponasaju, sve prave tradicionalne vrednosti drustva su odbacene kao sramne a prihvataju se raznorazne gluposti sa zapada koje je cak i taj zapad odbacio a mi oberucke prihvatili . U zemlji gde pravnici vode razne komitete za bezbednost saobracaja , gde nam estradni menadzeri sede u ministarstvu saobracaja i koji blage veze nemaju sa tim poslom i gde vecinu ljudi na vaznim drzavnim funkcijama i u ministarstvima cine pripadnici jedne male susedne "bratske" drzave koji su se godinama povezali kao korov i koje izgleda ni najjaci trimer ne moze da posece , nije ni cudo sto smo tu gde jesmo.
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2013, 09:30:06 posle podne ghost1 »

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:09:18 posle podne »
    Zaista ne znam koja je svrha ovih drakonskih kriterijuma za dobijanje dozvole za rad koji nemaju ama bas nikakve veze sa kvalitetom obuke i sta se zeli time postici ? Jedno je sigurno , a to je da i ako zazivi sve ovo sto su oni zamislili pa kad se kroz 10 godina uporedi statistika saobracajnih nesreca ona nece biti nista manje crna nego sto je danas .
      Danas na putu do kuce sretoh grupu klinaca srednjoskolaca - vracaju se iz skole . Par njih se krecu normalno trotoarom koji je dovoljno sirok za sve a jedan pametnjakovic se krece po kolovozu i onako sireci se kao da je oslobodio grad ne obraca paznju na vozila koja mu dolaze u susret . Ali ne obraca paznju namerno, dakle vidi vozila koja mu dolaze u susret ali namerno ne zeli da se skloni a izraz lica mu je tipa "ne moze mi niko nista"!!!!!
      Ko ce njega da nauci lepom ponasanju u saobracaju - licencirani predavac ?  :o :o :o
Nece sigurno , jer je za njega kasno , to je bio posao ucitelja , zatim razrednog staresine , i nakraju a ujedno i najvaznije to je bio posao roditelja .
      Postali smo izopaceno drustvo poremecenih vrednosti , mladima su idoli kriminalci i turbo folk elita pa nije ni cudo sto se shodno tome i ponasaju, sve prave tradicionalne vrednosti drustva su odbacene kao sramne a prihvataju se raznorazne gluposti sa zapada koje je cak i taj zapad odbacio a mi oberucke prihvatili . U zemlji gde pravnici vode razne komitete za bezbednost saobracaja , gde nam estradni menadzeri sede u ministarstvu saobracaja i koji blage veze nemaju sa tim poslom i gde vecinu ljudi na vaznim drzavnim funkcijama i u ministarstvima cine pripadnici jedne male susedne "bratske" drzave koji su se godinama povezali kao korov i koje izgleda ni najjaci trimer ne moze da posece , nije ni cudo sto smo tu gde jesmo.


MONOPOLIZACIJA DELATNOSTI ! TAJKUNIZACIJA !  Eto šta se svime ovim želi postići. Da je nekom stalo do bezbednosti saobraćaja, prvo bi bila sređena putna infrastruktura, signalizacija, vozila i sve što ide uz to. Još davno sam rekao da bi MUP trebao preuzeti teorijski deo ( predavanja i testove ) ako im je stvarno toliko stalo da se kandidatima usadi teorija u glavu. Bilo bi jednostavnije i njima i nama. Ali nije u tome suština, suština je da se stvore takvi uslovi koji se ne mogu ispuniti i atmosfera da se pod parolom povećanja bezbednosti pridobije javnost i okrene protiv nas tako da se tome nekom "VELIKOM I STRUČNOM" napravi prostor i da može uz podršku javnosti da preuzme sve. A javnost, naravno kao i uvek, od drveta ne vidi šumu i ne shvata da će skupo platiti.

BAŠ NJIH BRIGA ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA I DŽEPOVE GRAĐANA ! A naročito ih "pogađa" egzistencija ljudi koji su do sad radili ovaj posao...

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2013, 10:25:05 posle podne »
 8) kad to mrki sroci i slozi.sve si u pravu..
malo su nas bombardovali..maloo

Sirius

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 30, 2013, 10:24:28 pre podne »
    Zaista ne znam koja je svrha ovih drakonskih kriterijuma za dobijanje dozvole za rad koji nemaju ama bas nikakve veze sa kvalitetom obuke i sta se zeli time postici ? Jedno je sigurno , a to je da i ako zazivi sve ovo sto su oni zamislili pa kad se kroz 10 godina uporedi statistika saobracajnih nesreca ona nece biti nista manje crna nego sto je danas .
      Danas na putu do kuce sretoh grupu klinaca srednjoskolaca - vracaju se iz skole . Par njih se krecu normalno trotoarom koji je dovoljno sirok za sve a jedan pametnjakovic se krece po kolovozu i onako sireci se kao da je oslobodio grad ne obraca paznju na vozila koja mu dolaze u susret . Ali ne obraca paznju namerno, dakle vidi vozila koja mu dolaze u susret ali namerno ne zeli da se skloni a izraz lica mu je tipa "ne moze mi niko nista"!!!!!
      Ko ce njega da nauci lepom ponasanju u saobracaju - licencirani predavac ?  :o :o :o
Nece sigurno , jer je za njega kasno , to je bio posao ucitelja , zatim razrednog staresine , i nakraju a ujedno i najvaznije to je bio posao roditelja .
      Postali smo izopaceno drustvo poremecenih vrednosti , mladima su idoli kriminalci i turbo folk elita pa nije ni cudo sto se shodno tome i ponasaju, sve prave tradicionalne vrednosti drustva su odbacene kao sramne a prihvataju se raznorazne gluposti sa zapada koje je cak i taj zapad odbacio a mi oberucke prihvatili . U zemlji gde pravnici vode razne komitete za bezbednost saobracaja , gde nam estradni menadzeri sede u ministarstvu saobracaja i koji blage veze nemaju sa tim poslom i gde vecinu ljudi na vaznim drzavnim funkcijama i u ministarstvima cine pripadnici jedne male susedne "bratske" drzave koji su se godinama povezali kao korov i koje izgleda ni najjaci trimer ne moze da posece , nije ni cudo sto smo tu gde jesmo.


MONOPOLIZACIJA DELATNOSTI ! TAJKUNIZACIJA !  Eto šta se svime ovim želi postići. Da je nekom stalo do bezbednosti saobraćaja, prvo bi bila sređena putna infrastruktura, signalizacija, vozila i sve što ide uz to. Još davno sam rekao da bi MUP trebao preuzeti teorijski deo ( predavanja i testove ) ako im je stvarno toliko stalo da se kandidatima usadi teorija u glavu. Bilo bi jednostavnije i njima i nama. Ali nije u tome suština, suština je da se stvore takvi uslovi koji se ne mogu ispuniti i atmosfera da se pod parolom povećanja bezbednosti pridobije javnost i okrene protiv nas tako da se tome nekom "VELIKOM I STRUČNOM" napravi prostor i da može uz podršku javnosti da preuzme sve. A javnost, naravno kao i uvek, od drveta ne vidi šumu i ne shvata da će skupo platiti.

BAŠ NJIH BRIGA ZA BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA I DŽEPOVE GRAĐANA ! A naročito ih "pogađa" egzistencija ljudi koji su do sad radili ovaj posao...

 Eto sustine, nista ne bih dodao ni oduzeo.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 30, 2013, 11:44:05 pre podne »
ZASTO su pravila u srednjim skolama drugacija za obuku vozaca ZASTO njih ne kontrolise MUP i vrsi nazdzor i ZASTO oni danas mogu raiti a Mi ne I ZASTO je na ISPITU kod njih profesor A ne lice iz MUPA DA LI SU PRAVILA U OVOJ USRANOJ DRZAVI ZA SVE ISTA ILI NISU jel ima neko odgovor na ovo pitanje???

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 30, 2013, 12:05:12 posle podne »

pekorada

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2013, 12:57:06 posle podne »
http://www.youtube.com/watch?v=6YC0ogjMyPo
Što ne gledamo sebe i auto škole. To nam je sad prioritet. Mi bi jedni druge da pojedemo. Saobraćajne škole su u sistemu obrazovanja i za njihovu kontrolu je nadležan prosvetni insprktor. Sigurno se plan razlikuje, njima je to struka, oni uče četiri godine o saobraćaju, imaju posebno predmete bezbednost, regulisanje, poznavanje vozila, motora, teoretsku obuku. Juče sam video na ulici,  da je inspektor MUPa, izbacio iz vozila učenika, a instruktoru, jo jest nastavniku praktične nastave zabranio da dalje radi i pored insistiranja da nema MUP ništa sa obukom učenika. Inspektor se pravdao da nije obavešten o tome, danas su u toj školi nastavili obuku, ali su iz MUPa insistirali da skine refleksnu tablu i da postave stare L tablice.

sasa69

  • Gost

spiderman

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 30, 2013, 02:01:32 posle podne »
ZASTO su pravila u srednjim skolama drugacija za obuku vozaca ZASTO njih ne kontrolise MUP i vrsi nazdzor i ZASTO oni danas mogu raiti a Mi ne I ZASTO je na ISPITU kod njih profesor A ne lice iz MUPA DA LI SU PRAVILA U OVOJ USRANOJ DRZAVI ZA SVE ISTA ILI NISU jel ima neko odgovor na ovo pitanje???
Pa valjda zato sto oni imaju u tri ili cetiri godine skolovanja preko 1000 TEORIJSKIH CASOVA u strucnim saobracajnim predmetima.. i preko 500 casova motoristike u redovnoj prakticnoj nastavi.. i zato sto je njihov profesor dipl. saob.ing ipak LICENCIRAN ali u okviru u ministarstvu prosvete.. mislim nije bas za poredjenje!

MNOGO VAZNIJA JE CINJENICA DA JE PRISUTNA NERVOZA KOD MUP-A. TO SE VIDI PO SVAKODNEVNIM IZJAVAMA NA TV. ONI IPAK NOSE NAJVECU ODGOVORNOST PREMA GRADJANIMA. NE MOZE NAS NIKO NATERATI DA RADIMO PO NAMETNUM USLOVIMA. NISMO MI ODGOVORNI STO NEMAMO 100.000 EVRA. VREME RADI ZA NAS I AKO AUTO SKOLE NE PRORADE U NAREDNIH MESEC DANA, POSTAVICE SE PITANJE ODGOVORNOSTI MUP-A. ZAKON POD HITNO MENJATI I PRILAGODITI SRBIJI!!!
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2013, 02:04:46 posle podne spiderman »