Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87458 puta)

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #90 poslato: Februar 22, 2015, 07:51:08 posle podne »
Професору Крсту Липовцу пуно здравља и среће у животу,мало је људи који ову честитку од Бога заслужују.
Боћа,Ужице

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #91 poslato: Februar 23, 2015, 06:46:10 posle podne »
recimo,mozda da se uvedu kamere u sluzbena vozila..,pocevsi od opstinskih uprava pa na gore...,da vidimo gde vozaju nasa auta..
malo su nas bombardovali..maloo

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #92 poslato: Februar 23, 2015, 07:54:27 posle podne »
TAJ FILM NECEMO GLEDATI JER NERADE BIOSKOPI

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #93 poslato: Februar 23, 2015, 09:31:23 posle podne »
Ajmo ljudi, ne semo dozvoliti da opet bude kasno ko prošli put.  Molim vas kolege, da ne dozvolimo da nas primoraju da kupujemo kamere,kompjutere, tahografe i sl.  8) Moramo biti barem toliko hrabri da se suprostavimo !  Strašno je šta se dešava u celoj zemlji (ekonomska situacija) :(  ali ima ko o tome da misli.. Nego dajte da se mi izborimo za našu struku koju volimo i od koje živimo!!

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #94 poslato: Februar 23, 2015, 09:45:11 posle podne »
Moje  mišljenje je da treba blagovremeno izaći na proteste, vozilima po Beogradu. Što se pre organizujemo, imaćemo više prostora za manevar. Moraće sa nama da razgovaraju,  ako ne zbog nas onda zbog Evrope. Mi imamo jake argumente , tako da je nama jedini cilj da prihvate razgovor sa nama.

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #95 poslato: Februar 23, 2015, 10:01:41 posle podne »
Poštovani profesore Lipovac,
kada ste Vi postavljeni na čelo ABS pomislio sam da naša zemlja konačno kreće unapred postavljajući prave ljude na prava mesta. Ono što se Vama dogodilo,nama se događa  poslednjih nekoliko godina, ali drago mi je da smo na istoj strani-STRUČNOJ!

"NIJE BITNO KOLIKA JE VOJSKA PROTIV KOJE TREBA DA SE BORIMO,VEĆ SVETINJA KOJU TREBA DA BRANIMO"

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #96 poslato: Februar 24, 2015, 11:08:51 posle podne »
eh struka...
sustina vecine zakona trenutno je zasnovana na kaznama sankcijama ogranicenjima nadzoru...po meni to nije put za resenje prolema cak naprotiv ...BUDZET JE NEMOGUCE NAPUNITI KAZNAMA jer narod i firme nemaju vise sredstava tj para to da placaju .zato mislim da ce biti propadanja firmica...a profesor lipovac je to zaista fantasticno definisao i zaista strucno.ko razume shvatice.REKOH I DUSU SPASIH.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2015, 11:19:46 posle podne saban »

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #97 poslato: Februar 25, 2015, 06:29:47 posle podne »
 Na žalost, od vašeg organizovanja neće biti ništa...  Dao bog da bude. Ali, oni koji su prošli put bili.... Teško. A ostaće najjači, i oni se polako spremaju za novo.
Bez uvrede cenjene kolege i koleginice. Mi o ovom drvimo već polako 6 godina, i šta smo dobili. Veliko ništa. Dao nog da uspete, ali biće zatvaranja. Kuća se gradi od temelja, narod prvo da ima novaca za sve o e zajebancije, posle ćete imati i vi i država. Ako nema ko da plati... Neće biti ni posla. A vi dižite kredite i placajte ne moguće.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #98 poslato: Februar 25, 2015, 08:11:27 posle podne »
O KOLEGA RAZOCARANI...BORIMO SE. DRUGA SU VREMENA. NE ZNAMO STA CE BITI. PREDLOZI SU RAZNI.JA SE NADAM DA NECE UGASITI DEVEDESET POSTO AUTOSKOLA.PROSLE GODINE DRZAVA JE DOBILA OD ARAPA MILIJARDU EVRA. SADA JE DOBILA NOVI KREDIT OD MILIJARDU I KUSUR. SVE ZA BUDZET SRBIJE. USLOV DA SE OCUVAJU RADNA MESTA I SMANJI JAVNA POTROSNJA. MASOVNO LJUDI PUCAJU ZBOG KAZNI OPTERECENJA RAZNIH...KAZNAMA JE NEMOGUCE NAPUNITI BUDZET VEC POVECANJEM BROJA RADNIH MESTA VECEG PRILIVA NOVCA OTVARANJEM NOVIH RADNIH MESTA...OLAKSAVANJEM PORESKIH I DRUGIH NAMETA JER ZAISTA NAROD NEMA PARA.ako im je cilj ugasiti veliki broj firmica prodavnica servisa prevoznika zaista ce mo svi zajedno puci i zakonodavci i mi...preporuka kolegama ne u kredite i ne kod zelenasa posla ce biti sve manje zbog osnovnog uzroka a to je narod nema para

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #99 poslato: Februar 26, 2015, 11:16:38 pre podne »
    KOLEGE,
    zatišje pred BURU je u toku.
    Za to vreme predlažem da pratite VESTI na ovoj stranici i da se potkivate znanjem i argumentima.
    Danas sam u vestima objavio kako bi trebalo da se donosi Zakon i izmene shodno odlukama organa NARODNE SKUPŠTINE i akata koja ovo definišu.
    Iz njih se zaista može zaključiti da se ovaj NAŠ PREDLAGAČ ''ŠEGAČI SA NAMA'', JER krši svoja akta i metodološka pravila.
    Pogledajte samo kakva obrazloženja moraju da budu pri predlaganju izmena. Pa, po tim pravilima ne može da prodje nijedan njihov predlog koji smo mi označili CRVENOM LINIJOM.
Član 59 njihove METODOLOGIJE definiše sadržine OBRAZLOŽEWA koji idu uz PREDLOG.
U tački 2 se definiše: da uz razloge za donošenje izmene treba dati obrazloženje u vidu ANALIZE SADAŠNJEG STANJA, definisanje PROBLEMA KOJE ODREDBA MORA DA REŠI, definisanje CILJEVA KOJI ĆE SE PSTIĆI i sl.
u tački 4 je definisano: OBAVEZA ANALIZE EFEKATA ODREDBI:
-na koga će i kako uticati predlog
-kakve troškove će stvoriti gradjanima i privredi, naročitom malim preduzećima
-koje su to pozitivne posledice koje će opravdati ulaganja
-da li se promenama podržava stvaranje novih privrednih subjekata i tržišna konkurencija
To su bili i naši osnovni razlozi za protivljenje ovim promenama. Pa to je strašno. Oni su jači i od svojih propisa. Zaista zaslužuju organizovani bojkot, sve do njihovog kažnjavanja za očigledno ponižavanje naše struke i ne poštovanje pricipa rada koje im je naložila NARODNA SKUPŠTINA.
LICENCIRANI I PONIŽENI RADNICI U AUTO ŠKOLAMA UJEDINITE SE.
Rašeta.


uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #100 poslato: Februar 26, 2015, 02:33:49 posle podne »
tvrdim da i ovaj put javna rasprava predstavlja samo paravan koji je predlagac izmena i dopuna zobs-a koristi da bi prikrio svoj diktatorski i apsolutisticki karakter i svojim odlukama o prekrajanju zakona umanjio i jos vise unizio ustavna prava gradjana.cela ova suma zakona i pravilnika i njihove ceste izmene,dopune i promene sluze nasim gospodarima zivota i smrti da nam nedozvole ono sto nam je garantovano USTAVOM  a ustav je prvi i osnovni zakon iz kojeg mogu i treba da nastanu svi drugi zakoni koji su u stvari podustavne kategorije i nesmeju biti u koliziji sa ustavnim pravima,ucescem na javnim raspravama mi njima dajemo alibi i legalitet da nam vezuju ruke,prave budale i epizodiste  od nas u nasim rodjenim zivotima.zakasnili smo sa izlaskom na ulice,na ulicma smo trebali biti dok je trajala javna rasaprava  jer bi jedino tako mogli da uticemo na buduce dogadjaje.pa nije skupstina tu da ako je nasa donosi zakone protiv nas.drzavu i skupstinu ne cine slova na papiru nego ljudi a ovu nasu drzavu i skupstinu kontrolisu losi ljudi. nemozemo se  odupreti mrtvim slovima na papiru,ako hocemo promenu na bolje moramo se suprotstaviti ljudima koji nam cine to sto nam cine a to na javnim raspravama koje oni organizuju i  institucijalnim instancama koje kontrolisu nije moguice.sta nam ostaje pa...devedest i neke zvizdao sam i lupao u serpe,dvehiljadite isao sam na beograd,sad onomad opet sam isao na beograd stiroporom....sve je to ista fela pokazalo se da su oni svi pisali u istu tikvu i mislili na sebe...nesto mislim jebes beograd....mator sam da uzmem tudj pasos... a.... da uzmem zivot u svoje ruke pa nek bide kakao bide.kad budete da se resite na gradjansku neposlusnost mozda se i vidimo u nekom beogradu....

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #101 poslato: Februar 27, 2015, 04:21:15 posle podne »
tako je uviz...samo nemoj kod zelenasa jer ostaces bez usiju,,,LEPO JE TO UOCIO PROFESOR LIPOVAC...REKAO JE SUSTINU SVAKA MU CAST. Recimo zatvor je vrlo isplativ 1ooo dinara dnevnica i imas dorucak rucak i veceru...xecina radnika u srbiji radi za 1ooo dinara al nema dorucak rucak i veceru....mislim zaista skicno tvom razmisljanju...kuda plovi ovaj brod....zakonodavci nisu ugrozeni jer stzu novi krediti.... SUSTINA JE DA NAROD NEMA PARA VIDM JA TO JASNO PO MOJIM KANDIDATIMA JER NEMAJU PARA DA PRIJAVE ISPIT

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #102 poslato: Februar 27, 2015, 10:50:45 posle podne »
Mislim da predlagač i gosp.Rebić nisu adresa na koju  trebamo da se obraćamo. To je moje mišljenje, zato što do sada nismo imali uspeha, pa prosto mislim da ti ljudi nisu naša adresa :)

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #103 poslato: Mart 01, 2015, 07:54:12 pre podne »
Struja, sokovi, gas, umesto da pojeftine, treba da poskupe,. Prethodna milijarda je bila za pokrivanje budžeta, penzije, plate... Policiji i još nekima će umanjiti plate za 8%. Železaru su hteli ameri i da otpuste radnike, iz administracije će leteti oko 40.000 radnika. Poreze digli i koje kakve namete. Policijske kontrole rigorozne. Prešao sam za tri dana 1500 km, i samo u srbiji sam vidio policiju. Pune budžet. AV je pozvao investitore da ulažu   u Srbiju, jer je plata 170, evra. A ne za naš i vaš boljitak.

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #104 poslato: Mart 02, 2015, 12:46:39 posle podne »
Koliko vidim, i dalje se ispiru usta sa auto školama na sredstvima javnog informisanja. Upravo u jutrošnjem dnevniku na RTS-u je pomenuto od strane MUP-a da MUP nije ništa novo predložio već samo hoće da primeni davno usvojene odredbe kao i da sprovede reformu i modernizaciju u obuci vozača.
Također je i pomenuto da se škole dele na dve struje (što je i tačno) od kojih jedna zagovara povratak na staro (kakva budalaština) a druga je pak spremna da prihvati reforme. Verovatno je to iskorišćenu za besplatnu reklamu auto škole Desetke Plus čiji se vlasnik pojavio u emisiji i koji, eto, deli savete šakom i kapom u vidu udruživanja radi zakupa poligona, a možda bi čovek želeo i svoj da iznajmi...

Smatram da je krajnje vreme da se uozbiljimo gospodo, udružimo snage i organizujemo proteste bez obzira na to u kakvoj smo poziciji i u kojem svojstvu u obuci kandidata.