Autor Tema: Provera uslova  (Pročitano 43116 puta)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Provera uslova
« poslato: Novembar 14, 2013, 09:34:28 posle podne »
Neko je jednom zapoceo temu u kojoj bi pisali kao je bilo na proveri uslova, ali nestala je. Pa ako je pronadjete javite.

DAnas bili kod nas.
Prvi put da nisu bili iz BG-a, nego samo nasi lokalni inspektori. Sto sa jedne strane nije lose jer oni poznaju vas, vi njih, pa je opustenije. Sa druge strane dobili su primer zapisnika i spisak stvari koje treba pregledati, i njih se doslove pridrzavaju pa traje dugo, kod nas je trajalo od 8:30 do 19:30.

Pregledali su sledece:
- poligon dimenzije, novost je da su fotografisali sve, merili uspon u gradu (mi ga nemamo na poligonu)
- vozila  ispravnost brisaci, gume, svetla, duple komande, retrovizori, prva pomoc, pojasevi, trougao, sajla za vucu, rezervni tocak, nalepnicu sa strane (velicinu slova - nije bila dobra), reflektujuce telo na krovu, vozili motocikle da vide brzinu
- firma radno vreme, naziv na ulazu, povrsina i visina prostorija, stolovi i stolice
- svi papiri uverenja, dozvole vozacke, saobracajne, licence, ugovori o radu, sestomesecni
- teme za predavanje, realizacije casa, trazili da predavac predaje
- putanje, trazili da sva ulica na putanji bude oznacena po intenzitetu
- izjava odgovornog lica na kraju ako hoce

Eto toliko, ako ima pitanja slobodno. Javljam kakva je odluka i resenje bilo.


moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2013, 09:45:42 posle podne »
Šta sa stolovima i stolicama?Kakve stolice i stolovi njih zadovoljavaju?

Renata

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2013, 09:47:23 posle podne »
Da li su gledali nesto unazad od papira ? Ili samo ovo oko uslova ?

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2013, 10:05:02 posle podne »
Sto se tice stolova a i svega ostalog nisam siguran da oni imaju nesto sto ih zanima, vise je to obaveza da nesto provere i konstatuju, odnostno u slucaju stolova i stolica bitno je da nema vise stolica od one racunice koliko kandidata po povrsini prostorije, i da moze svakom kandidatu da se pridje.

U nazad nisu nista gledali, samo uslove. E da trazili su u pisanoj formi, a kasnije su videli da moze i u elektronskoj blanko dokuemnti registar, knjiga rada instruktora i sve ostalo, mi naravno zbog softvera koji koristimo nismo imali spiskove, izvestaje, prijave, ugovor u pisanoj formi ali to nije bio problem objasnili smo da to sve ima na programu i to je bilo dovoljno.

Renata

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2013, 10:15:06 posle podne »
Ok hvala na odgovoru....i da li su rekli kad sad mozete poceti sa radom ? Odmah ili cekate resenje ? Sumnjam da su oni spremni za polaganja ...

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2013, 10:20:11 posle podne »
To sam i pretpostavio ,10klupa i stolica,1,5 kvadrata po polazniku.Uplaših se da ne treba nešto posebno.
Ispis firme na vratima škole naravno iz rešenja APR?
Duple komande,probaju da li rade?
Voze motore?(meni je to van pameti,šta probaju?Trebalo ih je pitati da li imaju vozačku dozvolu A kategorije pa onda neka voze).
Za poligon sem ugovora o zakupu ne treba ništa više?
Mnogo pitanja,a sve sam spremio po pravilniku ali opet,u šta utrošiše toliko vreme nije mi jasno,nisu baš produktivni al temeljni jesu baš po tom vremenu bi se reklo.


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2013, 10:26:01 posle podne »
Njihov zapisnik šalju u BG, pa onda posle odluke i dobijamo resenje. (imam utisak da još ne znaju za sastanak održan u utorak).
Što se tiče početka rada, pitao sam u vezi zakazivanja ispita nakon dobijenog rešenja, nikakva uputstva još u vezi toga nisu dobili nadam se da će se u narednih nekoliko dana i to desiti pa da možemo da zakažemo ispit što pre.

@moša
Da samo to, ništa posebno.
Iz rešenja, 10cm visina, videćemo šta će biti sa našim manjim slovima.
Da probaju, krenu napred pa stanu, pa nazad pa stanu, ništa specijalno.
Imaju vozačku A kategorije, probaju brzinu AM do 45km/h, A1 90km/h.
Ništa više osim ugovora, ili upotrebne dozvole za poligon.
Pa pazi, što se tiče vremena, nisu uigrani, ovo im je bila prva provera, a i ima dosta papira sa kojih moraju da prepisuju sve bitne podatke.



apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2013, 10:33:39 posle podne »
cestitke petru.i cestitke komori i 100-tini autoskola..koji su se borili za ove i ovakve uslove i za ovakvo dizanje obuke na visi i kvalitetniji nivo.
malo su nas bombardovali..maloo

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2013, 10:35:48 posle podne »
Samo malo na kolima da 10cm slova na vratima škole isto tako 10cm ili ne

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2013, 10:39:22 posle podne »
mosa,pise u pravilniku ,nekom..negde..
ako postoje cinjenice navedene u zakonu bespredmetno je o njima i razglabati ...,meni se cini tako.
malo su nas bombardovali..maloo

igorski

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 141
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2013, 10:41:12 posle podne »
N.
Imaju vozačku A kategorije, probaju brzinu AM do 45km/h, A1 90km/h.


Pojasni Mladene, ovo za A1, da li su trazili do 90 km/h ili preko 90 km/h?

Ako su trazili da motocikl za A1 ide brze od 90 km/h ( sto je ispravno), gde su ga probali? U naselju? ;)

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2013, 10:42:19 posle podne »
Ne razumem zašto smo im onda slali sve u elektronskom obliku,ako sada sve prepisuju?No dobro ,neka pišu šta da se radi.Znači ne veruju papirima za vozilo i tehničkim pregledima vozila već na stari policijski način vrše tehničku ispravnost i mogućnosti vozila?To nikako nije u redu,kod mene sve radi ali ne proverava se tako ljudi moji,čemu onda šestomesečni i tehnički pregledi?Odo ja široko hvala Petre na odgovorima.Srećno svima nama.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2013, 11:01:27 posle podne »
- na vratima kola 10cm slova, moguće da nisam jasno napisao
- 90 ili više, probao van naselja, verujem na reč nisam ga pratio
- ovo za elektronski oblik i oni se žale, kažu da nisu ništa dobili od podataka koje smo mi poslali, zato sad u kontroli moraju ponovo, nisu oni krivi nego neki njihov šef koji je zaboravio da naredi da se onome ko ide u inspekciju pošalju dokumenta te škole kako bi mogli da se pripreme
- ovo za ispravnost vozila, jasno kao dan, nadam se da će i to da se promeni, oni to zovu vuzuelnim pregledom što kako kažu nije isto što i pregled tehničke ispravnosti



moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #13 poslato: Novembar 14, 2013, 11:04:54 posle podne »
Da vizuelno je valjda da ga pregledaju ne i da ga testiraju.Ali dobro znači ko se spremio po pravilniku i nije tako strasno.


mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #14 poslato: Novembar 15, 2013, 12:16:36 pre podne »
Ne razumem jednu stvar, u Zakonu o bezbednosti saobracaja jasno pise da policajac koji vrsi kontrolu ispravnosti ne moze da ispropaba tehnicku ispravnost vozila vec mora da salje vozilo na kontrolni tehnicki. Kako on sme kada dodje u kontrolu da isprobava tudje vozilo? Recite mi molim Vas...