Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87717 puta)

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #75 poslato: Februar 12, 2015, 08:00:10 posle podne »
polozaj autoskola na trzistu usluga kao i svih ostalih privrenih subjekata mora biti regulisan u skladu sa ustavom cl.84  
  stav                1 svi imaju jednak pravni polozaj na trzistu.     
  stav              2 zabranjeni su akti kojima se, suprotno zakonu,ogranicava slobodna konkurencija,stvaranjem ili zloupotrebom monopolskog ili dominantnog polozaja                   
   stav             3 prava stecena ulaganjem kapitala na osnovu zakona,ne mogu zakonom biti umanjena.   
ima i stav  4 ali on nije za nas trenutno od znacaja.
    cinii mi se da svi koji su poceli sa radom pre stupnja na snagu ovih novih pravila koja odredjuju cenu nasih usluga imaju pravo da traze zastitu svojih ustavnih prava.

















saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #76 poslato: Februar 15, 2015, 04:48:27 posle podne »
nema utisaka iz cacka i nisa.moramo zajedno nastupiti zaista,valda ce i mup shvatiti da nemamo mogucnosti zaista. KATASTROFALAN JE PODATAK DA PEDESET PET POSTO BUDZETA IDE SAMO ZA PLATE U JAVNI SEKTOR.ZAISTA AKO STANE I OVO MALO MIKRO FIRMICA STA CE SE DOGADJATI....VALDA CE SE UKLJUCITI I NAUKA I STRUKA
« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 04:52:47 posle podne saban »

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #77 poslato: Februar 15, 2015, 05:41:35 posle podne »
Evo kolega utisaka sa sastanka 13.02.2015. odrzanog u CACKU  svi su jednoglasno podrzali stavove sa sastanka iz Beograda. Bilo je negde oko 50 vlasnika AUTO SKOLA sto nije bas na zavidnom nivou u odnosu na broj skola na tom regionu. Ja mislim da ce Raseta ovo iz CACKA i Nisa postaviti i obrazloziti odnosno sta ciniti dalje.

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #78 poslato: Februar 15, 2015, 10:05:32 posle podne »
Ja sam bio u Nišu na sastanku, i tamo ista priča. Oko 60-tak vlasnika a.škola. Svi su složni i svi hoce jedno, ustavno pravo na rad. Naravno audio, video nadzor da se izbrišu...  Problem je ako nam ne usvoje ove zaključke sa javnih rasprava.. ŠTA DALJE ! Mšljenja većine su da se prestane sa radom, da se stupi u generalni štrajk. Ja smatram da nikog nećemo da nasekiramo da štrajkujemo i godinu dana. Kad su advokate pustili  4 ipo meseca.. i to (sudovi bili blokirani) ..
  Nego da mi pošaljemo poruku (peticiju) da se po hitnom postupku odlože na tri god. sve neživotne izmene .. i damo im rok 10 dana . I napišemo ako ne usvoje, mi izlazimo sa par stotina auta na ulice Bg. i ne povlačimo se dok se to ne reši.
  Iskreno smatram da samo tako neko iz vlasti može da nas čuje.. To je moje mišljenje, voleo bih od forumaša da čujem još neki  predlog.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #79 poslato: Februar 15, 2015, 10:38:38 posle podne »
MISLIM BEZ OSTRASCENOSTI DA CE NAS CUTI. ZAISTA EKONOMSKI MOMENAT MORA PRESUDITI I PROFESORI SA SAOBRACAJNOG EKONOMSKOG FAKULTETA DA DAJU MISLJENJE O ZAKONU. MOJI KANDIDATI SU OCAJNI. JA PODRZAVAM OVAKAV NACIN RASPRAVE I NEKA BUDE JEDNOGLASAN U STAVOVIMA.SVE TO PREDATI I JAVNO OBJAVITI ZAKONOPISCIMA PA  DALJE JEDNOGLASNO KORAKE.NAROD NEMA PARA OBIM POSLA PADA ...

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #80 poslato: Februar 16, 2015, 08:58:17 posle podne »
Sta dalje samo sloga kucu gradi - samo sloga AUTO SKOLE spasava ali kako ja vidim da kod nas to je tesko , jer u svakom gradu gde postoji vise auto skola vlasnici nemaju gotovo nikakvu saradnju  nego vuce svak na svoju stranu neko daje popuste na obuku DESET posto neko besplatnu TEORIJSKU OBUKU neko besplatno prvo izlazenje na TEORIJSKI odnosno PRAKTICNI ispit neko popust za sve SREDNJOSKOLCE neko LEKARSKA UVERENJA neko besplatne DT i DP casove i to sve javno  reklame na TV i RADIO STANICE. Vlada donela minimalne cene a mi i to nekoristimo idemo sami protiv sebe , mi smo ovu cenu od hiljadu dinara po jednom moto casu imali i 2012 god pa se kandidati nisu zalili da im je skupo  sta je sad preskupa je prva pomoc  8550,00 din. pa cute i polazu koga mi to zalimo treba da zalimo sami sebe stosmo izabrali ovu delatnos, ja bi voleo da vidim koliko ce nas izaci na ulice bice slicno kao i na ovom forumu samo me stra da nebude ona stara izreka VEZI KONJA GDE TI GAZDA KAZE PA TAMAN I CRKO pozdrav.


vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #81 poslato: Februar 17, 2015, 02:59:28 posle podne »
Potpuno podržavam stav kolege Robyna koji je da se sve ODLOŽI na tri godine,vlada je skinula plate svima,premijer rekao da je država u krizi ,da je sprečen bankrot,da će nam biti bolje svima od 2016/2017 pa neka tada ako nam stvarno bude bolje ponovo razmislimo o predlozima i nametima na auto škole.U ovoj zemlji je baš sve "izregulisano" samo su ostale autoškole i onda Evropska Unijo eve me....ako se naši predlozi sa javnih raspravi ne prihvate,samo pročitaju ili nepročitaju i bace u neku kantu za otpatke stvarno treba razmisliti da se ponovo izvrši neko okupljanje u BGd-u ali mnogo oštrije nego prošli put....

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #82 poslato: Februar 20, 2015, 06:49:39 posle podne »
DA NIJE MOZDA OVO  ZATISJE PRED BURU PA NEMA NIKOGA NA FORUMU

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #83 poslato: Februar 20, 2015, 07:45:53 posle podne »
od turslih vremena je ostalo kada ljudi cute tada je frka. Odradjeno i objavljeno je sve.Ekonomska situacija je katstrofa narod nema para ni za leba a polaganja cekaju.Videcemo dal se cuo glas naroda .BICE SMANJENJE PLATA I ZAKONODAVCIMA NEMOGUCE JE I NEODRZIVO SVAKI DAN PUCA PO PEDESETAK MALIH FIRMI I LJUDI ZATVARAJU. STRAJKUJU I LJUDI IZ JAVNOG SEKTORA TIPA PROSVETA .KUDA PLOVI OVAJ BROD VIDECEMO.ja bez ikakve ostrascenosti mislim da ce biti odustajanja mnogih autoskola bez obzira na stavke u zakonu. zamislite autoskolu koja pod zakupom ima prostorije poligon doprinosi pio.trebamo se pridruziti vecini ma ko da je.pa i mup je strajkovao vec par puta.zavrsicu post narodnom poslovicom KO DRUGOM JAMU KOPA UPASCE I ON .

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #84 poslato: Februar 21, 2015, 10:02:24 pre podne »
ŠTO BRE ĆUTITE KOLEGE...JEL STE VEĆ POKUPOVALI RAČUNARE I KAMERE,A???? JEL ĆEMO SVAKU NJIHOVU DA PRIHVATIMO KAO ISPRAVNU I NEMINOVNU,lepo neko reče negde MALO SU NAS BOMBARDOVALI...nesmemo da dozvolimo da dođe do štrajka nego LJUDSKI I ARGUMENTOVANO dokažemo da sada u vreme ovakve ekonomske situacije nije izvodljivo da se toliko finansijski optereti jedna delatnost a da pri tome krajnji rezultat ili proizvod (mladi vozač) ne dobija ništa bolje,i sa druge strane poturaju nam nešto što prvo apsolutno nije po Ustavu i tako diskriminišu sve subjekte u našoj struci,od kandidata,predavača,instruktora,ispitivača....ja stvarno HOĆU ovime da se bavim jer u 45toj me niko neće nigde,ali PARA za ovako nešto nema ni u bajci a kamoli u kešu.....bolje da sedim kući nego da mi zelenaši ili banka seku uši :)

feniks

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #85 poslato: Februar 21, 2015, 11:01:16 pre podne »

  2013. ste se isto ovako bunili, a pripremali se za nove promene u radu auto skola. Niste podrzali nas koji smo zatvorili skole.
 E a sada je stiglo ponovo do vas - zatvoricete skole, a ostaju oni koji  mogu da se prilagode. A vi Vlado 70 gde ste bili tada?
 

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #86 poslato: Februar 21, 2015, 11:07:06 pre podne »
Ima vec puno iznetih argumenata protiv uvodjenja sistema audio video nadzora pa cak I kompjuterske opreme... Mora se uzeti u obzir da mnogi(auto skole I supovci) prave kombinacije na teoriskom delu ispita. Tome se mora stati na kraj! Da li vam se desilo da kandidat trazi papire, jer ne moze da polozi pa ce to odradi gde ima "semu". Naravno da ima postenih ljudi koji ce u svemu ovome biti kolateralna steta, ali sta je tu je. Iz ugla javnosti, nase protivljenje svemu ovome izgleda kao da smo svi prevaranti pa ne zelimo da nam to neko uskrati.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #87 poslato: Februar 22, 2015, 01:41:18 posle podne »
nema kolega...uhvatio ih strah...pa ljudi sloboda govora je osnovno ljudsko pravo.nismo jos u totalitarizmu. petar je javno rekao nismo protiv nadzora. NEKA SNIMAJU ISPITE I NEKA KUPE KAMERE KAO ABS KAD SMO POLAGALI LICENCE. ONAKVA KAMERA KOSTA CETRDESET HILJADA DINARA.MI SAMO KAZEMO DA ZBOG EKONOMSKE SITUACIJE NEMAMO PARE DA KUPIMO. DRUGA MOGUCNOST JE KAKO VLADA KAZE KOD ZELENASA KOJI CE NAM USI ODSECATI ZA PAR MESECI....RAZUMEM JA I OVE KOLEGE STO SU MORALI ZATVORITI AUTOSKOLE ZBOG USLOVA....jednostavno ljudi nisu mogli ispuniti uslove i rasprodaja svega...na ulicama su kolege iz prosvete...al ne vredi ponovo ce biti smanjenje plata jel polovina budzeta ide za plate u javnom sektoru. sta ce biti videcemo

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #88 poslato: Februar 22, 2015, 05:00:00 posle podne »
tako je profesore lipovac.trebamo koristiti pravo da kazemo misljenje. jos ako su strucna i utemeljena bar da se cuju. najlberalniji je amaricki zakon. tamo su shvatili kada pocetnik udje u saobracaj pravi cukanja  al otvara posao limarima mehanicarima prodavnicama autodelova i naravno policiji.svi zadovoljni posao ide svima.lako se polozi vozacki .gledao sam u skotskoj nastavu kandidatima nasilnicke voznje drze osim strucnih lica i invalidi iz saobracajnih nezgoda.pokazalo se vrlo efikasno u smanjenju nezgoda.i mi smo svi za to da se poveca bezbednost svih gradjana i ucesnika u saobracaju.e sad zasto imamo mozda najtezi test na svetu sam bog zna...treba reci misljenje bez obzira dal je kriticko

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #89 poslato: Februar 22, 2015, 05:58:39 posle podne »
Kao prvo, svaka čast profesoru Lipovcu na sadržaju u ovom cirkularnom pismu objavljenom na sajtu PKAŠS.

Kao drugo, suprotno od naslova teme na forumu, stvorili su se uslovi da se nešto promeni u ZoBS-u i "ne treba ulaziti kroz prozor, dok su vrata još otvorena".
Poštovane kolege, ne vredi samo dobacivati iz ugla, već svoje mišljenje i predloge konkretno uputiti na adresu predlagača Zakona, jer postoji mogućnost predviđena programom javne rasprave:
"Примедбе, предлози и сугестије достављају се Министарству унутрашњих послова путем електронске поште на адресу: vladan.nikolic@mup.gov.rs или на адресу Министарство унутрашњих послова, Београд, Булевар Михајла Пупина бр. 2."

Pojedinci u MUP-u, primedbe i predloge PKAŠS shvataju i tumače kao lično mišljenje Petra Rašete.
Pošaljite slobodno i vi svoje mišljenje i predloge na navedenu adresu, da dokažemo da i mi mislimo isto i da su to stvarno zajednički zaključci.
Ja sam to učinio i pre javne rasprave u PKAŠS, bez obzira što se poklapaju sa konačnim zakljucima PKAŠS, potpisao sa punim imenom i prezimenom i poslao sa email adrese auto-škole, nema razloga za strah jer argumenti su na našoj strani "1+1=2 i ne može biti ni 3 ni 5" a imamo i podršku cenjenih profesora.
Iskoristimo priliku, ko zna kada i da li će se opet ukazati.
Pozdrav.