Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87709 puta)

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #105 poslato: Mart 02, 2015, 04:33:14 posle podne »
problem je dubLje prirode...razocarani je rekao istinu pobegao covek iz ovog posla...skoro sam za nis putovao sablasno deluje autoput...samo turski kamioni i turske kafane rade.ja usao i cak na turskom mi se obrati konobar...znaju to u mupu,a nama reforme.pitanja na testu tipa ugao za talice skrivajuci farovi i kojekavi propisi su cuda napravili.DESET POSTO NEGATIVNIH NA TESTU JE OSTAVILO BEZ POSLA NA STOTINE INSTRUKTORA...PO NJIMA JE SVE U TEORESKOM DELU...AL ISLJUCIVI SU I ISKLJUCILI SU SVE IZ RADNE GRUPE.NEMA CAK NI ALVIROVICA  Ptofesor lipovac je upotrebio tec   odozgo....ako ovo sve usvoje kraj ce biti za vecinu.imaju ljudi i poligone i kamere jedino sto nemaju to je posao.nemaju ljudi novac

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #106 poslato: Mart 02, 2015, 07:13:14 posle podne »
http://www.kurir.rs/vesti/politika/bruka-parlamenta-bacili-128-miliona-na-sistem-koji-ne-radi-clanak-1693607

Evo kolege jedan strašno dobar tekst a vezan za našu situaciju vezanu za uvođenje video nadzora i računara za polaganje....pposlanici se plaše da ne pukne sistem u toku sednice pa šta će onda!!!!! al njih plaćamo MI,a šta ćemo mi kad nama u toku polaganja pukne internet ili popodne kad treba uneti sve što smo danas radili u centralni računar a pukne veza....sutra ujutru dođe inspektor i ĆAO-ZDRAVO

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #107 poslato: Mart 02, 2015, 09:25:00 posle podne »
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/1846100/%C5%A0ta+radite%2C+bre.html
Na kraju ovog snimka imate o nama.
Evo nekih delova ove emisije:
Branislav Pejović iz MUP-a kaže da je Privredna komora auto-škola Srbije predložila uvođenje i video-nadzora u sprovođenju praktičnog ispita.
"Međutim, nakon kadrovskih promena u ovoj organizaciji dobili smo dopis u kojem se ukazuje da je audio-video nadzor udar na dostojanstvo auto-škola i kandidata, što ukazuje na situaciju da u auto-školama postoje dve struje – jedna koja je za uvođenje sistema i druga koja je za povratak na staro stanje", kaže Pejović.

Vidite sta se desava kada grui neodgovornih ljudi das da budu na celu Komore, jer oni imaju kooperativniji odnos sa Branimirom Pejovicem.
Spasoje je ostao dosledan sebi: Veran neverstvu.
Profesor Vujanic je poceo da nas brani. To nesto, moyda znaci.
Stručna javnost kaže da nema ništa protiv uvođenja video-nadzora, ali da onaj koji to propisuje mora i da plati uvođenje novog sistema.
"Ukoliko država nalazi da je to opravdano i neophodno, onda neka država uzme instrumente u svoje ruke, nabavi ih i kontroliše rad. Zamislite da policajce naterate da sami kupuju pendreke i pištolje jer će da rade posao koji zahteva da budu opremljeni tim sredstvima", kaže Milan Vujanić sa Saobraćajnog fakulteta u Beogradu.

Ipak je možda ovo znak da se nesto kreće. Zatišje pred buru. Budite spremni. Sada sve zavisi od nas i naše spremnosti da se borimo za svoju struku.


saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #108 poslato: Mart 02, 2015, 09:53:09 posle podne »
demokratija podrazumeva volju vecine glasanjem...PITANJE PETRU KO JE I U IME KOGA PREDLOZIO VIDEO NADZOR U VOZILIMA I KO JOS IMA PECAT KOMORE...

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #109 poslato: Mart 02, 2015, 09:56:48 posle podne »
Molio bih Petra za odgovor vezano za kriterijum na testu I da li je predat neki predlog, hvala.

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #110 poslato: Mart 02, 2015, 10:00:32 posle podne »
Znam da je off I nije bas za ovu temu, al vidim da se samo ovde postuje pa zato ovde pisem.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #111 poslato: Mart 02, 2015, 10:55:18 posle podne »
Da Vas podsetim.
Prosle godine je pocela aktivnost grupe ljudi u Zajednici koji su navodno imali bolju komunikaciju sa Branimirom Pejovicem od mene. Sve je pocelo u Novom Sadu.
U Beogradu smo Profesori Veselinovic, Dragac i ja dali ostavke i vodjstvo u Zajednici je preuzela prelazna trojka u sastavu Milosevic, Krstic i Mudrinic. Njima je predat i pecat. Neko je od njih potpisao taj papir sa kojim sada "mase" Branimir Pejovic. Sada mi je zao sto sam to dopustio.
Pitanje testova je definisano Pravilnikom. Cim je pravilnik preko noci promenjen u tom smislu, ja sam napisao dopis MUPu. Po tom pitanju nastupa borba kada se budu menjali Pravilnici, a morace, jer ce se Zakon menjati.
Zato moramo biti spremni na borbu. Prvo da se u Zakon ne ubace gluposti o kojima smo jasno zauzeli stav na nasim JAVNIM RASPRAVAMA, a zatim da se REDEFINISU I PRAVILNICI.
Budite spremni. Sve od Vas zavisi. NE od mene.
Raseta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #112 poslato: Mart 03, 2015, 07:37:08 pre podne »
SRAMOTA I BRUKA...devedesetpet posto ljudi pred kamerama drasticno menja ponasanje zato postoje glumci voditelji emisja pa cak i oni kao profesionalci ponavljaju scene....o tom aspektu mi pricamo.a taj ko je to predlozio zaista ne znam sta reci...

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #113 poslato: Mart 03, 2015, 10:44:49 pre podne »
Definitivno, poznata situacija od ranije a i za ubuduće: ono što nije prikazano na RTS-u, kao da se nije ni dogodilo.
Kapu nam kroje oni koji imaju pristup medijima.
Javnost ne zna da se javna rasprava vodila u PKAŠS i na saobraćajnom fakultetu u Beogradu, niti je čula stavove struke.
Stavovi pojedinaca ne mogu biti merodavni,
- niti je Pejović jedini saobraćajac,
- niti je Vujanić jedini profesor iz struke,
- niti je 10+ jedina auto-škola u Beogradu a kamo li u Srbiji.
Ukoliko ne uspemo da se izborimo za medijski prostor, ne možemo očekivati podrušku pogrešno obaveštene javnosti.

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #114 poslato: Mart 03, 2015, 06:41:26 posle podne »
Najpouydaniji kriterijum za polaganje teorijskog ispita je video nadzor i polaganje na kompjuterima tada ce poloziti onaj sto zna  ko nezna naucice i tada nema ni po babu ni postricevima. Utom slucaju se nece mnogo razlikovati procenat prolaznosti od skole do skole ovo nece pogoditi one skole koje ce i dalje zadrzati isti procenat proaznosti nego one skole kod oni skola gde naglo padne procenat prolaznosti uvodjenje video nadzora i polaganje na kompjutere je idealna stvar za auto skole samo da ta oprema nije skupa . TRAZILISTE GLEDAJTE

robyn

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 72
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #115 poslato: Mart 03, 2015, 09:20:44 posle podne »
Tako je Vaso!

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #116 poslato: Mart 03, 2015, 09:25:40 posle podne »
rasprava je gotova zvanicno...ZAKON BI TREBAO BITI U SKLADU SA MOGUCNOSTIMA KANDIDATA AUTOSKOLA I DRZAVE.EKONOMSKE MOGUCNOSTI SVIH NAS SU MALE.zapanjen sam saznanjem da medju nama vladaju dve struje.tacno je da dosta autoskola uz obuku ima i tehnicki pregled vozila pa mogu opstati i kupiti opremu.mi koji smo ulozili sve u autoskolu smo osudjeni na propast.znaci ne vredi strucnost znanje trud rad ...

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #117 poslato: Mart 05, 2015, 04:56:54 posle podne »
Mene su danas bili u kontrolu iz naseg supa redovna kontrola kao i to odma posle polaganja jer sam imao polaganje juce .Urazgovor sa njima oni kazu nabavljajte kompjutere i video nadzor da vam nebude kasno jer kazu mismo vama na vreme poslali obavestenja jer necete imati polaganja posle 25.04.2015.god kao navodno da se neponovi 25.10 2013. god. i tada koje svatio to na vreme je poceo sa radom po novom ko nije ostao je nakon 5 ili 6 meseci pa poceo opet po novom. Oni kazu da je ovo definitivno i da nece biti nikakvih izmena ili pak promena. HFALA BOGU SVE MIJE BILO PO PS. pozdrav

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #118 poslato: Mart 05, 2015, 06:28:43 posle podne »
E moj Neco
sada me Ti iznenadjujes.
Zar mislis da oni to ne ocekuju.
Ako je tako, samo napred.
Svi u nabavku racunara.
JA MISLIM, OBRNUTO.
Sada nam je sansa da im pokazemo da  smo jaki. Ako pokleknemo nisu nam oni krivi nego mi. Na taj nacin cemo imati oko 200 auto skola u Srbiji. Da li je to cilj. Gde nam je solidarnost.
I daljem  TVRDIM.
NE POPUSTAJTE. SPREMITE SE ZA STRAJK.  DOSLO JE DO GRLA. VISE NE MOZEMO DA IZDRZIMO. A NI NAROD, tj kandidati.
Na Vama je.
Raseta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #119 poslato: Mart 05, 2015, 10:49:58 posle podne »
podatak ostace dvesta skola je preuvelican ostace pedesetak skola...ljudi ekonomski zakoni su neumoljivi.zakon ponude i traznje.zbog smanjenja plata doslo je do drasticnog pada traznje.proizvode nema ko da kupi.pucaju butici prodavnice male firmice .to je i nas problem.veliki pad potraznje tj polaganja,MENI JE NESTVARNA PREPORUKA PREMIJERA VUCICA O PREDUZETNISTVU.KAO NAROD NISMO PREDUZIMLJIVI. PA KAKO DA OTVARAS NOVE RADNJE I FIRMICE KAD I POSTOJECE PUCAJU.OTVARATI NOVU FIRMU GDE DRASTICNO PADA TRAZNJA JE SULUDO.MI UKZUJEMO NA STANJE I NISTA DRUGO.AKO NAS ZAKONOM OBAVEZU OPSTACE KO IMA NOVAC KO NEMA KAO PETSTOTINA SKOLA ZATVARANJE.JA KO ZELENASA NECU A NOVAC NEMAM..U PRAVU JE UVIZ SVOJ ZIVOT U SVOJE RUKE