Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87447 puta)

mija

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #60 poslato: Februar 08, 2015, 12:16:42 posle podne »
prvo mi moramo da se pojavimo u clanu 6 zobsa
drugo moramo ko advokati da OBAVEZNO budemo u komori sindikatu udruzenju sta god
da to bude uslov za rad autoskole
e tad bi to udruzenje imalo snagu
pa onaj jedan advokat koji nije postupio po nalogu komore i isao na sudjenja sad dve godine nemoze da radi
a ponovni upis u komoru ce da ga kosta 3-5000E
pa da vidim dal bi tad bilo nelojalne konkurencije strajk brejkera ili onioh koji rade kako oni hoce
al tad bi mi sami pisali zakon ne bi nam se u to niko mesao!


xl

  • Gost
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #61 poslato: Februar 09, 2015, 11:43:33 pre podne »
Evo danas smo dobili  ponudu od Winwin za kompjutere i video nadzor . komjuter pd 38000 - 54000 a video od 21000 - 30000 dinara.


vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #62 poslato: Februar 11, 2015, 04:40:39 posle podne »
PRVO- da odgovorim kolegi XL,Win-Win je napravio konfiguraciju po "meri" auto-školi,ali ovaj fflajer koji smo juče,prekjuče dobili svi u auto školama je osvanuo na fejsbuku pre nego smo uopšte dobili Rebićevo saopštenje,dakle zar nije malo čudno da firma zna pre nas kojima će to trebati šta će nam trebati,na ovo pitanje mi radnik win-wina nije dao odgovor nego ono narodski jbg plus osmeh.

Citat iz Rašetinog dopisa Mupu:
Молимо Вас да нам одговорите на ова питања како би могли да предузмемо конкретне мере у прибављању најповољније понуде за набавку информатичке опреме за наше чланице.
Такође Вас још једном молимо да размислите о сврсисходности увођења система аудио видео надзора на терет ауто школа и поред наших аргумената да тај систем нема директне везе са процесом оспособљавања кандидата за возаче, квалитетом обуке и безбедношћу саобраћаја, већ само може да утиче на угрожавање достојанства и интегритета личности запослених у ауто школама и кандидата за возаче.

MOJ KOMENTAR: dali ovo Molimo Vas....znači da smo se već pomirili bez borbe da će nam uvesti računare,a neko reče da uvedemo samo računar za administraciju,ajde to nam treba,da nekucamo više spiskove i trčimo u Mup-nego da to radimo elektr.putem....a drugo mislim da se kod video nadzora ne radi o SVRSISHODNOSTI uvođenja kameri,snimanja i šta već nego o USTAVNOSTI ako se takva odluka i obaveza auto školama ubaci u ZOBS....ja lično mislim da MORAMO ovoga puta biti u startu oštriji,i da nam još jedan krug oko Slavije sigurno neće ništa pomoći...bio sam prošli put na okupljanju u BGu doćićemo opet ako treba,ali zmija se bije u glavu i to ooodmah....veliki pozdrav svima


Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #63 poslato: Februar 11, 2015, 04:54:46 posle podne »
Мој став је јасан,
само оштра борба може да доведе до резулатата.
Зар желимо да будемо понижени?
Ја не желим. Ви сте колеге на потезу. Да се ја питам све би школе давно стале и стајале би све док се не престане шиканирање ауто школа и понижавање радника у њима. Ово је за мене брука и срамота за струку. Богами и за науку која нас не штити и пушта да се сами боримо.
Понављам, ви сте на потезу.
Одлучите да ли ће те једно причати, а друго радити, да ли ћете се радовати да комшији цркне крава и да ли ћете и даље испољавате чудне ситносопственичке особине. а не опште стручне.
Ви сте на потезу. Ја Вас само пратим, јер сам на таквом месту.
Рашета.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #64 poslato: Februar 11, 2015, 07:46:45 posle podne »
postovane kolege mislim da idemo dobrim putem.gledam obrazlozenje predlagaca i pozivaju se na ustav kao osnovu da predloze izmene zakona,ok imaju pravo po ustavu da predloze zakon.AL PO USTAVU IMAJU PRAVO I GRADJANI TJ KANDIDATI DA KAZU DA SU TESTOVI PRETESKI DA JE OBUKA PRESKUPA DA JE EKONOMSKA SITUACIJA KATASTROFALNA...IMAJU PRAVO I PROFESORI SA FAKULTETA DA KAZU SA NAUCNE STRANE ZAMERKE...JUTROS U JUTARNJEM PROGRAMU NAJBOLJU I KONSTRUKTIVNU IDEJU JE DAO NOVINAR RTS...PREDLOZI DA NASTAVA I TESTOVI BUDU U SREDNJIM SKOLAMA...IMAMO PRAVA KAO DIREKTNI IZVRSIOCI TJ STRUKA DA DAMO SVOJE MISLJENJE I SUGESTIJE...ZAISTA SADA ILI NIKADA MORAMO BITI JEDINSTVENI GLASNJEM VECINE DA BUDU NASI STAVOVI I NAUCNA MISLJENJA NA FAKULTETIMA NEKA GLASANJEM BUDU ZVANICNA I DOSTAVLJENA SKUPSTINI..PA NISMO VALDA SEVERNA KOREJA TAMO ZAKONE PISE VOJSKA I PRESEDNIK AMINUJE...VERUJEM U REALAN USPEH I REALAN ZAKON PRIMEREN MOGUCNOSTIMA KORISNIKA TJ KANDIDATIMA.Svidja mi se sto u svakom dopisu na prvom mestu je u ime kandidata pa tek onda autoskola i zaista je tako....podrzace nas kandidati njihovi roditelji ...
« Poslednja izmena: Februar 11, 2015, 08:08:51 posle podne saban »

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #65 poslato: Februar 11, 2015, 08:06:58 posle podne »
Kolega Saban, ne slazem se sa vama da nastava bude u srednjim skolama. Takodje se ne slazem da ljude vodimo u Beograd u mup da polazu.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #66 poslato: Februar 11, 2015, 08:18:06 posle podne »
ok vlado 123 svako svoje misljenj ima. ja sam za demokratski stav AKO VECINA STRUCNE JAVNOSTI TAKO KAZE NEKA TAKO BUDE. VIDIS SAOPSTENJE SA SEMINARA U BEOGRADU GLASOVIMA VECINE TO I TO.OCEKUJEM TAKO I SA FAKULTETA GLASOVIMA VECINE PROFESORA TO I TO.  DEMOKRATIJA PODRAZUMEVA TAJ PRINCIP.  OGROMAN BROJ GLASOVA DAJU I KANDIDATI. LEPO JE OBRAZLAGAO JUTROS I ZAMENIK NACELNIKA UPRAVE SP.LEPO JE REKAO DA JE ZAKON NA JAVNOJ RASPRAVI I POZVAO SVE STRUKTURE DA SE UKLJUCE

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #67 poslato: Februar 11, 2015, 10:35:41 posle podne »
obuka vozaca jeste delatnost od posebnog drustvenog znacaja.prethodna i ova nova vlast ovu delatnost tako ne tretiraju.to se jasno vidi po povrsrnom, sporom i ne slucajno pogresnom metodom primene zobs-a na ovu delatnost.slobodno se moze tvrditi da se opstrukcija rada  i opstanka auto skola sprovodi s namerom.motiva za to imala je prethodna vlast a ima ih i ova "nova" sve je vec receno vise nego jednom za vreme trajanja ove nase agonije.USTAV( a moze i ovako:u stav mirno!!! na mestu voljno...ostav!!!!)kod nas tumaci donosioc kako i kad njemu odgovra.ustavno pravo je nekog ministarstva da predlaze zakone i izmene i dopune zakona a na skupstini je da ih usvaja ili ne,ali ti predlozeni zakoni ne smeju biti u suprotnosti sa istim tim ustavom,ustav je osnovni zakon i svi ostali zakoni ga nesmeju krsiti ili ga zanemarivati isto to vazi i za sva ostala podzakonska akta i uredbe(one mogu odredjeni deo zakona privreno izmeniti ali i ta izmena mora biti u skladu sa ustavom)pitam vas dali je ovo sto nam se dogadja vec vise od dve godine protivustavno,ja znam da jeste ali sam nemocan i jako mi je tesko zbog toga.osecam se kao da sam taoc ovih ljudi na vlasti.                                                                                                                  .da tapkamo u mestu potvrda je ovaj citat poslato: Septembar 30, 2013, 12:43:17 pre podne »
do 25.okt.2013. cemo a posle 25.okt.2013.necemo imati novih nada.kao i 2000. posle 5.okt. nam je omanuo 6.okt.tako ce sad omanuti 26.okt.u stav uuuuuuuuuuuustaaav,av,av,av... bre ljudi rade nas ko male majmune... Dobro li je to da mi  nemislimo o sebi kolege instruktori ni o svojim porodicama. Zajednica napravila Komoru KOMORA SEKCIJE ,u sekcije ljudi iz zajednice u komori ko u crnogorskoj izreci ..".vako cemo mi osad ti ces mene pred narodom zvati serdare a ja cu tebe vojvodo"...svi vode racuna o formi a za sustinu niko nemari.Zato kolege instruktori neka svaki od nas a kazu da nas ima 4000 u Republici Srbiji stavi prst na celo i upita sebe a ne druge sta ce biti sa njim i njegovom porodicom ove zime i dali je on i koliko  odgovoran ili zasluzan za to.. Sva ova odlaganja primene novog zakona su unapred predvidjena od strane predlagaca zakona jer je on i pre samog usvajanja zakona znao da ce zakon posluziti samo kao forma da suspenduje sustinu i valjanost starog zakona  i da se prikrije cinjenica da su za lose stanje u saobracaju na drumovima srbije odgovorni korumpirani subjekti u policiji i sudstvu (drzavnim organima) a da se prebaci krivica na autoskole i instruktore to se sada jasno vidi jer je stanje u saobracaju na drumovima srbije krvavije nego sto je bilo pre donosenja novog zakona.Opet se izvrce stvarnost i trazi se utvrdjivanje ispunjenosti uslova za rad autoskola koje rade vise godina u nazad a niko se nepita ispunjava li i kako mup uslove koji su predvidjeni novim zakonom i nazovi pravilnicima koji se jos uvek prekrajaju i selekivno sporovode i koji i jesu napravljeni tako da se mogu koristiti za dnevnopoliticku svrhu i svakodnevno zbunjivanje i drzanje u dugotrajnom stanju stresa vlasnika autoskola,instruktora, kandidata i njihovih porodica,dakle kontrolisanog haosa u ovoj oblasti.A da nama i narodu nebi bilo monotono imamo i agenciju utociste penzinisanih visih staresina mup-a i nekih drugih zasluznih sa nultim licencama...pa neka nam svemoguci pomogne ako moze...posle 25.okt.201

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #68 poslato: Februar 11, 2015, 11:03:57 posle podne »
Jasan primer su dali advokati, jasno je da nasom drzavom vledaju oni koji ne cuju probleme gradjana.Tek kad dodje do kolapsa oni se dozovu pameti.Sramota je kad jedan nemetnutiministar vredja gradjane svoje zemlje,koji se dokazu da su u pravu.Nece niko cuti vapaj ni auto skola,ni kandidata njih bas brige oni imaju sve i nista ne vide i ne cuju sa pozicije na kojoj su,a kamoli iz tamnog Audija.Zato drage kolege na ulicu,pozvati kandidate da podrze vase napore i tek tad ce neko u drzavi cuti za nametnuti problem.Do tad uzaludan je svaki trud,dok zakone pisu oni sa kupljenim diplomama kod cika Mice crno nam se pise.

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #69 poslato: Februar 12, 2015, 01:31:38 posle podne »
Nije bitno ko sme, nego jel hoćemo svi bez izuzetka?

Setih se slogana od pre 15 godina: "K'o izda pizda!"

Izvinjavam se na ružnim rečima, ali to je citat :)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #70 poslato: Februar 12, 2015, 01:53:39 posle podne »
i ranije ste imali uslove na koje ste pristali .niste bili slozni sa ostalima koji te uslove nisu mogli isluniti,vec ste umesto u strajk stupili u brze bolje ispunjavanje uslova..nahvatavanje kandidata od  ostalih koji staju sa radom,sad ne znam sta vam nije jasno?ako nemozete da ispunite uslove ,a vi zatvorite skole...., svejedno je da li je uslov kupovina  diplome fakulteta,tri vozila , fiktivno zaposljavanje tri instruktora ili kupovina video i racunarske opreme.i jedina vazna stvar koju primetim je da struka ostaje,znanje i iskustvo..,ostali otpadaju..
malo su nas bombardovali..maloo

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #71 poslato: Februar 12, 2015, 02:15:43 posle podne »
Ma apatinus ostaju oni koji hoće da trpe, a dokle će to da traje tako ne znam.

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #72 poslato: Februar 12, 2015, 05:06:43 posle podne »
peticija vladi podrzana potpisima svih koji cestvuju u procesu obuke i ispitivanja na vozackim ispitima:predavaci,insruktori,ispitivaci i vlasnici autoskola,bilo bi to par hiljada potpisa a ako bismo uspeli da u to ukljucimo i moguce kandidate i clanove njihovih porodica moguce je da bude i cifra petorocifrena.osnov za peticiju je cl.56 ustava RS.radni tekst peticije sastaviti i istaci ga na forum zbog mogucih izmena, napraviti mrezu po gradovima i sakupljati poptise....ovo je mislim nakomforniji i najjeftiniji nacin da se poradi nesto konkretno na nasem  povezivanju i ujedinjenju. ko bude hteo da ucestvuje naci ce nacin a onaj ko nebude hteo potrazice razlog.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #73 poslato: Februar 12, 2015, 07:17:32 posle podne »
po meni zakon i izradu zakona bi trebaloo da rad celokupno drustvo znaci svi faktori. ima problematicnih predloga zaista u predlogu koji je mup napisao .meni se svideo komentar novinara rts.lepo covek kaze ljudi nemaju sesto evra za polaganje vozackog ispita i to ce dovesti do povecanog obima voznje bez vozacke dozvole.to je tacno ljudi nemaju para,zato mislim da struka nauka pa cak i ekonomski strucnjaci treba da daju svoje misljenje.profesor veselinovic o ekonomskom momentu svega ovoga dugo prica.pobunili smo se mi bune se malo i kandidati jer okvirno sa 21 godinom tek mogu biti vozaci. zato su i rasprave da vidimo mozemo li sta uraditi.nek traje rasprava i mesec dana valda ce se uvaziti bar strucna misljenja.postujem forum svako svoje misljenje neka iznese.

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #74 poslato: Februar 12, 2015, 07:52:34 posle podne »
Čitam i pratim danima ovu raspravu, pa da iznesem i svoj komentar kao instruktor...

Ne znam šta bih pametno mogao da napišem ovde, a da to več nije napisano ili rečeno na drugi način.

@rasetam je potpuno u pravu sa iznetom činjenicom da vlasnici auto škola samo ćute, trpe i podnose, ali to je tako samo zbog toga što još uvek pronalaze način da upumpaju novac i ispoštuju hirove nadređenih, često i na uštrb zaposlenih pa i tih kandidata. Pokušavaju da plivaju ne razmišljajući ko će sve da potone njihovom podrškom ili u ovom slučaju ćutanjem.

Međutim, strah je vrag, a sem tog straha, realno i pravno gledano ne postoji niti jedan jedini razlog da se ispoštuje i prihvati ova bljuvotina koja se protura kroz ZOBS.

Žalosno je to što i u ovakvim trenucima nema volje da se ujedinimo, a vidim i dobar deo posetilaca i učesnika ove teme raspravlja o operativnom sistemu i podršci za taj sistem, svesno i unapred prihvatajući da se servirana bljuvotina i pojede.

Znate šta, odnedavno sam član ove forumske zajednice, a odavno deo sistema u obuci kandidata i mogu da vam saopštim samo jedno

Sramota me je što nismo složni i što jedan ovakav problem guramo pod tepih. To samo govori o tome kakvi smo pre svega ljudi, a još više o tome da smo gori od životinja.

To kažem s punim pravom jer je činjenica da kada životinja ne može da se prilagodi, izumire. Mi se prilagođavamo i svrstavamo sa ništa manje bezvrednim bubašvabama.

Izvinjavam se na slikovito opisanom tekstu, ali to je jednostavno tako.

I još nešto, niti jedna promena u ovoj zemlji se nije rešila papirom već samo masom.

Smeškajte se dok vas snimaju, saginjite glavu dok vas posmatraju i ispružite dlanove kad vam lupaju packe. Ja neću, a neću ni da im plaćam licencu koju sam odavno stekao svojim obrazovanjem, kao što neću da trošim svoje vreme i živce za mrvice koje padnu sa stola onih koji gledaju samo svoju guzicu, a trenutno samo mrvice konzumiram. Kao i većina istruktora uostalom.

Izvinjavam se i na ovoj poslednjoj grubosti. Prijatno veče !