Autor Tema: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju  (Pročitano 5563 puta)

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« poslato: Novembar 07, 2014, 10:11:30 posle podne »
Za svaku pohvalu je napor koji ulaze advotska komora da odbrani svju struku i suprotstavi se bahatoj drzavnoj bolumenti,a niko nije ostao gladan.Dok nasa struka pohlepna trci za samo jednim obecanjem i danas opet nemajunista,ako ne znaju od nek uce bar od ucenih ljudi kao sto su advokati koji ne odustaju pod pritiscima ministra.A,mi smo dobili obecanje od nekog generala i nekog drzavnog sekretara i to lazno.Bilo bi smesno,da nije istinito,manje bolno bi bilo da se nije nama desilo.Sad su ljudi pokazali kako se to radi!!!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2014, 10:57:39 posle podne »
Da, ali oni su svi clanovi komore i placaju clanarinu.
Oni su slozni, a mi?
Samo pricamo i nista vise. Cak to nije ni prica vec kukanje.
Dok se ne uozbiljimo nista od nas.
Sta mislite sta bi se desilo da ste me poslusali, pa da nismo ni poceli da radimo kada su nas prevarili za dozvole?
Ja sam se jedini suprotstavio, nisam hteo da drzim predavanje i moja skola nije dobila dozvolu za rad. Posle toga su se svi uplasili, a oni su to i hteli.
Mi nismo bili jedinstveni. Tako nam i treba. Kako sejemo tako i zanjemo.
Raseta.
P.S. Mislim da i dalje imamo sanse. Nove izmene Zakona i to grozne su na pomolu. Eto sanse da se pokazemo.
Da li ste spremni na to?
Da cujem.

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #2 poslato: Novembar 10, 2014, 11:52:04 posle podne »
Nije stvar u placanju clanarine,vec u stavovima.Kako smo se lepo druzili uz vatru na uscu,kad ste dosli sa novostima da smo dobili mnogo i da prekidamo protest,umesto da smo nastavili i krenuli jos ozbilnije naseli smo na lazi generala i sektetara Mupa.Nista nismo dobili,oni sto su muvali muvaju i danas,a mi ispali budale.Tad smo imali sansu,sad niko nece ni doci na protest jer su ogorceni.Mnogi su pozajmili pare da bi se odazvali i dosli na zakazani protest,ali smo ogorceni otisli kuci.Alvirovic i sinovi,kao i oni koji su od nase struke napravili trgovinsku radnju utrkivali su se koji ce prvi dobiti dozvolu i nastaviti po starom.Umesto da smo tad ucinili nesto,sad je za sve kasno.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2014, 06:38:20 pre podne »
Лако је бити генерал после битке.
Ако нећемо нећемо. Кажите ми да се и ја на време повучем, па да пустим нека све иде низ Дунав.
Ја и сада мислим да имамо шанси и да треба већ сада да размишљамо да станемо са радом, јер нам се спремају понижавајуће измене у Закону.
Можемо, али како. Таквих неверних Тома као што си ти XXL има изгледа много.
Чланарина је само доказ да схватате да је заједништво потребно. Остало се добија борбом, а не чланарином.
Пријатељу,
многи ће  и даље морати позајмљивати паре да би плаћали казне за глупости. Ако то жечимо само напред.
Ја се тужим са државом због ауто школе и не радим свој посао у ауто школи. Ради га мој син и видим шта све мора да ради да би избегао грешке, јер ако стигне било какаква казна и он може да затвори ауто школу. Шта ћемо онда?
Размислимо мало.
Зовите људе да се јављају на форум, да се бар тако укључе у давање својих ставова и мишљења. Меби ће бити лакше. То бар не кошта. Јако нас је мало на форуму. Дај да организујемо акцију да нас дневно буде бар десет.
Рашета.

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2014, 11:19:38 posle podne »
Dragi Petre, svu tu energiju trebao si da generises prosle godine.Sto de mene tice zatvorip sam sve i rasprodao vozni park,sad zivim mirnim zivotom.Zao mi je mojih kolega, toliko sam vereovao da cemo uspeti na protestu,ali sam pogresio duboko se razocaro u drzavu i pojedince.Niko sad vise nece okupiti tolilo ljudi koliko nas je bilo prosle godine,sad samo se prisecamo svega.Nema vise druzenja na polaganji instanrma i komentara sa kolegama,sad ovi instant licencirani nek rade,znajuci i kako rade.Dok ljidi iz Mupa odredjuju koje ce skole opstastati,sad smo i na kladionici.Kolega Petre kad budete organizovali protest ja cu doci da vas podrzim iako sam izasao iz posla.Tako da cu te uveriti da nisam neverni Toma vec neko ko je zeleo da radi,ali nisam zeleo da gubim zivce sa ovima sto su pisali zakone koji ce uvesti red u saovracaju,ali svakim danom sve vise nastradalih.Sramota je kad Mup propagira samozvanu vozacku akademiju,da li su oni dobili licence za to sto rade.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2014, 06:36:05 pre podne »
Izvini,
hvala Ti.
I ja bih se najradije povukao, ali ne mogu. Ni ja ne radim sa auto skolom. Zelim da pomognem auto skolama.
Ali, ako one ne budu u dovoljnom broju zainteresovane povlacim se.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Svaka cast advokatima na istrajnosti u naporima da zastite profesiju
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2014, 10:24:53 posle podne »
ostaju najbolji.nije znanje znanje znati ,vec je znanje znaje dati.mnoge generacije ce ostati uskracene .
malo su nas bombardovali..maloo