Autor Tema: Ako niste znali  (Pročitano 9467 puta)

Branislav

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Ako niste znali
« poslato: Novembar 10, 2013, 12:03:56 pre podne »
Lutajuci malo po forumu dodjoh do nekih podataka. NPR cene obuke, ili npr.vidim da jedan kolega nudi neke racunare,a Raseta rece da to jos ne kupujemo. Medjutim ako bolje pogledate sledeci sajt, mozda zakjucite nesto sto nije logicno.

http://raseta.co.rs/cena-obuke-apatin/

Evo da predstavimo jos jednog clana koji nas predstavlja u odboru za protest.

http://www.politika.rs/rubrike/Magazin/Kamen-na-kamen-cvet-na-cvet.lt.html

Niceg nema ruznog,, pa rekoh aj da okačim.





Branislav

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #1 poslato: Novembar 10, 2013, 12:20:55 pre podne »
Jos malo o Apatinskom preduzecu   ::)

Delatnosti
U ovom preduzeću se veoma kvalitetno i efikasno mogu dobiti sledeče usluge:

Obuka vozača
Procena vrednosti vozila
Saobraćajno tehnička veštačenja
Obuka za rad na računarima u multimedijalnoj učionici po principu samostalnih multimedijalnih kurseva
Nabavka novih i polovnih računara i računarskih komponenti
Održavanje i popravka računara i računarskog softvera
Razni kursevi u saradnji sa Otvorenom univerzitetom „Znanje“
Budućnost
Ovaj centar planira da se razvija u oblasti ostalog obrazovanja multimedijalnim metodama.
Saobraćaj ostaje oblast u kojoj će centar usavršavati svoje delatnosti, pratiti razvoj istih u svetu i primenivati ih i kod nas u što većoj meri. Centar zbivanja će i dalje biti Auto škola.
Računari i računarska oprema su oblast u kome preduzeće vidi svoju perspektivu.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2013, 07:42:33 pre podne »
U koju svrhu si pokrenuo ovu temu ?

Kakav cilj želiš da postigneš ?
Možda grešim, ali čini mi de da nisu u pitanju dobre namere nego pokušaj da se nisačim, navodeći beznačajne podatke diskredituju ljudi.
Totalno destruktivno i beskorisno.
Dođem na forum da bih pročitao nešto što će mi pomoći.
Da saznam neku važnu informaciju od značaja za moj posao, a svakodnevno nailazim na neka besmislena prozivanja.

Odemo na sastanak u Privrednu komoru Beograda željni da vidimo kakva nas sudbina čeka, a tamo zastanemo Jezdimirovića koji troši vreme nas znatiželjnih na pljuvanj po zajednici i veličanje njegovog udruženja. A dali nam samo 1 h i 30 minuta da nešto pitamo ljude iz agencije i MUP-a koji, uzgred budi rečeno, nisu ni došli.
Ne trebaju nam nikakva prepucavanja. To nas samo sve više deli i udaljuje od cilja.
Za sada je zajednica jedina koja ipak nešto radi za nas i ja sam im na tome zahvalan.
Možda je neko mogao i više ali za sada ne znamo ko.
Dok se taj ne pojavi ja ću poštovati ove.


monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #3 poslato: Novembar 10, 2013, 08:39:01 pre podne »
Pa Instruktore Pero sta se cudis pa sam si rekao u svom postu i pitanje i odgovor zar jos zivis u iluziji i nadi pa vidis da celni ljudi ne zavise striktno od auto skole a ti zavisis, i da se i dalje nista ne desava niti ce se desiti zao mi je ja samo iskreno kazem a vecini se to ne svidja!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2013, 11:08:40 pre podne »
Zaista Branislave, neznam razlog zbog čega si pokrenuo ovu temu. Verujem u dobre namere. Ja se ne stidim onoga što radim. Radim da bi mi bilo lepo i da bi preživeo ''zemljotrese'' koji nam se dešavaju.
Da ti pomognem. Imam salaš, o kome sam brinem, sa nekolkio stotina životinja. I ovo radim.

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2013, 11:45:51 pre podne »
PETRE,
 ČUO SI JUČE OD PRAVIH LJUDI KO PODRŽAVA TVOJ DOSADAŠNJI I UBUDUĆI RAD. PAR NJIH KOJI TEBE PROZIVAJU NA FORUMU NE MOŽE DA NAĐE MESTO NI U EKIPI IZA ŽICE, NA POSTAVLJENIM FOTOGRAFIJAMA, JER ZBOG KOEFICIJENTA INTELIGENCIJE NI ONI IH NE BI PRIMILI U EKIPU.
PRIVREDNA KOMORA U SVOM POSLOVANJU TREBA DA PREUZME SVE PROFITABILNE STVARI VEZANE ZA RAD AUTO ŠKOLA, ODAKLE BI SE STVORILA SREDSTVA ZA NJEN BEZBRIŽAN RAD. ŠTA NAM JE PONUDIO BESPLATNO AMSS ILI BILO KOJA PRIVATNA ŠTAMPARIJA,RADIONICA ZA IZRADU ČUNJEVA,SVETLEĆIH REKLAMA... TI BEŽIŠ DA NAPLATIŠ SVOJ RAD-TU GREŠIŠ!
ODMORI SE MALO,POSAVETUJ SE SA PRAVIMA I BORI SE ZA NAS U UTORAK. POZDRAV I SREĆNO!

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2013, 11:51:52 pre podne »
Jel to PETAR pod drugim imenom?????

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2013, 12:01:48 posle podne »
ova zajednica ili farma se uzgaja a po potrebi koristi tj.  kolje i pojede.takav je zivot.osim ovog ponija on je tu vec 100 godina..,to je onaj sto ujeda..,a da i stara jarcina je tu.. :o ;D :D ;D ;) ;) ;) :) :) :)
malo su nas bombardovali..maloo

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2013, 05:14:33 posle podne »
Da Pera i struka su isti,mozda su braca :)

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2013, 09:54:57 posle podne »
Da podsetim staje KRITIKA i KRITIZIRANJE

KONSTRUKTIVNA KRITIKA
   

DESTRUKTIVNA KRITIKA
Uvek se odnosi na ponašanje a nikada na osobu – na taj način se izbegava vređanje, poštuje se druga osoba, njeno pravo da pogreši i daje se mogućnost osobi da promeni dato ponašanje.    Kritikuje se osoba umesto ponašanja – na taj način stvara se prostor za javljanje ljutnje i otpora a smanjuje se mogućnost promene ponašanja, jer ponašanje se može menjati ali ne i osoba koja je predmet kritike. Vređanje predstavlja ujedno i izraz nepoštovanja prava druge osobe.
Upućuje se direktno osobi čije ponašanje je objekat kritike – na taj način izbegavaju se nesporazumi i konflikti.    Ogovaranje kod drugih, pasivna-agresivnost – umesto da kažemo osobi šta nam smeta, osobu ili njeno ponašanje kritikujemo pred drugima i kod drugih ljudi. To može dovesti do ljutnje i otpora.
Direktno iznošenje onoga što smatramo pogrešnim ili onoga što nam smeta – na taj način stavljamo osobi jasno do znanja šta nam smeta u njenom ponašanju i izražavamo stav da očekujemo od njega/nje da to i promeni.    Kritikujemo sporedne stvari umesto ono što nam zaista smeta – kritika nije konkretna, otvorena i jasna, kritika je u toj meri okrenuta ka vređanju da se ne uočava u čemu je osoba pogrešila i šta bi bilo poželjno da promeni.
Nuđenje rešenja – podrazumeva iznošenje konkretnih sugestija na koji se način problem može prevazići ili u kom smeru i kako bi bilo dobro menjati ponašanje koje je predmet kritike.    Naglasak je samo na kritici i zamerkama – ne iznose se mogući načini za menjanje situacije ili rešavanje problema, već je ceo fokus na onome što se smatra negativnim, pogrešnim.
Kritika se iznosi bez agresije, besa i svađalačkog tona ili težnje da se unizi drugi    Kritikuje se na agresivan ili ponižavajući način (vika, svađa, bes i vređanje)
Naglašava se i ono što je pozitivno a ne samo ono što je negativno u datoj situaciji ili problemu    Naglasak je samo na negativnom, osobi se ne priznaju nikakvi uspesi ili kvaliteti
Implicira očekivanje – očekuje se da osoba promeni ponašanje koje je predmet kritike ali se ujedno zna i da se to ne mora desiti    Implicira zahtev – od druge osobe se zahteva da nužno promeni svoje ponašanje, to podrazumeva zaboravljenje da drugi ljudi imaju slobodu odlučivanja
Ne provocira nužno kod druge osobe negativna osećanja ljutnje, povređenosti ili odbacivanja    Provocira kod druge osobe negativna osećanja ljutnje, povređenosti, odbacivanja i nepoštovanja

Ako želite da utičete na druge, da oni promene ponašanja koja vam neprijaju ili čak smetaju, primenite konstruktivni stil kritike. Jedino na taj način izbegavate da kod druge osobe provocirate negativna osećanja i ponašanja (kao što su ljutnja, bes, svađe, distanciranje, izbegavanje i sl. ).

Kako možete uticati na druge ako se oni osećaju napadnuto, uvređeno, poniženo?

Ta osećanja mogu izazvati samo kontra-napad, agresiju ili povlačanje. Drugi će možda prihvatiti vašu kritiku samo ako osete da niste onaj koji vređa, napad i pokušava da kontroliše. Kao što je u tabeli izneto, predlaganje rešenja i isticanje pozitivnih strana situacije (a ne samo isticanje nečijih grešaka) može ublažiti negativni ton i osobu navesti na razmislanje!!!


rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2013, 05:34:34 posle podne »
kada petre mozemo da posetimo salas posto ove skole verovatno nece uskoro da krenu sa radom.........

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Ako niste znali
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2013, 10:29:30 posle podne »
Kazem i ja to isto...pa me ispljuvase :)