Zajednica Auto Škola Srbije > ZOBS i pravilnici

Javna rasprava o Nacrtu ZOBSa koji je pripremio MUP

<< < (3/3)

mare:
Napisali ste da niste protiv video nadzora, to tumaci svako na svoj nacin... Nakon toga ste dodali da ukoliko oni o svom trosku to urade Vi nemate nista protiv.. Vi znate bolje od nas da je to skoro neizvodljivo, zato treba imati jasan stav da smo protiv toga a ukoliko oni zele da ga postave u tom slucaju treba razmisliti.. Snimati maloletnu decu, suludo mi je... Kontrolisace nas u svakom trenutku i ne daj nikome da se zameri bilo kome iz policije...
Takodje jedan od predloga je da koliko putnika ima u vozilu, toliko i prsluka... Nije Srbija u Skandinaviji vec na Balkanu, secam se pre par godina je isti predlog bio od nekih ljudi iz Agencije, tada mi je bilo smesno da to neko predlaze, medjutim vise mi nije smesno...
Pozdrav

Neco:
Doterase cara do duvara  pa ko pretekne pricace . Ovako i treba nama kad nismo jedinstveni  dobro je Raseta apelovao *PROLETERI SVIH AUTO SKOLA UJEDINITESE* dok jos nije kasno samo da nebude prekasno

BOGI:
Posto nisam u mogucnosti da dodjem na javnu raspravu o zakonu, postavicu ovde ovaj predlog...

Према садашњим решењима измена и допуна, овај Закон није усклађен са Законом о високом образовању (чланом 25.), Законом о државним службеницима и Законом о забрани дискриминације. Дискриминисани су студенти струковних студија, а пре свега специјалисти из области саобраћаја и грађевине.

Према тренутном решењу, у члану 156и стоји да су потребне основне академске студије 2. степена (дипломске академске студије-мастер)–усмерења друмски саобраћај, односно најмање завршене основне академске студије 2. степена (дипломске академске студије-мастер) грађевинске струке усмерења путеви и железнице;

Према Закону о високом образовању из 2014. године (члан 25.) пише да су основне академске студије 1. степена, а да у студије 2. степена спадају (мастер академске, мастер струковне, специјалистиче академске и струковне специјалистичке студије). Значи, нису поменути сви остали облици другостепених студија, иако се увелико пар година уназад образују специјалисти саобраћајне и грађевинске струке, а предати су и захтеви за акредитацију мастер струковних студија. Поменути члан није усаглашен са Законом о високом образовању.

У члану 156ј опет се појављује грешка са основним академским студијама 2. степена (које не постоје) и опет се наводе само мастер академске студије, иако имамо још облика у домену другостепених студија. Грешка је и у самом навођењу, дипломске академске студије се више не зову тако, већ само мастер академске студије, јер по новом Закону постоје и мастер струковне студије које такође имају укупно 300 есп бодова.

У члану 80. се примећује неупућеност  у актуелни Закон о високом образовању.

Према предлогу, виша стручна спремa је изједначена са основним струковним, а висока стручна спрема је изједначена са основним академским студијама првог степена. Према Закону о високом образовању, основне струковне и академске студије (било да трају 3 или 4 године) су ОСНОВНЕ СТУДИЈЕ ПРВОГ СТЕПЕНА, што значи да су по правима већ  изједначене законски и не треба уводити забуну. И код једног и код другог предлога треба навести обе врсте основних студија.

Поменуте предлоге је потребно уврстити у постојеће решење Измена и допуна Закона о безбедности саобраћаја на путевима, из разлога што су степени образовања на тај начин дефинисани у другим Законима Републике Србије. Као неко коме је у интересу и опису посла да штити поштовање и спровођење Закона у овој земљи, сматрамо да је и више него потребно да овај Закон о безбедности саобраћаја на путевима служи као пример свим другим министарствима и будућим Законима ове земље, те је овом приликом потребно  испоштовати већ раније усвојене Законе, и поменути ускладити са постојећим.
Пре свега се мисли на Закон о високом образовању из 2014. године, чланом 25, Закон о државним службеницима из 2014. године, Закон о забрани дискриминације из 2014. године, Закон о планирању и изградњи из 2015. године и слично.

Sto se tice izmene zakona o ispitivacima hteo bih da pitam za vase misljenje dal ce buduci ispitivaci moci da budu sa srednjom skolom posto se i taj deo menja u zakonu?
Evo ovog clana za ispitivace
Члан 80.
У члану 238. став 2. у тачки 3) речи: „вишу стручну спрему саобраћајне струке-друмски саобраћај“ замењују се речима: „завршене струковне студије првог степена -усмерења друмски саобраћај", а речи: "високу стручну спрему друге струке" замењују се речима: "основне академске студије првог степена другог усмерења"

После става 8. додаје се нови став 9. који гласи:
„Изузетно, услов из става 2. Тачка 3. Овог члана не морају испуњавати лица којима је до 01.01.2015. године Агенција издала дозволу (лиценцу) за испитивача.

feniks:
 da li ste mozda nekada i o ovome razmislili?

http://www.vecernji.hr/automobili/vozaci-stariji-od-65-godina-ne-moraju-na-lijecnicki-pregled-1003365

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju