Autor Tema: Drage kolege....  (Pročitano 19617 puta)

Nesa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Drage kolege....
« poslato: Oktobar 16, 2008, 11:49:05 pre podne »
  Drage kolege,
postoji jos jedan sajt gde se okupljaju instruktori i ciji je cilj da podseca vozace na osnovna pravila saobracaja, tehniku voznje i sl. a sve u cilju vece bezbednosti u saobracaju.

Sajt je :www.vozite.com

  Poceo je sa radom pre dve godine, okuplja instruktore iz zemalja u regionu i kao novost od 01. Oktobra krenuo je sa radom - forum - vidimo se tamo....


Srdacan pozdrav

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #1 poslato: Novembar 08, 2008, 12:57:27 pre podne »
Da ali to je privatni sajt Autoskole Pravo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2008, 09:36:34 posle podne »
Svi sajtovi vezani za problem obuke vozača su dobro došli.
Sajt Zajednice auto škola Srbije je jedna stranica koja u sebi sadrši, a u budućnosti još više, sve ono što je potrebno licu zainteresovanom za ovu oblast.

APELUJEM, da se udružimo i bićemo još jači. Sada imamo preko 50 % članstva, a cilj nam je do nove godine 75 % svih auto škola da bude u Zajednci.
Očekujemo auto školu Pravo. auto školu Akademac u kojoj sam i ja završio obuku i sve ostale škole iz Beograda da se pridruže našoj zajednici.
O pristupu zajednici imate na ovoj stranici sve. I pristupnicu koju treba samo da popunite i vratite na adresu rasetap@sezampro.yu

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2008, 09:39:22 posle podne »
ce se javimo  8)
jes[quote[/quote][/color]

malo su nas bombardovali..maloo

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2008, 09:45:32 posle podne »
drage kolege su na  rotkva.com  forumu kad nema nikog :-\
malo su nas bombardovali..maloo

Ilija

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #5 poslato: Decembar 11, 2008, 01:30:31 pre podne »
Web sajt vozite.com se u najmanju ruku moze svrstati u smesne stvari, kako pise na samom sajtu. Nema ni jedne jedine teme koja bi svojim sadrzajem pomogla instruktorima. Pa dolazimo da je to samo promocija gore pomenute auto skole.

igor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2009, 01:08:47 posle podne »
Ilija,

Sa ovakvim vašim ponašanjem kao administratora sajta, neće vaš sajt daleko dogurati - što je velika šteta, jer je sama ideja o okupljanju svih auto škola na jednom mestu jako dobra.

A inače, sajt www.vozite.com je u najmanju ruku pet puta bolji od vašeg!


Srdačan pozdrav,
i puno uspeha u daljem radu vam iskreno želim.



Ilija

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2009, 02:38:34 posle podne »
Ja svoj komentar nisam ostavio kad administrator bilo kojeg web sajta vec kao moj licni stav na koji (slozicete se samnom) imam pravo.
Moras priznati ipak je provocirajuci ostaviti takve komentare.
Trebali bi sigurno prodiskutovati o sadrzaju koji taj sajt krije a mi drugi korisnici ne mozemo da ga pronadjemo.

I vi imate pravo na svoje misljenje o kvalitetu jednog i drugog portala. Nadam se da ce ovaj sajt jednog dana steci takvo priznanje od vas.

Izvinjavam se ako sam vas uvredio sa prethodnom porukom.

S postovanjem,
Ilija Bursac

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #8 poslato: Jun 14, 2009, 03:52:50 posle podne »
Ne bih ovim putem da branim administratora, niti osobu koja se zove Ilija koje lepo rece da ima pravo na svoj licni stav. Takodje ne bih ni da napadam kolegu Igora, koji isto ima pravo na svoje misljenje, ali sigurno nema pravo da omalovazava bilo ciji rad. Ne vidim da ova dva sajta mogu uopste da se uporedjuju, i svaki pokusaj takve vrste je ili odraz nepismenosti ili zlobe. Ovo je sajt jedne zvanicne organizacije koja predstavlja, ili bi bar trebalo to da radi, sve (i one uclanjene i one neuclanjene) autoskole i njihove zaposlene. Ovo bi trebalo da bude sajt jedne Zajednice koja ce, narocito posle donosenja ovakvog policijskog ZOBS-a, jedina biti u stanju da se suprotstavi eventualnom policijskom sikaniranju i koja ce stititi interese i svih autoskola i struke u celini. I toliko o tome. A sto se tice onog drugog sajta, ja sam prvi rekao da je to privatni sajt autoskole Pravo iz Novog Beograda i koliko sam video niko me nije demantovao. I svaka cast ljudima iz ove skole sto su oziveli jedan takav sajt, u svakom slucaju je koristan. Ali to opet ne daje pravo nikakvom Igoru ili bilo kom drugom zaposlenom iz ove skole da omalovazavaju jednu celu Zajednicu(da je srece oni bi bili medju prvima u njoj), niti da ocenjuju sadrzaje ovog sajta. Naravno, sve bi bilo drugacije da je kolega Igor dao predlog sta unaprediti na ovom sajtu, sta eventualno ne valja pa treba izbaciti i slicno. Ili da je dao predloge izmene donetog Zakona i njegovog eventualnog obaranja pred Ustavnim sudom Srbije i sl. Sada, kad sam se vec oglasio, ja ovim putem pozivam sve kolege, vlasnike, instruktore i ostale zainteresovane da daju svoje primedbe na pojedine clanove Zakona o bezbednosti saobracaja koji je nedavno usvojen, primedbe sta ne valja, sta se nece moci primeniti, sta je u suprotnosti sa Ustavom ili nekim drugim zakonskim aktima (Zakon o radu, Zakon o putevima, Zakon o drumskom saobracaju i sl.). Ovako, kolega Igor se verovatno iz povredjene sujete ili nekog drugog razloga poneo veoma nekorektno, neeticno i neprofesionalno. Pozdravsvima i javljajte se ukoliko imate sta da kazete.

igor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #9 poslato: Jun 14, 2009, 05:37:48 posle podne »

Niko ne omalovažava ovaj sajt, naprotiv. Ideja je dobra, i treba raditi na tome.

Ali ne možete vi veličati sebe time što ćete kritikovati druge sajtove sa sličnom tematikom.
Sigurno će postojati (a već ih i ima dosta) još mnogo sajtova koji će se baviti sličnim temama,
svako na svoj način i gde svako ima neko svoje vidjenje, i nije poenta da se ocenjuje koji je bolji ili gori,
nego da svi medjusobno saradjuju i da se iz svega toga postigne neki rezultat - zbog toga su nadam se i pokrenuti.

A da bi ste privukli što više autoškola, treba saradjivati sa njima, a ne napadati ih.


@akademac
Otkud vi znate da je neki sajt autoškolin privatni sajt? Vrlo je neodgovorno s vaše strane izjaviti tako nešto, a ne dati konkretne argumente za to. To što vas niko nije demantovao ne znači da ste u pravu. I kako možete da očekujete da vam se neko pridruži posle ovakvih vaših izjava? Sa mnogo manje agresivnosti u vašim izjavama, i sa više kooperativnosti, postići ćete mnogo više u tim vašim nastojanjima.


Sve najbolje i srdačan pozdrav svima!





akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #10 poslato: Jun 14, 2009, 09:28:33 posle podne »
Postovani kolega Igore, posto ste me direktno prozvali da vam direktno i odgovorim. Nemam naviku ovako da se raspravljam, ali mozda ce ovu nasu prepisku neko da cita pa ce i da se pridruzi. Da pocnem sa vasa prva tri pasusa koja u potpunosti podrzavam. Ovaj sajt treba da postoji i treba ga razvijati, a to se radi cak i na ovaj nacin kako mi to sada radimo. Doduse ne slazem se sa vama da ga netreba velicati, naprotiv. Ovaj sajt treba propagirati jer on je zvanicno glasilo autoskola Srbije i nema slicnih sajtova. Ovaj sajt ne treba da bude zabavan (jer to nije recimo ni sajt vlade Srbije) vec pre svega informativan i edukativan. On treba da bude servis svih autoskola (objektivan, informativan, istinit, inovativan i sl.).  Tacno je i da treba puno vise sloge, kooperativnosti kako ste vi rekli i uzajamne pomoci te rezultati sigurno nece izostati. E sad da odgovorim na direktno pitanje, kako ja znam da je doticni sajt vozite.com privatni sajt autoskole Pravo. Pa znam, i tvrdim (gde je Nesa zaposlen) a nisam znao da treba da iznosim argumentaciju, uostalom niko me nije ni demantovao. No, ako vi javno u sledecem javljanju to osporite, odnosno demantujete me, onda cu ja najverovatnije morati neke stvari i da argumentujem (pocev od nastanka skole, pa postanka sajta, njegovog sminkanja i dr.). Verujte mi to mi nece biti tesko, samo se nadam da cete vi isto argumentovano i nadasve istinito reagovati na to. Uostalom vas je izgleda sramota da je to vas sajt, a zasta nema razloga za to. Sajt je dobar, edukativan (meni pomalo) i zanimljiv i sigurno ima i svoje stalne posetioce. I ja ga posecujem, naravno kao i ostale sa slicnom tematikom i zelim vam jos vise uspeha i poseta. Ali nemojte da mesate zabe i babe, ovaj sajt gde mi trenutno caskamo nije privatni vec sajt svih autoskola Srbije (i vas naravno). Ne znam odakle vam ideja i gde nadjoste agresivnost u mojim recima. Pa ja sam veoma komunikativna, druzeljubiva i nadasve miroljubiva osoba, samo ne volim lazi i poluistine. I ne ocekujem da mi se niko pridruzi jer ovo nije moj privatni sajt (iako je nas) a ja sam samo njegov korisnik kao i vi (ravnopravno). To sto sam reagovao nije bilo zbog toga sto bih branio administratora, sajt i slicno, vec cisto da se zna istina. Uostalom, umesto sto se nastavljate samnom ja vam predlazem da zajedno sa kolegama sednete i dobro proucite novousvojeni Zakon kako bi dali vase korisne sugestije i primedbe. Jer ne ocekujete valjda da to za vas radi neko drugi ili ste i vi zadovoljni sa nacinom rada, nacinom polaganja ispita (komisija od 2 clana gde o svemu odlucuje policijski sluzbenik), cenom obuke od 9000 dinara u sest rata kao vas kolega sa Novog Beograda...  Sada na red dolazi pisanje Pravilnika i podzakonskih akata i ako se ne izborite za svoja prava onda niti ce biti prave obuke, niti ce biti nekih od autoskola (a zna se da se kola lome na najpostenijima i najsavesnijima). Prema tome mislim da bi bolje bilo voditi raspravu na ovu temu i raditi na ujedinjavanju oko zajednickog interesa i struke. Ja bar mislim tako. Pozdrav!

igor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #11 poslato: Jun 14, 2009, 10:03:33 posle podne »

@akademac
Propagirajte sajt svakako, ali ne na štetu drugih sajtova, jer tako sigurno ne radi druželjubiva i kako rekoste nadasve miroljubiva osoba.

Sajt www.vozite.com nije moj, kao što ni ovaj sajt nije vaš, a oba se trude da budu informativna i edukativna, i dobra i posećena, kao i mnogi drugi sajtovi slične tematike, a ima ih dosta.

To što vi imate nešto protiv odredjenih autoškola ili instruktora to je vaša lična stvar, koju treba da razrešite na drugi način, a ovde se držite zajedničkog interesa i struke kako i sami rekoste da treba, jer nije ovo vaš privatni sajt.

Srdačan pozdrav!




akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #12 poslato: Jun 15, 2009, 04:01:19 pre podne »
Pa postovani kolega, mislio sam da cemo zavrsiti prepisku ali vi nemogaste a da ne dodate opet jednu laz. A ona se odnosi da ja imam nesto protiv nekih autoskola. Ne, to je ortodoksna laz koja treba da sakrije vasu laz da je moja izjava o prethodnom sajtu istinita. A sto se tice konkretno autoskole Pravo, tek protiv nje nemam nista. Vlasnik Milan je OK covek i meni simpatican, referent je predivan, a tu mi rade i dva dobra drugara. Znaci kolega, ipak je kod vas preovladao onaj srpski sindrom... No, ako sad nastavim vi cete morati da odgovorite pa cu stati. Bilo mi je drago sto smo ucestvovali u korisnoj diskusiji, i opet vas po ko zna koji put pozivam da prekinemo sa praznim hodom i posvetimo se korisnim stvarima. Pozdrav vama, svim zaposlenim u autoskoli Pravo i naravno svim kolegama na sajtu!

Ilija

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #13 poslato: Jun 15, 2009, 07:29:17 posle podne »
Nadam se da ce posetioci uvideti korisne stvari na svakom od web sajtova koji su ovde navedeni i svojom edukacijom povecati ukupnu bezbednost u saobracaju.

Sve ostale stvari nisu toliko bitne :)

AutoskolaElysios.info

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Drage kolege....
« Odgovor #14 poslato: Novembar 23, 2010, 09:17:42 pre podne »
Lepo ste se ispricali a ja da reklamiram naš sajt...
www.autoskolaelysios.info je postavljen pre par dana i još uvek je u test fazi.
Eto samo da se pohvalimo. :)

Pozz