Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87438 puta)

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #120 poslato: Mart 06, 2015, 09:47:58 pre podne »
Dobro, i ? 

Hoće li neko preduzeti inicijativu i pokrenuti proteste  ?

Mislim da je krajnje vreme da se ima makar okvirni plan i termin. April kuca na prozore...

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #121 poslato: Mart 06, 2015, 05:54:54 posle podne »
Pero, trebalo bi Zaštitniku građana, kao instituciji, zahvaliti na tome što se, za razliku od nekih, udostojio da odgovori na upućen dopis od strane PKAŠS, ali ga treba upozoriti na nesmotrenosti izrečene u zadnje dve rečenice odgovora:
1 - obrazloženje nemogućnosti da odmah postupi po našem dopisu, zbog toga što se: "... prevashodna nadležnost ovog organa ostvaruje kroz postupanje po pritužbama građana ...". Pa valjda smo i mi iz PKAŠS i kandidati u našim auto-školama GRAĐANI ove zemlje;
2 - takođe, da nismo mi krivi za ograničene resurse i kapacitete kojima raspolaže ta institucija;
3 - i pored izrečene zainteresovanosti da u DALJOJ PROCEDURI reaguje, imajući u vidu i primedbe iz dopisa PKAŠS; upozoriti Zaštitnika građana da od predlagača Zakona (po službenoj dužnosti) NA VREME traži dostavljanje nacrta Zakona, jer se može desiti da pre upućivanja Vladi i Narodnoj skupštini, predlagač uopšte ne zatraži mišljenje Zaštitnika građana, a posle će biti KASNO.
Nije korektno da Zaštitnik građana očekuje da imamo razumevanja za ovakve nesmotrenosti u trenutku kada se donosi veoma bitan Zakon za GRAĐANE ove zemlje, i da ne reagujemo na rad te institucije.
Ukoliko mu ove primedbe ne dostavimo, misliće da nam je "ZAMAZAO OČI" i neće ništa preduzimati.

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #122 poslato: Mart 06, 2015, 09:44:06 posle podne »
institucija zastitnik prava gradjana je samo jos jedan dodatak na pravni lavirint iz kog izlaza nema,bukvalno samo jos jedan salter obmane koji vlastodrscima sluzi da gradjanima produze slepi put i dodatno iscrpe i to malo vere da u srbiji postoji pravni sistem koji odgovara standardima EU.jedino moguce uticanje na stanje u bransi i drzavi je gandijevski pristup,totalna pasivizacija i nesaradnja sa rezimom.ako ste pratili "sukob" i medijska prepucavanja izmedju ministra odbrane Gasica i zastitnika gradjana Jankovica mogli ste da zakljucite ko je tu kosio a ko vodu nosio.petar je u pravu"NE POPUSTAJTE. SPREMITE SE ZA STRAJK.  DOSLO JE DO GRLA. VISE NE MOZEMO DA IZDRZIMO. A NI NAROD, tj kandidati.
Na Vama je."

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #123 poslato: Mart 07, 2015, 08:40:27 posle podne »
O vo je nemoguce kao da samo nas sedam osam vlasnika auto skola stalno na ovom forumi ispade kao da samo nama ove promene neodgovaraju a ostali cute i nekomentarisu nista kao da im je sve potaman pa cute i cekaju pa kako bude .Dobra stara izreka  DOK DETE NE ZAPLACE MAJKA MU NEDA SISE i mi dok nebudemo slozni i jedinstveni nema od ovog nista .Drage kolege samo neznam dokle ce PETAR u svemu ovom izdrzati i samo me stra da i on nepoklekne jer nema nase podrske koliko bi trebalo da ima.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #124 poslato: Mart 08, 2015, 09:10:02 pre podne »
STRAH JE MEDJU NAMA ZATO NEMA VISE LJUDU NA FORUMU. mi kao struka smo rekli svoje.strucna javnost tj profesori lipovac i vujanic su takodje rekli svoje misljenje.ja predlazem sledece.da se napravi obrazac upitnik dal se slazemo sa svim ovim i dal imamo mogucnosti da isfinansiramo to.po okruzima da svaka skola popuni taj izvestaj i dostavi postom i tada ce mo tacno videti koje struje postoje medju nama.obrazac ne trba da bude na memorandumu pkass vec obican jer siguran sam da i tih stotinak autoskola koje nisu clanice komore su vecinom protiv.spisak prvnih lica koja su dobila dozvolu imamo.OVIM BI POSTIGLI TACAN PRESEK STRUJA I VIDELO BI SE KO NEMA MOGUCNOSTI KO JE ZA SVE OVO PREDLOZENO ZAKONOM I KO SE PLASI I NECE DA SE IZJASNI.

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #125 poslato: Mart 08, 2015, 03:47:03 posle podne »
SVIM KOLEGINICAMA LEPSEG POLA IZ AUTO SKOLA SIROM SRBIJE CESTITAMO PRAZNIK 8 MART PUNO SRECE ZDRAVLJA I STO MANJE SEKIRACIJE U DALJEM RADU ZELI KOLEKTIV AUTO SKOLE N E C O- S I G N A L  RASKA

Neco

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #126 poslato: Mart 10, 2015, 06:21:30 posle podne »
Dobro je ako je ZATISJE PRED BURU negome stra da nebude ona stara dobra izreka TRESLA SE GORA RODIO SE MIS

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #127 poslato: Mart 10, 2015, 09:28:51 posle podne »
Neco,
slazem se da zatisje pred buru ne treba da znaci da ne diskutujemo na forumu.
Pre neki dan su me zvali iz MInistarstva finansija i privrede vezano za nas dopis i primedbe. Videcemo sta ce biti.
Ljudi javljajte se na forum.
Probudite se.

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #128 poslato: Mart 11, 2015, 07:03:38 posle podne »
S obzirom da svi ćute,da niko nema nikakvu ideju,da na forumu sem 6-7 ljudi niko-ništa mogu samo da konstatujem da mi je JAKO drago što tako veliki broj kolega ima na raspolaganju 5-6000 evra za ovo sadašnje iživljavanje glavešina.....ne zaboravite,danas kupite računare sa i3 jer su najjeftiniji,a oni sutra izmisle nešto pa vam ni to nije dovoljno...tražili zujalice i signalne lampice-mi ugradili..eeee sad nije dovoljno,ajmo kamere,vodite računa kojom rukom čačkate nos......jja sam ogorčen ovime što nam se radi i iz principa N E Ć U   više da ulažem u nečije fotelje dok narod( pa i ja) grca sa računima za struju,telefone.....danas smo dobili ponudu od neke "kompjuteraške" firme,prvi put čujem za njih cene su ludilo,video nadzor takođe,samo me interesuje da saznam ko se krije iza svega ovoga jer je ovaj "kajmak" više nego dooobar...braćo i sestre krajnje je vreme da se prizovemo pametu,ja nisam bundžija po prirodi,ne prozivam nikoga i ne pozivam nikoga na bunt ali da li ovome svemu ima kraja?poštovane kolege želim Vam ugodno predstojeće proleće :'(

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #129 poslato: Mart 11, 2015, 10:25:43 posle podne »
Cela situacija se resavala pre mnogo vremena jednog decembarskog dana, ali mnogi su zurili da ispune uslove u uzmu brzu lovu na polaganju, tad su imali preca posla dok mi koji smo bili na protestu glumili smo budale.Da ste tad drage kolege zeleli da im svi pokazemo zube i da nismo pristali na lazi Simica i drzavnog sekretara onog Vanje.Sad bi radili i pricali o drugim temama, a sad oni biraju svoje trgovacke putnike preko kojih ce raditi, koji ce im donositi novac sa obe strane zakona.Ko prezivi prica ce.....
Zasto ne mogu da okacim slike sa protesta?Stalno izbacuje gresku.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #130 poslato: Mart 12, 2015, 07:22:28 pre podne »
XXL,
ajde da se ne vracamo u proslost.
Sada imamo jos vecu sansu nego tada.
Lako je biti general posle bitke.
Sada je ponovo vreme za odlucujucu bitku.
Inace, glumaca uvek ima i bice, kao kukolja u zitu.
Sta mozemo. Takvi smo i iz svojih koza ne mozemo lako izaci.
PONAVLJAM, PO KOYNA KOJI PUT.
UDRUZIMO SE, BUDIMO ISTRAJNI I REZULTAT JE SIGURAN.
AKO TOGA NE BUDE ONDA SMO "OBRALI I ZELEN BOSTAN I SVO TRNJE PO POLJU"
OBUSTAVA RADA, ZASTO NE? Zar to ne rade i drugi. (ali kulturna)
NA KRAJU KRAJEVA ZASTO NE JOS JEDNA POSETA NASEM GLAVNOM GRADU?
VIDIMO SE I CUJEMO.



xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #131 poslato: Mart 12, 2015, 07:24:00 posle podne »
Petre, istu energiju si imao i ranije, samo tu energiju treba usmeriti i istrajati do kraja.Ljudi su u problemu, treba pozvati sve ukljucujuci i kandidate koji su takodje ogorceni.Ako treba pokazati svima, stati sa polaganjima jer jedino tako ce neko cuti za probleme auto skola i polaganje.Dotle nam se smeju isto kao za sva obecanja koja smo da sad dobili.
Ne zelim da se pravim pametan, ali krajnje je vreme da se predje sa reci na dela.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #132 poslato: Mart 15, 2015, 02:32:49 posle podne »
e moje kolege...o dva sveta ja pricam mesecima...nas sirotinje i zakonodavaca,,,moramo se boriti. citam po forumima izgleda da je kolegi INSTRUKTORU LETENJA NESTALO GORIVA U HELIKOPTERU...NEK IM JE VECNA SLAVA,,,slican je i nas problem i problem kandidata...moramo pokusavati na sve nacine i dobro petar postupa zalbe i dopise sto vecem broju institucija valda ce nas neko cuti...

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #133 poslato: Mart 16, 2015, 12:54:31 pre podne »
Ljudi, da li ste gledali emisiju SAT???
Ako niste, pogledajte na sajtu RTS-a.
Ministar unutrašnjih poslova je izjavio (i ostao živ) da je audio-video nadzor u auto-školi potreban da bi se ustanovilo da je kandidat stvarno bio na ispitu i polagao isti???
Obavestite čoveka da je član komisije na polaganju i njegov predstavnik, licencirani ispitivač - saobraćajni policajac!!!

Vasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 31
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #134 poslato: Mart 16, 2015, 12:51:14 posle podne »
Pero, reagovanje na emisiju SAT je sasvim na mestu.
Šta misliš, da li da zatražimo sastanak sa ministrom pre ili posle njihovog konačnog teksta nacrta Zakona.
Mišljenja sam da bi bilo bolje pre.
Pozdrav.