Autor Tema: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!  (Pročitano 39000 puta)

cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #45 poslato: Jun 04, 2011, 12:24:00 pre podne »
da li ispitivac iz mup-a trenutno, mora da ima inst dozvolu? zna li neko

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #46 poslato: Jun 04, 2011, 12:28:24 pre podne »
naravno da mora ...

mrkiboy74

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 155
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #47 poslato: Jun 16, 2011, 06:10:12 posle podne »
da, a da li ih imaju ? da li ih produžavaju ? vade li lekarska na svake 3 godine ? da li je to neko video ? pre par dana imali smo verbalni sukob s članom komisije iz MUP-a u vezi ophođenja s kandidatima, nepoštovanja pravilnika s njihove strane i dobili odgovor od njega : "ne moram da ga poštujem, zna se ko kosi, a ko vodu nosi ".. i šta će nam onda svi ti pravilnici ? uvek ćemo imati isti problem, a kao što sam ranije naveo, reda će ovde biti tek kad vidite njih da vežu pojaseve kad voze..

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #48 poslato: Jun 16, 2011, 06:46:17 posle podne »
da, a da li ih imaju ? da li ih produžavaju ? vade li lekarska na svake 3 godine ? da li je to neko video ? pre par dana imali smo verbalni sukob s članom komisije iz MUP-a u vezi ophođenja s kandidatima, nepoštovanja pravilnika s njihove strane i dobili odgovor od njega : "ne moram da ga poštujem, zna se ko kosi, a ko vodu nosi ".. i šta će nam onda svi ti pravilnici ? uvek ćemo imati isti problem, a kao što sam ranije naveo, reda će ovde biti tek kad vidite njih da vežu pojaseve kad voze..
Na zalost, ali je tako. Ovo je sve posledica "policijske drzave". Znate i sami da je zakon pisala policija, i da je sve napisala kako njoj odgovara. Ali opet sa druge strane, sta mi tu mozemo? Da se ujedinimo pa da kazemo, necemo da obucavamo dok se ne sredi situacija? uvek ce se naci neko "pametan" koji ce obucavati, i koji ce hteti da zaradi "laku" lovu, a na ciju stetu? Na zalost ali je tako  :( :( :(

cakani

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 22
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #49 poslato: Jun 17, 2011, 01:30:21 pre podne »
Na nasu zalost, ali kolega je u pravu. Ne daj boze da se Srbi sloze, tako kaze moj deda...

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #50 poslato: Jun 17, 2011, 05:25:36 posle podne »

    MRKI BOYu ako je to sve istina idi na sajt Ministarstva unutrasnjih poslova i to sve napisi sto si rekao ovde na forumu.
    Iznenadices se kako ce se ubrzo sprovesti istraga.

barbie

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #51 poslato: Jun 20, 2011, 09:59:16 posle podne »
pozdrav svima!
nisam instruktor, na zalost jos uvek ni vozac, ali jesam zrtva ludila koje se desilo u auto-skoli ciji sam polaznik bila. naime, nakon sto sam isplatila ceo iznos za obuku, a da za uzvrat nisam dobila nikakvu potvrdu o tome, odvozala sam 35 casova, polozila testove i na nagovor instruktora izasla prvi put na polaganje i naravno pala. sledece polaganje je trebalo da bude 20ak dana kasnije, odnosno pocetkom aprila. medjutim, u medjuvremenu mi moj instruktor javlja da se auto-skola gasi, da sam prebacena u drugu skolu, ali da zbog te procedure oko prebacivanja iz jedne u drugu skolu (koja ni danas ne znam sta tacno podrazumeva) necu moci da izadjem na sledece polaganje. kad god smo se culi, pricao mi je istu pricu, kako ne mogu da vozim dodatne casove (a ni one koje mi je ostao duzan) dok se sve to sa papirologijom ne okonca, da bi mi pre dve nedelje dao broj telefona na koji treba da se obratim da vidim sta se sa time desava, posto navodno nije do njega. pozvala sam odeljenje za auto-skole (ili vec tako nekako) u ljermontovoj gde su mi rekli da  je ta procedura oko prebacivanja zapoceta tek dva dana pre mog poziva i da ona obicno traje dve ili vise nedelja. proslo je vec skoro 6 meseci od kad sam se upisala u skolu, sa casovima sam zavrsila pre 4 meseca, a izasla na polaganje samo jednom. sada ne samo sto ne mogu da izadjem na polaganje, nego zbog te neke potvrde iz supa ne mogu ni da uzmem dopunske casove koji su mi posle toliko vremena naravno potrebni. instruktor kaze da nije do njega, vlasnici skole se takodje peru od odgovornosti, kazu da je do supa. ja vise ne znam kome da verujem, a ni kome da se obratim. zna li neko od vas kako polaznici mogu da ostvare neku pravnu zastitu, jer je ovaj bezobrazluk prevrsio svaku meru?

vdsn

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 40
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #52 poslato: Jul 20, 2011, 11:17:23 posle podne »
Ludilo se nastavlja ;D  barbie nadam se da si resila problem!

sasa69

  • Gost
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #53 poslato: Jul 24, 2011, 05:35:21 posle podne »
u ovom celom ludilu, kolege sa tehnickog pregleda su dobili uputstvo o nacinu kontrole digitalnog tahografa pri vrsenju tehnickog pregleda vozila.
Pa pise sledece : ''Odredbama clana 79. i 80. Pravilnika o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima (''Sluzbeni glasnik R. Srbije'' broj 64/10,u daljem tekstu Pravilnik) propisana je obavezna ugradnja digitalnih tahografa u vozila za osposobljavanje kandidata za vozace od 01.11.2011 godine,............. '' .
 Zeli neko nesto da doda. Jer je ovo zvanicno obavestenje, a ovo sto je objavljeno kod nas na sajtu kanda nezvanicno. Po meni. Jer MUP jos nije obavestio kolege sa tehnickog da je to odlozeno...

Zelim Vam ugodan godisnji odmor kolege, koliko vidim, jer je ovde pravo zatisje....

sasa69

  • Gost
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 25, 2011, 09:23:55 posle podne »
Sada se suska da ce do nove godine da zamene testove, sto su hteli da odrade do 30.09.2011, pa su stali zbog necega...

Da li su ovo informacije ili opet dezinformacije od strane MUP a?

vladalle

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 26, 2011, 02:24:34 posle podne »
Nisam cuo za to da ce doci do promene testova oko nove godine.  E sada , koliko sam shvatio testovi su u vezi sa pravilnicima tj. ukoliko se naprave novi testovi pre toga moraju biti doneti pravilnici jer u suprotnom testovi nece imati zakonsko pokrice i bice prakticno ne zakoniti odnosno ne vazeci . Ako neko ima pouzdaniju informaciju u vezi pravilnika i testova neka napise

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 26, 2011, 07:36:42 posle podne »
Поштоване колеге,
тестове и питања, по Закону, сачињава МУИП.
То је требало да буде готово још пре две године.
Није.
Ми смо им понудили (као Заједница ауто школа помоћ) у писању питања и ових дана очекујемо њиховов одговор на нашу понуду.
Ми сматрамо да питања морају да произађу из уџбеника, па пошто је Заједница при крају са писањем уџбеника сматра да би било добро да јој се повери и писање питања.
У суштини они могу да ураде како хоће, јер им Закон то дозвољава.
Ја се небих усудио да на брзину пишем питања, јер је то по нама најделикатнији део посла.
Видећемо.
Иначе, питање питања није везано за Правилнике. Питања би могла да се мењају колико МУП хоће пута, али мислим да за то они немају снаге.
Петар Рашета, дипл.инг.саобр.
секретар Заједнице.


sasa69

  • Gost
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #57 poslato: Novembar 03, 2011, 07:32:13 posle podne »
vidim pravilnik o polaganju na sajtu, mi ili ga glodjemo ili spavamo na njemu??????????

Petar

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 319
    • Pogledaj profil
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #58 poslato: Novembar 10, 2011, 12:57:40 posle podne »
На ком сајту видите Правилник о полагању.
Он још није објављен.
Рашета.

sasa69

  • Gost
Odg: MORA NEKO DA STANE NA PUT OVOM LUDILU!!!
« Odgovor #59 poslato: Novembar 11, 2011, 12:02:18 posle podne »
izvinjavam se, Pravilnik za o uslovima koje mora ispunjavati naseljeno mesto u kojem se obavlja/lo polaganje.

Ili 'emo i to da probamo da menjamo u narednih godinu dana.

mislim da mnogima ovaj Prvilnik ne odgovara, ili se varam????