Autor Tema: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?  (Pročitano 35441 puta)

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #15 poslato: Januar 11, 2011, 11:15:43 posle podne »
То је факс.
Покусацу да их пребацим у други документ.
Рашета.

apatinus2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 409
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #16 poslato: Januar 11, 2011, 11:21:54 posle podne »
ko' nada macura..,nikad nespava taj petar. nadamo se cim pre,pa da imi procitamo ..saznamo..
raseta.
malo su nas bombardovali..maloo

autoskolavasa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #17 poslato: Januar 12, 2011, 01:21:42 pre podne »
NAJ VEĆI PROBLEM JE U TOME STO SVI VLASNICI AUTO ŠKOLA ZNAJU SA KAKVIM LJUDIMA IMAJU POSLA I KAKVI LJUDI IM DOLAZE I U INSPEKCIJU I U ISPITNU KOMISIJU. TO SU LJUDI KOJI NEMAJU NI SREDNJU SAOBRAĆAJNU ŠKOLU A DA NE PRICAMO O  NEČEMU VIŠE OD TOGA. MOJ OTAC DRŽI AUTO ŠKOLU VEĆ 17 GODINA I ISTI PROBLEM IMA OD SAMOG POČETKA. ON JE INŽENJER SAOBRAĆAJA I OVAJ POSAO DOSTA DOBRO ZNA I RAZUME, JA SAM POČEO ISTOM STAZOM KAO I ON, TRENUTNO SPECIJALIZIRAM BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA U ZEMUNU, SAMO ŠTO JE MENI MUKA OD OVOG POSLA. POČEVŠI OD SAMOG UPISA KANDIDATA PREKO CIGANČENJA ZA SVAKI DINAR KOJI SI ZARADIO A KANDIDAT NE UPLAĆUJE JER MISLI DA ĆEŠ MOZDA NA NEKI NAČIN DA GA PREĐEŠ PA PREKO POLAGANJA VOZAČKOG GDE TI KAO ČLAN ILI PREDSEDNIK KOMISIJE NEMAŠ NIKAKVU ULOGU JER JE NARAVNO VLAST U AUTU I NARAVNO ON NAJ BOLJE ZNA KO JE ZASLUZIO DA POLOZI A KO NE, JER JE ON VOZIO 40 ČASOVA SA NJIM I ZNA KAKO TAJ KANDIDAT INAČE VOZI PA SVE DO TOG INSPEKCISKOG NADZORA KADA TI DOĐU POLJOPRIVREDNI INŽENJERI KOJI SU NEKIM SLUČAJEM UPALI NA TAKVO RADNO MESTO I IZIGRAVAJU TI NEKU VELIČINU A TI MORAŠ DA GUTAŠ SVAKU GLUPOST KOJU TI ONI KAŽU JER SVI OSTALI ĆUTE I TRPE JER IM OD NJIH ZAVISI OPSTANAK. E ZBOG TOGA SE MENI SMUČILO OVO PONIŽAVANJE, PRE SVEGA PONIŽAVANJE NAŠEG RADNOG MESTA A POSLE TOGA NAŠIH DIPLOMA. MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #18 poslato: Januar 12, 2011, 07:02:42 posle podne »
Kolega svaka cast. skidam kapu.
Potpuno se slazem sa tobom.

777

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #19 poslato: Januar 14, 2011, 11:20:34 posle podne »
Predlažem novu temu završnom rečenicom kolege koji je napisao

 MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!

gde će se diskutovati o svim ostalim direktnim problemima vezanim za obuku, a i iskustvima koja imamo u nasem radu! Mada cene tek zaslužuju podrobniju analizu i raspravu.

   Što se tuče zlatne petine bile su u opticaju i neke druge brojke, kao trećine itd…kad sam ja počeo da radim, ipak svakom ozbiljnom ko je i malo išao u skolu je jasno da nepostoji funcija izmedju rada instruktora i ostalih troskova i to je smesno…

xxx

  • Gost
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #20 poslato: Januar 23, 2011, 04:17:47 posle podne »
Mislim da do daljeg nema leka !
Na sastanku odrzanom pre nekoliko dana, neposredno pred SAT emisiju pricalo se jedno, u emisiji nesto drugo. Polako shvatam da od zajednice auto-skola nema nista. Zajednica niti postoji niti je moguce osnovati. Pojedinci koji su bili na sastanku su bas oni koji cenu obuke srozavaju na nivo toliko nizak da su mi ljigavi ( 14.000-16.000) din i placaju instruktore po 120 din, a na sastancima mrdaju glavama kako to nema smisla. SRAMOTA !!
Pederčineee !! S takvim u zajednicu , nikad ! Nacelnik nema odgovor na postavljena pitanja, predstavnik auto skola poziva da se kandidati ne upisuju i ne zure sa upisima jer ce obuka biti kvalitetnija. Znaci, do sad smo radili loše. Verovatno se cekaju pojedinci da sa 108 godina zavrse neku od skola kako bi mogli da predaju teorijsku obuku. O ceni obuke ni govora. 10€ ČAS ili 15 jojjj pa to je komedija, mozda nekad u daljoj buducnosti. Ja kao vlasnik auto skole, ne mogu da verujem da instruktori ne mogu da odrze sastanak i da se jednom sloze oko minimalne cene rada. Pa Vi instruktori, kolege, ste ti koji odrzavaju auto skolu. Zahvaljujuci Vasem radu ja mogu da se hvalim kako sam uspesa. Zasto omalovazavate Vas rad. Za dobrog instruktora uvek ima posla. Ako čekate vlasnike da se usaglase propascete.
- Raseta,svaka Vam čast, verujem da dajete sve od sebe, ali bolje da kupite stapove za pecanje i odete u subotu na pecanje, imacete vise uspeha .

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #21 poslato: Januar 23, 2011, 05:42:49 posle podne »
Sve će se svesti na Beograd,agencije,inspekcije,policije.Poskupljuje sve što  može osim cene rada onih koji rade i stvaraju dohodak.Dok se petlja oko Telekoma,provlače raznorazna poskupljenja idealna je prilika da se što više auto škola ugasi i obezbedi teren za "velike igrače" koji će uložiti veliki novac i odrediti buduća pravila igre.Kad može u sportu još je lakše u auto školama mi makar nemamo navijače.

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #22 poslato: Januar 23, 2011, 09:17:06 posle podne »
Poštovanje,

Dobra tema, pozdrav za kolegu xxx kada bi većina razmišljala tako bilo bi svima bolje. Ipak ljudi se moraju izboriti sa ovim problemima, samo nastavite!



Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2011, 12:16:18 pre podne »
Имам поруку за xxx.
Мислим да си брзоплето донео неке Закључке. Не сећам се да си тако дискутовао на том састанку. Од кога се кријеш под тим псеудонимом.
Борба за нешто није сабијање главе у песак.
Заједница није нешто изван школа. Она је скуп појединаца. Ако нема њих нема ни Заједнице. Срећом има нас преко 75 %. Борићемо се док можемо, а ви када дигнете мало главу из песка можда и нешто боље закључите.

Иначе, идем и на пецање, али на још једно лепше место веома често да бих се понекад и одморио од свих ових проблема. Често се и питам шта ја то радим и за кога и то бесплатно. Нарочито када овако нешто прочитам. Па онда прочитам и неке оптимистичније речи и тргнем се па кажем, ето због њих то радим.

Пробудите се људи док није касно.

Знаш ти како је рекао Лењин: Пролетери свих земаља уједините се. Промени само једну реч.

sasa69

  • Gost
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2011, 07:40:45 posle podne »
znate davne 2003 godine gospodin Kija je rekao da drage kolege (citaj : vlasnici) niste svesni sta Vam spremaju ovi koji donose nov Zakon..... Svi su se smeskali..... bilo je i to da je sastanak prekinut jer ko ce da vozi posle 23h, pa ko bi? Kamiondzija odvozi 4 sata i 30 minuta pa odmara 45 min i opet 4 sata i 30 minuta pa treba da odmara 11 sati. a toboze ovaj pocetnik ne moze da preda volan onom koji ga prati ili da spava do 5 sati ujutru. to je bio navodno jedan razlog za prekid dogovora.
pa su nasli kojesta od te famozne 2003 godine do danas.

onda u novom sadu shou svi oni tamo lepo se smeskaju, gospodin Raseta im odrzao predavanje, ali avaj, mnogi krenuli da pricaju kako je jedan instruktor od 1974, drugi da je poslao instruktora za Francusku, onaj tamo toboze dobio nervni slom od saobracaja, nije to za njega. a on je instruktor... nije za njega bilo putovanje (ceakanje na granicama, istovar utovar...)  i to sto je bio daleko od mame, a ne saobracaj....
Neko rece ovde da donosi brzopleto zakljucke, svaka cast gospodine Raseta ako uspete xy direktorcica (nisam zbroja koliko ima auto skola) da ujedinite, malo sutra, svako je navikao da bude sef, napisa ovde neko autoskola bez i jednog instruktora, skidam kapu ako neko odradi taj posao..... Svi gledaju svoj dzep, rece 120 na sat, svaka im cast,

Racunica, ima 365 dana po 8 sati = 2920 sati - (8+ 8 +8)nova godina, bozic,prvi maj, = 2896 sati godisnje, puta broj instruktora,
bez godisnjeg, itd. da li ima toliko posla?
 Ali glavni problem je da direktore svih zemalja niko nece ujediniti.
Tako da ovom ludilu ne vidim kraja.

A na vestima kazu prosvetari strajkuju zarad vecih plata.

Sada ja postavljam pitanje:

Gospodo kome ja da starjkujem za vecu platu????
Vama, ucenicima, sefu, SUP u, ili vladi?

Kada mi date odgovor, onda ce da vazi parola proleteri svih zemalja..

Mozda sam malo mesao zabe i babe, ali sam razocaran i u Vladu, i u sefa, i zajednicu...

A dobro bi bilo da postavite link na kojem mozemo videti vase gostovanje na TV Avala, kao sto ste postavili link kada ste gostovali u emisiji SAt +.

Sa postavanjem drage kolege.


vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #25 poslato: Januar 24, 2011, 09:51:35 posle podne »
Džaba svaka cena rada kad ne bude posla, nije mi jasna ova politika novog zakona, umesto da bude posla i plodova od tog rad za sve koji danas rade i njihove porodice, smanjiće se broj skola, verovatno i broj onih koji će uopste polagati, znači manje i ispitivača i instruktora i inspektora ... ko će Srbinu najbolje da podmesti nego sam Srbin (čast svim ostalima) ako je sve toliko lose menjajmo nesto ali ne uništavajmo i nepoklanjajmo drugima.
Rašeti svaka čast na trudu pomoći i zalaganju!

xxx

  • Gost
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #26 poslato: Januar 25, 2011, 08:39:10 posle podne »
Имам поруку за xxx.
Мислим да си брзоплето донео неке Закључке. Не сећам се да си тако дискутовао на том састанку. Од кога се кријеш под тим псеудонимом.
Борба за нешто није сабијање главе у песак.
Заједница није нешто изван школа. Она је скуп појединаца. Ако нема њих нема ни Заједнице. Срећом има нас преко 75 %. Борићемо се док можемо, а ви када дигнете мало главу из песка можда и нешто боље закључите.

Иначе, идем и на пецање, али на још једно лепше место веома често да бих се понекад и одморио од свих ових проблема. Често се и питам шта ја то радим и за кога и то бесплатно. Нарочито када овако нешто прочитам. Па онда прочитам и неке оптимистичније речи и тргнем се па кажем, ето због њих то радим.

Пробудите се људи док није касно.

Знаш ти како је рекао Лењин: Пролетери свих земаља уједините се. Промени само једну реч.

Gospodine Raseta
Prebrzo donosite zakljucke i verovatno niste stalozeno procitali tekst koji sam napisao i zadnju recenicu. Ovde govorim, odnosno polemisem oko trenutne i stvarne situacije. Vase zalaganje verovatno ima smisla ali kao pojedinac necete biti uspesni. Kada hocu s nekim da polemisem pogledam profil i pogledam ko je iza NIK-a. Verovatno to niste uradili. Da pojasnim situaciju. Trenutno u auto skolama ne postoji kolegijalnost, ili postoji ali lazna, kada bude kolegijalnosti i poslovne ravnodusnosti zazivece i zajednica. Na pitanje, koliko dugo postoji zajednica auto skola 3,4, ili 5 godina i za sta se izborila, verovatno mi necete dati pravi odgovor. Zašto ? Zato sto vi kao jedinka to ne mozete da ucinite. U emisije poput SAT-a odavno nemam poverenja, a ni mnogi drugi ( pogledajte i forume o motorciklistima ili drugim ucesnicima u saobracaju ) jer se pitanja instruktora, pitaju u blazem ili pogresnom kontekstu pa nemaju tu jacinu, a zaslugu preuzima voditelj. Kolega u jednom postu pita kome da strajkuje ?? Da taj kolega ima podrsku ostalih instruktora njegov glas bi se dalje cuo. Gde je sloga kod instruktora,ili resenje ? Ja forum gledam kao misljenje i polemiku, prepricavanje ali ta misao se ne čuju nego čita. To je slicno kao da neko ćuti, a ko ćuti nema pravo da se ljuti. 1000 RSD svaka skola da odvoji, da se zakupi termin na nekoj TV, Vi ili neki predstavnici u tom gostovanju mogu da iznesu činjenice. Pa koliko taxi vozila blokira grad kada nije po njihovom. Kada bi neko od nas pozvao na skup auto skola, tesko da bi blokirali parking na adi-ciganliji. Secate se sta je Spasoje rekao ; Formiramo danas jedinstvenu cenu, Renome L, ga sutra nazove i kaze; EVo sad je 11 sati, je nisam upisao ni jednog kandidata,moram cenu da korigujem. Pre par godina kada je taj dogovor bio, svi drzimo istu cenu dva dana, Radojko -Signal spusti cenu i upise 30 kandidata. I to kolegijalno ! Pa "Jane" auto skola i danas drzi cenu 17.500 din, ide i vraca kandidata kuci, i da ne nabrajam ostale.

Ako vec citirate, onda Vam je Lenjn los izbor, jer je potrebno mnogo ljudi. Citiracu za Vas ; "Dajte mi tri rečenice bilo kojeg teksta koga je najpošteniji čovjek napisao i naći ću u njima dovoljno materijala da autora pošaljem na vješala" - Kardinal Rišelje

-Vi od ovih prisutnih forumasa-kolega imate i vise nego sto je potrebno. Samo Vam treba pravo mesto gde da to kazete.

I dragi kolega, znajte da podrzavam i cenim Vas trud.

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #27 poslato: Januar 25, 2011, 09:56:13 posle podne »
cena obuke se ne može utvrditi dogovorom jer:
1. to nikada nije uspelo
2. zabranjeno je zakonom o monopolu
Može se utvrditi minimalna cena,a o nekim višim cenama odlučuje samo preduzeće tj auto škola.
Opet to nije moguće uraditi sve dok se ne ukloni nelojalna konkurencija,a to su svi oni koji
1. Rade ispod realne cene (17500 za celu obuku "B" kat. -za te pare se ne isplati ni auto upaliti)
2. Kandidate obučavaju isključivo preko "PSP"-a tj otimaju im pravo na 40 m/č
3. Prijavljuju minimalnu cenu rada kod isplate LD-a
4. Imaju svog čoveka u "MUP"-u ili se bar tako predstavljaju
5. Uz obuku,aktivno bave politikom (smatraju da im niko ništa ne može)

Slažem se da je cena rada instruktora (120 din po času) ponižavajuća pa čak i kada im se isplati i topli obrok i regres-ipak to moraju oni rešavati.Konkretno ja moje instruktore svakodnevno molim da porazgovaraju sa kolegama i na taj način izvrše priisak na ostale vlasnike auto škola.Ako sam sam u tome po ovim cenama (35000) nisam u stanju da isplatim mnogo veći LD.
Sve u svemu možemo postići našto samo ukoliko vlasnici autoškola nadju zajednički imenilac i čvrsto stanu iza toga.
Mislim da zajednica može mnogo da pomogne ali moramo i mi njoj                                       

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #28 poslato: Januar 25, 2011, 10:54:10 posle podne »
generalno resenje je stvaranje jedinstvenog sindikata radnika u drumskom saobracaju(profi vozaca,taksista,vozaca kamiona ,vozaca autobusa i naravno vozaca instruktora) sa jedne strane, i stvaranje udruzenja poslodavaca u drumskom saobracaju(transportnih preduzeca  za prevoz robe i putnika,preduzeca za usluge u drumskom saobracaju i naravno auto-skola) sa druge strane i da ta dva subjekta prepoznaju mogucu zajedicku odgovornost pred zakonom i  moguci zajednicki interes pa ce onda moci sa vladom i ministrima ravnopravno da se razgovara o zakonima i pravilnicima koji regulisu ovu oblast.koliko smo videli iz iskustava prosvetara,policije,medicinara,zeljeznicara i drugih sindikalno organizovanih budzetskih korisnika,pa i advokata ova  vlast pregovara i popusta tek kada se strajkom blokira odredjena delatnost i nataj nacin bude ugrozena stabilnost vlade.

MTK

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 55
    • Pogledaj profil
Odg: Cena obuke, cena rada instruktora, i ostale cene rada po novom zakonu?
« Odgovor #29 poslato: Januar 25, 2011, 11:22:34 posle podne »
Nemojte zaboraviti činjenicu da svim tim vozačima upravo auto škole daju inicijalno znanje