Autor Tema: Opet problemi sa polaganjem  (Pročitano 27198 puta)

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Opet problemi sa polaganjem
« poslato: Januar 23, 2014, 09:23:34 posle podne »
Dobro vece svima pre svega.
Da ponovim pricu...
Upisao sam auto skolu 9.7.2013 za kat, C1 jer sam u tom momentu imao 19 godina.
Tada je vazlo pravilo da vozac kada polozi C1 i kada navrsi 21 dobija ''pravu'' dozvolu,tj kamion bez ogranicenja nosivosti.
Sada se izgleda promenio zakon u ovom periodu nakon 25.10 i izgleda da je ne dobijam.Mislim ono,ako sam poceo po jednom pravilu,potpisao ugovor jer su bila takva pravila igre,kako sad to moze da se menja?
Koga sad da ''hvatam za gusu''?Auto skolu jer u periodu od 9.7-25.10 nije nijednom izvela na polaganje (P.S. prvo polaganje mi je tek sad u ponedeljak),ABS jer menja zakon,policiju,Mirka,nekog desetog?
Imate li vi neki savet i mozete li mi nekako pomoci da ovo izguram u svoju korist?Neka peticija,zahtev ili nesto deseto?Posto mislim da sam ja jedini slucaj u zemlji,mozda jos nas 10 plafon.Jer sam vozio kamion od 13t za prakticnu nastavu,znaci nije da ne znam da vozim kamion,a sad mi je ''uvaljen'' kombi...?
Pomazite,molim Vas!Hvala  ;D


mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2014, 10:35:24 posle podne »
e moj nikola kad si se upisivao u auto skolu  si trebao da proveris neke stvari izmedu ostalog i u koju skolu se upisujes.
To o cemu ti sada pricas to je vazilo do 14.01.2011. Znaci da si se upisao do 2011 sad bi cekao 21 godinu zivota da dobijes veliku C. normalno da prvo polozis C1. Sobzirom da ti tada nisi ni imao 18 godina nisi nikako mogao da iskoristis tu privilegiju.
Ako su ti u leto 2013 obecali C kategoriju ili su te prevarili ili si ti CUO ONO STO TEBI NAJVISE ODGOVARA.
Kad polozis C1 moraces da cekas 21 godinu i tek onda da polazes za C, stim da nemas teorijsku obuku vec samo prakticnu od 7 mc ali na ispitu polazes i testove i voznju. Sretno.
Zanimljivo pitanje,odakle si i u kojoj skoli polazes ?
Proveri sa njima da li oni uopste imaju dozvolu za C1 da nebi jos vise zakomplikovali situaciju

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2014, 12:26:07 posle podne »
Ma to mi je prvo rekao drug koji je polagao u Obrenovcu i polozio 9.2011.Ali auto skolu je upisao 13.01.2011...
A onda sam pitao i u auto skoli rekli su mi kao da je logicno,jer vozim veliki kamion i rekli su da ce zvati Ljermontovu,ali odgovora nije bilo...Moja je krivica sto nisam to isterao do kraja,tj pitao za odgovor iz Ljermontove.
Ceka te PP sa mojim brojem ako mozemo da se cujemo da bih ti pojasnio,posto predpostavljam da si upucen.Hvala unapred.


vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2014, 07:34:20 posle podne »
Никола,
И пре и после правилника кандидат је полагао за ону категорију коју је желео и написао у пријави за полагање.Кандидатима  за Ц1 категорију никада није следовала нека друга категорија.
Они кандидати који су испуљавали услове за Ц категорију су полагали и већина њих је положила Ц категорију,па обзиром да  први пут стичу право на управљање возилом добили су пробну возачку дозволу Б категорије а када је иста истекла и кандидат навршио 21 годину добијају Ц категорију.
Значи на чекању нове категорије су само они кандидати који су полагали и положили за ту категорију (Ц или ЦЕ или Д)а нису имали године.Све друго су "криве" информације.

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2014, 04:15:08 posle podne »
Moja neupucenost me je dosla glave...
Jeste glupost polagati na kamionu od 13 T i da sve odradis kako treba i opet dobijes C1 samo zato sto nemas 21 godinu.
Kad znam da ga uteram gde treba sa 20,znacu i sa 21,samo dupli trosak i vise nerviranja...

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2014, 06:34:41 posle podne »
Danas u vestima... SVI KANDIDATI CIJA JE AUTO SKOLA IZGUBILA LICENCU ZA RAD MOGU BEZ TROSKOVA PRECI U SKOLU KOJA JE IMA . DOVOLJNO JE DA IMAJU ISPISNICU I POTVRDU O ZAVRSENOJ OBUCI ILI O NEUSPESNOM POLAGANJU I ONI CE PLATITI SAMO PONOVNU CENU ISPITA ZA KATEGORIJU KOJU POLAZU ???!!!   Da li je to po zakonu i pravilu ... ili je po zakonu naplacivati ISPISNICU a onda prilikom upisa u novu auto skolu platiti 3 500 din. ???ima li koga da ovo objasni ?

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2014, 06:51:03 posle podne »
Sve treba platiti nema dzabe a auto skole koje su izgubile dozvolu treba da plate kandidatima i nadoknade stetu...

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2014, 07:01:44 posle podne »
Niste duzni da platite podizanje dokumenata ako ste izmirili sva dugovanja prema njima onog stoste realizovali kao ni upis u AUTO SKOLU u koju nastavljate sa njima sklapate ugovor odaljem polaganju onog sto treba da polazete.

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2014, 10:09:55 posle podne »
MONSTRUME NISAM TE NAJBOLJE RAZUMEO ...TREBA DA SE PLATI ILI NE TREBA ?!ISPISNICA I UPIS ?STA ZAKON KAZE ?IMA LI NEKOG DA ZNA ?

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2014, 10:41:23 posle podne »
Monstrum je malo ciničan.

Zakon kaže prelaz se ne naplaćuje, ni u školi iz koje odlazite ni u školi u koju dolazite.
Staroj školi vratite knjižicu kandidata, tražite dokumenta, isplatite dugovanje ako ima za obuku i ispite.
Novoj školi predate dokumenta, dobijete novu knjižicu kandidata i nastavljate tamo gde ste stali.

gedza

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2014, 01:20:52 pre podne »
Mup deli dzabe vozacke dozvole po novom pravilniku.Kako su velikodisni po tudjim ledjima,a oni ce poceti i dobar dan naplacivati.Jer nema dzabe ni kod stare babe,samo u mucenim auto skolama.Kad Mup dobijaX licencu od Eu

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #11 poslato: Januar 26, 2014, 02:37:41 posle podne »
Jos jedno pitanje...
Kada sam ja polagao za B,2011,nije postojao ''vizuelni pregled vozila''.
Sta on tacno podrazumeva?Da li ako primetim nedostatak da cutim ili da prijavljujem?Tj,ima li tih caka da ja moram da uocim nedostatak?
I da,posto mi je sutra polaganje da li da povlacim rucnu da bih obezbedio vozilo,da ne napravim posle problem ako zaledi?
I ovo...
http://www.paragraf.rs/propisi/t12_0540_s015.gif
Znaci kad idem u rikverc i menjam traku prodjem 3 cunja pa onda idem u drugu traku?
I kada idem u garazu ne zanimaju me isprekidane?
http://www.paragraf.rs/propisi/t12_0540_s016.gif
« Poslednja izmena: Januar 26, 2014, 09:18:44 posle podne Nikola »

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #12 poslato: Januar 26, 2014, 03:11:39 posle podne »
Da ako uocis nesto neispravno ili vidis da ima rdje na autu ili ako neka plastika fali ali moras i pritisak u gumama da izmeris moras da kupis taj merac i sve to prijavis policijskom Ispitivacu....

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #13 poslato: Januar 26, 2014, 03:37:35 posle podne »
A, Alvirovic i dalje opusteno..... Bitno je kako da se udje Hrvatsku... Vinjete za Sloveniju... a autoskole.....

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #14 poslato: Januar 26, 2014, 04:10:33 posle podne »
A dajte ljudi,lepo Vas pitam...
Pre toga nije bilo :P