Autor Tema: I šta sada da radim?  (Pročitano 11134 puta)

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
I šta sada da radim?
« poslato: Novembar 11, 2013, 08:50:51 pre podne »
Dobro jutro svima.
Imam jedan mali problem.
9.7.2013. upisao sam auto skolu ''tutto'' u Surcinu da bih dobio dozvolu za C1.26.7 zavriso teoretsku obuku.Tek 14.9 sam imao prvu priliku za polaganje testova i to sam polozio iz prve.Do danas nisam imao nijednom priliku da polazem voznju.10 casova voznje sam zavrsio tek 14.10 jer je instruktor bio prebukiran dodatnim casovima.I tada mi je receno u auto skoli da MUP vise ne prima kandidate za polaganje i da se ceka ta ajde da je nazovem akreditacija.Uradio sam sve sto je bilo do mene,uplatio sve,dosao na svaki cas,izvadio lekarski cak i pre vremena sto mi se sad obija o glavu.I sada da radim?Lekarski mi istice 19.1,nemam predstavu kada ce moja auto skola dobiti to uverenje da moze da radi,sta ce biti s mojim novcem,da li cu morati na te dodatne casove?
Ako znate bilo sta,recite mi.Hvala.Zbog ovog odugovlacenja cak sam i izgubio posao i ne znam vise sta da radim.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2013, 09:03:44 pre podne »
Nazovi upravu Saobracajne policije ili Privrednu komoru auto skole SRBIJE dobices strucan odgovor iz prve ruke!!!

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2013, 09:12:16 pre podne »
Vec u najavi vidim da ce biti veselo.

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2013, 09:53:11 pre podne »
Ili okreni svog instruktora pa za gusu! :) budi kao svi ostali kandidati :)

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2013, 10:23:57 pre podne »
Ma nije on kriv,dosta stvari se tu iskomplikovalo...
Konkretno,posto fap 1213 sa ceradom verovatno ne sme da se koristi (a zbog njega sam i dosao,jer sam hteo da polazem na losem kamionu),oni su oko 1.7 kupili Iveco Tector 13t 2002god,i oni su me namerno odlagali dok ne odrade duple komande,ono sto pisti kad komisija stisne dugme itd.Njihova je krivica sto su cekali poslednji cas.Kamion je registrovan tek 24.8 i tek onda su moji papiri predati mup-u,da ne bude da je do njih.Pa je onda kamion bio prebukiran jer nije bilo polaganja za njega od juna do septembra.I sad kad sam odvozao sve,zatvore se auto skole,a oni menjaju na kamionu set kvacila.Necu znati ni gde odvaja kvacilo na polaganju.I zato se meni smucilo polaganje za kamion.I jos pored svega toga izgubim posao,jer gazdi je potreban vozac za kamioncic,a ne vise za kombi...
A sto je najgore od svega,u ugovoru,auto skola se ogradjuje tako sto navodi da je period za izvrsenje radnji godinu dana.
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2013, 10:25:52 pre podne Nikola »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2013, 07:25:52 posle podne »
Poštovani Nikola,
nemoj slušati razne priče.
Po meni, teba da sačekaš 15tak dana. Možda će situacija svima malo da se razbistri.
Zatim da uzmeš od auto škole sve potvrde o tome šta si tamo uradio, ako ta škola do tada ne reši problem sa obukom za kategoriju koju si ti započeo, pa da predješ u neku drugu školu.
Nemoj mnogo da kriviš auto školu, jer su i oni imali problema.
Svi smo u neprilici.
Mislim da ćeš moći sve da završiš dok traje lekarsko.


Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2013, 12:40:34 pre podne »
Hvala Vam na savetu i sradan pozdrav.Svi se nadamo naboljem epilogu.

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2013, 11:59:32 pre podne »
Najbolje je posto si mlad da pobegnes odavde jer ovde neces doziveti nista lepo.Kad uzmes da u Kanadi za 40$ dobijes B kategoriju,onda za kamion bi te kostalo oko 100$.U jednoj Italiji gde su plate od 2500-5000e polaganje B kategorije iznosi 700e,nemas poligon i ostale gluposti koje su u Srbiji nametnuti.Dok je i kod nas 700e na platu od 35-40.000din....
I za sve krive auto skole i instruktore, a cim je pobuna kurisista policije odmah se ispunjavaju sve zelje.Zasto njima nisu ukinute dnevnice, kako kad se zatvore tolike firme radnici ostaju bez egzistencije kao sto je naveo general, a sto i policija mora biti prioritet.
Zato kad vidis sta se desava bezi odavde ovde je sve vestacki,cak i to da 60dana cekas da izadjes na test,pa opet 60 dana na voznju, a tu nisu krive skole,vec policija.

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2013, 03:51:34 posle podne »
Za petnaestak dana bi svi trebalo da izvade papire i da trce u one skole koje su dobile resenja za rad.... Po Petru....

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 12, 2013, 09:49:57 posle podne »
Ne mogu u Kanadu,zavrsavam fakultet,voznja je usputna dok ne nadjem posao u struci.Svaki zanat vise koji znam je dobar.Mada cujem da se ovi u Kanadi nisu najbolje proveli,svi su pobegli posle 6 meseci nazad.Vec 3 godine stalno otvoren konkurs.Nesto je tu mutno.
Pa sad,u mom slucaju svi imaju krivice.Mup koji pusta samo 3 kandidata po roku,a rok na 20 dana.Auto skola jer nije na vreme kupila i atestirala kamion.Ja jer ih nisam stiskao.Jos sam prodao kola i dao sve u kesu da ne bude da je do para.Tera me neki tezak baksuz.
Videcemo,bicu ja ovde pa cu vam javiti moj epilog.





monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 12, 2013, 09:57:29 posle podne »
Mlad ima vremena ne treba zuriti dosadice ti voznja posle videces drzi se samo ti tvoje struke od volana se neces najesti KOLACA!

Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2013, 12:24:25 pre podne »
Mlad ima vremena ne treba zuriti dosadice ti voznja posle videces drzi se samo ti tvoje struke od volana se neces najesti KOLACA!

U bre monstrume,gde je tacka,zarez? :))) :)) ;D :D

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I šta sada da radim?
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2013, 07:58:52 pre podne »
Znam monstrume,srecna vremena za voznju su prosla.Spicio sam ja ovo leto 35 000 km s kombijem i bas sam zavoleo ovaj posao.Mada,to je samo dok ne uzmem diplomu i nadjem neki stalan posao do neke 25-e godine (sad imam nepunih 20).
Kad sam vec ovde,a vi poznavaoci materije.Novo pitanje.
U auto skoli ovaj kamion ima menjac sa 4+4 brzine.Iz sporih u brze se prelazi na tzv ''samar''.Meni su rekli da moram da krecem drugom i da se zaustavljam trecom i da kad polazem vozim 40-ak km/h u 7 brzini.E sad,posto se u praksi sa ovim menjacem krece 3 brzinom i preskacu se neke brzine i kad se koci takodje se preskacu,sta da radim na polaganju?Striktno skolski ili praksa?Zeznuto je vratiti od 7 do 3 skolski,treba mnogo vremena da se prodje kroz svaku brzinu,a da me pri tome ne obore i da kazu da brzam s menjacem?