Autor Tema: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu  (Pročitano 56154 puta)

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2013, 12:09:46 pre podne »
Користим форум како би прикупио податке од заинтересованих лица у вези полагања за испитивача са подручја Златиборског,Моравичког,Рашког и ближњих округа.
Подаци су ми потребни како би обавестио ПКАСС  о потреби одржавања семинара за испитиваче у околини Ужица.
Заинтеросавани из одређеног града у контакту са Боћом пренесу оквиран број заинтересованих како би се укупан број централизовао.Ако ово не урадимо бићемо у ситуацији да немамо семинар баш као што ових дана то неће имати Београд.
Молим Вас да ову идеју не исмевате већ да направимо простор свим заинтересованим инструкторима да стекну лиценцу за испитивача.Лично сматрам да је лиценца за испитивача сваком младом инструтору шанса.
У Правном лицу "Сигнал-обука" Ужице конкурс за испитивача је ОТВОРЕН.Заснивање радног односа на неодређено време.
Богдан Видаковић 063/633-927 

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #16 poslato: Novembar 20, 2013, 05:55:32 pre podne »
Nema se para a nece niko da casti!

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #17 poslato: Novembar 20, 2013, 10:35:31 pre podne »
Pozdrav Boći, inicijativa odlična,već sam preduzeo neke korake.
Ako sam dobro razumeo, 2 dana traje, iznos je 8000 din,imamo 2 obezbeđena ručka.
Neophodno je da kolege bar jednom pročitaju potrebnu literaturu,da bi lakše pratili predavanja i spremili pitanja,a sve mogu da skinu sa sajta ABS ili uplatom ispita dobiće knjige.

PS.ubaci neki datum izjašnjavanja i eventualni deo uplate,zbog ozbiljnosti i eventualnog premišljanja.

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #18 poslato: Novembar 20, 2013, 01:53:34 posle podne »
Kakva priprema ako ne znate šta vas čeka na polaganju? Ko god da je bio na pripremnoj nastavi za predavace, video je da mu ona nije pomogla oko polaganja. A i kako planirate da pripremite budućeg ispitivača za praktični deo, kad još ne znate kako će da izgleda?

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #19 poslato: Novembar 20, 2013, 04:00:46 posle podne »
Da,praktični deo kažu daće nam bodovne liste i da bodujemo kandidata na polaganju praktičnog dela ispita na simulatoru.

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #20 poslato: Novembar 25, 2013, 05:38:14 posle podne »
Ja sam položio za predavača i ispitivača kao i ti Boća.Bili smo na pripremnoj nastavi za predavača.Mislim da nam ništa nije pomogla.Radi se o materiji koju čitanjem treba usvojiti i za koju nisu potrebne nikakve predhodne instrukcije.Ne znam koja škola to može da finansira.Predavač(30000+15000+5000), instruktor(3x5000),ispitivač(15.000+5000)za slučaj da sve položite prvi put.A šta nas još očekuje:Svake godine ,najmanje 3 seminara za instruktore, 1 za predavača i 1 za ispitivača,plus putni troškovi, dnevnice i dr.
Njbolje je da ,svi koji smo polžili, na ovaj sajt "izbacimo" neka pitanja koja smo zapamtili jer se ponavljaju.To je bolje od bilo kave pripremne nastave.
Mi treba da se izborimo da , posle 5 godina možemo polagati za licencu bez ikakvih predhodnih priprema i obaveza.Ali to ne odgovara Agenciji jer na ovaj način obezbeđuku sigurnu egzistenciju.Nikoga ne interesuje da li mi to možemo da platimo.Ako ne smanje finansijske obaveze postavi će se pitanje ekonomske opravdanosti bavljenja ovom delatnošću.Srećno svima na budućim ispitima

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #21 poslato: Novembar 25, 2013, 06:09:00 posle podne »
Ja mislim kolega da pripremna nastava mnogo znači.Bar iz mog ugla gledanja,pozabavili su se sa nama posle ispita sigurni dva sata,i posle toga mnogo jasnije na šta treba obratiti pažnju.Živa reč je živa reč.

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #22 poslato: Novembar 25, 2013, 10:52:44 posle podne »
За господина Хајра
семинаре које сам навео у претходном обраћању сам наменио онима који нису имали прилику да присуствују припремној настави,наменио сам нашем крају,јер не заборави ближе је Ужице него Београд.У функцији сам координатора и само желим да дам праву информацију о заинтересованости испитивача за семинаре,који  нису обавезни.Ако на нашем крају буде добар одзив испитивача онда сасвим сигурно можемо рачунати на још пар полагања у Ужицу.На крају видиш да смо били добри на домаћем терену.Поздрав!!!!

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #23 poslato: Novembar 26, 2013, 09:56:56 pre podne »
Kolega Boća.Ti si u pravu.Priprema može samo da koristi.Problem je, samo ko može da izdrži ovolike nameta a auto škole ne rade.Vidio si kako je teško položiti ispit za ispitivača a rijetko koji će instruktor taj ispi položiti iz prvog puta.Nameću nam se velike obaveze koje će auto škole teško izdržati.Pozdrav svim forumašima.Uključimo se što više.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #24 poslato: Novembar 29, 2013, 11:33:09 pre podne »
Dodata su nova pitanja sa poslednjih ispitinih rokova kojih su ljudi mogli da se sete.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #25 poslato: Novembar 29, 2013, 12:25:02 posle podne »
Ta pitanja koja su bila ne vrede mnogo,ne ponavljaju se u izvornom obliku.Polagao sam drugi put i kada sam dobio test iznenadilo me na prvo čitanje isti test kao prošli put.Ali ne,pitanja napisna tako da liče, 70% teksta isto a pitanje sasvim drugo,suština je bitna i čitati pitanja pažljivo.Prepoznavanje pitanja ne prolazi iz tog razloga.Materija mora da se zna da bi se odgovorilo na pitanja,zato je teško ne uči se na pravi način.Na pamet možete znati svaki član zakona i pravilnika i opet promašiti odgovor,suvo učenje na pamet ne prolazi.Struka,znanje i učenje.Ja položio Od sedam,četiri i iz drugog puta preostala tri,juče baš.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #26 poslato: Novembar 29, 2013, 01:07:58 posle podne »
Evo jednog statističkog podatka od ukupnog broja pokušaja 93,  položilo je teorijski deo ispita do juče 26 ispitivača.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #27 poslato: Novembar 29, 2013, 02:34:42 posle podne »
ima li neko jucerasnje rezultate ispita iki jos nisu objavljeni

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja sa ispita - sve na jednom mestu
« Odgovor #28 poslato: Novembar 29, 2013, 02:47:52 posle podne »
Sabane gde si ti nema te samo mlatis pare ovih dana a ne kazes nam nista?

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil