Autor Tema: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?  (Pročitano 35596 puta)

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #30 poslato: Januar 26, 2011, 12:44:17 pre podne »
koliki su režijski troškovi jednog domaćinstva mesečno? saberite koliko ste platili za prošli mesec struju,vodu,grejanje,komunalije,telefon fixni,mobilni,TV pretplatu,kablovsku,internet,... videćete da je ta cifra blizu,ako ne i ista kao i cena polaganja vozačkog ispita.. znači,kandidat dolazi u auto školu znajući da će ga polaganje koštati koliko i troškovi domaćinstva za jedan,eventualno dva meseca.. zašto se onda čudimo državi što nas podcenjuje kad smo podcenili sami sebe?

sasa69

  • Gost
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #31 poslato: Januar 28, 2011, 10:18:44 pre podne »
Evo od danas su skole u generalnom strajku, da li smo i mi?

Ja sada krecem da radim, samo ne znam da li smo i mi prosvetari u strajku.

Ili smo mi neka slobodna profesija u okviru obrazovanja?

Niko mi ne rece, ne napisa na ovom sajtu, gde moze da se pogleda intervju gospodina Rasete na TV AVALA, i da li ce gospodin Raseta uspeti da ujedini direktore u jednu bilo kakvo udruzenje?

Sa postovanjem.....

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #32 poslato: Februar 04, 2011, 07:43:38 posle podne »
Mi smo tačno to slobodna profesija koju kada ograničavaju smatraju pedagoškom radnicima, a kada plaćaju nekom srednjom stručnom spremom, čak ni nastavnicima praktične nastave osim ako nemas sreće da si zaposlen direktno u prosveti.

A ti za 150-200 dinara treba da preneses znanje, vežbaš sa kandidatom to isto u okviru nemogućeg plana i programa, i preneses mu iskustvo sve u okviru časa, koji ti je formulisao neko ko nije nikada radio ovaj posao. A onda ti vlasnik plati  tu platu, kad kandidat padne par puta plus par puta, jer nema interes da kandidat položi sto pre jer to mu niko netraži, kao ni kvalitet obuke, pa bože moj imamo troškove.
 
Ma mi instruktori smo javno dobro ljudi !
koje se koristi kao i svako drugo BESPLATNO a nema sluha,niti znanja koje može da promeni situaciju, jer su teze potpuno zamenjene, netreba platiti vlasnike nego instruktore a vlasnici i onako uzimaju koliko hoće  !
Hvala   

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #33 poslato: Februar 05, 2011, 12:53:40 posle podne »
Mi smo tačno to slobodna profesija koju kada ograničavaju smatraju pedagoškom radnicima, a kada plaćaju nekom srednjom stručnom spremom, čak ni nastavnicima praktične nastave osim ako nemas sreće da si zaposlen direktno u prosveti.

A ti za 150-200 dinara treba da preneses znanje, vežbaš sa kandidatom to isto u okviru nemogućeg plana i programa, i preneses mu iskustvo sve u okviru časa, koji ti je formulisao neko ko nije nikada radio ovaj posao. A onda ti vlasnik plati  tu platu, kad kandidat padne par puta plus par puta, jer nema interes da kandidat položi sto pre jer to mu niko netraži, kao ni kvalitet obuke, pa bože moj imamo troškove.
 
Ma mi instruktori smo javno dobro ljudi !
koje se koristi kao i svako drugo BESPLATNO a nema sluha,niti znanja koje može da promeni situaciju, jer su teze potpuno zamenjene, netreba platiti vlasnike nego instruktore a vlasnici i onako uzimaju koliko hoće  !
Hvala   
Ovo ovo je velika glupost jer SVAKI vlasnik autoškole,ako mu je imalo stalo do sebe, ima želju da kandidat položi iz prve.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #34 poslato: Februar 06, 2011, 02:40:32 pre podne »
 ma jok  :D možda u nekom manjem mestu, ali nije ni bitno, cena rada je bitna,
i bitnije je za državu da zaštiti i plati instruktore koji su direktni faktori obuke, a ne da oni grcaju izmedju male cene rada i recimo 200 časova i ko zna i kakvih stresova i situacija (da ih sve nabrojimo)

 a auto skole neka same odredjuju cenu kao i do sada ali za svoj rad bez mogućnosti do odredjuju cenu rada instruktora i tako direktno utiču na kvalitet obuke , tako se mogu promeniti stvari, pa se borite da budete konkurentni i korektni a ne kao TRGOVCI, zovemo se ŠKOLA! ako sam dobro primetio a ponašamo se ko trgovačka struka!


apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #35 poslato: Februar 06, 2011, 10:51:25 pre podne »
ma jok  :D možda u nekom manjem mestu, ali nije ni bitno, cena rada je bitna,
i bitnije je za državu da zaštiti i plati instruktore koji su direktni faktori obuke, a ne da oni grcaju izmedju male cene rada i recimo 200 časova i ko zna i kakvih stresova i situacija (da ih sve nabrojimo)

 a auto skole neka same odredjuju cenu kao i do sada ali za svoj rad bez mogućnosti do odredjuju cenu rada instruktora i tako direktno utiču na kvalitet obuke , tako se mogu promeniti stvari, pa se borite da budete konkurentni i korektni a ne kao TRGOVCI, zovemo se ŠKOLA! ako sam dobro primetio a ponašamo se ko trgovačka struka!



da,ovo je dobro.no u danasnje vreme ,svedoci smo da i visoko skolstvo i cene njihovih usluga su na nivou trgovine..,na zalost.
ali u pravu si,kad bi rad instruktora bio zakonom opdredjen,ali i smanjen broj casova ,cena obuke bi se digla iz prasine.
malo su nas bombardovali..maloo

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #36 poslato: Februar 06, 2011, 11:22:31 pre podne »
Na žalost instruktori su i sami u mnogome doprineli da se njihov rad obezvredi.Godinama u nazad,su se mnogi trudili da dokažu kako je moguće "uraditi" i 250 m/č mesečno, a sve pod izgovorom malih plata.Uostalom, umesto dosadašnjih 6 m/č "izborili"  su se za 8 m/č.


vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #37 poslato: Februar 06, 2011, 11:44:26 pre podne »
Kako pod izgovorom malih plata?! 
Ne, već zbog realno malih plata.
Neka se zakonom uvede najmanja cena rada po času za instruktora, a ko hoće boljeg instruktora, neka plati više.

Niko se nije izborio od instruktora da radi više od 6 časova ,već su se izborile auto skole jer im je to u interesu,  a to je Petar već pomenuo.
Sta je tu sad po zakonu a sta po dogovoru ja neznam, a voleo bih da znam!

Mnogo je problema ljudi hajde da ih rešavamo ali znate kako, ne da komšiji crkne krava!
Tj ne da auto skole vode politiku bez instruktora (kojih ima raznih, kao i skola)
A i to je prosta logika jer će ti komšija upasti kroz prozor kad mu crkne ta jadna krava da ti otme hleb jer nema, a ti si mu pomogao da nema!

« Poslednja izmena: Februar 06, 2011, 11:46:14 pre podne vdsn »

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #38 poslato: Februar 06, 2011, 01:39:03 posle podne »
ja instruktorim nebih dozvolio vise od 5 casova dnevno.5 savesnih i posvecenih casova.. i dobro placenih,i narvno samo 5 dana nedeljno. ..stresan je to i odgovoran posao.ko god radi 7 8 9 ili 12 u problemu je ili se samo voza..u prazno.

malo su nas bombardovali..maloo

sasa69

  • Gost
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #39 poslato: Februar 06, 2011, 02:20:41 posle podne »
ima i vise, 16 - 18, ali sve zbog toga da se prezivi, jer jedan brica skine toliko za 15 min koliko mi za 2*45minuta. ali ako su plate 100 do 200 evra ko da plati jos skuplju obuku. ja prvi ne bi mogao detetu da platim, i posle njegovih nesavesnih pola sata ostanem bez auta, jer mi kao mi, nema veze dete je, treba dase voza, kao sto rekose za telefone i patike, ali kada nemas kontrolu, jer rintacis negde po 12 do 16 sati, ko jos ima volje da vidi sta mu dete radi, kada ono ostao bez auta i dozvole.

neko rece da je ovde mir (citaj u vojvodini), jer otac i majka idu rade od 4-5 do 14-15, pa posle sendvic i opet od 14-30 ili 15-30 pa do oko ponoci, da bi platitli sta ima da se plati dosovcima.

ne kazem da izigravamo socijalnu ustanovu, nego kada bi i oni imali bolje plate i mi bi mogli bolje da zaradimo.

ali dok sve ide do djavola u nebesa, mozda cemo mi biti ta grana koja nece trebati.

a u vezi strajka, kome da strajkujes?

gazdi?

vladi i ministrima, narocito mup u ??? ne mozes, ili ???

skrati casove... oni platili, inspektori naplatili.... blokiraj BG, oni ce naplatiti.... 

privatnik si, i ako ti se ne svidja ti ljude na biro i katanac u bravu, to ti je nasa realnost.

opet se izvinjavam ako sam nekog uvredio, ali ja sam ogorcen. sto bi rekao Sojic i uvredjen,

pozdrav kolege i sretana rad.



uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #40 poslato: Februar 06, 2011, 11:41:47 posle podne »
instruktori ujedinimo se, nas nece niko zastupati i stititi nase interese bolje od nas"drzava"vodi svoju brigu,vlasnici autoskola isto,"mup"isto.svi oni su organizovni i imaju subjektivitet u procesu obuke i sprovodjenja vozackih ispita,a mi smo kolateralci (marginalci) i to cini mi se dobrovoljno.sva ova jadikovanja i kukanjava po forumu nece nam pomoci niti podici plate, resenje je jednostavno i samo se namece moramo da se organizujmo sindikalno,ili to mozda ocekujete da nas "drzava","mup" i "autoskole" organizuju,pa nisu oni ti koji potpisuju karton o zavrsenoj obuci i osposobljenosti kandidata za izlazak na ispit hteli oni to ili ne bez instruktora nema obuke kandidata za vozace pa ni vozackih ispita.ko razume shvatice da onaj koji nesto zaista HOCE uvek nadje NACIN a onaj koji NECE uvek nadje RAZLOG. pa postovane kolege NACIN ILI RAZLOG PITANJE JE SADA.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #41 poslato: Februar 07, 2011, 09:02:48 pre podne »
Nema pitanja uviz, danas pozovi neki od sindikata prosvete, najbolje sva tri pojedinačno u vezi saveta sta je nama kao instruktorima zakonski činiti grupno ili pojedinačno i možemoli se pridružiti njima ili nekom drugom.

Verujem da ćes dobiti sigurno neki odgovor koji možes da preneses ovde na forumu. To može da uradi bilo ko od nas. Eto prosveta još strajkuje i bori se za svoja prava, čini mi se uspešno

Eto način pitati za savet, nekog ko zna!

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #42 poslato: Februar 09, 2011, 09:40:20 posle podne »
Eto ovo je ipak velika nemarnost.
Kako ovo može da bude od koristi za instruktore, kad je sve podređeno vlasnicima.  Kako na kraju može da bude koristi za kandidate i za Državu uopšte.
Nije cilj da se niko posvadja ovim rečima.

Trgovac prodaje pedakoškoi rad to jest obuku,  a niko ga ne kontroliše, niti ima suštinske zakonske uslove koji ga obavezuju da radi dobro, pa zato i nemora i neradi  dobro.
Trgovac prodaje i bajatu hrani kad može.

Ko je Država koja se bavi saobraćajom!?  Da joj kažemo da i nama instruktorima treba dostojanastvo i malo socijalne sigurnosti, a ne samo stres od obuke,  i ko zna kakvih ostalih svakakvih stresova.

I da je pitamo dali Ona ima interes da obuka bude dobra, ako ima onda neka se pozabavi cenom i kvalitetom rada instruktora.
Platite Instruktore!
Molim!
I pozovite i nas na dogovore!
Ako ne,  moje mišljenje je da nikada nećemo imati kvalitetnu obuku nego samo bogate vlasnike!

S poštovanjem,  u nadi da neko važan ovo čita.

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #43 poslato: Februar 09, 2011, 11:06:13 posle podne »
Ako ne,  moje mišljenje je da nikada nećemo imati kvalitetnu obuku nego samo bogate vlasnike!
S poštovanjem,  u nadi da neko važan ovo čita.
Otvori auto[kolu pa i ti postani BOGATI VLASNIK

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #44 poslato: Februar 10, 2011, 07:06:37 pre podne »
Naravno ali pre toga da se pobrinemo za kvalitet obuke.