Autor Tema: Probna vozacka dozvola  (Pročitano 15820 puta)

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Probna vozacka dozvola
« poslato: Novembar 24, 2013, 08:30:42 posle podne »
Pozdrav!
Interesuje me jedna stvar,meni jako bitna.
Naime ja imam probnu vozacku dozvolu (17god) i moj tata i stricevi imaju firmu.Strica je uhvatio radar i dobice zabranu sredinom decembra od mesec dana.U to vreme u sred posla njemu je bitan auto zbog prevoza robe.
Pitanje glasi : da li ja sa probnom vozackom mogu da vozim sa njim i ako on ima zabranu upravljanja motornim vozilom.Kazem ima ZABRANU UPRAVLJANJA motornim vozilom,sto po meni znaci da bih trebali da mogu da vozim sa njim.On ima dozvolu 18 godina i trebalo bih da mogu,ali ne zelimo da rizikujemo,pa ako ne ko zna bio bih mu zahvalan da mi kaze.Nigde u zakonu ne postoji to da li smem da vozim sa licem koji ima zabranu upravljanaj motornim vozilom.

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2013, 08:21:26 posle podne »
Da li je moguce da niko ne zna?
Ljudi hitno mi je

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2013, 08:46:11 posle podne »
ako je nekom oduzeta vozacka dozvola,verovatno je onda nema,suspendovan je u tom roku.ranije je mogao cak da vozi c ,ili am tj kategorije koje mu "nisu oduzete" ,a po novom zakonu nesme da vozi nista.ne racunaj na to..
malo su nas bombardovali..maloo

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2013, 10:07:58 posle podne »
ali on ne bi vozio,sedeo bi covek pored mene a ja bih vozio,i dozvola se ne uzima,samo ako policajac proverava u kompijuteru pise da ima zabranu.

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2013, 11:38:18 posle podne »
Član 7. ZOBS-a kaze:
96) возачка дозвола је јавна исправа (решење) надлежног органа којим се неком лицу даје право да у саобраћају на путу управља возилом одређене категорије на одређено време,
a član 182. kaže:
Возач који има пробну возачку дозволу B категорије не сме да започне и управља возилом без надзора лица у возилу које има возачку дозволу B категорије у трајању од најмање пет година.
Pošto tvoj stric nema pravo da upravlja u tom određenom periodu, jer ga je izgubio činjenjem prekršaja, proizilazi da ne bi smelo da ti bude u pratnji. To je moje vidjenje stvari.

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2013, 10:21:52 pre podne »
Zvao sam AMSS 2 dana za redom,Jedni mi kazu da sme da bude,jedni kazu ne,sad smo jos vise sludjeni o.O
nigde nema jasno to napisano

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2013, 11:33:58 pre podne »
Da ti nešto kaže čika Dule:
Svaka čast tvom stricu,nego nađi ti par "tetkica" od 24,5,6... sa uslovom za nadzor i kada kreneš na put biće ti mnooogo zanimljivije i uopšte nećeš razmišljati o čemu sada lupaš glavom!
Po čl.182 ,stav 3:
"Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu"B" kategorije ne sme da započne i upravlja vozilom bez nadzora lica koje ima vozačku dozvolu "B" kategorije u trajanju od najmanje pet godina"

                 IMA!-ključna reč,koja je tebi bitna.

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2013, 12:58:09 posle podne »
napisano je tako da niko ziv ne zna da ti kaze tacno, dok ne odes kod sudije  :D
Elem, u saobracaju kad god se dvoumis izmedju dve stvari, izaberi onu koja je manje stetna. Ja bih rekao ovde da ne smes, jer ovo ima, sto kaze kolega struka, je dosta siroko. Ne pise ni vazecu, ni nista. Da li moj deda ima vozacku dozvolu duze od 5 godina, ako je juce napunio 65 godina zivota i nije stigao da ode da je produzi? IMA je svakako. Pogledaj i član 7.
Najbolje je da odes u tvoju lokalnu policijsku upravu i pitas njih, jer ako te oni nece kazniti, onda neces biti u problemu. A za ovakav prekrsaj nije mala kazna, a ja ne bih voleo da dodjes kod mene i kazes da sam ti ja rekao da mozes da vozis  ;)

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2013, 01:55:57 posle podne »

Pozovi Upravu saobraćajne policije i iznesi svoj problem,pa nam javi šta su ti odgovorili!

Jedno od rešenja je da usloviš ćala i strica da tih mesec dana angažuju tvoju ličnu asistentkinju, u skladu sa zakonom,a ako ti budu trebali saveti po kom kriterijumu da je odabereš,na pravom si mestu,jer dobra većina ovde prisutnih ima svoje lične asistetkinje na poslovnim putovanjima,iz raznih "zakonskih" odredbi...

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2013, 03:40:51 posle podne »
nasao sam ja za mene asistentkinje :)
tada nema ni caleta ni ostale rodbine :) ahahahha
salim se malo,njima treba auto zbog firme razvoz robe,imamo jedan kombi koji je namerno registrovan na fizicko lice da i ja mogu da im nekada pomognem vozeci taj auto,zaista bas je glupo u ovoj drzavi sto niko nista ne zna pogotovu ovi is AMSS.(mislim da gospodu ''visoku'' ne na nas mucenike).

Kuske

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2013, 07:15:09 posle podne »
Poslao sam email AMSS  i evo odgovora od njih.
Zakonom je propisana obaveza da kao vozac pocetnik imas suvozaca koji ima vozacku dozvolu vise od 5 godina, nije propisano u vezi sa zabranama, kao sto ste pitali. Da, on moze da vam bude suvozac, mada je potrebno da postujete saobracajne propise i da ne podlezete njegovom uticaju .
S postovanjem

--
Znaci mogu da vozim sa osobom koje ima zabranu upravljanja motornim vozilom.

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2013, 10:22:38 posle podne »
nemojte se ljudi igrati sa zakonom, ne mozes da vozis ,pored tebe mora da bude lice sa ispravnom vozackom dozvolom,lice koje ne sme da bude pod dejstvom alkohola i lice koje u slucaju nezgode i tezek prekrsaja ce da bude prekrsajno i krivicno gonjeno
Primera radi za nemanja P nalepnice-probni vozac propisana je kazna 3000 za vozaca i jos 3000 za pratioca, a vi hocete da lice sa zabranom nadgleda pocetnika.Nikako.
I nikako ne pitati amss tek oni nista ne znaju,u lokalnoj policijskoj stanici jos gora situacija .
Ako cesbas da proveravas zvanicni dopis uprava saob.policije za Pejovic Branislava pa cekaj odgovor zvanican ali ja ti garantujem  da ne moze,sad je drugo pitanje da li ce neko u redovnoj policijskoj kontroli proveravati stricevu dozvolu,.. mala verovatnoca..ali ako se nedaj boze dogodi i najmanja nezgoda osnov za 14 negativnih poena za strica do 120000 dinara plus za tebe...
Bolje da se vozite taxi -jem

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2013, 02:10:49 posle podne »
Tako je Mudriniću,slažem se.Ko od vozača ima zabranu a upravlja vozilom ili je u pratnji vozača početnika dok ima zabranu, kod sudije za prekršaje se tretira još težim prekršajem i ide maksimalna kazna.


gogec88

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #13 poslato: April 09, 2014, 03:48:58 posle podne »
Pozdrav svima,potrebna mi je pomoć,naime kažnjen sam sa 14 kaznenih poena u momentu dok još nikakvu dozvolu nisam imao,kasnije mi je izdata probna vozačka dozvola i naravno nakon toga je i oduzeta jer je za oduzimanje PROBNE dozvole dovoljno 9 kaznenih poena. Mene zanima sledeća stvar, istekao je period probne vozačke dozvole juče,da li i kako mogu da mi izdaju redovnu dozvolu s obzirom da je za oduzimanje redovne potrebno 18 poena!Hvala

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Probna vozacka dozvola
« Odgovor #14 poslato: April 09, 2014, 10:11:03 posle podne »
Raspitaj se u Mup-u,oni to najbolje znaju.