Autor Tema: borci za istinu  (Pročitano 23920 puta)

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #15 poslato: Decembar 19, 2013, 10:25:54 pre podne »
interesuje me gospodine RAZOCARANI da li bi Vi uradili ovo sto je Raseta..? Pa naravno da NE...

Dragi kolega.... da li ste uopste pratili forum DVE godine unazad? da li ste nesto procitali?
od 900 - 1.000 auto skola, ostalo 300...

evo 010.10.2013

I to je tačno, iz nekog razloga ne agencija nego MUP pravi izmene pravilnika i tek kad ih napravi pošalje drugima da pročitaju šta će da bude, i onda ako budu raspoloženi ispravljaju greške.
Petar već nedelju dana svaki dan po sat-dva razgovara sa Banetom i ispravlja greške koje su napisane, zato se toliko i kasni sa donošenjem izmena pravilnika. A bilo bi sigurno mnogo lakše da su ljudi iz MUP-a od samog početka sa svima nama podelili rad i zajedno doneli najbolje rešenje i na vreme.

18.08.2013

Ma to sa praćenjem kandidata i instruktora skoro da i nema šans da zaživi, iako i među našim redovima ima ljudi koji misle da je to dobra ideja, ali pretpostavljam kad je razrade da će i sami shvatiti da ne može instruktor za 40 časova da promeni psihu i način razmišljanja jednog kandidata, to ne može ni ranije pomenuti "mason".

onda se pojavljuje doticni gospodin, 10+, na cijoj je adresi jos uvek registrovana PKAS, i ispovaraca se nad svima nama, i hoce gore navedeno da sprovede u delo, jer osniva novo.... sta li vec... i to posteno.... imas sat postavljen link...

A nije ni na dnevnom redu promena adrese.... MOzda je zahtev predat.... ali...
08.07.2013

Ok, to je istina. Gazde su u većini slučajeva zakazale najviše, e tu nema popravke.

25.04.2013

Petar nije jedini u PKAŠS, ima tu još ljudi koji to sve vode i odlučuju, tako da nema smisla poistovećivati njega sa celom organizacijom. Takođe ne saradjuje sa Alvirovićem osim ako je pozvan da da izjavu u emisiji i tako da bude objavljano ono što on želi. Ne zarađuje od ovog posla.
PKAŠS ne zarađuje od svega ovoga, nikome u ovoj organizaciji nije do para, jedini cilj koji imaju je da se pokriju svi troskovi koje ima komora, kao i da se plate dnevnice ljudima koji rade sto je normalno i logicno.

19.10.2013

Шта да радимо после 25 октобра?

Много пута смо се питали шта да радимо. Као да живите у облацима. Одлучите се већ једном. Када сте радили за 200 динара час нисте се питали. Када Вам је дата могућност да радите за 1200 опет нисте знали да ли да радите или не.

Ствари стоје овако, па се вама свидело или не. Ова реорганизација обуке је наступила, јер је била јасна чињеница да има бар 30% вишка инструктора (школа још више, јер је било много школа са једним инструктором). Желело се ''уозбиљити ово образовање''.
Наравно, пошто је правила радила само бирократија дошли смо до Закона и Правилника који немају везе са памећу и животом. Сва наша настојања да се бирократија опамети нису уродила плодом. Руку на срце било је и пмака, али опет само када се бирократија смиловала да нешто од наших промедби прихвати.

Био је 25 октобар прошле године и бирократија нам је дала рок да се ушоримо са њиховим ставовима. Ми смо мислили да се они шале. Преварили смо се.
Бирократија одлаже све оно за што они нису спремни, али неће да одложи оно зашта ми нисмо спремни, јер то не зависи од нас. Има батину у рукама и може јој се.

Неке колеге предложе штрајк и сви су на речима за то. Када ја тражим да то печатом и потписом потврде ето праве истине о нама. Једно причамо друго радимо.
Шта сада предлажем.

25.10.2013

Pojma nemam do kata ću morati da slušam i da čitam šta misle nedosledni ljudi.
Strašno.
Gospodo, kada budete u Privrednoj komori članovi možete od mene da tražite ostavke. Kada ne budete kukavice i pričalice možemo otvoreno da pričamo.
Preporučejem da osnujete svoje udruženje kritizera, da budete rukovodilac, pa da vidimo rezultate vašeg rada.
Činjenica je, a to je i nauka dokazala da kod kritizera nikad ništa nije dobro, jer da jeste onda to nebi bili oni.
No šta mogu. Moram da čitam i Vas.
Zato samo napred.
P.S. Ja bih išao takodje u štrajk da nemam nekoliko gorkih iskustava sa takvima kakvi ste vi koji samo kritikujete, jer takvi nisu dolazili na štrajk. To je ispod njihovog nivoa. Tamo se vide. Ovde se kriju.
Opet velim. Samo napred.

pa 30.10.2013

Ту сам ја. Не секирајте се.
Но, немам више снаге да читам трабуњања многих од Вас. Сви сте ви јаки само на језику, или на тастатури. Да поновим, такве сам увек називао критизерима. Ја немам снаге, али дозвољавам да други читају. Демократија је ваљда.
Само напред.

eto mi smo kritikovali, on je dobro radio i zatvorio....a, mi ostali bez posla, neki pozatvarali, e sada vec zajedno sa Petrom...

Dragi kolega, ako vam ni sada nije jasno, i ja bih isto uradio... sto da se mucim, imam farmu, tamo cu da radim kao crnac, pravicu naocare, makar i na crno, vetsacenja ce biti, uvek ce trebati nesto vestaciti, jer imamo dosta nezgoda, drzava ce da mi vrati ono sto sam u nju ulozio.... i to bez poreza i doprinosa cisto... a to mi je otislo u trosak... pitajte knjigovodju... objasnnio mi juce jedan finansijski policajac....
naravno ako docekam, da mi vrate pare... Udubite se u problematiku malo i unazad.... Medijski mrak, 10+, NAVAK i ostali....
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2013, 09:02:19 posle podne razocarani »

OGINP

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #16 poslato: Decembar 20, 2013, 07:50:18 posle podne »
PETRE SVI SMO UZ TEBE

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #17 poslato: Decembar 22, 2013, 03:13:20 posle podne »

Sirius

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #18 poslato: Decembar 22, 2013, 03:47:34 posle podne »

dragče

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #19 poslato: Decembar 22, 2013, 08:18:53 posle podne »
ja idem ujutru u NAVAK da ucim kako se vozi po magli! Samo ako ne bude magle...

car

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #20 poslato: Decembar 25, 2013, 04:23:11 posle podne »
Petre, nije fer da se sva kola na tebi lome.Ovo stanje me podseća na predsednika kućnog saveta u zgradi.Prihvatio se čovek obaveza,popravlja,čisti,menja sijalice i svi ga tapšu po ledjima.Svi su kao nešto zauzeti pa ne mogu da mu pomognu a on se prihvatio...
Molim te da održiš to predavanje i da staviš tačku na to i počneš da radiš.Moraš da pomisliš i na svoju porodicu,zaposlene i kandidate koji čekaju obuku.U medjuvremenu, pusti koju tužbu,pa polako...
Drugarski pozdrav.


feniks

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #21 poslato: Decembar 25, 2013, 07:15:36 posle podne »
  ovo sam na sajtu Zajednice pisao 28.maja 2010. godine

 postovani gospodine raseta
 
  Moram Vas razocarati niko vas ne ceka iza coska sa svojim "kritizerstvom" i nemojte se odmah osecati uvredjenim ako se neko ne slaze sa vasim stavovima, jer ako se svi slazemo sa vasim stavom onda ovaj forum gubi smisao. Moram priznati da na njemu ne ucestvuje ni dvadeset ljudi, a zajednica je tako velika.
   Kritikujemo ovu tajnovitost samo zbog negativnog ishoda (za vecinu auto skola) i iskustva prilikom donosenja ZOBSA. Zajednica je potrosila svu energiju zeleci da ispite zadrzi u skolama. Anketa SUP-a o broju izlazaka na ispit koji smo morali dostaviti je nedvosmisleno ukazala da tu nema za nas nista. Ali u isto vreme propustene su druge bitne stvari da se izmene. Tu pre svega mislim na odluke o broju vozila , instruktora,radnom vremenu i sl.Nelogicno je da se mora imati tri instruktora i tri vozila. Ispada da na jednom vozilu ne mogu da rade dva instruktora. Vas cvrsti stav da se vozila za obuku ne mogu koristiti na osnovu ugovora o zakupu dovela je do toga da auto skola sada mora da kupi i traktor, skuter. tri motocikla... Inace jednom sam prisustvovao seminaru u Velikoj Plani gde se vise govorilo o nekim prirucnicima, problemima sa ispitnom komisijom, a gotovo nista o novom zakonu

  hvala na paznji i nemojte svaku kritiku na forumu shvatiti kao neki napad na Vas

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #22 poslato: Decembar 25, 2013, 09:47:08 posle podne »
i ja cu komentar iako znam da cu biti slihtarom prozvan...NISAM PRAVNIK AL TUMACIM OVAKO,MUP JE PREUZEO PRAVO DA PRI USTANOVLJAVANJU USLOVA URADI I PROVERU DAL SE NASTAVNI CAS DRZI PO TEMI TOG CASA I DAL SE TEMA MOZE OBRADITI ZA TAJ CAS.TO PRAVO IMAJU I KADA DOBIJEMO RESENJA DA U NADZORU UTVRDE DAL JE U DNEVNIK NASTAVE I U KNJIZICE UPISANA TA TEMA.ONI NEMAJU PRAVO DA ISPITUJU ISPITIVACA JER ISPITIVAC SAM bira tip casa iz metodike i nemaju pravo a i nisu nikom osporili to. jeste u pocetku zamerano al samo vreme dal ispitivac moze za cas da obradi temu i to oni proveravaju. VECINA NAS SE BUNI ZBOG TOGA A MISLIM DA MORAMO DRZATI CAS JER PRAVO NADZORA MUP IMA I PREBACILI SU GA NA USLOVE. SADA PETRE MOJ SAVET.ti moras novi upravni postupak jer po ovome si konacno resenje dobio. moraces i novu taksu za novi postupak verovatno.pametan si covek i ti odaberi TUZBA ILI NOVI POSTUPAK....ETO KOLEGE KAKO JA TO VIDIM I NISAM NEKA SLIHTARA NAPLACAO SAM SE KAZNI KAO VEROVATNO VECINA SKOLA

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #23 poslato: Decembar 26, 2013, 09:15:29 pre podne »
Ja sam već odlučio. Tužbu sam podneo i čekam da krene Upravni spor na Upravnom sudu. Mislim da sam u pravu. To misle svi pravnici sa kojima sam razovarao. Pitanje je da li je sud politički ili pravi. Hajde i to da vidimo. Od uvek sam bio pravdoljubiv. Niam nikada dozvoljavao da me gaze. Zašto sam, pobogu, završavao sve ove škole. Da me gaze. E neće moći, pa makar više i ne radio. Bolje da ne radim u ovim uslovima nego da radim nešto protiv svojih principa.
Sada sam pročitao i Zakon o državnoj upravi i Zakon o upravnom postupku u detalje. Ljudi, šta oni nama rade protiv odredaba ovih zakona. Kao da nisu čitali te zakone. Ili idu na foru da mi nismo čitali (verovatno je ovo tačno), pa mogu da ga kroje kako hoće. Zato ljudi, vreme je da čitamo zakone.

Evo jedan citat iz člana 10. Zakona o državbnoj upravi:
''Kad rešavaju u upravnom postupku i preduzimaju upravne radnje, organi državne uprave dužni su da koriste ona sredstva koja su ZA STRANKU NAJPOVOLJNIJA ako se i njima postižu svrha i cilj Zakona.
Organi državne uprave su dužni da poštuju ličnost i dostojanstvo stranaka.''

Ili član 16.
''Ministarstva .....ne mogu propisom određivati svoje ili tuđe nadležnosti, niti fizičkim i pravnim licima ustanovaljavati prava i obaveze koje NISU VEĆ USTANOVLJENE ZAKONOM.''

Eto ja krenuo u bitku za pravdu pa kako bilo da bilo.

BIGBOSS

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #24 poslato: Decembar 26, 2013, 01:29:41 posle podne »
Svaka cast Petre!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #25 poslato: Decembar 26, 2013, 06:03:38 posle podne »
evo jos jednom ,ocigledno je da je petar u pravu ,kao i da je ovaj put principijelan.bravo.postoji takodje jedna problem a to je ,ako petar dobije sud i dozvolu za rad ,sta ce biti sa svima onima koji su dobili dozvole za rad predavajuce pred pozornicima..?? predlazem i da ove skole sto su dobile ranije dozvole tuze drzavu ,pa da mi poreski obveznici platimo im odzstetu.a KRIVAC iz mupa,agencije isl..,13 tu platu..da dobije..
malo su nas bombardovali..maloo

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #26 poslato: Decembar 26, 2013, 06:10:59 posle podne »
Svaka čast.Samo da Petar izdrži.


spiderman

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #27 poslato: Decembar 26, 2013, 07:47:54 posle podne »
SVAKA CAST PETRE!!!

JEDINI NACIN DA SE PROBLEM RESI JE SUDSKIM PUTEM!!!

PUNA PODRSKA!!!

xl

  • Gost
Odg: borci za istinu
« Odgovor #28 poslato: Decembar 29, 2013, 06:06:54 posle podne »
Pozdrav Kolege, nikako da sebi utuvim u glavu da sam JA KRIV sto ne radim !!! Necu da Vas davim, ali mi  ogovorite. Ovako kod mene stoje stvari U Auto Skoli, imam tri instruktora, imam tri vozila za B kategoriju i  vozila za A1,A2 i A, svoju ucionicu i kancelariju, sve u sklopu jednog objekta, jedan od instruktora polaze za ispitivaca, poligon u zakupu.
MOJ PROBLEM JE : nasao sam inzinjera drumskog saobracaja u oktobru 2013 ,( iz manjeg mesta sam) jer kod nas nema puno ing.Saob. i sada moram da cekam da se Agencija za bezbednost smiluje da imaju termin za PREDAVACA .
RECITE MI DA MI NEMA POMOCI !!!!!!!  HVALA SVIMA
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 09:29:25 pre podne xl »

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: borci za istinu
« Odgovor #29 poslato: Decembar 29, 2013, 06:12:38 posle podne »
Da čekaš termin za predavača.

Mada postoji rešenje, dobiješ dozvolu za rad pre 4.1.2014. i onda sledećeg dana prijaviš da predavač nema licencu, i dobiješ rok od 3 meseca da to otkloniš i u tom periodu noralno radiš samo ne smeš da držiš teorijska predavanja.