Autor Tema: Licence  (Pročitano 12450 puta)

lekter

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Licence
« poslato: Septembar 29, 2009, 09:49:23 pre podne »
Da li neko ima blize informacije o licencama za predavace, ispitivace i instruktore, sem onoga sto pise u tekstu novog zakona? Kako ce se prijavljivati za polaganje? Kako ce se polagati? Da li ce postojati pripremna nastava? Hoce li i ovo startovati 11 decembra 2009 godine? Da li ce postojati naki prelazni period dok se ne stekne dovoljan broj licenciranih kadrova? Znam da ce za ova pitanja biti zaduzena Agencija za bezbednost saobracaja, ali ona jos nije formirana. Formiran je, za sada, samo Komitet. Da li ce Agencija biti formirana do decembra? Molim za informacije, kao i za misljenje da li ce obavezno licenciranje povecati kvalitet nastave u auto skolama ili ce samo povecati troskove.

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Licence
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2009, 11:41:06 posle podne »
Postovani kolega, sve sto vas interesuje nalazi se u pratecim dokumentima ZOBS-a, konkretno u Pravilnicima o licenciranom predavacu, ispitivacu itd. Oni uskoro trebaju da budu objavljeni, i bice ih moguce videti na ovom sajtu. Za ostale odgovore cete se morati snaci, Agencija ce "valjda" biti oformljena, a kako ce sve krenuti gledacemo zajedno...

lekter

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Licence
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 08, 2009, 08:32:12 pre podne »
Kolega Akademac hvala puno na odgovoru. Kao sto je navedeno u mom prethodnom postu interesuju me i licna misljenja. Kako vase, tako i drugih kolega. Pogledajte samo clanke iz stampe u BIH od pre dve godine. Njih su licence poprilicno namucile. Da li ce se to desiti i kod nas? Ne mislim na samo polaganje (ako se neko izborio sa preko tridest nimalo lakih ispita na saobracajnom fakultetu, polozice i ove potrebne za za dobijanje licence), vec na rad auto skola. Moje je misljenje da su licence dobra stvar. Konacno ce se saobracajem baviti ljudi kojima je to struka, ili pak oni sa ogromnim iskustvom, a ne priuceni pekari i policajci u penziji. Naravno, pod uslovom da se i ovde ne uvuce korupcija.