Autor Tema: Vrlo poučno. Novinar politike o cenzuri, ZOBS-u, Vujaniću i našem društvu.  (Pročitano 7231 puta)

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Vrlo poučno. Novinar politike o cenzuri, ZOBS-u, Vujaniću i našem društvu.
« poslato: Decembar 10, 2014, 09:21:37 pre podne »
Upravo su mi naši veterani iz PKAŠS javili o nekin zanimljivim tekstovima u novinama Politika.

Novinar Dušan Telesković istraživajući pozadinu svih ovih izmena zakona kao i ljude koji rade na izmeni zakona došao je do zanimljivih podataka i zaključaka. Svi mi iz auto škola u Srbiji znali smo da se ovo događa jer smo osetili na svojoj koži manjak volje da se radi mimo politike i želja nekih "uticajnih" ljudi, ali ostatak naroda to nije moglo da vidi jer mediji jednostavno ne objavljuju ono što je istina i što mi kažemo.
Ipak, izgleda da ima i onih novinara koji se bave samo istinom i činjenicama, pa su se osmelili da objave tekstove koji nisu baš po volji i meri ministarke.

Pročitajte oba teksta, širite dalje, i komentarišite ovde a ne po zatvorenim FB grupama, jer dobro je da se čuje i naš glas:

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Kako-se-iza-brige-o-mladim-vozacima-sakrila-cenzura.sr.html

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Kako-su-mediji-postali-glavni-krivci-za-saobracajne-nesrece.sr.html

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vrlo poučno. Novinar politike o cenzuri, ZOBS-u, Vujaniću i našem društvu.
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2014, 04:28:04 posle podne »
Odlični tekstovi novinara Teleskovića.
Valjda će sada on i njegove kolege shvatiti kako je bilo Auto-školama u godinama pripreme i donošenja ovog Zakona, kada su isti ti subjekti u saradnji sa MUP-om, PREKO VEĆINE MEDIJA, označavali kao glavne krivce Auto-škole, zbog LOŠE OBUKE, koja je kako svi znamo vršena po tada važećem ZOBS-u.

Naša privredna komora bi trebala da formira STRUČNU radnu grupu koja bi sačinila predlog, za izmenu (ili na bazi postojećeg, za donošenje novog) ZOBS-a.

Novinara Teleskovića i druge zainteresovane (ako ih ima) pozvati na sledeću sednicu PKAŠ i izneti sve naše dosadašnje primedbe na ZOBS i Pravilnike i predloge za poboljšanje istih.
Obzirom koliko primedbi ima, ukoliko bi svakoj od njih posvetio po jedan članak dnevno, Telesković bi imao posla za narednih godinu dana (ako ga ne sklone ili sam odustane), a obzirom da su njegovi današnji tekstovi izazvali veliku zainteresovanost čitalaca, ukoliko bi se taj trend nastavio, imali bismo veliku podršku (ili bar sud) javnosti o našim stavovima.

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Vrlo poučno. Novinar politike o cenzuri, ZOBS-u, Vujaniću i našem društvu.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2014, 05:39:29 posle podne »
Ovo je prvi konkretni predlog, nadamo se bice ih jos... Treba iskoristiti sansu vezanu za sredstva javnog informisanja koja se ukazala...

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vrlo poučno. Novinar politike o cenzuri, ZOBS-u, Vujaniću i našem društvu.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2014, 11:25:39 posle podne »
Bravo,profesore Veselinoviću
Izvarendan nastup,inače emisija je bila prava slika nastupa vlasti na mnogim nivoima.Mihailovićka ovladala pojedinim izrazima,Okanović je iz "nekih"razloga podržava a profesora ne žele da razumeju jer oni su VLAST:
U jednom delu profesor ih pita Koje su to persone?Shvatio sam da profesor brani veliki broj disciplinovanih i odgovornih vozača što je prava istina u mom okruženju.Zašto otežavati život jednom mladiću sa probnom vozačkom dozvolom koji ima 20 godina i treba da u dva sata unoć odveze majku u hitnu pomoć.
Na kraju pitanje Da li neko zna sastav poginulih mladih vozača sa probnom vozačkom dozvolom,odnosno da li ima bar 1 slučaj da je vozač bila devojčica sa probnom vozačkom dozvolom?