Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87436 puta)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #15 poslato: Februar 03, 2015, 04:58:30 posle podne »
POGLEDAJTE DANAŠNJE VESTI NA NAŠEM SAJTU.

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #16 poslato: Februar 03, 2015, 05:17:09 posle podne »
Stvarno kad se čovek zamisli o tom nadzoru shvati da je ušao u totalitarizam. Pa da li će neka šala ili slično biti problem prilikom pregleda časova od strane mup-a. Prouzrokovaće se veća ukočenost predavača i sve više obraćanja pažnje na nebitne stvari vezane za edukaciju kandidata. Možemo da drvimo do sutra promeniti ne možemo ništa. AV(audio video, ne Aca Vučić) nadzor ćemo svi uvesti, jel ne postoji struka u kojoj su ljudi jedni protiv drugih kao ovde. Tako da želim nam svima lep boravak u kući velikog brata.

mare

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 62
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #17 poslato: Februar 03, 2015, 06:34:33 posle podne »
Ispit treba biti takav da je pravo merilo da li je kandidat sposoban da upravlja samostalno vozilom u saobracaju i ispitivac na vozackom ispitu da bude odgovoran za vozaca kojeg je pustio u saobracaj.. Raseta kaze 5 minuta je do 12 i naravno u pravu je.. Na sastanku u Beogradu treba isplanirati pocetak mirnog protesta, ali bitno je zapoceti borbu svojih zagarantovanih prava. Predlazem da Zajednica za pocetak organizuje obustavu teorijske nastave na nedelju dana preko svojih clanica jer predavaci nisu oragnizovani u toj meri i da odrzi protestni krug nakon sastanka. Auto skole mogu bar toliko da pokriju predavace jer oni se bore i za svoja i za prava Auto skola.. Treba biti spreman i objasniti pripadnicima sedme sile sta zakonodavac zeli da napravi od Auto skola..

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #18 poslato: Februar 03, 2015, 07:43:27 posle podne »
pokrenuli smo se zaista.petar je odrzao rec i poslao korektne dopise ustanovama.mislim da imamo kriticnu masu za mirni i dokumentovan protest. imamo stoposto podrsku kandidata i bar devedeset posto autoskola .cak i koje clanice komore nisu podrzace protest. imamo sansu. ako zakon bude usvojen sa ovim odredbama bice masovno gasenje autoskola.

vozac

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 77
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2015, 05:56:53 posle podne »
Sindikat instruktora vec je poslao mup-u i povereniku gradjana svoje primedbe na nacrt izmene zakona.

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2015, 09:23:58 posle podne »
Možda bi za početak trebalo da sve auto škole potpišu peticiju protiv ovih izmena.  Dalje ako nam ne odgovore u roku od 10 -tak dana da krenemo u proteste. Iste one kao u BGD. Nadam se sa većim brojem učesnika. Dobar celodnevni kolaps u saobračaju, iskreno mislim da bi došlo do onih koji trebaju da razmotre ustavnost ovih pavilnika!

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #21 poslato: Februar 04, 2015, 09:53:35 posle podne »
Gospodo,
zao mi je sto nema vise ucesnika na forumu.
Sada je vreme da reagujemo. Vise necemo imati sansi. Samo da smo jedinstveni bilo bi dovoljno i deset dana da sve skole u Srbiji stanu sa radom. Verujte samo toliko, ali mi smo "kurve" od ljudi. Gledamo kako komsiji da crkne krava, jer mislimo da ce tada nama da bude bolje. Oni to i ocekuju.
Samo deset dana da stanemo, ali svi ili  minimum 80% auto skola. Bilo bi frke.
Gospodo, uozbiljite se.
Raseta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #22 poslato: Februar 04, 2015, 10:38:20 posle podne »
da nema nas puno na forumu ALI SIROTINJE RAJE A TO SU KANDIDATI I AUTOSKOLE IMA PUNO. NAJVAZNIJE JE DA ZAKONODAVCI SHVATE DA MI NEMAMO PARA NI MOGUCNOSTI DA TO PLATIMO. VALDA SU SVESNI U KAKVOM SMO EKONOMSKOM MOMENTU SVI ZAJEDNO. KAO DRUSTVO AKO PROPADNU SVE SKOLE SVA MALA PREDUZECA PROPASCE I ONI JER NECE IMATI KO DA PLACA DOPRINOSE. KOREKTNI SU DOPISI KOJE SMO PROSLEDIKI. NE ZELIMO PRITISAK NA MUP. ZA IME BOGA VALDA CE SHVATITI DA NEMAMO NOVCA NI MI NI KANDIDATI OD KOJIH MI ZIVIMO. DA PLATIMO SVE TO. VALDA RAZUMA I SLUHA IMA U OVOM DRUSTVU.ODLICAN JE PREDLOG DA SE ODLOZI PRIMENA. NEMAMO NOVCA AKO DRZAVA ISTRAJE U ZAKONU NEKA NAM POMOGNE NEKA SNIMAJU NEKA CENTR ZA POLAGANJE NAPRAVE...SVE JE BOLJE OD GASENJA ...A RESENJA POSTOJE I NADAM SE I VOLJA I RAZUM POSTOJI ZATO NA SASTANCIMA MORAMO JASNO NEDVOSMISLENO SASLUSATI SVAKI PREDLOG USVOJITI NAJBOLJE I REDOVNO DAVATI IZJASNJENJE MUPU O ZAKLJUCIMA SA SATANAKA. IMAMO PRAVO I DA STAVIMO ZAMERKE PRIMEDBE MOLBE ZALBE..RASPRAVA JE OVO PODRZAVAM PETRA I BORBU IMANO SANSI

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #23 poslato: Februar 05, 2015, 01:05:28 pre podne »
Setite se samo protesta,kad smo se okupili oko vatre kod Brankovog mosta, e tad se nesto moglo preduzeti.Tad smo trebali ostati dosledni svojih zahteva,a ne da nas lazu i potom se sepure na televiziji iznoseci lazi u koje smo samo mi poverovali.Ustavari ne sve,samo oni koji su izjavili da je to najvise sto soe moglo izdejstvovati i mi promrzli razisli se namagarceni.Tad se sve moglo resiti,sad vise nema  bilo kakvog pomaka,jer ne zaboravite kolege ipak mi zivimo u policijskoj drzavi gde se menjaju kurta i murta,a narodu sve gore.Lopovi,kriminalci,narkodileri,monopolisti,tajkuni haraju ovom zemljom,a samo od kandidata traze da su kao astronauti ili neurohirurzi da neciji zivoti zavise od teorijske obuke.Dok broj saobracajnih nesreca se povecava iz dana u dan, a hvalospeve pravi Mup,Komitet i onaj pederko,Alvirovici koji nemoju pojma o osnovima bezbednosti saobracaja oni kroje kapu.E tuzna li si Srbijo i tuzni ste braco Srbi...Zelim vam drage kolege dà uspete, ali trebalo je da smo svi bili slozni i da niko nije podnosio.zahtev za famoznu licencu tad je vecina imala cilj da obuci sve kandidàte u policiskoj Srbiji.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #24 poslato: Februar 05, 2015, 07:47:33 pre podne »
TAKO JE XXL ALI MI SADA NAMAMO VISE GDE. POLOVINA SKOLA CE ZATVORITI NAMA POSLA ZBOG TOTALNOG OSIROMASENJA NARODA.. A KO SIROTINJU PRITSKA BOGAMIIII IZ ISTORIJE SE SETITE... BEZE MLADI LJUDI IZ OVE DRZAVE KAO IZ PAKLA. AKO MORA TAKO ZATVARAMO SVI AUTOSKOLE KAO TI RASPRODAMO STO IMAMO I KRAJ JER ZAISTA NEMAMO. nikakvi ovo evropski zakoni ni evropske vrednosti nisu ovo je kako neko rece totalitarizam... odgovorno tvrdim da ovako teski testovi nemaju nigde na svetu...mora nastava jer ko se usudi da napamet SA INTERNETA  nauci sve taj ce unistiti tu skolu u kojoj polaze...
« Poslednja izmena: Februar 05, 2015, 08:22:46 pre podne saban »

xl

  • Gost
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #25 poslato: Februar 05, 2015, 01:26:29 posle podne »
Ja sam za peticiju i  da ne palim auta 10 dana , kazite datum i stajem s radom mogu zovnuti i lokalnu TV da to sve snime. a polsle neka me nagaze ko koliko hoce , izbeglica sam ,vec sam jednom proteran . !!!!!!!

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #26 poslato: Februar 05, 2015, 03:58:07 posle podne »
Ako se setite bilo je pritisaka i zastrasivanja da se neide na prosli protest,ali niko nije nista preduzeo.Nista nije cudo jer se vracamo u devedesete i jednoumlje.
Tesko ce se sta preduzeti,osim ako cuveni Andrej ili neciji drugi brat ne otvori auto skolu i vlast onda ne uvidi gresku.A dotle pretece dosta vode Dunavom i Savom,a moje drage kolege pokidace zivce samo dokazujuci propuste koji su nacinjeni u pisanju pravilnika.
Najbolje je pridruziti se nekom u protestu i istrajati u svojim namerama.


saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #27 poslato: Februar 05, 2015, 05:38:52 posle podne »
kolege ovo je rasprava o predlozima zakona,jasno se vidi namera zakonodavca poostravanje svega, naprimer test 80 posto pa 90 posto pa koriscenje savremenih dostignuca ali iskljucivo u svrhe nadzora...pa od oktobra poligoni malo ko to spominje i dalje su na raznim lokacijama,,,a mi i kandidati sve siromasniji...kolege ispitivaci mupa takodje pod audio video nadzor. ...a kandidata sve manje...kuda plovi ovaj brod videcemo.

spiderman

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #28 poslato: Februar 05, 2015, 07:06:38 posle podne »
Ne znam ODAKLE IM PRAVO DA INSISTIRAJU NA WINDOWS-7 operativnom sistemu kad se zna da postoje i drugi OS-ovi kao na primer LINUX, McOS, SOLARIS, BSD i sl.. To vam je kao kada bi u pravilnik uneli da auto skola mora da poseduje FIAT PUNTO i nista drugo... ovo forsiranje i naturanje konkretnog proizvodjaca (u ovom slucaju softwera) je ZAKONOM STROGO ZABRANJENO!!! TO TREBA PRIJAVITI NADLEZNIM ORGANIMA POD HITNO!!!
Zasto ne bi koristio LINUX sa wine emulatorom, sa kojim je moguca instalacija windows aplikacije!

rasetam

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 329
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #29 poslato: Februar 05, 2015, 08:07:13 posle podne »
Softver je pravljen tako da su korišćene tehnologije koje rade samo na windows operativnom sistemu. Isto kao i sve ostalo sa E-uprava portala.