Autor Tema: И шта даље колеге?  (Pročitano 21647 puta)

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
И шта даље колеге?
« poslato: Januar 01, 2016, 07:22:34 posle podne »
Којим путем иде даље струка?
Осим оних што верно испуњавају наређења и услове Муп-а.

gedza

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 29
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2016, 04:03:27 posle podne »
Zakon pisu,ali ga ne primenjuju u potpunosti i niko nije kriv.Zato su tu zakoni i kazne za auto prevoznike i auto skole.
Niko nista ne komentarise svi ipak mudro cute.
http://www.informer.rs/vesti/drustvo/48762/NEDOPUSTIVO-Policija-sa-letnjim-gumama-kontrolise-vozace

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2016, 10:47:55 posle podne »
Tolike peripetije,a na zapadu priznaju dozvole Bih-a i prevode ih,a Srpske dozvole samo sest meseci i svi nasi ljudi moraju polagati ponovo.Sta reci osim strasno i sramota,toliko patnje nizasta.

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2016, 11:16:48 posle podne »
Kolege,
uvek nam je teško kad nam gori pod nogama. Tada se i setimo da imamo problema.
Ovaj put pustimo MUP da se izvuče iz mulja u koji je upao.
Mi ćemo reagovati već početkom sledećeg meseca. Pročitajte u vestima kako.
Moja škola je imala softver još 1991 godine i računarsku učionicu. Program je radio u DOSu (ako ovi mladi i znaju šta je DOS). Imao sam učionicu sa 30 računara. Nije bilo nikakvih problema.
PKAŠS je sačinila program ON LINE i svi koji ga koriste znaju da nikada nisu imali ovakve probleme kao sada sa ovim skupim ISO programom. Mislim da je ovo bruka i sramota i da zaista kolege iz MUP ne mogu ni da shvate u kakvim su problemima. Ovako centralizovan sistem kontrole rada auotoškola, ispitinih komisija i dr nema  ni JEDNA ZEMLJA U SVETU.  Ne zovu nas dyabe NEBESKI NAROD. Bravo Srbijo, imaš sistem obuke vozača bolje organizovan nego bilo koja visokoškolska ustanova. Kolege iz MUPa, zaboravljate da ima još domaćica, zemljoradnika, čobana i NEPISMENIH U SRBIJI. Gde piše da oni ne mogu biti vozači.
Molim Vas da me obavestite o svim slučajevima kada MUP tvrdi da je kriva škola, a problem je nastao usled problema u ISOu.
Moramo se braniti od takvih napada. Imamo stručno IT službu pa se obratite za pomoć i tumačenje.
Malo Vas je na formumu, pa je i meni mrsko da se javljam.
Probudite se.
Petar Rašeta

vlada 70

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2016, 06:51:05 posle podne »
Na forumu nas ima koliko i prstiju,ali samo na rukama,jadno i bedno...Ne verujem da svima cvetaju ruže,da svima ISO funkcioniše,da nikome ISO nije napravio bar neki problem zbog koga je razbijao glavu...U pravu je Petar,neka i sada pustimo da je Mup u pravu,a krive auto-škole...Imao sam TI,pukao sistem u 14-tom pa u 19-om minutu i KRAJ ispita....pozvali smo njihovog IT stručnjaka,prekontrolisao računare i protok našeg interneta,i konstatovano nije do nas,opet kažem KRAJ,DOKAZ....Ne mislim da su za sve oni krivi,nalaze se u nebranom grožđu,preveliki zalogaj koji ne mogu da sažvaću,ali mislim da ova ekipa sa Malešićem,Arsovim i Pejovićem ima mnogo više razumevanja nego neke ranije "ekipe",ako ništa drugo bar su oformili call-centar,ja sam ih danas zvao,dobio ih,ispričao problem,nakon dva sata sam u ISO imao rešen problem....ne srljajmo glavom kroz zid,ali i ne dozvolimo po hiljaditi put da ispadnemo ovce...ja sam imao predlog-dok radi ISO radi,ako se desi prekid nastaviti  aktivnost
 kao i pre sistema,nebitno da li je čas TO,polaganje ili upisivanje knjige rada instruktora....napravi se beleška i nastavi se po starom,papir trpi sve....hvala nekolicini onih koji su ovo pročitali...VLADA

fantom

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2016, 07:22:24 posle podne »
Mislim da ne postoji mesto gde funkcioniše neka auto škola, a da pri polaganju teorijskog ispita nije došlo do prekida ispita iz tehničkih razloga. Slažem se sa VLADOM i mislim da treba privredna komora auto škola da predloži MUP-u baš to rešenje - krećemo na ispit sa računarima, ako "pukne" iz bilo kog razloga, preći na test na papiru i omogućiti kandidatu da polaže vozački ispit. Nije on kriv za to i nije korektno da trpi posledice. Isto tako, besmisleno je medjusobno optuživanje MUP - auto škole, treba nastojati da se ovo stanje prevazidje što pre sa što manje posledica. Žalosno je što više ne komentarišemo prolaznost na ispitu već se bavimo informatičkom opremom.

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2016, 09:57:40 posle podne »
Davnih dana je trebalo obustaviti rad, pokazati zube tiranima koju guse nasu profesiju.
Jer ovo postupanje ne vodi nigde, vec dovodi do novih zahteva i novi uslova koje ce traziti.Pritom sve je pogubno po auto skole  i kandidate,akcenat se baca na populaciju koja je tek polozila.Svi smo svedoci bahatosti koje cine mamini i tatini simovi,za koje zakon nevazi.
Napravise filozofiju od polaganja i ispadose nasa dece glupa jer ne mogu da poloze ove svemirske ispite,a skole lagano propadaju.
I dokle?

obavezan smer

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #7 poslato: Mart 23, 2016, 08:56:48 pre podne »
Да додам и ја нешто као нови члан заједнице,
наставља се малтретирање свих и кандидата, ауто школа и испитивача како из АШ тако и МУП-а.
Мислим највише на подручја Борског и Зајечарског округа, а затим и суседних округа. Прво је почело са Зајечарским, када је МУП остао без испитивача, због чега су долазили испитивачи из других округа у испомоћ и наравно у својим окрузима односно ауто школама на свом подручју морали да отказују термине за испите, а онда је и Борски округ остао без испитивача због чега трпе кандидати и наравно школе са подручја Смедеревског, Крагујевачког, Јагодинског, Пиротског и осталих суседних округа одакле долазе мупови испитивачи. Последица је да школе гомилају кандидате који чекају термине испита, уз честа отказивања термина (испитивачи морају да ускладе и у својим окрузима термине испита, због чега се испити заказују и викендом), истина је да одговорни из мупа дају по два термина месечно који су обавезни, али добром броју школа је то мало. Поред свега овога испитивачи који долазе са стране нису одморни-психофизички , да би дошли на испит прелазе и по 200 км. Боримо се за повећање безбедности????
Одговорни из МУП-а немају одговор, начин како да реше мањак својих људи.

Можда сам мало претерао, ауто школе не смеју да се буне, наравно због повратног ефекта, ћуте и трпе.     

vidakovicbogdan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2016, 11:25:40 posle podne »
Niste preterali,problem sa brojem ispiivača Mup-a je prisutan i u drugim sredinama a kod Vas je baš očigledan.Smatram da je sa novim pozitivnim propisima Mup preuzeo BITNU ulogu i iz tih razloga treba pod hitno da reaguju lil da menjaju zakon kako bi trenutno njihov posao prepustio nekom drugom.Pravna lica kao mali privredni subjekti tri godine rade na kadrovskim rešenjima pa izvinite trebalo bi i MUP kao velika institucija.
Pozdravljam naše učešće na sastancima u Mup-u i blagovremno obaveštavanje o dešavanjima na njima.
Boća,Užice

LuckyL

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2016, 08:36:30 posle podne »
A šta mislite, da je u Beogradu bolje ?

Pa često zbog ISO sistema i ne može ispit da se održi u celosti, pa umesto 6, bude ispitano 3-4 kandidata. Koliko god ja lično obuku razvlačio, nema toliko termina za polaganje koliko ja mogu kandidata da izbacim i tako u nedogled.
 
Kandidati nam čekaju i po mesec dana u gradu u kojem bi trebalo da funkcioniše sve bez problema. a radim u omanjoj školi. Šta je sa velikim školama koji poseduju 6-7 i više automobila i mnogo više polaznika ?
Kako stvari stoje, ovi koji završe krajem aprila, na polaganje mogu da računaju krajem maja, a šta ako padnu ?

Davno smo mi završili svoju karijeru kao škole, samo što to ne uviđamo, a naši komentari po drugim temama su samo poslednji i beznačajni vapaji davljenika.

Maltretiranje ?

Pa naravno da jeste, ali gospodo, sami smo to prihvatili još 2010. zar ne ?


Zahvaljujem na pažnji
« Poslednja izmena: April 08, 2016, 08:38:34 posle podne LuckyL »

xxl

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 34
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #10 poslato: April 09, 2016, 08:11:09 posle podne »
 Треба позвати све политичке кандидате, прво владајућу коалицију.Срамотно је шта раде институције нашој струци, треба блокирати рад.
Срамотно је поступање свих надлжних, као поскупљења такси Агенције за безбедност саобраћаја, све по народу.
И докле ћутати и трпети?

obavezan smer

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #11 poslato: April 23, 2016, 03:57:18 posle podne »
I dalje se nastavlja agonija AŠ, zbog manjka MUPovih ispitivača, šta bi bilo da škola nema ispitivača, šta da rade škole koje treba da plate državi poreze i prireze, kandidati se sa pravom bune i negoduju, potpisali ugovore gde im škole garantuju određene rokove .
Može li, i hoće li vrh-predstavnici ove zajednice da reaguju u MUP-USP......i da traže hitno rešavanje ovih problema. Koliko sam upućen manjak MUPovih ispitivača je u pola Srbije odnosno Policijskih uprava, ovih dana a i nadalje biće još gore,mali broj tih ljudi koji rade moraju da iskoriste godišnje odmore i tako do jeseni, a do tada ko preživi pričaće.
Mislim da je i ovo jedno vrlo goruće pitanje, pored izmena pravilnika i zakona. 

BOGI

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 14
    • Pogledaj profil
Odg: И шта даље колеге?
« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2016, 08:13:14 pre podne »
Opet se blizi 25. oktobar....
 U pravilniku pise da poslovni prostor mora od 26 oktobra da ima upotrebnu dozvolu. Sta ce se desiti ako mi do tad nemamo upotrebnu? Da li ce se nesto vezano za ovo odlagati, menjati ...