Autor Tema: Kako postati instruktor?  (Pročitano 9957 puta)

xsloba

  • Gost
Kako postati instruktor?
« poslato: Mart 06, 2011, 03:07:00 posle podne »
Imam 24 godine zavrsio sam za Sumarskog tehnicara, imam polozenu B i C kategoriju (2007) ,hteo bih da postanem instruktor...Dali mi treba prvo prekvalifikacija u saobracajnog tehnicara i polozena A E i D kategorija?
Ako postoji neki brzi i laksi put bio bih zahvalan da mi to i saopstite na ovoj temi hvala  ::)


Stanko

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Kako postati instruktor?
« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2011, 05:29:02 posle podne »
Да,треба ти преквалификација у саоб. техничара или возача теретних моторних возила што ти је и једноставније,али не мораш имати све категорије.


soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Kako postati instruktor?
« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2011, 11:31:11 posle podne »
Ajde da ja pokusam da ti malo bolje objasnim.
Prvo, odes u neku od srednjih saobracajnih skola npr. saobracajna u Zemunu, ili GSP skola u Beogradu, ili saobracajna skola u Novom Sadu(nisi napisao odakle si), i kod njih se lepo raspitas sta ti konkretno treba.
Trebace ti diploma tvoje skole, i prepis ocena koje si imao. verovatno ce ti priznati neke ispite npr. matematika, sociologija, itd, dok ces vecinu morati da polazes i to prvenstveno iz bezbednosti saobracaja, regulisanja saobracajnih tokova i sl.
Trebace ti potvrda da si u nekoj autoskoli odradio blok nastavu, i na kraju (kada budes radio seminarski) trebace ti lekarsko uverenje.
Nadam se da sam ti malo bolje objasnio?

jocale

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Kako postati instruktor?
« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2011, 09:42:36 posle podne »
Dragi korisnice ovog foruma da bi zavrsio za Vozaca motornih vozila+instruktora+ moras prvo da uradis prekvalifikaciju u saobracajnu struku
u jedno od zanimanja Vozac motornih vozila u trecem stepenu ili Tehnicar drumskog saobracaja u cetvrtom stepenu.Po zavrsetku
prekvalifikacije mozes da zavrsis peti stepen za zanimanje Vozac motornih vozila  +instruktor+ i to za one kategorije koje imas duze od tri
godine i vise od 23 godina zivota po starom ili 21 godine zivota po novom ZOBSa.Skolovanje mozes da zavrsis u bilo kojoj srednjoj
saobracajnoj skoli od Subotice do Preseva.Zelim ti mnogo srece i uspeha u saobracajnoj struci.Pozdrav svima koji vuku napred i stalo im je
za reputaciju struke da nas rad bude priznat u nasoj zemlji i svetu.Posebno pozdravljam sekretara ZASS Petra koji uvek pruza prave
informacije iz oblasti obuke vozaca.
Jovica Stojanovic dipl.saobr.ing. profesor u saobr.skoli.

sasa69

  • Gost
Odg: Kako postati instruktor?
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2011, 07:36:44 posle podne »
potreban instruktor za instruktora, koji ce me obuciti za D I E, da mozda ima po starom ovu kategoriju, jer ni ja po novom nisam instruktor svih kategorija..... fasli mi D i E, po novom.....

plan i program, i ko ce da me obuci???

Pozdrav....

ko bi sada mogao ovo da odradi i gde???
u severno banatskom, i srednje banatskom okrugu, kanda niko...

mozda gresim???