Autor Tema: Problem sa prekoracenjem u knjizenju  (Pročitano 10447 puta)

instruktor

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Problem sa prekoracenjem u knjizenju
« poslato: Januar 11, 2010, 07:54:09 posle podne »
Kolege, imam problem sa knjizenjem, zapravo, nadlezni organi koji su dosli u kontrolu, pisali su mi kaznu zbog prekoracenja, knjizio sam po 8 casa dnevno, i u tih 8 casa nemam po 2 na poligonu.Da li je imao neko takav problem, jer su mi rekli da se to na sudu moze odbraniti?Kolege iz susednih regiona oduvek knjize po 8 casa i nikada nisu imali problema, jer je, kao sto kazu, to kod njih dozvoljeno.Imate li kakav savet?HVALA

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa prekoracenjem u knjizenju
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2011, 09:02:56 posle podne »
kad se bavimo sitnicama.
malo su nas bombardovali..maloo

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa prekoracenjem u knjizenju
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2011, 09:44:02 posle podne »
Колега, имаш проблем

По Правилнику о наставном плану и програму, члан 14 (стари и који још важи) возач инструктор може имати највише 6 часова обуке у саобраћају.

Ми смо успели да испослујемо да може имати и два часа на полигону, јер то није у саобраћају.

Значи треба ипак читати Правилнике и Закон по којима се ради.

Знам да постоје средине у којима се дозвољава 8 часова, али то је тамо где инспектори не познају Правилнике.
Знам да постоје и средине где се не дозвољава преко 6 часова, а то је зато што инспектори немају упутство својих претпостављених.

Рашета.

milos.sb

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 73
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa prekoracenjem u knjizenju
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2011, 10:28:14 posle podne »
Da li moram da imam jedan neradan dan ako imam svakog dana po 6 časova? Da li je moguće napraviti tu pauzu u trajanju od 24 časa tako što ću u Subotu da završim u 12, a u Nedelju da počnem od 12?

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa prekoracenjem u knjizenju
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 29, 2011, 08:42:16 pre podne »
По старом ЗОБСу та пауза није дефинисана. Сада јесте и биће примењивана када изађу правилници. (члан 226).