Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87472 puta)

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Vreme je da se izadje na ulice.
« poslato: Januar 31, 2015, 10:59:35 posle podne »
Predlazem da skole i kandidati izadju na ulicu,drugog resenja nema.Zatvorio sam skolu iako sam radio 20 godina i kad sam video ovo zlo ocima rasprodao sam sve.Sad nemam vise sekiracije i nerviranje,bavim se drugom poslom i podrzavam svoje kolege u ispravljanju krive Drine.Kriminal na sve strane,a represivne mere u saobracaju.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2015, 03:56:45 posle podne »
upravu si kolega al tesko nas je ujediniti.meni kandidat inace pravnik izrazava sumnju dal po zakonima ima neko pravo da audio nadzire druga lica. po ovim zakonima mup ce videti i cuti sta predavac prica sta se prica na ispitu sta instruktor prica kandidatu...nigde na svetu to nema zaista al sta to vredi...nemamo mi pojma ni o zakonima ni pravima...nasi pravnici cute...MISLIM DA CE DEVEDESET POSTO SKOLA ODUSTATI OD DALJEG RADA

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2015, 08:33:34 posle podne »
Pa zato su nam naredili da u ugovoru sa kandidatima mora da piše  da ćemo vršiti snimanje.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2015, 09:47:49 posle podne »
OVO JE FORUM I RASPRAVA O PREDLOZIMA ZAKONA. PREDVIDJEN JE AUDIO VIDEO NADZOR. I SNIMANJE OBA USLOVA. KANDIDATI POTPISUJU SAMO DA POLAZU. PO MENI POBUNICE SE PREDAVACI TEORETSKE NASTAVE ZBOG AUDIO NADZORA. TI LJUDI SU ZAVRSILI FAKULTETE POLOZIKI LICENCE MORACE BIRATI RECI NA NASTAVI JER GODINU DANA SE CUVA ZAPIS. JA SE NE BUNIM SAMO KOMENTARISEM BICE KAKO ZAKONOM BUDE ODREDJENO. PITAM KOLEGE ZASTO NE DAJU SVOJE KOMENTARE. SAMO SE MARE OGLASIO.

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2015, 02:07:59 posle podne »
1 - nigde nije precizirano, šta se dešava ako kandidat ne želi da bude sniman???
Što ne stave u Zakon, ako smeju, da takav ne može da se obučava niti da polaže vozački ispit???
Nego pokušavaju nama da uvale kosku, da se mi objašnjavamo sa kandidatom zbog nečijeg hira.
2 - jedino u članu 286. ZOBS-a je precizirano ko i pod kojim uslovima ima ovlašćenje za snimanje saobraćaja...
Tu se nigde ne pominju auto-škole, pa prema tome ne mogu to od nas zahtevati.
3 - snimanje nema veze sa obukom, već pripada nadzoru i zašto bismo radili njihov posao???
Neka za vreme polaganja idu svojim vozilom za nama i neka slobodno snimaju šta god hoće.


vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2015, 02:43:18 posle podne »
U mom gradu postoje 4 autoškole,i već smo razgovarali na temu kompjutera i snimanja...neka lepo ljudi iz Mupa naprave u malim gradovima po jednu u većim gradovima 2,3,4 takve učionice po "standardima" i mi ćemo njima dolaziti na noge...evo,neodbijam da dovozim kandidate za Bgd,85km u jednom pravcu,neka polažu kao i mi kada smo polagali ispite u ABSu.
Ali molim nekoga samo JEDNO da mi objasni,konkretno ŠTA bezbednost saobraćaja i budući vozači dobijaju BOLJE ako sada svaka auto škola "pukne" par hiljada eura na ovu opremu,i kako će se taj uloženi novac školi vratiti,kroz povećanje cene obuke,pa narod po provincijama ni ovo nemože da plati bre!!!dokle više stvarno....neko reče ni u Alkatrazu se ovo neradi

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2015, 06:20:39 posle podne »
OVO JE FORUM I RASPRAVA O PREDLOZIMA ZAKONA. PREDVIDJEN JE AUDIO VIDEO NADZOR. I SNIMANJE OBA USLOVA. KANDIDATI POTPISUJU SAMO DA POLAZU. PO MENI POBUNICE SE PREDAVACI TEORETSKE NASTAVE ZBOG AUDIO NADZORA. TI LJUDI SU ZAVRSILI FAKULTETE POLOZIKI LICENCE MORACE BIRATI RECI NA NASTAVI JER GODINU DANA SE CUVA ZAPIS. JA SE NE BUNIM SAMO KOMENTARISEM BICE KAKO ZAKONOM BUDE ODREDJENO. PITAM KOLEGE ZASTO NE DAJU SVOJE KOMENTARE. SAMO SE MARE OGLASIO.

Evo šta kaže predlog izmene zakona: "Овим уговором се мора посебно утврдити да је кандидат за возача упознат да ће се током теоријске обуке, теоријског испита и практичног испита вршити аудио и видео снимање, као и прописати међусобни односи у случају престанка оспособљавања у том правном лицу"

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2015, 06:21:37 posle podne »
postvane  kolege o tome ja pricam AUDIO VIDEO NADZOR JE UKINUT U VOZILIMA PRESRETACIMA MUPA SRBIJE JER SE KRSILA PRIVATNOST TIH POLICAJACA. JA TO PODRZAVAM. ZAMISLITE COVEKA KOJI JE PREDAVAC INSTRUKTOR I ISPITIVAC NJEGOVO RADNO VREME SE KOMPLET NADZIRE AUDIO VIDEO SISTEMOM. TAJ NESME NI SVOM DETETU DA SE JAVI  NA TELEFONSKI POZIV JER KRSICE ZAKONE I PRAVILNIKE.MI I KANDIDATI VEC SADA GASIMO TELEFONE NA ISPITU. ZAMISLITE PREDAVACA KOME SVAKA REC OSTAJE ZAPISANA GODINU DANA. ZAISTA PRESTROGO I NEMA VEZE SA BEZBEDNOSCU SAOBRACAJA. AL DOBRO VIDIM DA KOLEGE POCINJU SHVATATI O CEMU SE RADI a to sta kandidat potpisuje po zakonu je demagogija. mare je lepo rekao to su maloletna deca vecinom
« Poslednja izmena: Februar 02, 2015, 06:28:56 posle podne saban »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2015, 06:58:43 posle podne »
Колеге,
и ја сам разочаран као и Ви.
Ово питање смо упутили Уставном суду пре више од годину дана.
Сутра га упућујем Заштитнику Грађана  и Заштитнику интегритета личности.
Ја ћу лично да их тужим, ако ми забране рад ауто школе после 25 априла.
А шта ћете Ви?
Видели сте шта смо ми увек тражили.
Дођите на састанке по регионима који су Заказани:
1. Београд 7 фебруар
2. Чачак 13  фебруар и
3. Ниш 14 фебруар
па да се договоримо.
Имамо још једну шансу да се одлучимо: ДА ЛИ ЋЕМО ДА СЕ БРАНИМО ИЛИ НЕ.
После немојте никога више да кривите осим сами себе.
Рашета.

signalovac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2015, 07:01:52 posle podne »
mi poreski obaveznici treba da snimamo njih ,jer mi placamo njih a ne oni nas oni trose nas novac .

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2015, 10:20:27 posle podne »
Znaci mi treba da platimo da bi nas oni nadzirali  ;D ;D ;D to je komedija! Kako da ih pobedimo I onemogucimo uvodjenje ovakvog nakaradnog sistema? Ako ce oni (mup, agencija....) da finansiraju sve ovo (posto njima treba, ne nama) onda moze da se pregovara.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2015, 08:00:27 pre podne »
ovo je sansa da se ujedinimo.kandidati i roditelji kandidata su ogorceni totalno. mislim da devedeseset pet posto autoskola isto misli jer nemaju novac.ti petre u ime svih nas podnsi zalbu tim institucijama, ovo nema nigde cak ni u severnoj koreji. zato i predlazemo sva polaganja da budu u beogradu. JA IZ DOSTJANSTVA NEMOGU I NECU DA PRIHVATIM DA ME SVKI DAN CEO RADNI DAN NEKO U IME NECEG SNIMA I PRISLUSKUJE.I DA MI PISE PRIJAVU ZBOG NECEG STO SAM REKAO PRE GODINU DANA.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2015, 11:35:44 pre podne »
uuuf  :o >:( :o :(  jel ovo tema iz 2011 ? ili sad aktuleno..? nesto mi se pricinjava..
malo su nas bombardovali..maloo

xl

  • Gost
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2015, 02:19:47 posle podne »
Necu da dam pare ( koje nemam ) da neko snima nekog svog kome neveruje . Lepo peticija i neka svi polazu u MUP-u, oni imaju sve uslove , pa neka i uzimaju pare ali da se tamo sve snima .

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2015, 02:38:18 posle podne »
SLOBODA JE  NAJVECE BOGATSTVO PETEAR RASETA IMA SVE I VIDEO NAZOR I RACUNARE PA SE BUNI COVEK. LJUDI DAL STE SVESNI STA ZNACI KONSTANTAN AUDIOVIDEO NADZOR I GPRS PRACENJE ...NEKE SKOLE VEC SPREMAJU NADZOR I RACUNARE.PA ZASTO. LEPO MI KOLEGA PREDLOZI JUTROS. NEKA NA ISPIT DOLAZI VISE POLICAJACA NEKA SNIMAJU KAO NAS KAD SMO LICENCE...SVE MOZE MOZE SVI U BEOGRAD MOZE I KAO VLADA STO JE PREDLOZIO JEDAN GRAD MUP RESI I POLAZE SE. ZAMISLITE CETRISTO SKOLA PO SEST HILJADA EVRA MORA SADA TO JE PREKO DVA MILIONA EVRA...NEMAMO MI LJUDI TE NOVCE SVI ZAJEDNO PA NEKA NAS SVE ZATVORE,,,,