Autor Tema: u vezi skola za instruktore ?  (Pročitano 18261 puta)

mitj.

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
u vezi skola za instruktore ?
« poslato: Oktobar 02, 2009, 08:23:38 posle podne »
Ovako, imam 21 god, zavrsio sam za tehnicara drumskog saobracaja i zelim da polazem za V stepen, tj. za instruktora. zanima me da li moze neko da mi odgovori da li mogu da dam te ispite u novom sadu, i da li cu odgovarajuce skripte dobiti iz skole ili negde drugde moram da nabavim? A ako nema u novom sadu, gde ima jos, a da je blizu Kikinde? Unapred hvala. pozdrav !

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 04, 2009, 11:49:32 posle podne »
Postovani kolega, dok ne stupi novi zakon na snagu vi  ne mozete da polazete specijalisticki ispit za vozaca instruktora. Naime, iako ispunjavate (valjda) sve ostale uslove neophodno je da imate i 23 godine starosti i minimum tri godine vozacku dozvolu za kategoriju  za koju zelite da polazete. Vi to ne ispunjavate tako da ne mozete da budete upisani. Ako procitate novousvojeni ZOBS videcete da se neki od uslova menjaju, naravno u vasu korist, ali o tome mozemo posle 10.og decembra. Inace najblize skole Kikindi, a gde se moze polagati spec. ispit za vozaca instruktora su Tehnicka skola u Kikindi (potrazite prof. Milana Ivetica), saobracajna skola u Novom sadu (Pinki) i Saobracajno tehnicka skola u Zemunu (Beogradu). Slobodno pitajte ako mislite da odgovori nisu potpuni. Pozdrav!

Petar M.

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2010, 09:39:41 posle podne »
Dobar Dan.....Interesuje me ovako,zavrsio sam Srednju saobracajnu skolu,pa sam  hteo da polazem za Instruktora....a najvaznije od svega me interesuje kakva je procedura otvaranja samostalne AUTO_SKOLE,jel tesko za otvoriti,kakve su sanse....Bio bih  Vam jako zahvalan na ovoj informaciji,ako mi mozete pomoci....Hvala unapred :)

akademac

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 15
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2010, 03:37:22 pre podne »
Poštovani kolega, morate tačno naznačiti koji profil saobraćajne struke imate. Ukoliko želite da polažete specijalistički ispit za vozača motornih vožila - instruktora to možete samo ako ste završili za vozača motornih vozila (KV vozač, vozač III stepena...), za saobraćajnog tehničara ili za tehničara drumskog saobraćaja. Polaganje je još uvek po starom, morate imati 23 navršene godine života, najmanje 3 godine kategoriju za koju polažete i da ste zdravstveno sposobni (lekarsko uverenje za vozača instruktora-određene kategorije). Upisujete se u neku od saobraćajnih škola koje vrše školovanje, pretpostavljam da ćete prema mestu prebivališta (Beograd: Saobraćajno tehnička škola Zemun i TŠ GSP, Novi Sad: Tehnička škola Pinki, i da ne nabrajam škole iz Niša, Kraljeva, Kikinde, Smedereva i sl., uostalom napišite gde odakle ste pa ću vam poslati spisak najbližih škol). Polažete 6 ispita, i na kraju specijalistički ispit, nakon čega vam po dobijenom Uverenju iz škole MUP izdaje instruktorsku dozvolu. Što se tiče otvaranja, ukoliko to ne želite odmah da uradite, sačekajte donošenje Pravilnika, i pročitajte ZOBS gde su nabrojani uslovi za otvaranje (u normativima imate i predloge Pravilnika). Ukoliko pak, želite školu odnosno Centar za obuku vozača, obratite se Sekretaru Zajednice gospodinu Petru Rašeti i on će vam poslati osnovne uslove koje treba da ispunjavate. Naravno, to možete dobiti i u nekoj od PU koje vrše nadzor nad autoškolama. Ukoliko vam treba više detalja stojim vam na raspolaganju. Pozdrav.

ARSA

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 28, 2010, 06:10:56 posle podne »
Imam 3. stepen Saobracajne skole , smer -Vozac-Motornih-Vozila , pa me interesuje , mogu li odmah da idem na 5. stepen , Vozac specijalista ili Instruktor , ili moram prvo 4. stepen , kao Tehnicar ?  Hvala !

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2010, 10:59:41 posle podne »
Da, mozes odmah na peti stepen.
Uslov je tri godine kategorija vozacke dozvole za koju hoces da budes instruktor.

ARSA

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 04, 2010, 07:32:08 posle podne »
 Hvala lepo !
 
A da li su potrebni neki dodatni pregledi za bilo koju od kategorija ?

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2010, 01:17:36 posle podne »
-ne zaboravi i par hiljada eura,da nadomestis gubitak vrednosti vozila..ako radis na svom automobilu,ili par h.eura da imas za zivot..dok radis..kod nekog.
srecno ..svakako.. :)
malo su nas bombardovali..maloo

aconi

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2011, 03:46:58 posle podne »
istekla mi je instruktorska dozvola pre 2 godine.Sta mi treba da se ponovo aktivira

igor12345

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 21, 2011, 09:36:29 posle podne »
Imam IV stepen- tehnicar drumskog saobracaja  i 28 godina . Moze li neko da mi kaze  tacan naziv skole  i mjesto u bg-u  gdje se moze  polagati v-ti stepen za instruktora . Hvala

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 21, 2011, 11:32:15 posle podne »
U Beogradu, koliko ja znam, za instruktora mozete polagati na 2 mesta. Jedno je saobracajna skola u Zemunu(poslednja stanica autobusa 17), i u GSP-ovoj saobracajnoj skoli (mislim da je Vracar).

rale

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: u vezi skola za instruktore ?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2012, 05:29:36 posle podne »
Imam 22 god i u januaru sam vanredno zavrsio treci stepen saobracajne skole. Zelim da polazem za instruktora,a neki mi kazu da mora da prodje 2 god od kad sam dobio diplomu za III stepen,a neki kazu da moram da imam 23 god. Interesuje me sta je od toga istina?