Autor Tema: Vreme je da se izadje na ulice.  (Pročitano 87475 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #150 poslato: April 04, 2015, 09:15:58 posle podne »
mogu i licno da posvedocim da je Petar Raseta uveo racunare u teoretsku obuku u Apatinu jos davne 1991,od tada su u Apatinu umrla predavanja i obuka od 40 casova voznje,i preslo se na moderno ucenje pomocu racunara bez predavaca.ali sada eto sve se vratilo unazad..,i napokon u Apatinu imamo predavaca i nekog ko ne samo da zna znanje nego zna kako znaje dati,  i iz struke je(predavacica iz Sombora).
« Poslednja izmena: April 04, 2015, 09:28:01 posle podne apatinus2 »
malo su nas bombardovali..maloo

Vlada123

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #151 poslato: April 05, 2015, 10:10:57 posle podne »
Raseta je jedini koji nece uvesti video nadzor, svi ostali uvode. Hvala na odgovorima.

igor77

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #152 poslato: April 06, 2015, 08:50:38 pre podne »
Ne samo Rašeta,ima i nas koji nismo kupili i ne znam šta ćemo,jer nemamo novac za skupu investiciju!

hajro

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #153 poslato: April 10, 2015, 07:22:11 posle podne »
Postovane kolege.
Evo da se i ja pridruzim bojkotu video nadzora.Kada bi bili jedinstveni niko to nebi trebalo da ugradi niti bi nam oni mogli zabraniti adi.Neka ga ugradjuje onaj ko želi da nas nadzoriše.Svaka čast Rašeti što se lavovski bori za naše interese.Predlažem mu da u  ime ZAŠS izda apel svim autoškolama da 25.04.bojkotuju video nadzor, čak i one škole koje su ga ugradile.Šta će se desiti ako predlog video nadzora ne prođe na Ustavnom sudu. Ko će platiti odštetu zatvorenim školama.U tom slučaju ZAŠS morala bi se pojaviti sa jedinstvenim odštetnim  zahtevom za sve "ugašene" auto škole.
Samo ako budeme jedinstveni i poštovali Rašetine predloge možemo uspeti u našim zahtevima.
Pozdrav svim i uspeh u potpuno opravdanim zahtevima.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #154 poslato: April 10, 2015, 07:31:39 posle podne »
kod zelenasa mi koji nemamo...ili odustati.drakonski zakoni i uslovi su samo za autoskole.ko ima novca kupice sve.odgovorno i proverljivo tvrdim da trenutno u srbii radi oko cetristo instruktora ostli instruktori cekaju bolje vreme...kazu bice bolje od nove godine.petar je hrabar i istrajn svaka cast .ostli se plase da kazu svoje misljenje

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #155 poslato: April 10, 2015, 09:47:21 posle podne »
U jednoj Americi 35$ deli vas od vozacke dozvole, nama traze nemoguce.
Treba obustaviti sve do daljneg i neodustajati od svojih namera da shvate ozbiljnost profesije.Jer niko nece ostati gladan, a ako nastave ovako polagace se kod Mirka i Mladena Alvirovica posto su oni sad zastupljeni u patrolama i uvidjajima.
Rugaju se Srpskoj deci i njihovoj edukaciji, napravili su nauku, a nisu smanjinili nezgode.
Represijom stvaraju bunt kod mlade populacije,jedinu uspevaju da napune budzet i stvore sredstva sebi za plate.
Kad budemo imali standard zapada, onda nek traze ova cuda dotle treba im pokazati zube.
Povesti kandidate i sve skole koje rade i koje su prestale da se zastiti struka, jer ako ne pomognemo svi zajedno nece se niko setiti auto skola da im pomogne.
To ovi politicari sa instant fakultetima i prvim zaposlenjem ne razumeju, oni misle da je ovo zapad i evropska unija.
Samo zube im pokazati i istrajati u zahtevima, jer ne mogu da se poigravaju sa svojim narodom.

Branislav

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #156 poslato: April 14, 2015, 06:59:38 posle podne »
Kako je sve ovo lepo moglo da se odradi u cugu,bez dopisa,bez reagovanja...
Jednostavan sastanak auto skola u gradu gde se nalaze.
Jednoglasno se auto skole dogovore (ali tesko) da niko 25 nece obezbediti kamere,ili racunare. Bas niko.
Sta bi Mirko i Slavko Alvirovic pitali neku osobu iz MUP/a. Sta cemo sad !?
Da zatvore sve skole ne mogu.
Agencija organizuje seminar. Niko se od instruktora ne pojavi,i opes sta sad.!
E u tom slucaju bi doticna gospoda zvale predstavnike na razgovor.
Ovo , voznja levo desno,tamo ili ovamo , nista ne znaci. Mup ce da popusti samo pod uslovom da oni nisu spremni. Prica , da auto skole nisu u mogucnosti da kupe kamere, ali bice ako se odlozi jos neki mesec je glupost.
Drugo, da li bi se ovoliko skole bunile da se posle teoretske obuke, odmah zapocne i prakticna obuka, a na kraju kandidat polaze teoretski i prakticni deo ? Ne naravno, bilo bi nam lepo. Da li je neko ovde svestan da su ugrozene samo auto skole koje nemaju mogucnosti da nabave opremu. Izacice verovatno manje skola nego sto obecavaju,ili ce izaci da ne budu crne ovce,ali su se vec opremile i racunarima i kamerama. Vise od polovine auto skola bi zelele da se druga polovina zatvori, a kukaju kako im je zao , kako je strasno to sto se desava,a prste automobili u obuci od 15, 20.000 eura. Ovo su cinjenice,moze da pise ko sta hoce.
« Poslednja izmena: April 14, 2015, 07:04:53 posle podne Branislav »

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #157 poslato: April 14, 2015, 07:44:39 posle podne »
E moj Branislave,
bas si otkrio Ameriku. Tako kako Ti mislis bi bilo najeekonomicnije, ali je nemoguce, jer tek tako bi se sakrili oni koji jedno misle a drugo rade.
Setnjom po Beogradu cemo bar da vidimo ko misli isto sto i cini.
Rezultat ce sigurno biti dobar ako ima mnogo onih koji zaista ozbiljno shvataju ovu situaciju i shvataju da je moguce slogom nesto i uciniti.
Pokazite se junaci.
Dosta je "laprdanja".
Raseta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #158 poslato: April 14, 2015, 08:41:35 posle podne »
TAKOJE PETRE.ZAKON JE PISAN I ODGOVARA NOVOBEOGRADSKIM SKOLAMA.POLA MILIONA LJUDI NA MALOM PROSTORU RED VELICINA CRNA GORA NA MALOM PROSTORU.POSLUJE DESETAK SKOLA NA TOM PROSTORU.A PROVINCIJA.....ZAMISLITE JADNE KANDIDATE KOJI PUTUJU NA NASTAVU 50 KM. PA LJUDI DVADESET GODINA U CRNOJ GORI NEMA TESTOVA ZA POLGANJE D KATEGORIJE I LICNO ZNAM BAR DVESTA LJUDI KOJI SU U CRNOJ GORI POLAGALI D KATEGORIJU. 70 POSTO VOZACA GSP BGD JE POLAGALO U CRNOJ GORI I ODLICNI VOZACI...BRANISLAVE NISI U PRAVU...JA LICNO IMAM SVE CAK I POLIGON U VLASNISTVU ,,,JA SE BUNIM SAMO DAL JE USTAVNO DA DETE OD SESNAEST GODINA POTPISUJE UGOVOR O NADZORU JER JE MALOLETNO..UZECE LJUDI  NOVAC KOD ZELENASA AL PROBLEM SISTEMA OBUKE CE OSTATI..PRAVO NA RAD SMANJENJE USLOVA I CENE KOSTANJA OBUKE TO JE SMISAO.PROF DOKTOR KRSTE LIPOVAC JE LEPO REKAO KOLAPS POGRASNOG SISTEMA...I PETAR KAZE DA JE STRUKA  NAUKA IZBACENA...A MI MALI SABANI...KAD POPUUCAMO RASPRODAJA IMOVINE VOZILA I NECEMO PROPASTI
« Poslednja izmena: April 14, 2015, 08:46:06 posle podne saban »

Branislav

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #159 poslato: April 14, 2015, 10:20:16 posle podne »
Sabane, verovatno nisi razumeo sta sam napisao, ali nema veze. Evo opet,necu da pominjem citat  RASETE.
1) Ako mi neko da kamere,ja cu ih postaviti.Nemam sta da krijem,svako posluje kako mu je volja. Necu da pominjem novac,niti me zanima.
2) Pominjes Beograd pa da ti odgovorim. Zamisli kvadrat 5km x 5 km, i u tom krugu tacno 9 auto skola. Svako uzme po trunku. Znas li  ko u prvom krugu ima najvise kandidata,mislim na teoriju ? Onaj koji je pise.
3) Moja kirija je 48.ooo rsd, a tvoja ?
4) Da ti svi kandidati sa police u kancelariji poloze testove ( mislim na one koji su odustali posle 3 puta) da li bi bio srecniji ? Bi ?
5) Od ovih 9 skola koje sam ti naveo, da li znas da svi imaju kompjutere, a ne rade svi punom parom,CAK jedva krpe kraj sa krajem. Znas li zasto su uzeli komp.? Iz inata, samo da se ne zatvore , da ne ispadnu mali u tudjim ocima, a ispod ponosa im je da predju kod drugog da rade.
6) Evo ja ti garantujem,a znam sigurno da je uzet prostor za snimanje od strane MUP/a , ali jos nije aktiviran.Za to treba 10min.
7) Posle novog zakona, da li smo ocekivali da ce se kandidati manje upisivati. Jesmo, a upisuju se kao i pre. Nije problem u kamerama ako regularno radis. Problem je sto su testovi opsirni a mi nemamo posla dok kandidat ne polozi. E tu je problem, ali ga mi trazimo u drugim stvarima.Svi smo kukali na prosli zakon, da se zamene uloge, prvo test pa voznja, a sada bi da tako opet bude. Kompjutere da ukinu verovatno nece,bilo bi suvise neozbiljno od strane MUP/a, ali za kamere ima prostora. Nece oni to da odloze zbog nas,nego zbog njih.
8) Ovo je zadnje, necu da smaram. Vidim da si ok kolega i s obzirom da imas svoj poligon, da li si razmisljao da ga ustupis i drugim kolegama koje nisu u mogucnosti da ga koristeali  bez nadoknade. Bar za prvo vreme dok se ne snadju. Ili da ustupis racunare nekim kolegama,bar da na njima polazu njihovi kandidati dok se i oni ne obezbede.

ZA RASETU

Neke kolege misle da sam provokator,a verujte da nisam. U gov.. sam do guse, ali me nervira kada ne mogu da procitam post, u kome nema tacke ,zareza, ili kad neko ne moze ni recenicu da sastavi, a pise nesto sto je cuo sa strane, pa sebi sastavio neku pricu koja nema veze. Dalje,gos Raseta,svako ima spravo na svoje misljenje.Ja mogu a i ne moram da se slazem sa Vama,pa iznosim svoje misljenje. Bez ljutnje. Seselj je mislim najnacitaniji  politicar. Ima znanje, ali od sve te zbrke ne bori se za boljitak svih neko vise za svoje ideale. Vodi borbu zbog sebe a treba mu pomoc ostalih,i dokle. Vi ste sekretar zajednice,imate pravilnik u malom prstu, pa me zanima sta se to promenilo u korist auto skola godinama unazad pored svih apela ? Nisam ja otkrio Ameriku. Napravite sastanak i da svi bojkotujemo uvodjenje kamera,racunara i seminarima. Kad nas sve zaboli po dzepu da vidite ujedinjenje. A lako cemo za one koji se toga ne pridrzavanju. P.S. Sto se tice staticke IP adrese,i tu imamo lufta. Preko nje, moze da se pristupi bilo kom racunaru na toj adresi,a niko nema pravo da zaviruje u moj kompjuter ako je privatno vlasnistvo. Mogu da ga zakljucam, ali necu,i sta sad ? Dale, za 10 racunara protok interneta 10/1. Po papirima i racunima ce biti, ali neka mi se neko javi ko ima tacan protok koji placa. Mislim na 10/1, ili kablovski (npr) IKOM i da ima staticku IP adresu.

Ljudi , laku noc,kupio sam kameru pa idem da je ugradim u spavacu sobu.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #160 poslato: April 14, 2015, 11:05:18 posle podne »
Ma Branislave,
ja se sa tobom u potpunosti slazem, ali iz iskustva znam sta daje najbolji rezultat. Probali smo i sa tim. Imali smo sastanak, ali neznam da li si ti bio na njemu. Budi nekada, pa da vidis kako je pomiriti rogove u vreci. Zato se ovde sve vidi. Pravo da ti kazem meni u mojim godinama nije do "lomatanja" po ulicama Beograda, ali se zaista slazem sa onima koji misle da je izgleda tako jedino moguce MOZDA ocekivati nesto.
Zato nemoj da se ljutis.
Raseta.

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #161 poslato: April 15, 2015, 08:00:02 pre podne »
Razumemo se odlicno branislave,Ovo je zadnji pokusaj da se cuje i vidi glas naroda.Isprani su nam mozgovi da ce nadzorom racunarima i opsirrnim testovima doci do drasticnog povecanja bezbednosti saobracaja.SEBICNOST I SUJETA CE NAM DOCI GLAVE. Nadzor i racunare su vec ugradile skole slabog rejtinga na trzistu.Petar se bavi racunarskom oprema ima covek i koze al ce se lomatati po beogradu.Polako dolazimo do svestii da moramo zajedno svi kao jedan crvenu liniju staviti.TRZISTE CE SVE REGULISATI PA KO BUDE IMAO POSLA OPSTAJE KO NEMA ZATVARANJE KAO XXL POKRETAC OVE TEME. recimo mnogo veca korupcija je na ulici...saobracajni transport je katastrofa svi vozaci voze po dvanaest sati niko nije prijavljen na penzono socijalno....a hajka se dize na kolege ispitivace iz mupa i na nas jer za sve su krive autoskole nisu edukovale na pravi nacin kandidate.PRIDRUZI NAM SE BRANISLAVE POZOVI I TE KOLEGE...a o tackama necemo...smucili u mi se stadlerovi rapidografi i graficki radovi i kada vidim ko je sve zavrsio fakultete ...
« Poslednja izmena: April 15, 2015, 08:16:55 pre podne saban »

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #162 poslato: April 17, 2015, 07:18:55 posle podne »
E tako se to radi,sad neodustajati i treba ici do kraja da vide da sa nasom strukom nema sale.Niko nece ostati gladan,pozdrav svim kolegama i nek ostani kao danas dosledni svojih stavova.Lepo druzenje danas sa kolegama u prestonici.
Samo napred do ispunjenja zahteva.

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #163 poslato: April 20, 2015, 08:04:52 posle podne »
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=20&nav_category=12&nav_id=982678


Pogledajte i poslušajte elokventnost jednog doktora nauka.....doktorati mogu a vozačka ne da može NA MUFTE....  ??? :-[

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: Vreme je da se izadje na ulice.
« Odgovor #164 poslato: April 20, 2015, 09:43:52 posle podne »
 katastrofa zaista...kako ce sprovesti zakon...naprimer jednom paoru oduzmu traktor a to mu je ceo zivot..nema dozvolu...onda privodjenje nastava pod nadzorom polaganje pod nadzorom ... i polaze na racunaru...i nemoze poloziti...katastrofa totalna...ogroman broj kupljenih diploma u svim oblastima... svasta se prica a sta ce biti videcemo..definitivno medju nama ima vise struja ...raseta samo prenosi stavove struke rekao bih i nauke ...ZAMISLITE ANALIZU STANJA PROFESORA LIPOVCA I OVU SLOBODANA MILOSEVICA...