Autor Tema: Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.  (Pročitano 9780 puta)

Zvezdara

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.
« poslato: Februar 10, 2011, 04:15:36 posle podne »
Imam dva problema:
1.Prilikom prevodjenja inostrane vozacke dozvole mi je oduzeta i inostrana dozvola. Zanima me kojim je zakonom/pravilom to dozvoljeno. Kome mogu da se zalim i da trazim inostrani dokument nazad jel se ta vozacka dozvola koristi kao licna karta u Americi tako da mi treba radi indentifikacije.
2.Vozio sam profesionalno kamion u Americi. Prevodom vozacke dozvole kod sudskog tumaca sam dobio d kategoriju, vozila do 16000 kg. Ta dozvola mi je prevedena na domacu B kategoriju. Kome mogu da se zalim i gde je zakon koji to obuhvata.
Hvala unapred


soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2011, 05:51:16 posle podne »
Ha,  :) , veoma zaminljivo pitanje? Ja licno jos nesto slicno nisam cuo. Najbolje je da se javis glavnom(naravno za poslove saobracaja) u podrucju gde zivis, tj. ako si u Beogradu najbolje je da odes u Ljermontovu i pricas direktno sa glavnim inspektorom vezanim za saobracaj(znam da tamo ima neki, ali se ne secam kako se zove, koji je glavni za npr. autoskole). Ako si u nekom drugom delu Srbije, npr. Srem odes u Sr. Mitrovicu u saobracajnu policiju (posto su tamo glavni za saobracaj) i njih pitas.
Nadam se da sam ti pomogao  ???

Sto se tice zakona, mislim da ti to bas i nece pomoci. Verovatno imaju neki pravilnik u vezi inostranih dozvola, ali retko koji zakon se kod nas primenjuje kako bi trebalo.

PS. jedino znam da nisu imali prava da ti uzimaju inostranu vozacku dozvolu. To je tvoj dokument koji ako ne koristis kod nas mozes da koristis u Americi.

uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2011, 10:00:16 posle podne »
Dok budes u Srbiji neces moci da koristis americku vozacku dozvolu jer si na osnovu nje dobio nasu srpsku,kada se budes vracao u Ameriku dobices iz sup-a u kom si preveo dozvolu svoju americku vozacku a ostavices im nasu srpsku vozacku vozacku dozvolu nemoj da te to brine jer to je zakonit postupak kod izdavanja vozackih dozvola na osnovu inostranih vozackih dozvola.Sluzbenik mup-a koji ti je izdao nasu vozacku dozvolu bio je duzan da ti ovo saopsti.

Zvezdara

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2011, 03:09:37 posle podne »
Hvala na odgovorima
Sluzbenica mi je to rekla.Siguran sam da u Americi ne oduzimaju vozacku dozvolu kada ti daju njihovu. Kako da imam domacu i stranu dozvolu ukoliko sam biznismen i putujem u USA i vracam se u Srbiju stalno. A pritom hocu da vozim kamion u USA.
Znaci svaki put kad sletim na aerodrom treba da se prijavim tamo pa da izvadim dozvolu pa da odem u rent a car agenciju pa da uzmem automobil? :).
Pri tom, kod nas sam platio oko 10 hiljada dinara( sa tumacenjem dokumenata) za dobijanje vozacke dozvole, sigurno bih morao da placam i razne takse za dobijanje neke potvrde sa kojom bi mogao da vozim sastranom dozvolom.
Napominjem da mi ta vozacka dozvola treba tamo kao dokument za indentifikaciju.


uviz

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
    • Pogledaj profil
Odg: Problem oko prevoda inostrane vozacke dozvole.
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2011, 08:48:13 posle podne »
Ako si drzavljanin Srbije onda se ovde tvoja identifikacija vrsi licnom kartom u inostranstvu pasosem. Ukoliko imas dvojno(americko i srpsko) drzavljanstvo,ili mozda boravisnu dozvolu na osnovu toga u Americi imas njihova licna dokumenta koja koristis tamo prema njihovim zakonima i pravilima.Tvoja americka vozacka dozvola koja ti kako kazez TAMO sluzi i kao licna karta bice ti dostupna kao sto smo vec rekli kada zbog povratka u Ameriku budes deponovao nasu vozacku dozvolu mup-u koji ti je i izdao.                                                                                                                                   ps" pitanje:dali si dobio nasu vozacku dozvolu na novom obrascu i po novom pravilniku o vozackim dozvolama?izdaju se od januara ove 2011.godine.