Autor Tema: Opet problemi sa polaganjem  (Pročitano 27394 puta)

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #15 poslato: Januar 26, 2014, 08:46:00 posle podne »
Жао ми је Никола што сам Вам дао одговор на пређашње питање јер се Ви,са нама и овим форумом "зезате" што сматрам да није у реду.Немојте се представљати као кандидат јер кандидат у ствари није "кадар" да поставља таква питања. Поздрав

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #16 poslato: Januar 26, 2014, 09:12:51 posle podne »
Da nisam kandidat,da li stvarno mislite da bi mi ovo palo na pamet?
Kada sam polagao za kola,nisam imao tu stavku vizuelni pregled vozila.Kucao sam na googlu ali nista mi ne izlazi.
Pricao mi je komsija pre neki dan da su pre profesionalni vozaci na polaganju morali da znaju da otklone i manje kvarove,zato i pitam.
Da ne bude da precutim i da padnem zbog gluposti.
Stvarno Vam se izvinjavam ako mislite da Vas zezam.Jednostavno nisam upucen kao svi Vi.Nisam instruktor,nemam auto skolu i sl.
Treba mi dozvola jer imam siguran posao,pa na ovaj nacin pokusavam da otklonim svoje dileme.
Ako niste volji da mi pomognete,onda ne pisite nista.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #17 poslato: Januar 26, 2014, 09:51:13 posle podne »
Jos jedno pitanje...
Kada sam ja polagao za B,2011,nije postojao ''vizuelni pregled vozila''.
Sta on tacno podrazumeva?Da li ako primetim nedostatak da cutim ili da prijavljujem?Tj,ima li tih caka da ja moram da uocim nedostatak?
I da,posto mi je sutra polaganje da li da povlacim rucnu da bih obezbedio vozilo,da ne napravim posle problem ako zaledi?
I ovo...
http://www.paragraf.rs/propisi/t12_0540_s015.gif
Znaci kad idem u rikverc i menjam traku prodjem 3 cunja pa onda idem u drugu traku?
I kada idem u garazu ne zanimaju me isprekidane?
http://www.paragraf.rs/propisi/t12_0540_s016.gif

Vizuelni pregled je totalna glupost koju kandidati moraju da rade, nemaš nikakve smicalice, samo hoće da provere jel pregledaš vozilo pre ulaska u njega. Vozili nebi ni bilo na ispitu da ima nedostataka, znači samo pregledaš i uđeš u vozilo. 10s posla.

Da prođeš tri čunja, kao što je i nacrtano. Ne smeš da pregaziš punu liniju sa desne strane, tu greše na ispitu.

Zanimaju te isprekidane linije. To je parkiranje pod pravim uglom zbog utovara i istovara, pa se očekuje preciznost, odnosno da ti točkovi jedne strane vozila (u ovom slučaju desne) idu između pune i isprekidane linije (prostor od 1m).

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #18 poslato: Januar 26, 2014, 10:36:21 posle podne »
Hvala Vam puno.To me je zanimalo.
Nisam znao za te linije,ja ga uvek uteram u ovaj levi deo jer sam mislio da su ove linije za CE...


mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #19 poslato: Januar 26, 2014, 11:58:08 posle podne »
zajedno sa instruktoom ces proveriti svetlosno signalnu signalicaciju a vizuelno da li su gume dobre, da nesto ne visi na kamionu   ..itd valjda te je instruktor nesto naucio

micha56

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #20 poslato: Januar 27, 2014, 10:52:52 pre podne »
Ja se izvinjavam sto ovako upadam, ali :
Vizuelni pregled vozila pre ulaska u vozilo uopste u zivotu ima ulogu da prvo vidite da li je to Vase vozilo (tablice, boja, marka vozila, karakteristicni detalji na njemu), da nije neka guma ispustila, da nesto ne curi ispod vozila (ulje, antifriz ...) i da se jednom recju uverite vizuelno da li je sve u redu sa vozilom spolja i na prvi pogled.
Obzirom da je ispit simulacija stvarne upotrebe vozila u saobracaju - ovo bi isto trebali da radite i na ispitu. Naravno sve ovo daleko krace traje nego dok procitate sve ovo sto sam napisao (ako je sve u redu), ali ...

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #21 poslato: Januar 27, 2014, 11:01:59 pre podne »
Nikola,
nadji devojku!
Svaka cast Boca na komentaru,mali mi "smrdi" odavno!

Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #22 poslato: Januar 27, 2014, 02:47:08 posle podne »
Ima ih par,to nije problem...
Veruj mi da ne lazem,sa nekima sam se cuo i licno.Stvarno nemam razloga da Vas lazem...
Kada zavrsim kompletnu pricu,napisacu je ovde i onda ce se sklopiti kockice...

monstrum

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 150
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #23 poslato: Januar 27, 2014, 03:23:13 posle podne »
Nikola imas li ti svog instruktora imas li auto skolu gde si upisan pa zar oni ti ne mogu objasniti sve sto te zanima nego smaras forumase i sam sebe...

zoranmilic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #24 poslato: Januar 27, 2014, 07:39:33 posle podne »
TI CES NIKOLA I ROMAN DA NAPISES KOLIKO TE CENIM ?!KOJU KATEGORIJU POLAZES ?

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #25 poslato: Januar 29, 2014, 12:26:55 pre podne »
.EBE VAS OVAJ NIKOLA SAMO TAKO! TO JE NEKI LUDAK POD LAZNIM IMENOM.A SVI BI DA MU IZADJU U SUSRET, UMESTO ... NIKOLA NISI TI SINE ZA VOZACA, POTRAZI NEKO DRUGO ZANIMANJE U ZIVOTU. PO PITANJIMA KOJA POSTAVLJAS , DELUJES KO DA NISI NORMALAN DA VOZIS BICIKLU!! BEZ UVREDE TO JE CISTO SAVETODAVNO!


rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #26 poslato: Januar 29, 2014, 05:53:14 posle podne »
Ljudi, hajde da prekinemo sa ovim, ne znate to ko je Nikola. Nije vređao ili ismejavao to što radite. Postavio je pitanja na koja smo odgovorili, i svakako će još nekoga zanimati isto to pa nije na odmet da se napiše odgovor ovde na forumu.

Ako je neko posumljao da možda on nije kandidat, to neka zadrži za sebe, a vi ostali nemojte da se odmah nastavljate na takve komentare, niste deca, mislite malo i svojom glavom, ovo ne šteti a ako ne šteti onda sigurno da koristi.

mudrinic

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 51
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #27 poslato: Februar 01, 2014, 08:17:59 posle podne »
Ljudi nemojte tako po NIKOLI. Decko je pravi kandidat koji je lepo provozan- da ne kazem prevaren u auto skoli. Licno sam se cuo sa njim.
Uplatio za jednu kategoriju kad je trebalo na ispit kazali mu nemoze ta kategorija moze manja.
Casove nije sve izvozo i normalno da ne kopca sta radi na poligonu , sta je vizuelni pregled itd.
I kad je trebao da i ima ispit gde su doterali mali kamion koji je video samo jednom ,posle par sati cekanja su mu kazali da  njegovi papiri nisu u redu i da se ispit odlaze do daljnjeg.
Prava je istina da je bio u pitanju neki kombi iz 93 za C1 kategoriju sa vidno celavim gumama i td... i da zbog tehnicke neispravnosti vozila nisu ispunjeni uslovi za odrzavanje ispita.
On nije ni stigao da izvrsi vizuelni pregled vozila. A to ga je i zanimalo sta da on kaze komisiji za vizuelni pregled kad je vozilo ocigledno neispravno.
Mup je odradio posao pre njega.
Zvuci lj vam poznata prica - imate li takvu skolu u komsiluku?
Naravno nisu svi kandidati zadovoljni sa skolom, sa razlogom.


Nikola

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 25
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #28 poslato: Februar 02, 2014, 11:49:55 pre podne »
Evo sad znate celu pricu...Sta ja da kazem posle toga?Nit imam kome da se zalim,niko me nista ne pita.Mogu samo da sedim i da cekam.
Nisam od juce,imam i ja solidnu kilometrazu iza sebe za ovde 2 godine sa raznim vozilima od kola preko tandema i slepera...Najcesce vozim kombi do 3.5T van SRB.
Tako da stvarno znam da vozim,nije bas da nisam za volan,ali dzaba kad nemam papir (dozvolu)...


gedza

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Opet problemi sa polaganjem
« Odgovor #29 poslato: Februar 02, 2014, 12:10:36 posle podne »
Bezi ti Nikola sto dalje iz ove policiske zemlje.Vracamo se u devedesete gde vlada jednoumlje, a Rts i sve medije izvestavaju po uredjenom scenariju.Zao mi je sto si tako prosao, bavim se transportom, ali veruj ni tu nema srece.Mlad si bezi odavde, trazi azil,cupaj neku iseljenicku vizu,madjarski pasos, ovde leba nema.Da su mi tvoje godine,odavno bi otiso i dosao jednom godisnje da podjebavam drugare,kao mnogi sto cine.
Prijateljski savet,na tebi je da odlucis, kad dve i vise godina treba da polozis, a zato drzava ne odgovara.Nema tu sta da se prica,imamo evropske standarde sa platom od 200e, nema nama pomoci.