Autor Tema: Sta ce uraditi nase kolege danas?  (Pročitano 11555 puta)

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Sta ce uraditi nase kolege danas?
« poslato: Novembar 12, 2013, 11:10:32 pre podne »
Sve ce se prolongirati samo taksa morati da se plati,ucinice,vozni park...Prolongirace se video nadzor,poligoni,zujalice i tako neke gluposti.
A mi cemo morati da protestvujemo.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2013, 12:25:27 posle podne »
Ako ispadne na kraju da su se oni samo malo igrali kako bi nas zezali, a sad će se nastaviti dalje po starom, onda bi neko morao deebeeelo da odgovara za pričinjenu nam štetu .

Doduše, mišljenja sam da bi i ovako neko od njih trebao da odgovara jer je zbog njihovog lošeg planiranja sprovođenja lošeg zakona i loših pravilnika nama načinjena ogromna šteta.

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 12, 2013, 03:49:43 posle podne »
Reka Petar kolega Pero....
Samo sto mene niko ne shvata za ozbiljno, procitao sam vise postova, ali na ovaj jos niko nije dao odgovor.....
RAzocaran sam... jeste... nakon svega, niko nece ovo ni da komentarise, ni da opovrgne.... jedan kolega rece, da je ovo zbog penzionera... 5.000 ljudi.... 30 % viska.... ispada da ima oko 1.200 - 1.300 penzionera, koji su radili ovaj posao, pa su sada prekobrojni.... Samo mi nije jasno, zasto smo mi ostali prekobrojni.... ostace ovih 300 skola, po 3 instruktora to je 900. a oko 2.800 je visak... Ako pogledate da nas je u novembru 2011 bilo 120 na forumu, i da povecanjem clanstav, formiranjem PAKS ova brojka ne prelazi cifru od 50 korisnika.... sve treba da Vam je jasno....

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 12, 2013, 04:30:19 posle podne »
Sve ce se prolongirati samo taksa morati da se plati,ucinice,vozni park...Prolongirace se video nadzor,poligoni,zujalice i tako neke gluposti.
A mi cemo morati da protestvujemo.

Imate neku informaciju,?...

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 12, 2013, 04:57:54 posle podne »
Cekamo da Petar napise detalje, ukratko svi bi trebali da dobijemo privremena resenja za rad ako imamo osnovne uslove (verovatno su ih tamo definisali a pretpostavljam da se misli na vozila i zaposlene).


Instrukor voznje bre

  • Gost
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2013, 05:23:52 posle podne »
Konacno nesto normalno da procitam...

MT

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 156
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 12, 2013, 06:38:17 posle podne »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 12, 2013, 06:53:07 posle podne »
Veceras cu saciniti informaciju. Tek sam stigao iz Beograda.

xl

  • Gost
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 12, 2013, 07:15:45 posle podne »
KOLEGE svi smo u veoma teskoj sitoaciji, prestanite da plujete jedni po drugima na forumu, MOLIM VAS.
Trenutno se svi nalazimo u velikoj magli koja nas je snasla, ja pre podne idem da nastavim s radom Auto Skole , a posle podne zatvaram, verujem da se i vecina isto tako oseca i razmislja. Molim vas , dajte napisite koje osnovne uslove moramo da imamo, za dalji nastavak rada ( opsti uslovi su nam svima jasni.
Meni trenutno fali : 1. predavac, 2. ispitivac, kompjuteri, kamere i stavke koje se mogu kupiti, ( moram da dignem kredit). Konkretno Pitanje : DA LI DA SE UPLACUJE TAXA ILI NE ??????  ???

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2013, 06:35:37 pre podne »
KONKRETNO NISTA OD SVEGA OVOGA. KO IMA NABROJANE USLOVE FAJ JE PREDAO ZAHTEV. TAKSA SE PLACA U OBA SLUCAJA. A ZAHTEVE SU NA SUGESTIJU PREDALE SKOLE KOJE NISU NI BLIZU PROPISANIH USLOVA. I STA SADA . JA MISLIM DA JE VEC DVADESETAK SKOLA DOBILO RESENJA PO NOVOM. ETO PETRE NE PROZIVAM TE SAMO PITAM IMAS LI TAJ PODATAK KOLIKO SKOLA JE DOBILO NOVA RESENJA. I DALJE JE SISTEM OBECALI REKLI KAZALI...ETO PITANJE I ZA KOLEGE SA FORUMA IZ VASIH OKRUGA KOLIKO SKOLA JE POCELO SA RADOM -POZDRAV I HVALA NA ODGOVORIMA AKO IH BUDE. ps jedina argumentovana stavka su licence .za ispitivaca jos nije niko polozio niti je agencija odrzala praktican ispit tako da je datum 4 januar totalno nerealan

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2013, 07:21:21 pre podne »
U cemu je razlika izmedju uslova iz pravilnika i ovih obecanih osim sto nece izlaziti komisija nego ce kasnije pisati prijave za razne gluposti.Samo se kupuje vreme mupu a mi ulazimo u sledeci mesec sa obavezama . Mislim da nista nije postignuto !

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 13, 2013, 09:36:03 pre podne »
A kako mi da znamo da li možemo i kada nastaviti dalje ?
Neko će nas obavestiti ?
Da samoincijativno po slobodnoj proceni kažemo da mi ispunjavamo uslove i krenemo ?
Da li će se moći naknadno uplatiti taksa i podneti zahtev ili ...?

Itd...itd... ? ? ?
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2013, 09:38:48 pre podne Instruktor Pera »

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2013, 09:42:37 pre podne »
Bez rizika nema profita radite rizikujte zovite pitajte i nemojte sve SERVIRANO cekati sta ste se svi uspanicili???

instruktorinstruktor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 65
    • Pogledaj profil
Odg: Sta ce uraditi nase kolege danas?
« Odgovor #13 poslato: Novembar 13, 2013, 10:12:46 pre podne »
Ljudi su juce iskoristili priliku da ponude nesto od svog dodatnog asortimana, a za nas ih boli uvo.
Svi ostali pri svom privremeno,samo mi moramo da se prilagodjavamo.
Zasto smo cekali,zar je samo to sto je genaral ponudio ili je to bio predlog nasih kolega?
Cujem jutros da su se nekoliko nasih kolega obratili emisiji Insajder B92 Televizije i da imaju obecanja da ce ispitati ceo slucaj.
Mislim da je bilo i vreme,kao sto je vreme i za proteste.Mi smo se obratili drzavi,odnosno PKAS se obratio vladi, a ne generalu.Shodno zakonskoj proceduri trebao je neko iz vlade da nam se obrati.
Ovo je sve oduzimanje vremena i primrje da ne otpocnemo sa strajkom, a svima nabijaju troskove.
Kolega nista nije postigao osim nekih privatnih kontakata, treba da organizuje proteste jer nemaju svi kriminalnim radnjama steknut crni fond da placaju hirove Mup-a.I to samo privremeno!