Autor Tema: Nova tema  (Pročitano 27622 puta)

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 30, 2013, 06:24:51 posle podne »
ZASTO su pravila u srednjim skolama drugacija za obuku vozaca ZASTO njih ne kontrolise MUP i vrsi nazdzor i ZASTO oni danas mogu raiti a Mi ne I ZASTO je na ISPITU kod njih profesor A ne lice iz MUPA DA LI SU PRAVILA U OVOJ USRANOJ DRZAVI ZA SVE ISTA ILI NISU jel ima neko odgovor na ovo pitanje???
Pa valjda zato sto oni imaju u tri ili cetiri godine skolovanja preko 1000 TEORIJSKIH CASOVA u strucnim saobracajnim predmetima.. i preko 500 casova motoristike u redovnoj prakticnoj nastavi.. i zato sto je njihov profesor dipl. saob.ing ipak LICENCIRAN ali u okviru u ministarstvu prosvete.. mislim nije bas za poredjenje!


Ne bih se baš složio s ovim..
Naslov pravilnika - " Pravilnik o uslovima koje mora da ispunjava privredno društvo, odnosno ogranak privrednog društva ili SREDNJA STRUČNA ŠKOLA koji vrše osposobljavanje kandidata za vozače"
I ja sam video da srednja škola obavlja obuku i dalje pa mi nije bilo jasno. Jedino ako taj učenik koji je u sistemu obrazovanja nema status kandidata, onda bi se moglo reći da ovaj pravilnik za njih ne važi. Ali i dalje ostaje nejasno..

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 30, 2013, 06:35:32 posle podne »
Bravo Mrkiboy74 vidis da je tu nejasno sta je ako nije KANDIDAT video si da tu ne stima nesto pa staje nego obuka vozaca kad sedne za VOLAN pravila su ista nek on STUDIRA SKOLU i 10 godina i neka ide i na FAKULET SAOBRACAJNE NAUKE sere mi se od svega!!!

autoskolaspasic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:00:45 posle podne »
Ma ljudi za srednje škole važe neki drugi aršini,pa kod njih na ispitu vožnje nemaš policajca,od mene uzimali naše kontrolne stare testove da daju đacima kao teorijski ispit,kod nas ih obučavaju na opel kadetu,kockici pa još karavan,leb te jebo,cigani što skupljaju gvožđe voze bolja kola,a nama ne prska prskalica za staklo PRC 100.ooo tehnička neispravnost,pustite srednje škole one su u sistemu Min.prosvete....LJUDI JEL IMA NEKO BRE IDEJU AL PAMETNU....da sam mačka i da imam sedam života,JAVNO BIH SE SPALIO ISPRED SKUPŠTINE KAO DOBROVOLJAC...jebo me otac i kud sam uplatio taxu i (ponovo) se upustio o ovo kolo......moj je predlog da angažujemo 2-3 advokata i da tužimo ABS jer nam je uzela pare za predavače pa nas neki mupovci kontrolišu kako držimo predavanje,MUP što nam je naplatio taksu a mi neotvaramo nove škole....GDE U ZAKONU PIIIŠE DA KADA VAM DOĐE INSPEKCIJA DA UTVRDI USLOVE ZA RAD DA MORA DA BUDU PRISUTNI PREDAVAČ,ISPITIVAČ I INSTRUKTORI,GDE PIŠE DA MORATE DA IM PARKIRATE KOLA DA IH ONI VIDE....pa pogledajte član 27 novih pravilnika,ako postoji komanda parkirne kočnice između kamdidata i ispitivača DUPLE KOMANDE NISU POTREBNE...ja izginu dva dana da npribavim #smernice#za fabiau kao da sam kupio spejs-šatl u p.m.


saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:14:25 posle podne »
NEPISE NIGDE NISTA E MOJE KOLEGE IZGKEDA DA CE MO MI MORATI UVOZITI PREDAVACE JER OVI NASI NISTA NE ZNAJU KAKO JE MOGUCE ma joooj cutacu bolje mi je ukapirao sam

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:38:21 posle podne »
Dolazi vam polako iz dupeta u glavu a lepo vam KAZEM nemojte uplacivati nista i menjajte struku i BATALITE to sad ce vam se krvi nasisati tek....SABANE moj

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:43:17 posle podne »
A zamislite da ste dobili licencu za Auto školu. Kako bi počeli raditi ? U koje Registre bi upisali đake ? U koje kjnige bi upisivali časove ? U koje zapisnike i bodovne liste itd..itd...
Pa izgled obrazaca za te knjige i registre je izašao zvanično sad 25.10. i sigurno ih još nema u štampi. Uz to ima još što šta za šta nisu spremni i ovo iživljavanje i propitivanje predavača je samo kupovina vremena kako oni ne bi ispali onakvi kakvi mi mislimo da jesu.

deki00

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:43:32 posle podne »
Evo ako Vam nesto znaci : Dacic je popizdeo na Pejovica i rekao da se snalazi kako god ume i zna. Postoji verovatnoca da ce nas pustiti da radimo od ponedeljka. Produzice se rok ali ce odgvorni nastojati da se uslovi ispune. Nisam samo lupio ovu informaciju !!

-Ako padne straj ode Peki, a moze i peticija auto skola.


saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 30, 2013, 07:49:00 posle podne »
bog te jebo citam po forumima novinama osnovni uzrok nedobijanja dozvole za rad je neznanje predavaca nastave..,

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 30, 2013, 08:02:12 posle podne »
Ma ljudi za srednje škole važe neki drugi aršini,pa kod njih na ispitu vožnje nemaš policajca,od mene uzimali naše kontrolne stare testove da daju đacima kao teorijski ispit,kod nas ih obučavaju na opel kadetu,kockici pa još karavan,leb te jebo,cigani što skupljaju gvožđe voze bolja kola,a nama ne prska prskalica za staklo PRC 100.ooo tehnička neispravnost,pustite srednje škole one su u sistemu Min.prosvete....LJUDI JEL IMA NEKO BRE IDEJU AL PAMETNU....da sam mačka i da imam sedam života,JAVNO BIH SE SPALIO ISPRED SKUPŠTINE KAO DOBROVOLJAC...jebo me otac i kud sam uplatio taxu i (ponovo) se upustio o ovo kolo......moj je predlog da angažujemo 2-3 advokata i da tužimo ABS jer nam je uzela pare za predavače pa nas neki mupovci kontrolišu kako držimo predavanje,MUP što nam je naplatio taksu a mi neotvaramo nove škole....GDE U ZAKONU PIIIŠE DA KADA VAM DOĐE INSPEKCIJA DA UTVRDI USLOVE ZA RAD DA MORA DA BUDU PRISUTNI PREDAVAČ,ISPITIVAČ I INSTRUKTORI,GDE PIŠE DA MORATE DA IM PARKIRATE KOLA DA IH ONI VIDE....pa pogledajte član 27 novih pravilnika,ako postoji komanda parkirne kočnice između kamdidata i ispitivača DUPLE KOMANDE NISU POTREBNE...ja izginu dva dana da npribavim #smernice#za fabiau kao da sam kupio spejs-šatl u p.m.


Za vozila piše u onom njihovom uputstvu od prošle godine, za kadrove nije precizirano fizičko prisustvo (strana 15), a član 27, stav 2 pravilnika o ispitima se odnosi na C i D kategoriju (pogledati član 229, stav 1 ZOBS-a).

Kolega deki00, šta vredi i da nas puste da radimo od ponedeljka kad su nam zaključili evidenciju a novu još nemamo, kao što kaže kolega Pera.



deboj

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 30, 2013, 08:03:53 posle podne »
pozdrav kolegama,prvi put se javljam i ne znam sta bih novo rekao.svi samo kukamo a pomoci nema.prosle godine sam u ovo doba sve ovo govorio da ce se desiti a niko mi nije verovao niti sam imao podrsku kolega.bio sam na radiju fokusu govorio o problemima koji ce nastupiti,nasao advokata koji je hteo da nas zastupa,dovodio novinare na sastanak.odgovor kolega je bio -cuti da ne cackamo mecku,zatvorice nas,e sad cemo sami zatvarati.i sad na sastancima traze samo da nas puste jos godinu dana,pa to je samo produzavanje agonije.i da nas puste ne znamo sta nas ceka.april -kompjuteri,ni ne znamo koliko to kosta,jedan kolega ovde napisao 10 000 -12 000 eura,sitnica za nas,pa tahografi po autu 1000 -1 500 e,plus licence i razne kartice za to jos 1 000.pa opet poligoni.pa to i ovi nasi velikani nase struke nece moci izdrzati.a ne bi me cudilo da ovi pametni za svako to uvodjenje traze opet taksu od 80 000.imam puno predloga ,ideja pa cu to ovde iznositi ovih dana a kolege molim da komentarisu,daju svoje predloge pa da to uoblicimo u neku formu pa da jos jednom pokusamo da odbranimo struku a ne kao ovi do sada frazama i ulagivanjima,cutanjem.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 30, 2013, 08:10:29 posle podne »
pozdrav kolegama,prvi put se javljam i ne znam sta bih novo rekao.svi samo kukamo a pomoci nema.prosle godine sam u ovo doba sve ovo govorio da ce se desiti a niko mi nije verovao niti sam imao podrsku kolega.bio sam na radiju fokusu govorio o problemima koji ce nastupiti,nasao advokata koji je hteo da nas zastupa,dovodio novinare na sastanak.odgovor kolega je bio -cuti da ne cackamo mecku,zatvorice nas,e sad cemo sami zatvarati.i sad na sastancima traze samo da nas puste jos godinu dana,pa to je samo produzavanje agonije.i da nas puste ne znamo sta nas ceka.april -kompjuteri,ni ne znamo koliko to kosta,jedan kolega ovde napisao 10 000 -12 000 eura,sitnica za nas,pa tahografi po autu 1000 -1 500 e,plus licence i razne kartice za to jos 1 000.pa opet poligoni.pa to i ovi nasi velikani nase struke nece moci izdrzati.a ne bi me cudilo da ovi pametni za svako to uvodjenje traze opet taksu od 80 000.imam puno predloga ,ideja pa cu to ovde iznositi ovih dana a kolege molim da komentarisu,daju svoje predloge pa da to uoblicimo u neku formu pa da jos jednom pokusamo da odbranimo struku a ne kao ovi do sada frazama i ulagivanjima,cutanjem.


Dobro došao kolega. Razveži i opleti pa da vidimo kom obojci kom opanci.  ;)

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 30, 2013, 09:48:03 posle podne »
 :) :) :),samo veselo,...hop,hop,..ko da kuca gori,...davno se nisam nasmejao slatko ko tebi spasicu,..

spiderman

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 30, 2013, 09:48:39 posle podne »
Ne bih se baš složio s ovim..
Naslov pravilnika - " Pravilnik o uslovima koje mora da ispunjava privredno društvo, odnosno ogranak privrednog društva ili SREDNJA STRUČNA ŠKOLA koji vrše osposobljavanje kandidata za vozače"
I ja sam video da srednja škola obavlja obuku i dalje pa mi nije bilo jasno. Jedino ako taj učenik koji je u sistemu obrazovanja nema status kandidata, onda bi se moglo reći da ovaj pravilnik za njih ne važi. Ali i dalje ostaje nejasno..
JESTE, PRAVILNIK VAZI, ALI SAMO ZA ONE SKOLE KOJE VRSE OBUKU TRECIH LICA... dok za redovne ucenike koji u programu imaju obuku je druga prica!

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 30, 2013, 09:57:42 posle podne »
Ljudi, da li Mupovci imaju prava da ispituju predavače?? Da li to ima negde u pravilniku? Ja se ubi da iskopam ali ne ide. Šta ako predavač ne prisustvuje kontroli, ni to nije navedeno u pravilniku.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Nova tema
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 30, 2013, 10:04:12 posle podne »
to ti je kao ona prica o slonu i krotitelju...( mi smo slon..)
malo su nas bombardovali..maloo