Autor Tema: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita  (Pročitano 5869 puta)

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« poslato: Novembar 23, 2014, 01:14:18 pre podne »
Pitanja na testu uglavnom nisu teska, osim pojedinih pitanja koja na testu dolaze u manjem broju.. Treba pitanja promeniti, dobar deo izbaciti a ona koja su znacajna za bezbednost ubaciti na nacin da kandidati razumeju svrhu pitanja a ne nauciti napamet pitanja koja im verovatno vise nece zatrebati.. Pitanja u vezi tehnickih pregleda jos uvek nisu pocela da se primenjuju, a stoje u testovima, deo kaznenih mere je vec promenjeno ali u testovima nisu itd..
Seticemo se 2011. i 2012. godine, pitanja su bila stara 20 godina, a zakon o bezbednosti saobracaja dve, tri godine i nisu imala veze sa novim zakonom, sto je veoma los nacin da naucimo kandidate pravilima ponasanja..
Plan i program prakticne obuke je takav da je donekle prilagodljiv, tj. instruktor moze prilagoditi svoj cas kandidatima u zavisnosti od vise faktora sto i jeste dobro resenje, dok to nije slucaj sa teorijskom nastavom. Cas teorijske nastave za kandidate jeste programiran i predavac ne moze da predaje na svoj nacin vec onako kako je to neko drugi zamislio i mislim da to nije dobro.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2014, 12:35:05 posle podne »
tako je mare.pod hitno treba organizovati i nbajaviti delegaciju isptted autoskola da obave razgovor sa rebicem posto je on predsednik radne grupe za izradu novog zakona.rebic nije krut kao general simic i primice na razgovor delegaciju autoskola.zato pozivam prelazni odbor da pod hitno traze prijem kod rebica i da pokusaju i iznasu nase stavove.jutros sam gledao tv i izjavio je da je on predsednik radne grupe za promenu zakona a i ministarka saobracaja je dala svoje sugestije. DAJMO I MI SVOJE I TO POD HITNO

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2014, 04:53:29 posle podne »
Е мој Шабане,
где Ти живиш.
Прелазна радна група је покушала и шта је добила. Наши представници су '''избачени'' из радне групе за измену Закона.
Зар Ти не читаш вести на овом сајту? Зар ниси био у Београду на изборној скупштини? Можда мислим на погрешног Шабана.
Ја сам се прихватио да поново будем на челу Коморе, али под једним условом: да се до 1 децембра изјасни више од 50% ауто школа да ли је за то и да наравно плаћа редовну чланарину.
Послао сам наш предлог за измене Закона. МУП је молио да им пошаљемо ако имамо још неке. Шта то вреди када незнамо шта су урадили са нашим предлозима. Предлажем да прелисташ мало вести на овом сајту.
Из новина видиш да нам и даље бирократија и новине кроје капу. Ми нисмо спремни за то, јер нисмо јединствени.
Рашета.

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2014, 10:44:52 pre podne »
Još uvek su u opticaju testovi sa odštampanim minimalnim brojem od 80 poena za "B" kategoriju (od oktobra 2013.) pa lokalne PU hemijskom olovkom ispravljaju na 90 i overavaju potpisom i pečatom.
Skoro sam čuo da je stigla i nova količina sa odštampanih 90 poena za "B", pa je teško poverovati da će ih MUP zbog nekih izmena baciti, čak je i pitanje početka polaganja teorijskog dela ispita na računarima pod znakom pitanja, dok se štampani testovi ne potroše.
Testovi će se promeniti tek kada budemo uspeli da imamo veću saradnju sa MUP-om i veću podršku medija.
Kako ćemo to ostvariti, na nama je da istražimo mogućnosti.
Pozdrav!

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2014, 08:37:37 posle podne »
HVALA BOGU PETRE DA SI BAR REAGOVAO. JA JESAM SABAN NA FORUMU ZATO STO SVI IMAMO RAZNA TUMACENJA.NEKIM SKOLAMA ODGOVARA STO TEZI TESTOVI I STO VISE PADANJA NA VOZACKIM ISPITIMA JER SU I PO STAROM ZAKONU ZIVELI OD ISPITA TJ PADANJA NA ISPITIMA.JA SE I DALJE ZALAZEM ZA RELAKSACIJU USLOVA I POLAGANJA.NAROD NEMA PARA I ZAISTA KANDIDATI ODUSTAJU OD POLAGANJA INSTRUKTORI NE RADE.I TO SAMO TREBA RECI RADNOJ GRUPI ZA ZAKON I NAROCITO ZA PRAVILNIKE DA ZBOG NARODA ZBOG KANDIDATA I ZBOG AUTOSKOLA TREBA SMANJITI KRITERIJUME INACE PROPASCEMO SVI.NIJE TO PRESUDNO DAL SMO STRUCNI ILI NE VEC KAO STRUKA TREBAMO DA IH ZAMOLIMO I TO ZBOG KANDIDATA I AUTOSKOLA I ZBOG BEZBEDNOSTI SAOBRACAJAJESTE NAM GLAVNI CILJ POVECATI BEZBEDNOST SMANJITI BRO NESRECA. ZATO KAO SEKRETAR TRAZI PRIJEM KOD TIH LJUDI I ETO NEKA I MARE BUDE REALNO KAZE COVEK. NJHOVA NAMERA JE JASNA 25 JANUARA CE UKINUTI RESENJA ZA KATEGORIJE ZA KOJE NEMA VOZILA PA KAD IH NABAVIMO UZ TAKSU 80 OOO NOVO RESENJE. ja o tom pisem vec mesec dana al uzalud izgleda,,,
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2014, 08:51:23 posle podne saban »

feniks

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Predlog mera za izmenu i dopunu pitanja na terijskom delu vozackog ispita
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2014, 10:07:18 posle podne »


  Po mom skromnom razmisljanju u testovima treba da budu samo osnovna pravila saobracaja. Ostalo i onako svi zaborave za par meseci