Autor Tema: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje  (Pročitano 25536 puta)

maksimilijan75

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« poslato: April 21, 2014, 09:59:13 pre podne »
Kolege,zanima me sledece: Uskoro mi treba stici izvrsenje kazne. Zbog prekoracenja brzine dobio sam zabranu upravljanja vozilom od dva meseca za B kat. Mene zanima sledece. Da li mogu za taj period biti instruktor neke druge kategorije. I da li mogu biti ispitivac teorijskog ispita? Da li mogu obavljati posao neki u auto skoli.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2014, 12:13:15 pre podne »
Na žalost po novom zakonu ne možeš ništa da radiš (voziš) u vreme trajanje zabrane upravljanja mot. vozilom,Pa ni da držiš časove ni ispite u svojstvu člana komisije.
Zakon o bezbednosti saobraćaja u članu 224 koji glasi

Član 224.
Praktičnu obuku može da obavlјa instruktor vožnje koji ispunjava propisane uslove i ima dozvolu (licencu) za instruktora vožnje.
Instruktor vožnje mora ispunjavati sledeće uslove:

1) da ima položen ispit za vozača instruktora ili stečenu (javnu školsku ispravu) školsku diplomu za instruktora vožnje odgovarajuće kategorije,

2) da je zdravstveno sposoban,

3)         da u poslednje četiri godine nije pravosnažno osuđivan za krivična dela: teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja, iz grupe protiv života i tela, protiv službene dužnosti, kao i da se protiv njega ne vodi istraga za ova krivična dela, odnosno nije podignuta optužnica za ova krivična dela.
Dozvolu (licencu) iz stava 1. ovog člana izdaje Agencija. Dozvola (licenca) za instruktora vožnje ima rok važenja pet godina. Dozvola (licenca) iz stava 1. ovog člana će se obnoviti instruktoru
vožnje ako je: 1) prisustvovao obaveznim seminarima unapređenja znanja, 2) položio ispit provere znanja i 3) zdravstveno sposoban.
Dozvola za instruktora vožnje određene kategorije važi samo u vreme kada i njegova vozačka dozvola za tu kategoriju vozila.
 Ukoliko je instruktoru vožnje, do datuma podnošenja zahteva za izdavanje dozvole za instruktora vožnje, oduzimana dozvola (licenca) više od dva puta za poslednjih 10 godina, dozvola se neće izdati.

« Poslednja izmena: April 22, 2014, 12:17:04 pre podne moša »

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #2 poslato: April 22, 2014, 12:44:20 pre podne »
Мала исправка,
1. марта је ступио нови Закон о прекршајима у коме стоји
"Забрана управљања моторним возилом састоји се у томе да се учиниоцу привремено забрани управљање моторним возилом одређене врсте или категорије".
Испитивач у сваком случају не можеш бити наредне две године...

maksimilijan75

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2014, 07:33:07 pre podne »
Od prvog marta je stupila na snagu blaza varijanta. Gde se meni na dva meseca izrice kazna zabrane upravljanja B kat. U protivnom bi bile sve kat. Znaci ja ne mogu ni jednu drugu kat raditi. U medjuvremenu sam izvadio potvrdu iz suda da nemam zabrane u poslednje dve god dok ovo nije stupilo na snagu. Jer mi je ta potvrda potrebna za polaganje za ispitivaca.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2014, 03:28:14 posle podne »
Poslove instruktora i ispitivača ne može obavljati dok traje zabrana(mesec,dva...)
Zašto ne može dve godine da bude ispitivač?Ti si Mare nešto pobrkao.

maksimilijan75

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #5 poslato: April 22, 2014, 05:18:15 posle podne »
Mozda je Mare mislio na polaganje za ispitivaca.Da ne mogu da polazem u naredne dve god za ispitivaca.To i znam. Zato sam vec uzeo potvrdu iz suda da nemam zabranu. Da bih mogao da polazem.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #6 poslato: April 22, 2014, 08:20:07 posle podne »
A da naravno,ja sam mislio da imaš licencu.Izvini Mare.

maksimilijan75

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #7 poslato: April 22, 2014, 09:39:27 posle podne »
Moso,ako sam te dobro razumeo? Ja imam licencu. I ova dva meseca necu moci da radim. A do juna cu probati da polozim za ispitivaca jer sam vec podigao potvrdu da nemam zabranu. I valjda cu posle normalno da radim i budem ispitivac kada to polozim.

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2014, 10:44:17 posle podne »
Tako je.A gledaj i čuvaj se da ne dobiješ još jednu zabranu,zbog kasnijeg produžetka.

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2014, 12:14:34 pre podne »
Хмм,
у Закону стоји да испитивач мора испуњавати следеће услове:
.
.
5) да му за последње 2 године није изречена заштитна мера забране управљања возилом, 
.
Мени то личе да на сопствену одговорност будући испитивачи који имају "забране" испитују кандидате, јер казне су велике... Са друге стране то није лако открити, али да не заборавимо и "пандурчићи" листају форуме...
Такође начуо сам да поједини из МУП не испитују, не зато што немају лиценце које им још увек не требају већ из разлога што имају забране...
Проверите ви то пре него што се упустите у ризике...

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #10 poslato: April 23, 2014, 12:24:59 pre podne »
Da u pravu si tako piše ali za izdavanje licence i produžetak licence.A ako imaš zabranu ne radiš u vreme zabrane a ne dve godine.Za to i jeste bitno da ne zaradi još jednu jer se licenca neće produžiti.


mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #11 poslato: April 23, 2014, 12:44:15 pre podne »
Испитивач мора да испуњава прописане услове и има дозволу(лиценцу) за испитивача.
Испитивач мора испуњавати следеће услове:
1)  да  има  дозволу (лиценцу)  за  инструктора  вожње  одговарајуће категорије,
.
.
5)  да му за последње две године није изречена заштитна мера забране управљања возилом,
.
Тј, по мени мора оба услова да испуни испитивач, а не видим да то зависи искључиво за добијање лиценце.

maksimilijan75

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #12 poslato: April 23, 2014, 02:37:05 pre podne »
Po meni, ali ko sam ja da tvrdim da za dobijanje licence je potrebno da u poslednje dve godine nemam zabranu upravljanja vozilom. A kada dobijem licencu onda mogu raditi kao ispitivac. I ako se desi zabrana, ne radim u trenutku zabrane i kao instruktor i naravno kao ispitivac. A ako ne bih posle ove zabrane ni mogao da posle polozene licence da budem ispitivac onda ne bih sada ni polagao za ispitivaca vec bih cekao dve godine pa tek onda polagao. Jel tako?

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #13 poslato: April 23, 2014, 08:01:32 posle podne »
Ma samo ti položi ispit za ispitivača slobodno.


« Poslednja izmena: April 24, 2014, 09:58:10 pre podne moša »

moša

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 201
    • Pogledaj profil
Odg: Zabrana upravljanja vozilom- instruktor voznje
« Odgovor #14 poslato: April 24, 2014, 09:59:38 pre podne »
Proverićemo ove navode zakona u vezi ove dve godine.