Autor Tema: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?  (Pročitano 17527 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2013, 11:47:20 pre podne »
u pravu si..za ovo vezano oko struke..
malo su nas bombardovali..maloo

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2013, 01:09:55 posle podne »
Tacno kolega.... u vezi ovoga : Nije obuka polako pusti kvacilo, motaj,... itd treba menjati svest kandidata na pogled na saobracacj a bogami i nasu. Dvadeset godina nista nismo promenili u nasem radu a drustvo isaobracaaj su se i te kako promenili.

U engleskoj se uvode automobili koji ce sami da upravljaju, pomocu kompjutera, od 2017 godine ce se prosiriti za celu englesku, a u najavi je i evropa. u evropi se prodaju auta koja sam traze mesta za paralelno parkiranje, i sama vrse parkiranje... a mi ovde uvodimo programe na poligonima i gluposti za spejs satl.... piste, kosmodrome i razmak od 20 mm a ne 18mm, ili  slova za firme od od 100 mm a nikako 98 mm....

Umesto da svako moze da vozi neki nov automobil, a ne neke krseve koji se raspadaju cim malo jace zalupis vrata.... pa da i sam tehnicka ispravnost bude bolja.... Meni moj sef nije ni ponudio da budem ispitivac.... bilo sta drugo.... nego nije dao 11 plata, ostao sam bez posla.... on je hteo da bude i jedno i drugo, i kazu da ce tu moci dobro da se zaradi.... sada razmisljam da mu uzmem tih tricavih 220.000,00 ili osnovna sredstava u sredstvima za rad u prednjem iznosu, pa neka mu je sa srecom..... ah da, ni otprmninu nije isplatio... a da ne spominjem na visu saobracajnu bilo kojeg smera..... nego nema novaca, vadi licencu o svom trosku... prehrani porodicu... zena svaki dan pita, kao i Canak, di su nase pare.... deca bi cokolade,spajz prazan, drva ni drvceta, a ja se plasim da ne dobijem secer od muke.... sto rece kolega robyn hvala vam..... jer je neko napisao, daj boze da se gazde udruze, samo bio jednom direktor, pa sada ne moze da podnese da mu drugi bude... jer zna sta se sve moze, i uvek ce misliti da mu je neko uzeo pare, ili kandidate, pa kada ga ne stavi na ispit, opet ode cucla iz usta.... jer taj dan nije zaradio po casu ispita ni kinte.... dajte molim vas....
Ah, da, neka se ovde niko ne nadje uvredjen, jer ide zima i nema nikakvog posla, osim cepanja tudjih drva, i unosenja istih u tudje supe, i to samo onima, koji su malom broju sacekali ovakvo kasno vreme da ih nabave...Ne stidm se kao ni Raseta bilo kakvog posla.... samo ja ne mogu da napravim farmu, i da sam mogao ranije, ne bih mogao zbog posla, jer sve sto je bilo ispoa 200 sati mesecno, bilo je malo.... moglo se 30 X 8 = 240, ali realno je bilo 30 X 6 = 180.... jer je mogla da se zaradi prijava, za ona dva casa viska na dan.... Zalim....ali, ovo vam je surova stvarnost...  :'(

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #17 poslato: Novembar 16, 2013, 05:12:06 posle podne »
Gde ste bili prosle godine u ovo doba a nisste mi verovali a sad stislo na sve strane....

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #18 poslato: Novembar 16, 2013, 06:54:15 posle podne »
Kolega nije problem da održimo čas,problem je što to treba da se svidi kome?Nerealno zašto onda polažu ispitivači i dobijaju licencu,ko su oni da ocenjuju i ko im daje to pravo o tome se radi,ne o održavanju časa i stručnosti.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2013, 07:15:25 posle podne moša »

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #19 poslato: Novembar 16, 2013, 09:43:05 posle podne »
Kolega nije problem da održimo čas,problem je što to treba da se svidi kome?Nerealno zašto onda polažu ispitivači i dobijaju licencu,ko su oni da ocenjuju i ko im daje to pravo o tome se radi,ne o održavanju časa i stručnosti.

upravo tako, vi predavaci imate zvanje vise od inspektora.

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2013, 12:19:42 pre podne »
ПКАС има своја средства у виду евиденције(коју нема нико други),софтверског програма(који нема нико други),брзе информације(које нема нико други)књиге и скрипте(које нема нико други),јединственог секретара и председника(које нема нико други)знање(бољег нема на овим просторима или можда није исказано)личну карту(коју нема нико други)
Ово је само део помоћи коју сам добио као члан ПКАС и то су чињенице па из тих разлога молим генерално све ауторе безобразних одговора да направе своје удружење,да изаберу свог секретара и да на тај начин изразе своја мишљења.


Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2013, 09:31:44 pre podne »
Ovo možda nema veze sa postavljenom temom ali se i ja sa gore napisanim skoro u potpunosti slažem.

Ako od postavljenog pretsednika i sekretara ne očekujemo "bespoštednu" borbu za sve naše interese, (koji su dosta različiti od škole do škole pa ih je nekad malo teže definisati), onda oni pružaju vrlo dobru podršku dobrom funkcionisanju auto škola.

Za stvarno zastupanje interesa auto škola mora postojati ličnost i organ na čije poslovanje i opstanak MUP ne može da ima uticaj.
Dakle, predsedenik ili kako ga već nazovemo(npr. zastupnik) mora biti neko koga ćemo mi zaposliti i plaćati da radi ono što mu mi koji ga plaćamo zadajemo. Zadatke će dobijati od veća koje se izabere na skupštini i koje se svake godine menja.

Ne možemo očekivati od nekoga ko drži auto školu da stane ispred nas i založi opstanak sebe i svoje porodice za sve nas ovake kakvi smo. I to onako, besplatno, čisto iz nesebične ljubavi prema nama.
Nas u kontaktima sa Agencijom , MUP-om i možda još nekim državnim organima može dobro da zastupa samo neko ko bez ikakve bojazni može izaći ispred njih i reći, kao što oni nama kažu, "Ja vas razumem, ali zajednica auto škola je donela odluku da to može samo tako i tako ili će biti to i to.... i ja jednostavno nemam ovlašćenje od njih da od ovoga odstupim".

Ali treba za sve to odvojiti neki dinar a za to smo čini mi se najmanje spremni.

E zato mislim da je sadšnji sekretar najbolji sekretar koga smo mogli naći za ove pare.




« Poslednja izmena: Novembar 17, 2013, 09:38:02 pre podne Instruktor Pera »

Bambilend

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #22 poslato: Novembar 17, 2013, 11:16:46 pre podne »
Upravo tako.Slažem se.Bravo za diskusiju.
Ovo možda nema veze sa postavljenom temom ali se i ja sa gore napisanim skoro u potpunosti slažem.

Ako od postavljenog pretsednika i sekretara ne očekujemo "bespoštednu" borbu za sve naše interese, (koji su dosta različiti od škole do škole pa ih je nekad malo teže definisati), onda oni pružaju vrlo dobru podršku dobrom funkcionisanju auto škola.

Za stvarno zastupanje interesa auto škola mora postojati ličnost i organ na čije poslovanje i opstanak MUP ne može da ima uticaj.
Dakle, predsedenik ili kako ga već nazovemo(npr. zastupnik) mora biti neko koga ćemo mi zaposliti i plaćati da radi ono što mu mi koji ga plaćamo zadajemo. Zadatke će dobijati od veća koje se izabere na skupštini i koje se svake godine menja.

Ne možemo očekivati od nekoga ko drži auto školu da stane ispred nas i založi opstanak sebe i svoje porodice za sve nas ovake kakvi smo. I to onako, besplatno, čisto iz nesebične ljubavi prema nama.
Nas u kontaktima sa Agencijom , MUP-om i možda još nekim državnim organima može dobro da zastupa samo neko ko bez ikakve bojazni može izaći ispred njih i reći, kao što oni nama kažu, "Ja vas razumem, ali zajednica auto škola je donela odluku da to može samo tako i tako ili će biti to i to.... i ja jednostavno nemam ovlašćenje od njih da od ovoga odstupim".

Ali treba za sve to odvojiti neki dinar a za to smo čini mi se najmanje spremni.

E zato mislim da je sadšnji sekretar najbolji sekretar koga smo mogli naći za ove pare.




ПКАС има своја средства у виду евиденције(коју нема нико други),софтверског програма(који нема нико други),брзе информације(које нема нико други)књиге и скрипте(које нема нико други),јединственог секретара и председника(које нема нико други)знање(бољег нема на овим просторима или можда није исказано)личну карту(коју нема нико други)
Ово је само део помоћи коју сам добио као члан ПКАС и то су чињенице па из тих разлога молим генерално све ауторе безобразних одговора да направе своје удружење,да изаберу свог секретара и да на тај начин изразе своја мишљења.



razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #23 poslato: Novembar 17, 2013, 11:40:35 pre podne »
Samo islim da su malo kasno rekli za uvodjenje reda, 30% prkobrojnih.... i ostalo... trebalo se reci odmah na pocetku....
POSTENO, ali sacekati kraj, pa to isto reci.... e to vec ne ide.... bar po meni.... evo ulozite vi svi sutra u kosmodrom, pa cu var reci nakon 30 dana e jbg.... i sta? kao i mojih 11 plata.... hvala vam... sto je neko napisao, ljudi nemaju za leba... ali kao i to da nismo mi socijalna ustanova... e pa nisam ni ja....

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 17, 2013, 12:33:12 posle podne »
Čovek postaje razočaran kad mu se ne ispune očekivanja.
Da bi izbegao ili bar umanjio intenzitet razočaranja trebao bi ta svoja očekivanja u što većoj meri svesti na realna.
Bilo je, bar meni, očigledno da će posle nekoliko veštački izazvanih navala kandidata i samim tim porasta obima posla i otvaranja novih auto škola, doći do ovog sadašnjeg stanja- potrošeni kandidati-nema posla-nema para.
Činjenica je da nas ima više nego što je Srbiji potrebno, i u ovoj situaciji, ako se ne smanji broj auto škola i instruktora svi ćemo se pogasiti jer je broj upisanih kandidata nedovoljan za pozitivno poslovanje škole.
Da sad svi dobijemo licence, sami ćemo se pogasiti. Ako im je bio to cilj nisu trebali da prave ovu ujdurmu.
Do proleća nas već pola ne bi bilo.
Ne računam tu onih nekoliko auto škola koje su na neki volšeban način uspele da iz ovako niskoprofitabilnog posla dođu do nekih bar za nas velikih para. Ne bih ovde o tome.
Elem, da bi mi kao struka preživeli, smanjenje broja auto škola je neminovno.
Sigurno će se pri tom zatvoriti izvestan broj vrlo kvalitetnih škola a opstati neke koje to stvarno ne zaslužuju, ali na žalost, nije u našoj moći da  na to utičemo.
Mene lično iznenadi kad čujem za nekog ko je ovim iznenađen.
Taj izgleda nije pratio na času.
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2013, 12:35:15 posle podne Instruktor Pera »

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 17, 2013, 12:40:11 posle podne »
Pratio je na casu.... samo mu nije jasno kada je to izreceno, osim u postu kolege Petra Rasete, od oko pre 4 nedelje, mrzime da trazim ponovo.....

 E a sada, izgleda da ni moj sef nije bio obavesten, jer on jos misli da moze da radi..... ali ako mu svi uzmu, ono sto nam duguje.... Znate kako stoji, u roku od 30 dana zaposlenom ce biti isplacensva potrzivanja.... e ja jedva cekam taj 30 dan.... nisam zlonameran, ali ako neko ceka pare jos od januara... e ne znam....

A evo citajte malo i blic.... http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/420485/Poslodavci-nisu-spremni-da-zaposljavaju-bez-podrske

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #26 poslato: Novembar 19, 2013, 12:10:33 pre podne »
RAZOCARANI sta si ti radio 11 meseci pa da trazis plate,i josda pretis ! pa jadna ti majka kad tebi sve ovo nije dovoljno sto vidis, nego ces da tuzis svog sefa za plate sto nije imo da ti da. malo su ti doprinosi koje ti je placo. kao da je on hteo da stane sa poslom, nego na svu njegovu muku ti se popni. STRASNO JE TO KAKO HOCES DA DODJES DO PARA.

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #27 poslato: Novembar 19, 2013, 12:35:08 pre podne »
Mudrinicu nece ostati dobre  skole vec i jaki vlasnici. Problem pravilnika je u kvantitetu (konforu) da ne nabrajam sve sto nema veze sa bezbednoscu. A ta prica sa ortacenjem, znas gde stoji ortacka kobila. Ovaj poso nije ringispil pa da podelimo zetone i to je to. Ovo je mnogo komleksnija stvar za udruzivanje. Ne mozes deliti kand. jedan tebi jedan meni.. Jbg.nisi radio u ortakluku pa sad i ne mozes da razumes problem. (nista licno) Nego imam lose iskustvo pa kad neko pomene to Udruzite se,(imate kompleks , necete biti gazde) najezim se. ps. Nikako se ne slazem sa napadima na Rasetu. Krivce treba traziti gde jesu...

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: I sta sad PKAS ima da kaze kolegama?Jesmo li pobedili i ispunili svoja prava?
« Odgovor #28 poslato: Novembar 19, 2013, 04:50:44 posle podne »
RAZOCARANI sta si ti radio 11 meseci pa da trazis plate,i josda pretis ! pa jadna ti majka kad tebi sve ovo nije dovoljno sto vidis, nego ces da tuzis svog sefa za plate sto nije imo da ti da. malo su ti doprinosi koje ti je placo. kao da je on hteo da stane sa poslom, nego na svu njegovu muku ti se popni. STRASNO JE TO KAKO HOCES DA DODJES DO PARA.

Strasno je sta su radili.... kada je bilo posla, trebalo je sve izgurati za jedan ispit... da ne pisem ovde, puta puta u tri cetiri sata... neko gradi, ima se moze se, a neko je stvarno ostao bez posla, kao i mi... ali ako nemam, necu da se razbacujem....
nisi smeo mrdnuti, jer ne znas kada ce da zazvoni telefon, jer pocinje navala, kada cvrc,ni drva nemas, deca drece, i tako...

Strasno je da ce navala poceti u martu, aprilu, maju, junu, julu, avgustu, septembru pa ni danas.... sto je napisao rasetam neko se za..bo.. zabrojao, a neko je kuckao gluposti, da toga nece doci (do navale)... negde ima potrazi.... nije bilo ozbiljno ni to, sto se tek sada reklo da je visak.... nije ozbiljno ni to da neko nije pratio na casu... neko rece, ne znate Vi sta se vama sve sprema.... gledali ga ispod oka, smeskali se, a sada kukamo.... strasno je i to da je plata sa toplim obrokom, bila oko 20.000.00 hiljada.... uvek minimalac....

USput sam procitao da je pocela navala : http://www.kurir-info.rs/bebi-bum-u-beogradu-za-24-casa-rodeno-66-beba-clanak-1093683

strasno je i to, nadam se da nisi medju njima,  da ko ne isplati zarade nakon roka koji je sam potpisao, na ovaj ili onaj nacin, kazna od 800 do milion, pa ti vidi sta je onih tricavih 220.000.00 hiljada, nasparam milion. pa  mu jos i  firmumogu zatvoriti...  to te ceka, ako dodju da ti pogledaju papire... samo ti nisi u situaciji da ti zatvore, jer si vec to uradio... ovo nije pretnja....   jer ne znam ko si... niti me interesuje.,. bolje meni 220.000,00 nego drzavi.... samo drugarska preporuka.....

A i za ortakluk, ti pricas sa kandidatom, dogovoris, i na kraju nisi bio tu kada je trazio vreme za voznju, i ode drugome...
Izvini za kasni odgovor, bio sam da zaradim za internet, da mogu dalje da kuckam.... vukli smo stajnjak, znas kako lepo mirise....
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2013, 07:50:19 posle podne razocarani »