Autor Tema: novi zobs-a mi?  (Pročitano 12008 puta)

misa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
novi zobs-a mi?
« poslato: April 04, 2009, 10:26:47 posle podne »
Poštovane kolege instruktori, ovi žestoko galame da 09.04. vlada razmatra novi zakon o bezbednosti saobraćaja,za koji dobro znamo kakve je ocene od svakog ko se i malo razume u problematiku saobraćaja (a nije policajac) dobio. Moje pitanje je kako mi (ZAŠS) reagujemo na ove udarce na branšu, ovu vrstu poniženja u vidu tahografa za B,odredbi zakona koje se na bar tri načina mogu tumačiti, i predviđenih još drakonskijih kazni?! Mi ćemo izgleda kao uvređene snajke da jadikujemo,kao da nam se ne radi o budućnosti? Taksisti blokiraju Bg i dobiju šta hoće, nas ima oko 500 škola u zajednici, a ne čuju naš glas, ignorišu sve primedbe... moje skromno mišljenje je da je vreme za ozbiljniju akciju,ipak nam se radi o budućnosti, malo je ponižavajuće da baš ovako slabo (nikako) reagujemo i ne zahtevamo izmene članova zakona koji nikakve veze sa kvalitetom obuke ili bezbednošću saobraćaja nemaju, već se radi o stvaranju prostora za otimačinu i onoga malo što nam je ostalo!

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: novi zobs-a mi?
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2009, 02:26:05 pre podne »
Slazem se sa kolegom i nikako ne mogu da dokucim da li se pitanje ZOBS-a uopste dotice ikoga iz delatnosti autoskola. Koliko vidim ili su svi nezainteresovani ili je apatija ucinila svoje. Nadam se da bez obzira sta je u pitanju nece dugo trajati te da ce svi shvatiti da im je to zivotno pitanje, da se itekako tice njih i da niti mogu niti smeju da ocekuju od jednog coveka da sam vodi bitku. Ljudi, trgnite se, razmenjujte iskustva i angazujte i sebe i svoje prijatelje da se nesto uradi kako bi se i vas glas cuo i kako bi struka nadvladala golu silu. Pozdrav svima!