Autor Tema: Inicijativa, dopis  (Pročitano 10347 puta)

milena.radosavljevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Inicijativa, dopis
« poslato: Februar 23, 2014, 09:09:36 pre podne »
PRIKUPLJANJE POTPISA:

SVIM LICENCIRANIM PREDAVAČIMA ( I AUTO ŠKOLAMA) KOJIMA JE U INTERESU DA OSTVARE SVOJE PRAVO IZ ZAKONA O RADU ČL 202 (DOZVOLJEN RAD 130%)

Potpisan dokument ili overen pecatom - ukoliko je auto skola u pitanju, skenirajte i posaljite na e-mail adresu : danijelakladovo@gmail.com

Potpisivanje INICIJATIVE trajace do petka- 28.feb 2014.

Hvala svima na saradnji!

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2014, 01:26:39 posle podne »
Svoje pravo na rad...
U redu je boriti se koleginice,slažem se sa vama,ali zašto niste naveli da se i instruktorima ostvari pravo na rad od 130 %?
Pokažite karakter,pa napišite inicijativu da svaki instruktor može da radi van svog radnog vremena 30% baš kao predavač ,jer imate mnogo ljudi koji su instruktori,ispitivači i predavači u svojim Auto školama,ali im je uskraćeno pravo na rad  tih 30 % u drugim Auto školama,upravo zbog toga što su instruktori u svojoj.
Bojim se da se polako,ali sigurno stvara jaz između predavača i instruktora,gde niko i ne pokušava neku politiku pomirenja na duže staze,jer se dovodi u pitanje opravdanost postojanja predavača,od strane instruktora,i "podignut nos" pojedinih predavača kao da bez njih ovo nikada nije ni funkcionisalo?!
Mladene predlog:
Napravi podgrupu "3u1",gde i sam spadam,da vidimo mišljenje takvih kolega...

Jablana

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2014, 02:29:33 posle podne »
Apsolutno se slažem sa kolegom Struka. I ja sam 3 u 1 .
Svi treba da shvatimo da škola može da funkcioniše samo ako u njoj rade i instruktori i predavači i ispitivači tj. jedni bez drugih ne možemo.
Možemo da uradimo mnogo više ako štitimo interese svih zaposlenih, umesto da se rangiramo po stepenu stručne spreme ili nekim drugim kriterijumima.
Za dobar i kvalitetan rad su svi podjednako važni i odgovorni.


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2014, 12:52:54 posle podne »
ako covek obucava,vodi racuna o psolovanju ,ispituje..,tu predavaca nema.predavac je srz i treba da bude gospodin covek i da animira kandidate i da se time bavi .da bude i strucan i nacitan i pedagog..,da okrene tu decu iz kucnog i saobracajnog nevaspitanja u vaspitanu i saobracajno svesnu decu.i da drzi ta predavanja vrhunski,a ne samo reda radi..,naravno treba i da bude placen za to.takodje mislim da su retke skole koje i mogu da plate puno radno vreme predavacu.(osim ako predavac ne radi razne poslove..,obucava,kuva kafu itd)
malo su nas bombardovali..maloo

Jablana

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 12:48:05 pre podne »
I vi ste u pravu kolega Apatinus, međutim s obzirom na broj kandidata u obuci, trenutno može da se radi kvalitetno i kada ste 3u1.
Ja npr. za sada držim samo časove teorije i ispitivač sam na teorijskom delu ispita. Ali mi kao predavaču dosta znači i iskustvo koje sam stekla kao instruktor u praktičnoj obuci. Takođe, mislim da je potrebno da predavač i instruktor koji su obučavali kandidata komuniciraju, jer onda predavač može da stvori sliku o tome šta treba više da naglasi na predavanjima.
Logično je da ako sam predavač , želim da budem i ispitivač, a za to mi je neophodna i instruktorska licenca.
Kuvanje kafe je rešeno tako što ko prvi dođe u školu skuva kafu za sve!  :)


milena.radosavljevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2014, 08:46:32 pre podne »
Postovani kolega Struka,

Naravno da cete ovim dopisom , inicijativom ukoliko uspe (mada je sve to jako tesko) ostvariti to isto pravo i VI!
Ako ste 3u1 ...Vi cete Zakonom o radu 202 i ZOBS 209 , tada moci da dodate tih 30% rada bilo gde...jer ce vaziti za sve:) a to je pod uslovom da se ovaj dopis i inicijativa uvazi od strane celnih ljudi i zvanicno uvrsti u Pravilnik i Zobs.

milena.radosavljevic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Inicijativa, dopis
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2014, 08:48:55 pre podne »
Jablana,



Naravno da cete ovim dopisom , inicijativom ukoliko uspe (mada je sve to jako tesko) ostvariti to isto pravo i VI!
Ako ste 3u1 ...Vi cete Zakonom o radu 202 i ZOBS 209 , tada moci da dodate tih 30% rada bilo gde...jer ce vaziti za sve:) a to je pod uslovom da se ovaj dopis i inicijativa uvazi od strane celnih ljudi i zvanicno uvrsti u Pravilnik i Zobs.