Autor Tema: obuka vozača po novom pravilniku  (Pročitano 220217 puta)

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #390 poslato: April 24, 2011, 12:53:06 posle podne »
ah mi cemo okolo naokolo..,necemo uciti na tudjim greskama..naravno.
ISTO KAO I SA OBRASCIMA NOVIH VOZACKIH I SAOBRACAJNIH DOZVOLA.
ociglednao jesada da nasa drzava to sve  NAMERNO radi..,otezava nam i poskupljuje sve u svoju korist..
znaci nisu glupi i da neznaju,hnego namerno to rade.

mozda sam off ali..
jace je od mene...da kazem i sledece..

prosle nedelje sam u nemackoj platio taksu pri privremenoj registraciji nekog vozila. 10,90 eur,tablice (2 kom) platio sam 12,00 eur.
sve sam obavio za 8 minuta.
tablice prave ljudi u "kiosku" ima masina i za cas napravis i vozis..
saobracajnu uz taksu od gore pomenutih 10,90 sam dobio takodje za par minuta..
nema cekanja..nema banke i saltera..nista.
otganizovano ijeftino.
kod nas nema takse ispod 20 eur.
saobracajnu evo cekam 2 nedelje..
a platio sam tablice i saobracajnu...uuuuu
3x skuplje.

platio sam i putarinu ,ali puta nema.protivzakonito je  da se ima na putu rupa..,alikog je to briga..,platili smo debelo..a nismo dobili nista.

nemamo puteve uopste.
moje savet je :nemojte ici niu hrvatsku ni u madjarsku,a tek u sloveniju i dalje..niakkao,bicete posle u problemu..

eto sad jei meni lakse.

malo su nas bombardovali..maloo

milos_

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 21
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #391 poslato: April 25, 2011, 10:15:09 posle podne »
Prvo Hristos Vaskrse,sve najbolje!

Polozio sam,da se pohvalim. Otisao u ljermontovu uzeo probnu i na pitanje jednog od ljudi tamo na salteru su rekli da "P" tablice nema u prodaji nego da uzmemo mi koji imamo probnu,pa istampamo ili napisemo slovo p na obicnom papiru i stavimo na kola,malo smesno ali dobro. Medjutim danas videh na rtsu u vestima informaciju o tim sada nalepnicama,pa me zanima gde mogu da istu nabavim?jel zna neko.

Takodje znam da smaram jer sam mislim vec pitao o tome,ali je malo u probnoj to nemusto,glupo napisano,mislim naravno na ona ogranicenja koja mi imamo,posto sam punoletan na dozvoli je napisano svo ogranicenje koje vaze za maloletna lica a u samo jednoj recenici se pominjemo i mi u smislu da se na nas primenjuju odredbe  propisane u st.2,4,5 i 7 ovog clana,ako moze jos jednom da okaci taj clan sa svim clanovima,hvala.

sasa69

  • Gost
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #392 poslato: April 30, 2011, 11:00:35 pre podne »
Члан 307.
Министарство унутрашњих послова обавља надзор над поштовањем прописа из области оспособљавања кандидата за возаче.
Ако се у надзору утврди да правно лице не испуњава прописане услове територијално надлежна организациона јединица Министарства унутрашњих послова, наложиће решењем отклањање недостатака, одредити рок и привремено забранити обављање оспособљавања возача у складу са одредбама којим је прописано да је правно лице дужно да само привремено прекине са радом сходно одредбама члана 210. ст. 3, 4. и 5. овог закона.
Жалба на решење из става 2. овог члана не одлаже извршење.
Правно лице коме је привремено забрањен рад може наставити са радом тек када орган који је донео решење изврши надзор и утврди да су недостаци отклоњени.
Уколико се утврди да у остављеном року нису испуњени прописани услови, орган који је издао дозволу исту ће одузети.
Ако се у надзору утврди да правно лице које врши оспособљавање кандидата за возаче оспособљавање не обавља на савестан и прописан начин, да се прописане евиденције не воде тачно и на прописани начин или да се возачки испит не организује и не спроводи на савестан и прописан начин, орган из става 1. овог члана може одузети дозволу.
Орган из става 1. овог члана одузеће дозволу правном лицу које обавља оспособљавање кандидата за возаче ако оно обавести у писаном облику тај орган да је престало да обавља обуку кандидата за возаче, или ако се приликом надзора утврди да оспособљавање кандидата за возаче правно лице не обавља у трајању од најмање шест месеци непрекидно, или ако се приликом надзора утврди да након истека привременог престанка са радом није испунило прописне услове.
Орган из става 1. овог члана одузеће дозволу правном лицу које врши оспособљавање кандидата за возаче ако утврди да је над тим правним лицем отворен поступак стечаја.
Орган из става 1. овог члана може поништити возачки испит или његове поједине делове ако се приликом надзора утврди да возачки испит, односно његови поједини делови нису спроведени савесно и на прописан начин у мери да то битно утиче на одлуку испитне комисије, односно на могућност да испитна комисија утврди да ли кандидат има потребно знање и вештину за управљање возилом у саобраћају на путу.
Решење из става 9. овог члана може се донети у року од две године од дана полагања испита. Изузетно, ово решење може бити донето и након истека наведеног рока, ако је полагање возачког испита последица извршеног кривичног дела.
Решење из става 9. овог члана се може донети и на захтев кандидата за возача који мора бити поднет најкасније 30 дана од дана полагања испита. У случају да се том приликом утврди да је кандидат за возача положио возачки испит, а да испитна комисија то није утврдила, решењем ће се наложити правном лицу да изда уверење, односно потврду.
Уколико орган из става 1. овог члана надзором утврди да инструктор вожње или испитивач обављају своју делатност на непрописан или несавестан начин, доставиће предлог Агенцији за одузимање лиценце, која може одузети лиценцу том инструктору или испитивачу.
Жалба изјављена против решења о одузимању дозволе (лиценце) из става 12. овог члана не одлаже извршење решења.
Министарство унутрашњих послова је задржало надлежности и овлашћења у погледу примене прописа из области оспособљавања кандидата за возаче, при чему је добило овлашћење и за одузимање дозволе за рад привредним друштвима, односно средњим стручним школама које оспособљавају кандидате за возаче у случају када се оспособљавање не обавља на начин прописан овим законом.
Такође је новина да се, у случају када се утврди да субјект који врши оспособљавање кандидата за возаче не испуњава одређене прописане услове, доноси решење којим се налаже отклањање недостатака и одређује рок, при чему се привремено забрањује оспособљавање кандидата за возаче. Уколико се недостаци не отклоне у остављеном року предвиђено је одузимање дозволе.
Ако је над привредним друштвом отворен поступак стечаја, одузима се дозвола за оспособљавање кандидата за возаче, што је битна новина у овом закону.
Институт поништења возачког испита или појединог његовог дела, по службеној дужности или на захтев кандидата, представља важну новину којом се жели обезбедити законитост у спровођењу возачког испита и на бољи начин заштитити права кандидата.
Са циљем подизања одговорности и квалитета оспособљавања кандидата за возаче уведен је и институт одузимања дозволе (лиценце) инструктору вожње и испитивачу, а што је у надлежности Агенције за безбедност саобраћаја.


Nisam nigde procitao u pravilniku, ali cini mi se da u zakonu stoji, da imamo dva clana komisije, i ako se obojica ne sloze, onda kandidat nije polozio, e sada se postavlja pitanje, da li se zavodi, ko je glasao za a ko protiv?
kako ce se utvrditi nakon 30 dana da je kandidat pao zbog ne propustanja pesaka ili vozila, kada se na kraju ispita ne seca. a gde je to bilo? tamo nije bilo nikoga..... i on se zali.... jao nama...

i u pravilniku nista o tahografima. da li treba pregledati pravilnik o tahografima, ili je dosta sta pise u zakonu?

odlaganje cuvanje itd.

na koliko je odlozena ugradnja tahografa?

gde treba da bude?

ako ima mesta u gepeku, kako cemo moci da ga kontrolisemo, da li radi ili se pokvario?

sta ako se pokvari za vreme obuke?

mislim da su ovo pitanja za razmisljanje.

narocito ono gde je direktor agencije izjavio da ce za postpke vozaca odgovornost snositi i instruktor....

nisi stao na stopu, to je obavezno zaustavljanje - rece instruktor.

nikada me nije interesovalo, zato su me vise puta obarali sa bicikla, a i sta se nerviras nema nikog - odgovara kandidat.

a on par godina vozi bicikl, pa ima od 14 godine psp i vozi motor 4 godine, a zamislite jos uvek je imao srece, pa nije naisao niko.....

tako je bilo do sada, od sada bi trebalo da je bolje?

sretni prvomajski praznici, 


vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #393 poslato: April 30, 2011, 08:16:17 posle podne »

Nisam nigde procitao u pravilniku, ali cini mi se da u zakonu stoji, da imamo dva clana komisije, i ako se obojica ne sloze, onda kandidat nije polozio, e sada se postavlja pitanje, da li se zavodi, ko je glasao za a ko protiv?
kako ce se utvrditi nakon 30 dana da je kandidat pao zbog ne propustanja pesaka ili vozila, kada se na kraju ispita ne seca. a gde je to bilo? tamo nije bilo nikoga..... i on se zali.... jao nama...
[/quote]

Da pitanje je i dali se zavodi, ili navodi ko glasa prvi a ko drugi od ispitivača ?
Ma potreban je jedan Vikiliks u ovoj nasoj prici da kaže ko je odgovoran i kako stoj stvari ... a ne da prete nekim oduzimanjem licence zbog nesavesnog rada, i to oni koji nikada nesce moći da razumeju  sta je obuka, ipak sve ostaje burazerski po dogovoru relativno ko kod Anštajna ;D jer nepostoje strucnjaci koji mogu da donesu promene, jer ih nema i neznaju i neće, i to se svaki cas potvrdjuje ovim sto iznose) Sve je ovo kozmetika u cilju ko zna čega, a narod glup ko ovcice za sisanje, pa da nas ovaj praznik bar podseti da ko zna na ovom glupom svetu opet radnici treba da se čuju, iako ih zaglupljuju na sve načine!!! Tako je Srećan Praznik Rada  kolege i naredni Djurdjev dan onima koji slave!!!    :)

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #394 poslato: Maj 12, 2011, 11:46:44 posle podne »


    samo par reci o glasanju da li je kandidat polozio.

     pravilnikom je predvidjeno da instruktor sedi napred
     kandidat vozi po utvrdjenoj relaciji
     ako ne poznaje ulice instruktor mu ukazuje na pravac i ako i pored toga promasi relaciju automatski pada
     ZASEBNO BODOVNU LISTU VODI INSTRUKTOR I ZASEBNU PREDSTAVNIK MUPa
     nakon zavrsetka ispita obe liste se pokazuju kandidatu i clanovi komisije se NE SMEJU MEDJUSOBNO KONSULTOVATI O  uspehu kandidata
     na poligonu pada ako ne uspe da parkira vozilo iz dva pokusaja
     moze da vozi prvo gradsku povznju pa potom poligon i obrnuto
      .........
    ????
  ima jos

akiba9

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: obuka vozača po novom pravilniku
« Odgovor #395 poslato: Maj 21, 2011, 11:37:55 posle podne »


    samo par reci o glasanju da li je kandidat polozio.

     pravilnikom je predvidjeno da instruktor sedi napred
     kandidat vozi po utvrdjenoj relaciji
     ako ne poznaje ulice instruktor mu ukazuje na pravac i ako i pored toga promasi relaciju automatski pada
     ZASEBNO BODOVNU LISTU VODI INSTRUKTOR I ZASEBNU PREDSTAVNIK MUPa
     nakon zavrsetka ispita obe liste se pokazuju kandidatu i clanovi komisije se NE SMEJU MEDJUSOBNO KONSULTOVATI O  uspehu kandidata
     na poligonu pada ako ne uspe da parkira vozilo iz dva pokusaja
     moze da vozi prvo gradsku povznju pa potom poligon i obrnuto
      .........
    ????
  ima jos

nisam siguran da se clanovi komisije ne smeju konsultovati, vec samo da nisu u obavezi da to rade.
Dobio sam informaciju od ispitivaca iz mup-a koji je bio na seminaru u V.Banji da se pocetak primene pravilnika ocekuje od jeseni, jer im je receno da ce tada imati jos jedan sastanak, pred pocetak primene. Auto skole ce imati pet meseci od pocetka primene, za uskladjivanje sa novim propisima, ili sledi zatvaranje u roku od godinu dana. Neke stvari se primenjuju odmah, kao npr. dvoclana komisija, bodovne liste, kompjuteri, itd...
Da li Zajednica ima ove pravilnike i kada ce organizovati sastanak na kome bi se i mi upoznali sa svim sto nas ceka?