Autor Tema: Provera uslova  (Pročitano 43270 puta)

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #30 poslato: Novembar 16, 2013, 06:29:59 posle podne »
pa to do sad nigde nisam nasao ako je tako trebalo je na vreme reci poligon 57 m znam mnoge koji su sada u problemu i oko toga i oko prist saobracajnica ljudi su i ivicnjke postavili

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #31 poslato: Novembar 16, 2013, 06:50:59 posle podne »
Tako je kolege,Nacrtano i iskotirano na skicama u pravilnikuvozilo jasno i nedvosmisleno stoji ispred početne linije 51mvan prostora poligona ubrzava na dužini od 35m i intezivno koči od linije 16m pre zaustavne linije od 51m.Sve piše samo što mi ne tumačimo na pravi način.Piše isto tako da gde ima više poligona za istu kategoriju mora da se ima označene saobraćajne trake,tj 1,5m za aA kategoriju za pristup najmanje širine3m.I isto tako piše da se na njima mogu izvoditi poligonske radnje sem A kategorije.Ma muka mi je od ovoga više kao i svima vama ali tako je u zemlji Srbiji.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #32 poslato: Novembar 16, 2013, 08:38:02 posle podne »
Ne bih se složio.
Mislim da nije dobro precizirano pa svako može da tumači kako mu odgovara.
U prvom prilogu na slici je prikazano da se prostor za izvođenje ove radnje "kočenje i zausrtavljanje" sastoji iz dva polja. Prvo polje dužine 35 metara a drugo 16 metara.
U drugom prilogu gde se objašnjava tok radnje na samom ispitu kaže se da vozilo stoji ispred linije m, ubrzava do 30 km/h i kod linije n započinje kočenje do linije r . Nigde se ne pominje ni jedna mera, broj, dimenzija itd... tako da ja ne mogu da zaključim ništa iz pravilnika i onda ga tumačim kako meni odgovara.
Pogotovo što je za prvu radnju, polazak, promena stepena prenosa i zaustavljanje jasno dat izgled ove trake u kojoj se radnja vrši. Startno polje I koje je dužine 6 metra, zatim polje II za kretanje i zaustavljanje dužine 44 metra i na kraju polje III dužine 1 metar.
Bilo bi lepo da neko od kolega kod koga su već bili kaže kako su to kod njega računali.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2013, 08:42:21 posle podne Instruktor Pera »

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #33 poslato: Novembar 16, 2013, 08:41:27 posle podne »
N.
Imaju vozačku A kategorije, probaju brzinu AM do 45km/h, A1 90km/h.


Pojasni Mladene, ovo za A1, da li su trazili do 90 km/h ili preko 90 km/h?

Ako su trazili da motocikl za A1 ide brze od 90 km/h ( sto je ispravno), gde su ga probali? U naselju? ;)


Kakve su to gluposti ? Pa dozvolili su da se za A1 kategoriju, do 25.10.2014., može koristiti bilo koji motocikl bez bočne prikolice koji spada u kategoriju A1 (Član 32, stav 1, tačka 1 pravilnika o uslovima). Znači, može imati i 50 cm3, i maksimalnu brzinu od npr 60 km/h.
Znači, traže i što treba i što ne treba.. Pa onda ne treba da se čudimo ako već sad budu tražili i kompjutere i video nadzor.

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #34 poslato: Novembar 16, 2013, 08:47:52 posle podne »
kolega evo upravo gledam i na nasem sajtu(zajednica) radnja kocenje i zaustavcljanje sve se odija na 51 m,polazi iz polja od 6m, ubrzava do tacke 29 m i koci na preostalih 16 m

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #35 poslato: Novembar 16, 2013, 08:52:55 posle podne »
Ne bih se složio.
Mislim da nije dobro precizirano pa svako može da tumači kako mu odgovara.
U prvom prilogu na slici je prikazano da se prostor za izvođenje ove radnje "kočenje i zausrtavljanje" sastoji iz dva polja. Prvo polje dužine 35 metara a drugo 16 metara.
U drugom prilogu gde se objašnjava tok radnje na samom ispitu kaže se da vozilo stoji ispred linije m, ubrzava do 30 km/h i kod linije n započinje kočenje do linije r . Nigde se ne pominje ni jedna mera, broj, dimenzija itd... tako da ja ne mogu da zaključim ništa iz pravilnika i onda ga tumačim kako meni odgovara.
Pogotovo što je za prvu radnju, polazak, promena stepena prenosa i zaustavljanje jasno dat izgled ove trake u kojoj se radnja vrši. Startno polje I koje je dužine 6 metra, zatim polje II za kretanje i zaustavljanje dužine 44 metra i na kraju polje III dužine 1 metar.
Bilo bi lepo da neko od kolega kod koga su već bili kaže kako su to kod njega računali.


Na slici 10. u prilogu pravilnika o ispitima se vidi da vozilo u početnoj poziciji stoji van prostora od 35m (između tačke "m" i tačke "n"), tako da vozilo kreće sa mesta van tog prostora, ali nije precizirano kolike dužine je to mesto.

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #36 poslato: Novembar 16, 2013, 08:56:49 posle podne »
Nigde ne piše da je rastojanje između m i n 35 metara.
Bar ja nisam nigde našao.

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #37 poslato: Novembar 16, 2013, 09:02:34 posle podne »
Nigde ne piše da je rastojanje između m i n 35 metara.
Bar ja nisam nigde našao.


Slika 10. u prilogu pravilnika o uslovima. Obeležena su rastojanja između čunjeva za izvođenje te radnje. Ne postoje oznake "m" i "n", ali šta bi drugo moglo biti kada se odnosi na tu radnju..

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #38 poslato: Novembar 16, 2013, 09:22:10 posle podne »
Da, ali nije jasno definisano. A kad nije jasno definisano onda može biti i ovako i onako, a pošto ja navijam za sebe jer tih dodatnih 6 metara ne mogu da stvorim :) , ja tumačim tako da je start iz one početne kućice od 6 metara i da je to polazna pozicija za izvođenje svih poligonskih radnji.
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2013, 09:24:17 posle podne Instruktor Pera »

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #39 poslato: Novembar 16, 2013, 09:31:44 posle podne »
Polazna tacka treba da bude van 51m, ali to niko nije primetio ni ljudi iz MUP-a, pa narednih godinu dana nece trebati tako da se radi.

Sto se tice one provere za 90km/h, ne proveravaju oni vozila za prelazni period nego i za period posle kako nebi morali ponovo da rade to za godinu dana.


rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #40 poslato: Novembar 16, 2013, 09:32:27 posle podne »
kako koji dan sve mi je manje jasno oko svega verovatno prezasicenost od silnih informacija i stalnih promena i novi kandidati koji su poceli vec su nervozni da su sve zaboravili neznam sta da im kazem , niste nista napisali nist o pristupnim saobracajnicama da li 2.5 ili 3m

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #41 poslato: Novembar 16, 2013, 09:34:22 posle podne »
ma vraga nisu juce su trazili u nadzoru

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #42 poslato: Novembar 16, 2013, 09:43:18 posle podne »
Sto se tice one provere za 90km/h, ne proveravaju oni vozila za prelazni period nego i za period posle kako nebi morali ponovo da rade to za godinu dana.


I šta ako ja imam slabiji motor ? Po pravilniku sam ispravan, ali ne dobijam dozvolu zato što je njima mrsko doći za godinu dana ?!
Šta je onda s kamionom ? Kompjuteri ? Video nadzor ? Licence ? Kad će to proveravati ?!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #43 poslato: Novembar 16, 2013, 09:48:46 posle podne »
Pretpostavljam da ce svaku promenu da proveravaju kad se desi ta promena. Znaci ako imas slabiji motor dobices dozvolu za rad sa tim motorom, ali do 24.10.2014. Isto bi moglo da vazi i za kamion i ostalo.

Ali da ne brzamo, videcemo jos sta ce da bude kad posalju resenja, tako cemo najbolje znati kako su razmisljali prilikom pregleda.

Sto se tice one provere za 90km/h, ne proveravaju oni vozila za prelazni period nego i za period posle kako nebi morali ponovo da rade to za godinu dana.


I šta ako ja imam slabiji motor ? Po pravilniku sam ispravan, ali ne dobijam dozvolu zato što je njima mrsko doći za godinu dana ?!
Šta je onda s kamionom ? Kompjuteri ? Video nadzor ? Licence ? Kad će to proveravati ?!


mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #44 poslato: Novembar 16, 2013, 09:52:18 posle podne »
Već se vidi i sad kako razmišljaju.. Nije ni čudo što su ostali do uveče..