Autor Tema: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD  (Pročitano 12387 puta)

struka

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« poslato: April 05, 2015, 02:03:49 posle podne »
Poštovane kolege,
na jučerašnjoj Skupštini doneli smo odluku da 17. aprila napravimo protesnu vožnju ulicama Beograda kako bi Vladi i pojedincima koji se bezbrižno nalaze u njoj pokazali nezadovoljstvo  sa mnogim Zakonskim i podzakonskim aktima , koji za cilj imaju uništavanje malih i srednjih preduzeća koja se bave osposobljavanjem kandidata za vozače, a nikako stvaranje budućih bezbednih i obučenih vozača što bi svima trebalo da bude cilj.
Napominjem da sam za svako unapređenje u procesu obuke, za maksimalnu zaštitu kandidata, samih Auto škola, svih zaposlenih u procesu osposobljavanja i ispitivanja,  i samih građana koji imaju bilo kakvu sadašnju ili buduću saradnju sa istim.
Prvo ću krenuti od nas-to je ono što je najveći problem:
1.   SPREČITI KORUPCIJU NA POLAGANJU TEORIJSKOG ISPITA
2.   SPREČITI KORUPCIJU NA POLAGANJU PRAKTIČNOG  ISPITA
3.   U SARADNJI SA MUP-om  RAZOTKRITI SVE  AUTO ŠKOLE KOJE NE VRŠE TEORIJSKU OBUKU
4.   U SARADNJI SA MUP-om  RAZOTKRITI SVE  AUTO ŠKOLE KOJE NE VRŠE CELU ILI DEO PRAKTIČNE OBUKE
5.   ZAŠTITI ISPITE KAO JEDINO MERILO ZNANJA I RADA U AUTO ŠKOLAMA
6.   RADITI NA UNAPREĐENJU ZNANJA KADRA KOJI SE BAVI OSPOSOBLJAVANJEM I ISPITIVANJEM
7.   KAO JEDINI ŠKOLOVANI I OBUČENI KADROVI BITI NOSIOCI SVIH ZAKONSKIH I PODZAKONSKIH AKATA U VEZI SA OSPOSOBLJAVANJEM
8.   .......
Moramo biti realni i iskreni,priznati da u Auto školama ima mnogo ljudi koji ne zaslužuju da budu tu gde jesu i da mi ne želimo da budemo njihovi  taoci. Zbog takvih  svi zakoni i pravilnici prevršuju svaku meru i pitanje koje često postavljam samom sebi  je : ŠTA JE SLEDEĆE?!
Što se tiče dvojice,trojice ljudi koji donose ovakve Zakone i iste primenjuju demonstracijom sile  nad nama i svojim podređenima voleo bih da razmisle o sledećem :
1.   DA LI STE  DOBILI ŽELJENE REZULTATE U PROCESU OSPOSOBLJAVANJA PRIMENOM DONETIH ZAKONA I PRAVILNIKA?
2.   DA LI BI JAVNO POTPISALI  ISTE  I  TIME BILI ODGOVORNI PREMA GRAĐANIMA I PRAVNIM SUBJEKTIMA?
3.   DA LI STE POMISLILI DA MEĐU LjUDIMA U PROCESU OSPOSOBLjAVANJA IMA I ONIH KOJI ZNAJU KAKO SE TO RADI I ISKORISTILI NJIHOVO ISKUSTVO I ZNANJE?
4.   DA LI STE IKADA POMISLILI DA POSTOJI I DRUGI NAČIN?
5.   DA LI MISLITE DA TREBA DA BUDEMO UDRUŽENI ILI DA SE GLEDAMO PREKO „NIŠANA“?
6.   ......
       Jedan profesor prvog dana na fakultetu u amfiteatru nam je svima postavio pitanje, koje ću dok sam živ pamtiti  i  primenjivati :
„ZNATE LI KO ĆE OD VAS POSTATI INŽENJER?  ONAJ KOME PRIČAŠ O PROBLEMU,A ON TI GOVORI O REŠENJU“
Ne vidim skorije rešavanje problema za :
•   same građane,koji u sve većem broju upravljaju motornim vozilom ili bez dozvole za upravljanje ili bez dozvole za upravljanje određenom kategorijom vozila
•   same Auto škole koje u moru propisa i depeša ne mogu da se izbore sa propisima, u moru ulaganja  i nelogičnih zakonskih odredbi  sa finansijama
•   samog MUP-a u nadmudrivanju sa kriminalcima u procesu Osposobljavanja
Nažalost, u ovoj zemlji mnogi su na ulicama i protestima dobili svoja prava ili je tek tada neko počeo da razmišlja o njima. Ako je to naš sledeći put, ja ću biti tamo da branim čast poštenih  instruktora, predavača i ispitivača u procesu osposobljavanja.


saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2015, 08:13:04 posle podne »
tako je struka.ali zato se i prave takvi zakoni da ih je tesko sprovesti.ja sam zaista po inernetu trazio ima li slicno bilo gde u svetu.zakljucio sam nasi testovi su verovatno najkomplikovaniji na svetu.teskim recnikom su napisani.recimo znak zabrane za teretna vozila pa dal je najveca ukupna ili najveca dozvoljena  masa...TESKO TO RAZUME VECINA KANDIDATA I TESKO JE POLOZITI TEST BEZ BUBANJA KAKO NAROD KAZE...MNOGO LJUDI U SRBIJI NEMA NI SREDNJE OBAZOVNJE I TESKO MOGU POLOZITI TEST.ZAMISLITE JEDNU AMERIKU GDE SKORO DA NEMA OBUKE I OVO NASE...OGROMNA RAZLIKA JE TO .U SRBIJI RADI OKO CETRISTO INSTRUKTORA OSTALI PRIAJVLJENI CEKAJU BOLJE VREME...KAZU BICE BOLJE OD NOVE GODINE..DOBAR TI JE PREDLOG U SARADNJI SA MUPOM...SAMO JE PITANJE DAL JE OSTVARIV JER I OLOVKA I BATINA JE U NJIHOVIM RUKAMA.

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2015, 10:12:44 pre podne »
Uz dužno poštovanje, ali uhvatio si ze za testove, kolega, kao da su oni jedini i najveći problem. Bubali su se i pre 20 godina i predstavljali famu...

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2015, 01:03:50 posle podne »
testovi su samo primer i poredjenje sa ostlim drzavma sveta,,,radi se o dostojanstvu...sta ce se desiti ako kandiat odbije da potpise ugovor o audio video nadzoru a hoce da polaze vozacki...stase dogadja sa ljudskim pravom da nabuba sam testove ...recimo fakultetski obrazovan covek i to saobracajni ing...po ovoim zakonima on mora na nastavu on mora pod audio video nadzor on mora potpisati ugovor da pristaje na tako nesto...zato sam i predlozio a mup snima al svojim nadzorom ako vec sumnja u nas pravna lica...ISKRENO MISLIM DA CE MO POPUCATI SVI JER OSIM OVIH USLOVA SVE JE IZRAZENIJJA BEDA U NARODU SVE JE MANJE KANDIDATA...LEPO JE STRUKA REKAO DA KAO NAROD IMAMO STANDARD MOZDA BI BILO PRIHVATLJIVO..MENI JE ZAO KANDIDATA KOJI NA NASTAVU MORAJU PO 40 50 KM U JEDNOM PRAVCU...ZATO PTREDLAZEM JEDNU OD PAROLA NA PROTESTU DA BUDE  LJUDI POPUSTITE MALO----ZVACU DECU KOJA TREBA DA POLAZU....
« Poslednja izmena: April 14, 2015, 01:26:24 posle podne saban »

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2015, 08:33:16 posle podne »
Kakvo sad dostojanstvo ?  Dostojanstvo smo davno izgubili, pa i prodali ako smem da se tako izrazim.
Što se tiče samostalnog pripremanja za teorijski ispit, pa videli smo i to kako je izgledalo.
Upitne su kamere, upitni su poligoni, upitne su cene licenci i seminara, upitni su troškovi, jednom rečju, upitno je isplati li se više živeti radeći ovaj posao koji smo izabrali ili ćemo pokušati da ga promenimo na bolje ?

O standardu i stanju u društvu niko ne mora da mi ispisuje tekstove, pa čak ni da mi kaže kako će takvo stanje da utiče na  moj posao.
Gle čuda, imam oči i kožu na kojoj sve to osetim.

Iskreno, zabole me i za kandidate koji nisu u stanju da nauče i polože teorijski ispit. I ne treba da ga polože ako ne mogu da pokrenu i ono malo preostale sive mase koje im nije popio Fejsbuk.

Ono za šta me JESTE briga, postoji li mogućnost da nešto učinimo da ovakvo stanje i represija prestane.
Možda, ali je upitno koliko nas je spremno to da pokuša, a ovo je jedan od mnogih trenutaka koje smo ranije propustili zbog podaničkog stava...





saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2015, 09:42:13 posle podne »
moramo pokusati.luda kuca nema sta.danas sam tumacio odgovor pejovica jednoj autoskoli.obavezni racunari od 25 aprila al ce se polagati po starom do 30 juna. ta dva meseca imamo da isprobamo sistem kako funkcionise valda ce nam slati testove van ispita da resavamo.                                                                                                                                                                              video nadzor nastave i  teoretskog ispita i snimanje istih.                                                                                                                                              ali nije jasno od kada.KO IMA TEORETSKI ISPIT 26 APRILA VIDECEMO.                                                                                                             VREDI POKUSATI MOZDA I ODLOZE PRIMENU.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2015, 10:33:22 posle podne »
Uh, ala ste vi neverne Tome.
Sve zavisi od nas.
Ako mi ne zelimo nesto i to im jasno pokazemo nema od toga nista.
Ali jasno da im pokazemo, a ne ovako ne'emo, alista ako bude. Smesno.
Necemo i tacka i to je resenje. Sa kim ce da rade.


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2015, 10:49:21 pre podne »
trebali ste ranije,bilo nas je vise...

malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2015, 07:56:44 posle podne »
Apatinus,
ajd sutra samnom. treba mi suvozac.

ROBIN

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2015, 09:57:06 posle podne »
 :)Sutra ce se jasno videti po broju prisutnih na protesnoj voznji. Sto neko ovde na forumu rece "ako se sad ne slozimo, onda bolje i ne zasluzujemo" 8)  APELUJEM NA SVE KOLEGE DA SUTRA ODVOJE TO MALO VREMENA ZA BUDUCNOST NASE STRUKE !!

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #10 poslato: April 16, 2015, 10:58:37 posle podne »
ja mogu samo da vozim... i dobijem dnevnicu.. peter.

malo su nas bombardovali..maloo

saban

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 135
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2015, 07:04:01 pre podne »
ocekivano neuspeh na sastanku...mup pravi kampanju i pripremu da zakonski otimaju traktore automobile kamione motocikle vozacima....i mi smo sumnjiva lica u tom lancu opasnih radnji kao sto je voznja bez dozvole pa nadzori...PROTEST MOZE USPETI AKO BEOGRADSKE SKOLE IZADJU MASOVNO I CAK I NAJJACE KAO STO JE PRAVO DESETKA PLUS...ETO NECU. DRUGE KOMENTARE POSTO JE RADITI OVAJ POSAO POSTALO IZUZETNO STRESNO...SRECAN NAM BIO PROTEST I NEK NAM BOG POMOGNE...

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2015, 07:30:29 pre podne »
Beogradske auto skole su obecale da ce ovaj put izaci veoma organizovano. Ja im verujem.
Ocekujem iz unutrasnjosti bar 200 vozila.
To zavisi od nas.
Imate jos vremena. Zovite ljude.
Ovo nam je "poslednja sansa".
Ja ovog momenta krecem.
Sretno.
Vidimo se u Beogradu.

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2015, 11:25:29 pre podne »
Nešto nas ne vidim na ulicama, a 11:30 je trenutno dok pišem ?

Prođoh, al sem nekolicine vozila sa sve đacima za volanom ne videh !?

Pogrešno vreme, pogrešan Beograd ili je pogrešna godina u pitanju ?
« Poslednja izmena: April 17, 2015, 11:27:30 pre podne LuckyL »

razocarani

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
    • Pogledaj profil
Odg: 17 APRIL - BORBA ZA PRAVO NA RAD
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2015, 12:38:16 posle podne »
Petar bi rekao da su se kolege sakrile po kafanskim ćoškovima... Napisah, daj bože da se složite, ali šipak. Kolege su solidarne, pa rade punom parom... Izvinjavam se, ako sam koga uvredio.