Autor Tema: Promene na automobilu na kojem se polaze  (Pročitano 6057 puta)

kelly

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 0
    • Pogledaj profil
Promene na automobilu na kojem se polaze
« poslato: Maj 20, 2011, 05:10:10 posle podne »
Ne znam da li sam na pravom mestu ali zanima me jedna stvar.
Da li je instruktor voznje duzan da obavesti svog kandidata o promenama izvrsenim na automobilu, da budem konkretnija da li ima zakonsku obavezu??

Moj instruktor me nije obavestio da je na automobilu promenio kvacilo koje je sada znatno mekse nego pre, rekla bih da je razlika nebo i zemlja a takodje i gas je dosta meksi i pustio me da polazem i naravno da sam pala jer su mi se kola gasila svaki cas i to me omelo, saobracaj se odvijao a ja nikako da se pokrenem. Naravno on je odglumio svoje pre toga i isticao svoju brigu o svojim kandidatima i onda kao slucajno propustio da mi kaze nesto bitno. Otimacina para samo takva.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2011, 06:52:00 posle podne kelly »

sasa69

  • Gost
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2011, 09:06:18 posle podne »
ima jedan problem, ti polazes na tom, a spremas se za sva.... tako danas polozis na kome si se obucavala, a sutra ne mozes da vozis svoj auto , jer je jedan kanta, a drugi redovan? pa ces negde zaglaviti, jer na svom nisi znala da krenes zbog drugog kvacila ili gasa, ili ko zna cega???

soks5

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 105
    • Pogledaj profil
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2011, 10:04:36 posle podne »
Potpuno se slazem sa kolegom. ako si se obucavala na jednom automobilu, cim budes vozila neki drugi imaces problema sa kvacilom, gasom ili kocnicom. Videces i sama, svako vozilo je drugacije i uvek ce ti trebati neko vreme da se naviknes na jedno vozilo. 
Medjutim, bilo bi ok od njega(naravno kao coveka) da ti je rekao da je zatezao kvacilo ili je menjao, medjutim to ima neku drugu stranu. Ne znam koliko bi tebi znacila ta informacija?????? Da li kvacilo "hvata" nize ili "hvata" vise....

dikan

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 32
    • Pogledaj profil
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2011, 02:50:09 pre podne »
Sestro mila upiši se za automehaničara što pre ako već nisi.Tvoj instruktor te dobro naučio dok si primetila da je mekše kvačilo i gas.Još samo kad bi znala to stečeno znanje na ispitu da primeniš.

kelly

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2011, 10:42:49 pre podne »
Kad sednem u svoja kola imam vremena koliko zelim da se priviknem npr na novo kvacilo odnosno drugacije kvacilo ili gas, ali mislim da samo polaganje kada iza tebe sedi komisija nije pravo vreme za to kad vec ionako postoji odredjena doza treme. Npr cura koja je isti dan kad i ja polagala kad je zavrsavala poligon kad se parkirala u rikverc i kretala na start zaboravila je da izbaci rikverc i ubaci u prvu i udarila u zid, a hvalili su je, pogotovo njen instruktor koji je rekao da ce za nju polaganje biti samo formalnost. Malo sam rasirila pricu ali eto samo da kazem sta sama trema uradi coveku.
U mom slucaju nije bila mala razlika u kvacilu, vec ogromna, kao da sam u druga kola sela, ali ok sta je tu je.

Nema potrebe za ciniznom.

U svakom slucaju hvala na odgovorima.

Pozdrav!

volan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2011, 11:07:19 posle podne »



Kelly (uek se na pomen ovog imena setim filma Kelijevi heroji)
  Da te utesim u varijanti polaganja i odrzavanja ispita u okviru MUPa predvdjeno je da se ispit odrzava na njihovom vozilu koje je za kandidata potpuno nepoznato. Tako da tvoje kvacilo nista ne znaci. Kvacilo se uvek oseti gde hvata posle prvog polaska.

Corsa

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 10
    • Pogledaj profil
Odg: Promene na automobilu na kojem se polaze
« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2011, 12:39:56 pre podne »
Kelly, samo gasenje auta,na ispitu voznje nije dovoljno za obaranje.Sem da ti se nije ugasio preko deset puta.Banalizujem ali tako je.Druga je stvar sto to psiholoski utice na tebe,pa krene ono..od loseg ka gorem.. Srecan sledeci izlazak i samo polako i bez treme.