Autor Tema: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović  (Pročitano 15081 puta)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« poslato: Novembar 27, 2014, 09:56:43 pre podne »
Kao što smo mogli da saznamo juče smenjen je Krsto Lipovac sa mesta direktora ABS. Na njegovo mesto postavljen je gle čuda Milan Božović. Što i nije čudon kada saznamo spisak ljudi koji su u radnoj grupi za hitnu izmenu zakona, citiram obaveštenje sa FM stranice Radne grupe za brigu i čuvanje mldaih vozača i mladih učesnika u saobraćaju:
"Чланови Радне групе су Горан Весић, градски менаџер Београда, Саша Стојановић, помоћник министра за друмски транспорт, путеве и безбедност саобраћаја Министарства, Душан Вучковић, начелник Одељења у Секретаријату Министарства, Милош Мићић, виши саветник Републичког секретаријата за законодавство, Снежана Вуковић, начелник за стратегију и развој образовања Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Зоран Спасић, руководилац сектора за развој квалификацију и мрежу школа Завода за унапређивање образовања и васпитања, Дамир Окановић из Комитета за безбедност саобраћаја, Милан Вујанић, професор Саобраћајног факултета у Београду, Милан Божовић, в.д. директора Агенције за безбедност саобраћаја, Зоран Скорић, председник Савета родитеља саобраћајно техничке школе, Рајко Димитријевић, председник Савета родитеља Пете београдске гимназије, Зора Добричанин-Никодиновић, председник Савета родитеља Правно пословне школе, Ивана Николић, председник Савета родитеља Медицинске школе на Звездари, ученици Гаврило Стајковац и Милан Алексић."
iz ovog citata možemo videti da je stara ekipa ponovo na okupu, znači opet ništa od zakona osim ako se mi nekako ne izborimo da nas slušaju.

Evo još jedan citat iz vesti koju je objavio Tanjug: "Na pitanje zašto je tako brzo smenjen sa te funkcije Krsto Lipovac, koji je bio izabran na to mesto u julu, Mihajlović je rekla da je Božović postavljen kao bolji kandidat da bi se taj posao radio efikasnije."

Eto ovo je slika i prilka naše države Srbije. I da ponovo citiram, ali ovog puta Budišu Kostića: "Kakav će to zakon da bude koga donose Zorana i Vesić sa grupom iza sebe na slici koji se razumeju u proces obuke vozača kao ja u upravljanje spej - šatlom!"

Evo i korisnih linkova:
1. FB stranica Radne grupe za brigu i čuvanje mladih vozača i mladih učesnika u saobraćaju : https://www.facebook.com/bezbednostmladihusaobracaju
2. FB stranica Ministarstva saobraćaja: https://www.facebook.com/Min.gradjevinarstvasaobracajainfrastrukture/timeline
3. Sajt Ministarstva saobraćaja: http://www.mgsi.gov.rs/cir



Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2014, 03:28:42 posle podne »
E ovo je stvarno za TV emisiju "ŠTA RADITE, BRE?".

Prvi direktor ABS-a se zadržao 4 godine, drugi ni pola godine, videćemo koliko će se treći zadržati.

Zar su predsednici Saveta roditelja navedenih škola kompetentniji za izradu predloga izmena ZOBS-a,
od bilo kojeg predstavnika privredne Komore auto-škola Srbije???

Pogledao sam ponuđene FB stranice.
Malo mi je čudno da nema ni jednog komentara bilo koje najave. Da li niko nema m**a da bilo šta komentariše ili oni brišu sve komentare.
Samo se vidi broj lajkova, i to većinom jedni isti, verovatno po partijskom zadatku ili prema radnom mestu.

Definitivno ne ostaje nam ništa drugo, nego da pokušamo da se ovoj garnituri približimo na sve moguće načine osim ŠTRAJKA jer bi nas on još više odaljio (kao i prethodni) a cenjenog profesora Lipovca ne bi vratio na mesto direktora.
Ako zaposleni u ABS ne štrajkuju i prihvataju novog direktora, ko smo mi da se mešamo u kadrovsku politiku u ABS?
Na kraju će nam, što kaže Petar, ipak "trebati Božija pomoć" da uspemo u stremljenjima da poboljšamo sistem bezbednosti saobraćaja sa našim stručnim i realnim predlozima izmena ZOBS-a.
Pozdrav!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2014, 04:02:11 posle podne »
Istina, samo moj komentar stoji i samo 3 like-a na njega :)

Trebalo bi više kometara biti da primete da postojimo.

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #3 poslato: Novembar 27, 2014, 05:29:26 posle podne »
E, sad ima 4.

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2014, 04:19:44 posle podne »
Mladene, tvoj komentar na FB stranici Radne grupe... lajkovalo je i Ministarstvo građevinarstva i infrastrukture.
Trebalo bi što pre proveriti da li je to zvanični stav Ministarstva i šta bi to moglo konkretno da znači.
Pozdrav.

signalovac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2014, 04:37:17 posle podne »
"Radna grupa za hitne izmene zakona o bezbednosti saobracaja", procitajte pazljivo, svega ima osim predstavnika privredne komore auto skola Srbije. Ko ce sve te propise da iznese i prenese na mlade vozace?Izmedju ostalih i auto skole srbije, a u radnoj grupi nema nas nigde! Sramota, 2 ucenika vrede vise no 1000 auto skola sa oko 5000 instruktora.Sigurno posle porodice i kucnog vaspitanja auto skolama pripada drugo mesto u lancu obrazovanja i obuke mladih za bezbedno,odgovorno i pazljivo ponasanje u upravljanju motornim vozilima u saobracaju na nasim putevima.Toliko o radnoj grupi .

signalovac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #6 poslato: Novembar 29, 2014, 04:38:09 posle podne »
Hitna smena nacelnika uprave saobracajne policije Vladimira Rebica, ministarke saobracaja i naravno vrsnog poznavaoca zakona o bezbednosti saobracaja i glavnog savetnika istih Alvirovic i sinovi.Zar posle 27 prekrsajnih prijava niko nista ne preduzima da se na vreme spreci tragedija, ali zato odma hitno reaguju da promene zakon koji ni sami nisu primenili ni postovali.Ko je gospodine Vladimiru Rebicu trebao prvi reagovati? Vi naravno, ali hajdemo menjati zakon, krivi su neodgovorni maloletnici pa 10 godina davite javnost novim zakonom o bezbednosti saobracaja i gle cuda opet 50% vasega zakona menjate, nije dobar.Pa dokle bre tako?!A struku niko nista ne pita, zatvoriste 1000 auto skola, hvalite se evropom a sto sa 16 godina obuka za "B" kategoriju toga u evropi nema.Dadose nam je kao preporuku a Vi odma drz- nedaj, kod njih se sa 18 godina polaze a ne kao kod nas sa 17.A da,Krsto Lipvac nije strucnjak te i njega smeniste.Vama strucnjaci smetaju, gde nas to vodite, dosta je bilo!Prihvatite Vasu odgovornost, prepustite taj posao da ga struka odradi budimo odgovorni prema toj deci i nasoj mladosti cuvajte decu a ne vase polpzaje i radna mesta .

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2014, 07:21:08 pre podne »
Ja ne vidim da se mnogo auto skola buni. Izgleda nam je sve lepo i potaman.
Sto da se mi mucimo i trudimo kada to neke birokrate mogu dobro da rese i to bez nase muke.
Glavno je da konstatujemo da je sve gotovo i da ne vredi da se bunimo, jer nas niko ne slusa. Pa ko da nas slusa kada nismo udruzeni i jedinstveni.
Umorio sam se moleci, zahtevajuci DA SE AUTO SKOLE UDRUZE I BUDU JEDINSTVENE, ali uzalud.
PA DOKLE POBOGU.
AJDE DA PROBAMO. PREKINIMO ODRZAVANJE ISPITA MESEC DANA KAO UPOZORENJE.
Petar Raseta.

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2014, 07:10:57 posle podne »
Gospodine "signalovac", sve ste u pravu, ili što bi rekli "Svaka ti je Njegoševa" ali pogrešili ste adresu.
Ovaj forum više ne čitaju ni mnoge naše kolege a kamoli pomenuti Vladimir Rebić i Zorana Mihajlović.
Ne vidim odavno ni komentare naših uvaženih profesora: Veselinovića, Dragača, Kostića i drugih uvaženih kolega koji su bili veoma glasni na našim skupovima dok smo bili "UDRUŽENI I JEDINSTVENI".
Čak ni tada nas niko (od onih koji su to trebali) nije slušao, samo su (iz MUP-a) povremeno po nešto obećavali a sutradan sve po starom.
Slao je Petar dopise i nudio stručnu pomoć Privredne komore auto-škola: Ministarstvima, ministrima, zameniku i predsedniku Vlade, ali većinom nije dobijao nikakav odgovor, a da ne pričamo što je od svega toga imao samo ličnu štetu.

Pero, kako si konkretno zamislio "AJDE DA PROBAMO. PREKINIMO ODRZAVANJE ISPITA MESEC DANA KAO UPOZORENJE." ?

KOME upozorenje, i ko će da se nasekira zbog toga?
Dobili smo od MUP (PU) termine za ispite za naredni mesec.
Sa kandidatima imamo potpisane Ugovore (odrađene na osnovu tvog primera).
Kandidati ispunjavaju sve uslove po ZOBS-u za izlazak na ispit, imaju uplate MUP-u, kako da ne primimo prijavu za ispit?
Ako to i uradimo, kako da izbegnemo da popijemo prijavu?
Čak i da to prođe, jedino bi bili oštećeni MI i KANDIDATI, jer MUP je već dobio svoj novac a kandidat auto-školi neće ni da plati ako nema ispita, nego će uzeti svoja dokumenta i otići u drugu auto-školu koja ne učestvuje u protestu.
Pozdrav.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #9 poslato: Novembar 30, 2014, 09:55:33 posle podne »
Vaso,
ja sam saobracajni vestak.
Advokati strajkuju i ja vec 5 meseci nisam imao nijednu raspravu na sudu.
Znaci da ni sa ove strane nemam primanja, pa i dalje postujem stav advokata.
Sta mi znace primanja od ispita.
Ako budemo jedinstveni gde ce to kandidati otici u drugu skolu.
Zasto uvek gledamo tako da se niko nece nasekirati.
Da te podsetim koju smo frku digli u Beogradu.
Dva kordona policije oko vlade, dva kordona oko palate Srbije, a mi samo obilazili Beograd.
Mislim da bi se digla velika frka, ali samo ako budemo jedinstveni.
Razmislite malo svi o tome. Problem je samo sto na ovom forumu ima malo ucesnika i ovo je i dalje samo "trabunjanje".
Ovih dana spremam ovakvu ponudu pa cu poslati na sve E mail adrese po skolama. Vi koji ovo citate razmislite.
Raseta.


Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #10 poslato: Novembar 30, 2014, 10:42:48 posle podne »
Pero, ja nemam nikakvu dilemu u vezi ovoga, ali definitivno u našoj branši ima mnogo štrajk-brehera
i ne možemo da se poredimo sa advokatima jer kod njih komora daje saglasnost ko može da se bavi tim poslom.
Ima advokata koji bi odustali od štrajka, ali ne smeju.
Tek kada i naša komora bude imala tu snagu, i bude se pitala ko može da se bavi ovim poslom,
možemo računati na jedinstvo, koliko god ono izgledalo fiktivno.
Nadam se da moje dosadašnje komentare na ovu temu nisi pogrešno razumeo.
Pozdrav.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Smenjan Krsto Lipovac - nove ideje ministarke Zorane Mihajlović
« Odgovor #11 poslato: Decembar 01, 2014, 07:26:50 pre podne »
Vaso,
hvala Ti na svim komentarima i oni su veoma znacajni da se neki ljudi probude.
Kamo srece da je vise takvih ljudi,.
Slazem se u veoma velikoj vecini  stvari sa tobom, ali ako nista ne pokusamo necemo ni moci reci da smo nesto trebali raditi.
Pokusavam molbama, dopisima, vezama, ali BIROKRATE SU NEME  na zelju STRUKE  da im pomogne.
Da se onda ubijemo. E necemo valjda. Oni to i zele da nas rasture skroz.
Nemojmo im to dozvoliti.
Raseta.