Autor Tema: Provera uslova  (Pročitano 43272 puta)

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2013, 12:48:16 pre podne »
Moša ladno misli da se dopisuje sa Petrom! (RAŠETAM)

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #16 poslato: Novembar 15, 2013, 05:37:59 pre podne »
Ne mislim robyne,greška u obraćanju,meni je rašeta=Petar,eto dešava se i takva nezlonamerna greška.Izvinjenje svima koji su se našli uvređeni posebno rasetam.
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2013, 06:08:54 pre podne moša »

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #17 poslato: Novembar 15, 2013, 07:37:24 pre podne »
Ako ima jos EVRICA dobro je da se ima sta promenuti!!!

profa5567

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #18 poslato: Novembar 15, 2013, 07:50:28 pre podne »
mene interesuje sta traze od papira za poslovni prostor ?

naime imam ugovor o vlasnistvu (prilikom kupovine) gde jasno pise da je lokal, fotokopije svih racuna gde pise da je poslovni prostor, i poresko resenje na ime gazde lokala gde čovek plaća porez na

 ime poslovnog prostora..

e sad nemam potvrdu iz katastra posto zgrada uopste nije ni uknjizena u knjige ?? da li to treze ili je dovoljno ovo gotre sto imam.

takodje interesuje me plan praktičnog ispita da li je dovoljno imati samo napravljene trase ili ne?

takodje jel treze zapreke na poligonu ili ne ?

predavač mi ima licencu tako da mislim da nema smisla da čovek mora sad i da predaje mozda to samo vazi za one koji nemaju položenu licencu..



rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #19 poslato: Novembar 15, 2013, 09:44:05 pre podne »
@moša mene nisi uvredio, navikao sam na takve zamene :)

@autoskolaspasic - ne mora predavač da predaje, nigde u zakonu i pravilniku ne piše da mora, tako da uvek može da odbije to nebi smela da bude smetnja za dobijanje rešenja,
što se tiče dogovora od utorka, kontaktirani su juče, kažu da ima "tehničkih" problema, danas ide prof. Veselinović tamo da vidi gde je zapelo

@profa5567 što se tiče prostora treža ono što i piše u pravilniku, nama konkretno su gledali ugovor o zakupu, to za katastar ne morate da uzimate dovoljan je bilo koji dokaz gde piše da je to poslovni prostor, potreban je i plan praktičnog ispita i trase

Zemlja Surabija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #20 poslato: Novembar 15, 2013, 01:10:26 posle podne »
Pitanje za Rasetam: Dobro, znači pregledali su sve utvrdili uslove. E sad, ako se sve poklapa i odgovara kada dobijaš rešenje? Da li postoji neki zakonski rok za izdavanje ili blejanje pa kad ti daju. Jer posle pregleda se ništa ne menja do izdavanja rešenja.

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #21 poslato: Novembar 15, 2013, 03:35:24 posle podne »
zaista ne razumem ovo ispitivanje predavaca.... svi koji ispunjavamo uslove za licencu, znamo kako se to radi, sad su svi u frci kako ce spremiti predavanja, inspekcija dodje i predavanja se odrade pripremljena na brzinu i to ni na sta ne lici..... nisam jos cuo da ministarstvo prosvete ispituje nastavnike! i to jos da prosvetari naprave pripreme godinu jednu unapred! >:(

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #22 poslato: Novembar 15, 2013, 06:11:23 posle podne »
@Zemlja Surabija - nisu znali da mi kažu kad dobijam rešenje, kažu da oni to postave na server i onda oni u bg-u pregledaju i napišu rešenje. Nisam našao nigde to za zakonski rok, raspitaću se. Javljam svakako čim stigne rešenje.

@sibek2005 - to za predavače si u pravu, iz istog razloga naš predavač je odbio da predaje. Pogotovo što nisu ni mogli da nadju opravdanje u zakonu i ravilnicima za to ispitivanje.

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #23 poslato: Novembar 15, 2013, 06:35:31 posle podne »
Po Zakonu o opste upravnom postupku, rok za donosenje resenja je 30 dana, a ako su potrebni jos neki dokazi, citaj papiri koje nemate i treba pribaviti, onda je rok 60 dana...

Ali u ovoj nasoj drzavi je sve moguce....

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #24 poslato: Novembar 15, 2013, 07:26:42 posle podne »
Upisujte nove kandidate i radite dosta zabusavana!!

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #25 poslato: Novembar 15, 2013, 11:54:08 posle podne »
*Moša* taman posla, nemoj da shvatis pogresno.. nisi nikog uvredio, nego primetio sam to pa mi je bilo smesno..! A ja sam se danas iselio iz lokala i stvai odneo u kucu.  i ne pitajte kako mi je bilo. 10 god. na tom mestu , cini mi se ceo grad je znao gde sam. a sad  da probam da pronadjem neku delatnost kojom cu da se bavim, ja i zena ostali bez posla, malo dete... Ali to je moralo tako da se desi, zbog smanjenja br.nezgoda i poboljsanja bezb.saobracaja.

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #26 poslato: Novembar 16, 2013, 12:24:09 pre podne »
Kolega ako je za utehu i ja,moja zena, i jedan instruktor zahvaljujuci dobro odradjenom poslu pkas smo od ponedeljka na drzavnim jaslama,na birou,takodje posle 10god. rada.Zahvaljujem se svima koji su tome doprineli.

sibek2005

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 39
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #27 poslato: Novembar 16, 2013, 09:10:26 pre podne »
iz istog razloga naš predavač je odbio da predaje. Pogotovo što nisu ni mogli da nadju opravdanje u zakonu i ravilnicima za to ispitivanje.

Drugar iz Sapca mi je rekao kakva je situacija kod njih bila, rekli su im: "Vi mozete odbiti predavanje, ali mi cemo zabeleziti da niste hteli odrzati cas, to sve predati u Beograd poa sta bude" i ipak im je fuserski odradio cas. jer oni u sustini treba da snime cas, a ne ocenjuju nacin drzanja casa.

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #28 poslato: Novembar 16, 2013, 05:31:54 posle podne »
kolege ovo zamajavanje traje li traje, novo sto sam saznao da su trazili gde su juce bili da prist. saobracajnice sada moraju da budu 3m a u sl glasniku pise 2,5,da ispred pocetne startne linije od prostora od 6 m mora da ima sloboda za prostor za jedno vozilo, ima li neko nekih informacija imam osecaj da su ovi ljudi iz nadzora neobevesteni od vrha ili je nesto drugo upitanju.....

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Provera uslova
« Odgovor #29 poslato: Novembar 16, 2013, 06:11:15 posle podne »
E tu lezi zec,,, ja se cudim kako 51 metar poligon za b kategoriju,Radnja ubrzanje i kocenje od pocetne crte treba da bude 51 metar, znaci poligon mora biti duzine najmanje 57 metara ako se krece iz polja sest metara. Ja sam tako obelezio , polazak sa crte od sest metara pa onda 51 metar, ako to nemas onda moras imati prilazni put da bi iskoristio tih 51 metar