Autor Tema: Vreme je za OTPOR  (Pročitano 10962 puta)

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Vreme je za OTPOR
« poslato: Novembar 22, 2013, 01:44:50 pre podne »
Gospodine Raseta,
podrsku imate i dobicete je... Dosta je bilo zavlacenja... Takodje, ono sto je vazno po mom misljenju da ne treba da se odustane da pravi  krivci za ovo odgovaraju, a ne da to bude neko zrtveno jagnje.. Vi bi trebalo to najbolje da znate ko je individualni krivac za ovo stanje, jer ne verujem u zavere...
Odgovornost koju su general i pojedinci imali oni su zloupotrebili i iz tog razloga neko mora da odgovara i treba insistirati na tome i kada prodje sve ovo...
Ono sto ste napisali zvuci iskreno... Obuka mora i treba da bude na visem nivou, ali nemoj me zavlaciti i traziti od mene nesto na sta nemas pravo, a sebi dajes to pravo.... Moramo da dokazemo da niko ne moze da se igra sa nama kako hoce..
Vreme je za OTPOR

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2013, 02:06:55 pre podne »
Predlog za Gospodina Rasetu

Treba zahtevati da pravilnike ne objavljuje Ministarstvo unutrasnjih poslova vec Minisatrstvo saobracaja i staviti im do znanja da ukoliko bude slicnih apsurdnih odredbi u buducnosti da cemo pruziti zestok OTPOR.

Smatram da ne mogu kvalitetno raditi svoj posao ako vise razmisljam o tome kako sam upisao cas i da li cu za dva minuta kasnjenja kandidata dobiti kaznu... Moramo biti odgovorniji, ali i ministarstva takodje. Toliki novac su dobili a kako ga upotrebljavaju...
Dobili su sta su hteli i sada se izivljavaju...

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2013, 10:21:29 pre podne »
Eh, kolege, kada nismo slozni.... I sada sta? Ono so je neko pricao, deset godina, ako ne i trinaest....

Pa dobacivanje iz kafanskog coseta, pa kukanje kolega mostruam, golf IV, sasa69 i izvnjam se za ostale ne spomenute....

I tek sada, kada je vecina ostala bez posla, preorijentisala se.... itd... izgubila volju za otpor, strajk...

I tek sada nakon izgubljenih 11 meseci....

Ne napadam, nemoj neko pogresno da shvati, samo nabrajam kao kolega Petar....koji je,koliko vidim, razocaran kao i ja...

i izgleda kolega da jos neki nisu pratili  i bili prisutni na casu psihicki, samo fizicki.... Bez uvrede... ni je se nisam uvredio...



monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2013, 01:36:46 posle podne »
Bice bolje kolega Rzazocarani a i ko zna zasto je to dobro mozda se preusmeris negde u drugu struku gde ce ti bolje biti i vise placeno samo plus i pozitiva evo ja sam kolega razocarani u drugoj struci vozim kamion necu da cekam mup da se seti da nam kaze kad pocinjemo raditi ZIVOT ide dalje ne sme se gubiti vreme kolega RAZOCARANI samo plus i pozitiva....

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2013, 06:31:39 posle podne »
Zvali me da vozim autobus, ali je negde zapelo.... za kamion, kazu treba im neko iskusniji, koji je skoro isao preko grane, ja nisam ima 13 godina....

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2013, 10:26:12 posle podne »
reagovanje gen.sek.zas i komore je malo "ishitreno" i u svakom slucaju afektivno ili to tako samo treba da izgleda.kada jedan covek u ozbiljnim godinama sa velikim zivotnim i radnim ikustvom svoje reagovanje potpise kao sekretar privredne komore autoskola i to overi pecatom zajednice autoskola moze da znaci da je malo pogubljen.kalkulantsko ponasanje vas je i dovelo doovde.sada kada ste izgubili i ovu "bitku" vi bi ste da povedete "rat"a da se  ne menjaju komadanti koji u izgubili predhodne "bitke"bice to pucanj u prazno.za otpor u ovom obliku je kasno.vi ste privrednici vi nebi trbalo da svoja prava trazite na ulici.postoje sudovi tuzitelji,a u mup-u su po ovome sto ste do sada pisali krivci za ovo stanje.izlaskom na ulicu vi cete ih abolirati.dali to hocete svesno da uradite gospodine gen.sekretaru ili to cinite u afektu racunajuci u napred na smanjenu odgovornost.ovo sto sam napisao nebi trebalo da shvatite kao kritiku upucenu vama gospodine raseta ovo se odnosi na dvostrukog sekretara.

Dzelat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2013, 10:40:21 posle podne »
Uviz,zbog takvih kao sto si ti...niko nije slozan ovde.Ako covek vidi to kao krajnje resenje onda cemo to i realizovati.Koji sudovi? Koje pravosudje? U zemlji Srbiji? Pa da ne radimo jos 2 godine....ne pricaj gluposti please!

Instruktor Pera

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 54
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2013, 10:59:18 posle podne »
Što reče Rašeta, odustajanje samo ako se Vučić oglasi i to lično i pozitivno.

Da li se i šta sada može uraditi ? U to ne bih ulazio, ali da je potrebno pokazati da i mi pretstavljamo neku snagu sa kojom treba da računaju, potrebno je.
Dakle, izaći na protest i pokazati svima ono čuveno "mnogo smo jaki" ako izađemo svi složno, ili izaći u malom broji i pokazati pre svega sebi, pa onda i svima koji nas sada gledaju da smo šaka nesložnog jada kao što smo do sada uvek bili.

Samo od nas zavisi kako će nas gledati i kako će se prema nama odnositi u budućim podelama uloga. I zato,...... u što većem broju...vidimo se !!!!

profa5567

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 11
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2013, 08:40:32 pre podne »
podrska raseti.
uviz ne filozofiraj.

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2013, 09:25:10 pre podne »
I ova Struka je unistena i dokrajcena bacena je velika ljaga na auto skole eh posto smo ostali bez primanja i bez egzistencije moj predlog bi ipak bio da se u ovoj krizi smanje PLATE u Mupu i Agenciji za bezbednost i onako nista ne rade a primaju PLATU a Protesti su davno trebali jos prosle godine da budu a ne sad kad je sve potpisano i zapecaceno dok je bilo para za advokate i gorivo,Prosle godine je to trebalo da se uradi a Tada niko nije reagovao zato sto smo upisivali stotine kandidata i Kes udarao u glavu A sad stislo i dogorelo kasno je kolege kasno...........

Dzelat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2013, 09:56:48 pre podne »
Monstrume,ajde kad te ko brata molim...prestani ocajavati,nista nije gotovo kad postoji sloga da se nesto istera do kraja.Malo optimizma,nemoj biti toliko realan...znam da je to tvoje misljenje,al malo pozitive  :) Ispeglacemo mi njih do kraja...videcete!

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2013, 10:58:18 pre podne »
Vazi Dzelate iz tvojih usta u bozje usi za mesec dana ako se nista ne desi ponovo sam na forumu ...

Dzelat

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #12 poslato: Novembar 23, 2013, 11:20:53 pre podne »
;) Vazi,videces da sam u pravu :))

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #13 poslato: Novembar 23, 2013, 12:06:38 posle podne »
Mene samo brine ova promena misljenja, nakon toliko prepucavanja, dobacivanja iz kafanskog coseta... itd....

Kolega Petar :

Ствари стоје овако, па се вама свидело или не. Ова реорганизација обуке је наступила, јер је била јасна чињеница да има бар 30% вишка инструктора (школа још више, јер је било много школа са једним инструктором). Желело се ''уозбиљити ово образовање''.
Наравно, пошто је правила радила само бирократија дошли смо до Закона и Правилника који немају везе са памећу и животом. Сва наша настојања да се бирократија опамети нису уродила плодом. Руку на срце било је и пмака, али опет само када се бирократија смиловала да нешто од наших промедби прихвати.

 

rodak

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je za OTPOR
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2013, 11:21:41 posle podne »
stara policiska logika kojom su se gospoda vodila celo vreme je ,,mi se pitamo ne moze nam niko nista, ko ih zasta,naucicemo mi njih reda itd, u istom smo kosu kao i kriminalci samo sto njima ne mogu nista a auto skole i obicni gradani su tu da pokazu svoju snagu i represiju, trebalo bi ponekad da se sete da platu i to dobru primaju bas od tih ljudi koji ili primaju mnogo manju ili nikakvu.Ne mislite valjda gospodo iz mupa da ce neko dati platu instruktoru ako za mesec nije odrzao ni jedan cas u svakom slucaju sramota zbog takvog odnosa prema svojim gradanima koji prolaze kroz mnogo teska vremena ali izgleda teska samo za njih a do ponekih to ne dopire,....